Kiwanis Kids Triathlon
Baxter, MN
8/24/2012

race logo










					                                                         KIWANIS KIDS TRIATHON
                                                      Baxter, MN - August 25, 2012




================================================================================================================================================
                                                            MALE: 5 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1   62 Brandon Eberts          Brainerd           MN   5    1  1:07  2:24    1   10:53  0:58    1    9:29   24:49 
    2  156 Alex Lelwica            Brainerd           MN   5    4  1:48  3:30    3   12:33  0:49    2   12:06   30:44 
    3  180 Dreeson Millam          Big Lake           MN   5    2  1:12  2:56    2   11:50  0:35    5   15:14   31:46 
    4   92 Payton Haglin           Brainerd           MN   5    3  1:24  1:44    4   17:12  0:45    3   12:24   33:27 
    5  116 Adam Holien             Sartell            MN   5    5  2:16  3:34    5   21:35  0:39    4   12:48   40:50 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 5 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  185 Madelyn Miller          Baxter             MN   5    5  1:23  2:00    4   13:17  0:51    1   11:13   28:41 
    2   76 Mya Frank               Cold Spring        MN   5    7  1:39  2:10    2   12:49  0:51    4   11:58   29:25 
    3  201 Amy Olson               Zimmerman          MN   5    3  1:18  3:31    1   12:42  0:54    2   11:16   29:39 
    4   73 Brianna Finnegan        Baxtor             MN   5    2  1:16  3:02    6   13:28  0:41    3   11:19   29:45 
    5  219 Greta Raum              Fargo              ND   5    6  1:25  3:12    3   13:12  0:47    5   12:41   31:15 
    6  316 Delana Doty             Bemidji            MN   5    1  1:16  2:30    5   13:21  1:13    6   14:19   32:37 
    7   29 Helena Buchan           Big Lake           MN   5    4  1:21  3:36    7   22:06  0:52    7   19:46   47:39 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 6 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  104 Elijah Hoelz            Baxter             MN   6    1  1:01  1:32    3   10:15  0:50    1    7:40   21:17 
    2   93 Evan Hans               Neenah             WI   6    8  1:29  1:47    1    9:40  0:37    2    8:03   21:34 
    3    4 Grant Adams             Albert Lea         MN   6    2  1:05  1:17    2   10:13  0:36    6   10:25   23:35 
    4   32 Rhys Carey              Pillager           MN   6   10  1:33  1:46    6   11:49  0:46    4    9:31   25:22 
    5  288 Drew Whitlock           Baxter             MN   6    5  1:11  1:52    7   12:10  0:52    3    9:23   25:25 
    6  122 Jude Horton             Princeton          MN   6   11  1:37  2:19    9   12:34  0:41    5   10:13   27:21 
    7  126 Levi Jillson            Brainerd           MN   6    4  1:10  2:45    8   12:15  0:39    8   11:24   28:12 
    8    3 Will Aadland            Baxter             MN   6    6  1:15  2:09   10   12:46  0:40   10   11:52   28:39 
    9   33 Finley Cary             Hibbing            MN   6    7  1:28  1:47   11   13:50  0:42    7   11:12   28:57 
   10  324 Ben Thompson            Brainerd           MN   6    9  1:31  2:49   12   14:50  1:14   11   12:26   32:47 
   11  109 Gus Hoffman             Edina              MN   6   12  1:42  3:04   13   16:07  1:25    9   11:43   33:59 
   12   94 Lance Hastings          Brainerd           MN   6    3  1:08  2:20    5   11:40  0:42   12   18:32   34:21 
   13  101 Nathan Hermanson        Andover            MN   6   13  2:11  2:15    4   10:45  0:56   13   18:53   34:57 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 6 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1   28 Tia Bruggeman           Brainerd           MN   6    2  0:58  2:04    1    9:19  0:30    7   10:30   23:19 
    2  258 Sophie Steindl          Madison Lake       MN   6    6  1:07  1:25    3   10:28  0:39    2    9:42   23:20 
    3   40 Lindy Cordes            Brainerd           MN   6   17  1:19  2:06    2   10:11  0:39    8   10:31   24:44 
    4  221 Ava Riegel              Rogers             MN   6    8  1:09  1:51    6   11:22  0:54    1    9:39   24:52 
    5  192 Kaelyn Nelson           Ramsey             MN   6   10  1:10  1:37   12   13:05  0:39    3    9:48   26:17 
    6  261 Ashlyn Stroot           Brainerd           MN   6   15  1:16  2:26    8   11:54  0:35    9   10:36   26:45 
    7   37 Bridget Collins         Baxter             MN   6    7  1:08  2:25   11   13:00  0:42    5   10:06   27:19 
    8   14 Alice Balsley           Baxter             MN   6    4  1:03  1:56   13   13:05  0:40   10   10:38   27:19 
    9  321 Sydney Jones            Aitkin             MN   6   14  1:15  3:03   10   12:45  0:44    4    9:50   27:36 
   10   42 Ava Couture             Brainerd           MN   6   12  1:12  3:01   16   13:20  0:47    6   10:27   28:45 
   11   54 Ariana Dix              St. Cloud          MN   6   19  1:24  2:05   15   13:13  0:56   13   11:23   28:59 
   12   67 Bryn Etzell             Saint Louis Park   MN   6   20  1:30  1:56    4   10:41  0:45   18   14:35   29:25 
   13  114 Gracie Holcomb-Smith    Brainerd           MN   6   11  1:12  2:29   18   14:02  0:44   12   11:14   29:40 
   14  207 Kyla Pederson           Fosston            MN   6    9  1:10  2:07    7   11:50  0:42   17   14:29   30:15 
   15  327 Keira Nickaboine        Brainerd           MN   6    5  1:06  2:43                                   30:30 
   16   90 Kate Haglin             Fort Ripley        MN   6   21  1:43  2:17   20   15:11  0:46   11   10:50   30:44 
   17   10 Mallory Anderson        Merrifield         MN   6    1  0:54  2:38    9   12:05  1:19   16   14:22   31:16 
   18  315 Camden Rauen            Baxter             MN   6   13  1:13  2:55   19   14:09  0:43   14   13:11   32:10 
   19  191 Lindsey Neifert         Baxter             MN   6    3  1:02  1:00    5   11:06  0:41   20   18:36   32:23 
   20    5 Ella Allen              Anoka              MN   6   16  1:18  3:43   14   13:10  0:46   15   13:58   32:52 
   21   35 Veronica Cattanach      St. Paul           MN   6   18  1:20  4:01   17   13:39  0:40   19   17:45   37:23 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 7 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  193 Jonathan Nemeth         Sartell            MN   7    6  1:03  1:54    1    8:46  0:39    4    7:38   19:58 
    2  317 Wes Sumner              Minneapolis        MN   7   25  1:21  0:52    3    9:06  0:36    6    8:06   19:59 
    3  259 Owen Sterner            Minnetonka         MN   7    7  1:04  1:21   11   10:05  0:29    1    7:04   20:01 
    4   74 John Finnegan           Baxtor             MN   7   27  1:22  1:25    9    9:54  0:34    2    7:28   20:41 
    5   31 Finn Carey              Pillager           MN   7   26  1:21  2:01    5    9:12  0:44    5    8:05   21:22 
    6  308 Logan Hoppe             Hutchinson         MN   7    3  1:02  1:30    4    9:10  0:55   13    8:52   21:27 
    7  291 Brody Lund              Brainerd           MN   7    4  1:02  1:07   16   10:22  0:32    7    8:30   21:31 
    8  244 Steven Selisker         Baxter             MN   7   17  1:11  1:11    8    9:48  0:43   10    8:43   21:34 
    9   70 Gavin Fenstad           Saint Cloud        MN   7    1  0:59  1:50    7    9:44  0:37    9    8:34   21:42 
   10  246 Gabe Shanoff            Little Falls       MN   7    5  1:02  1:19   18   10:25  0:38   11    8:48   22:10 
   11  170 Ben Maurer              Baxter             MN   7   13  1:07  1:54   12   10:07  0:42   12    8:48   22:37 
   12   30 Kyler Card              Hawley             MN   7   29  1:26  2:09    2    8:58  0:46   16    9:30   22:47 
   13  178 Chase Messner           Nisswa             MN   7   10  1:05  2:33   10   10:01  0:38    8    8:31   22:48 
   14  213 Sean Pickle             St. Cloud          MN   7   12  1:06  1:30   27   12:15  0:33    3    7:31   22:53 
   15  148 Eli Laposky             Baxter             MN   7    9  1:05  1:18   20   10:54  0:33   14    9:07   22:56 
   16  204 Kenny Olson             Zimmerman          MN   7    8  1:04  1:25   15   10:19  0:30   18    9:51   23:08 
   17  312 Reece Meyer             Brainerd           MN   7   15  1:08  1:22    6    9:37  0:39   23   10:30   23:14 
   18  151 Kal Larson              Pequot Lakes       MN   7   16  1:10  1:18   17   10:23  0:41   21   10:06   23:36 
   19  132 Aiden Jurek             Minneapolis        MN   7   14  1:08  1:24   13   10:11  0:56   19   10:05   23:43 
   20  144 Garrett Krantz          East Gull Lake     MN   7   23  1:19  2:38   21   11:01  0:47   15    9:25   25:09 
   21   80 Nathan Green            Annandale          MN   7   20  1:14  0:57   14   10:14  0:35   26   12:34   25:33 
   22  253 Stephen Sorenson        Big Lake           MN   7   11  1:06  2:14   22   11:08  0:51   25   11:38   26:54 
   23  323 Braeden Maneche         Brainerd           MN   7   28  1:23  3:07   23   11:28  0:42   22   10:21   27:00 
   24  236 Leif Rustad             Brainerd           MN   7   24  1:21  2:48   24   11:55  1:02   20   10:06   27:10 
   25  188 Ben Munson              Annandale          MN   7   19  1:13  3:05   28   12:49  0:42   17    9:33   27:21 
   26   34 Pj Cattanach            St. Paul           MN   7   18  1:11  1:40   19   10:27  0:41   28   14:08   28:06 
   27   39 Dillon Cordes           Brainerd           MN   7   30  1:39  2:24   26   12:04  0:38   29   14:37   31:20 
   28  168 Sam Mattson             Baxter             MN   7   22  1:17  2:01   25   11:59  0:52   30   15:24   31:31 
   29   22 Damien Bentho           Riverton           MN   7    2  1:01  1:58   29   14:45  0:37   27   13:27   31:45 
   30   56 Jacob Dorner            Baxtor             MN   7   21  1:15  2:27   30   16:28  0:54   24   11:25   32:27 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 7 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1   83 Ashley Hagen            Little Falls       MN   7    4  0:59  1:26    2    9:56  0:40    3    9:24   22:24 
    2  169 Sophie Mattson          Baxter             MN   7    3  0:58  1:20    5   10:06  0:33   10   10:21   23:16 
    3  203 Isabelle Olson          Nisswa             MN   7    5  1:00  1:43    1    9:54  0:47    9    9:58   23:20 
    4  296 Lilia Oost              Germany                 7    6  1:00  2:01    4   10:05  1:04    5    9:44   23:53 
    5  112 Katrina Holbrook        Saint Paul         MN   7   24  1:17  1:49   13   10:53  0:35    1    9:21   23:53 
    6  326 Emma Daisy Balsley      Baxter             MN   7   10  1:03  2:22    9   10:40  0:37    2    9:23   24:03 
    7  130 Jana Johnson            Mankato            MN   7   18  1:09  1:13   14   10:56  0:32   17   11:18   25:07 
    8  212 Iyana Pickar            Baxter             MN   7    8  1:02  2:20    8   10:35  0:46   11   10:26   25:08 
    9  175 Cecilia McNair          St. Joseph         MN   7   14  1:07  2:20   10   10:41  0:38   12   10:28   25:11 
   10   45 Brynn Cross             Alexandia          MN   7    1  0:54  1:03   16   11:15  1:31   15   10:32   25:13 
   11   21 Emily Bastian           Baxter             MN   7   16  1:08  2:34    6   10:21  0:43   14   10:30   25:13 
   12  224 Cally Robertson         Brainerd           MN   7   19  1:10  1:45   20   11:45  0:41    8    9:58   25:17 
   13   85 Molly Kate Hagen        Plainview          MN   7   21  1:12  1:24   22   12:02  0:45    7    9:58   25:18 
   14  238 Evelyn Sampsell-Jones   Minneapolis        MN   7   17  1:08  2:03   19   11:37  0:38    6    9:55   25:19 
   15  237 Peyton Sabart           Sauk Rapids        MN   7    7  1:00  2:03   12   10:48  0:33   16   11:16   25:38 
   16  146 Kelbee Lampi            Pequot Lakes       MN   7   22  1:14  2:53   15   11:02  0:41   13   10:29   26:17 
   17   91 Lily Haglin             Brainerd           MN   7   15  1:07  1:37   11   10:46  0:59   21   12:27   26:55 
   18   51 Gracelyn Dickinson      Brainerd           MN   7    2  0:57  1:34   23   13:12  0:35   18   11:25   27:41 
   19   57 Hannah Drietz           Baxter             MN   7    9  1:03  2:33   18   11:30  0:42   19   11:58   27:44 
   20   95 Evelyn Helsene          Merrifield         MN   7   11  1:04  2:01    7   10:31  0:43   22   13:36   27:53 
   21  119 Isabelle Holmes         Nisswa             MN   7   20  1:11  2:29   17   11:19  0:40   20   12:20   27:57 
   22  278 Alenna White            Plymouth           MN   7   12  1:06  2:53    3   10:03  0:36   23   14:39   29:15 
   23  200 Korinna Nixon           Deerwood           MN   7   13  1:06  1:40   24   16:28  0:41    4    9:32   29:24 
   24   60 Kinsley Duppong         Fosston            MN   7   23  1:15  3:07   21   12:01  0:36   24   17:19   34:15 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 8 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1   84 Baylor Hagen            Plainview          MN   8    1  0:53  1:01    4    8:40  0:32    2    7:23   18:27 
    2  257 Quintin Steindl         Madison Lake       MN   8   15  1:04  1:12    6    8:52  0:31    6    7:45   19:22 
    3  215 Ryan Piepgras           Foreston           MN   8    2  0:54  1:35    3    8:38  0:35    5    7:43   19:23 
    4  322 Caidin Larson           Hawley             MN   8    4  0:56  1:31    1    8:34  0:37    8    7:49   19:26 
    5   61 Easton Hans             Neenah             WI   8    3  0:55  1:20    8    9:06  0:39    4    7:29   19:26 
    6  172 Eli McConkey            Baxter             MN   8   17  1:05  0:58   13    9:55  0:30   10    8:09   20:35 
    7   18 Caelan Barnett          Nisswa             MN   8    9  0:58  1:32   14   10:03  0:46    1    7:21   20:39 
    8   43 Dylan Couture           Brainerd           MN   8    7  0:58  1:33    2    8:36  0:37   15    9:07   20:49 
    9   63 Josh Eberts             Brainerd           MN   8    5  0:57  1:15   12    9:49  0:34   11    8:20   20:53 
   10   38 Cullen Connaker         Brainerd           MN   8   12  1:00  1:53   15   10:19  0:41    3    7:24   21:15 
   11   87 Sam Hagen               Brainerd           MN   8   21  1:08  1:24   10    9:28  0:36   12    8:42   21:16 
   12   12 Giulio Angotti          Moorhead           MN   8   13  1:02  1:31    9    9:12  0:35   14    9:07   21:25 
   13  137 Adam Klecker            Brainerd           MN   8   10  0:59  1:35   17   10:36  0:35    7    7:45   21:29 
   14   20 Baden Bastian           Baxter             MN   8   14  1:03  2:11    5    8:41  0:52   13    8:53   21:38 
   15  176 Gabe Meier              Bloomington        MN   8    6  0:58  1:23   18   10:56  0:34    9    7:57   21:45 
   16   75 Kooper Frank            Cold Spring        MN   8   19  1:06  1:24   11    9:38  0:42   19    9:38   22:26 
   17  124 Tanner Janaszak         Sauk Rapids        MN   8    8  0:58  1:27    7    8:59  0:37   22   10:28   22:27 
   18  306 Keegan Davidge          Brainerd           MN   8   18  1:06  1:38   16   10:20  0:42   16    9:09   22:53 
   19  142 Brady Koupal            Brainerd           MN   8   11  1:00  1:55   22   11:31  0:34   18    9:34   24:31 
   20  301 Timothy Hakala          Deerwood           MN   8   25  1:17  1:53   19   11:20  0:41   20   10:12   25:21 
   21   23 Mason Bierbaum          Avon               MN   8   22  1:08  1:50   20   11:22  0:48   21   10:15   25:22 
   22  222 Isaac Riegel            Rogers             MN   8   24  1:15  3:00   25   12:07  0:51   17    9:29   26:40 
   23   50 Riley Derosier          Brainerd           MN   8   26  1:19  1:58   21   11:30  0:46   23   12:36   28:07 
   24  242 Isaiah Schmitz          New Hope           MN   8   23  1:10  4:22   24   11:57  0:39   24   12:43   30:48 
   25  231 Andrew Roggeman         Saint Cloud        MN   8   16  1:05  1:42   23   11:40  1:12   27   16:38   32:14 
   26  284 Owen Wilson             Foley              MN   8   20  1:07  2:20   26   12:50  0:45   26   16:20   33:19 
   27  149 Alexander Larsen        Clearwater         MN   8   27  1:22  3:17   27   13:42  0:55   25   16:08   35:22 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 8 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  298 Anna Just               Nisswa             MN   8    6  1:04  1:08    1    8:54  0:39    3    8:35   20:17 
    2  240 Liliana Schaeffer       Brainerd           MN   8    3  0:59  1:41    5    9:41  0:30    1    7:28   20:18 
    3  265 Anna Tauer              Rosemount          MN   8    5  1:02  1:10    4    9:39  0:36    2    7:54   20:19 
    4  272 Molly Turner            Jackson            MN   8   21  1:12  1:56    2    9:23  0:36    5    8:47   21:52 
    5  241 Greta Schloemer         Baxter             MN   8   22  1:12  1:32   10    9:48  0:42    4    8:42   21:54 
    6  179 Shae Messner            Nisswa             MN   8    7  1:04  2:01    3    9:30  0:30    7    8:53   21:55 
    7  280 Lori Wilhelm            Baxter             MN   8    8  1:05  2:04    7    9:44  0:42    6    8:53   22:24 
    8  263 Riah Stroot             Brainerd           MN   8   15  1:09  1:57    9    9:48  0:36   10    9:17   22:46 
    9   88 Grace Haglin            Brainerd           MN   8   23  1:13  1:37    8    9:47  0:47   13    9:33   22:55 
   10  113 Emerson Holcomb-Smith   Brainerd           MN   8   10  1:06  1:45   14   10:09  0:36   11    9:21   22:56 
   11  319 Grace Bennett           Sartell            MN   8    2  0:59  1:51   17   10:28  0:37    9    9:03   22:56 
   12  320 Haley Jones             Aitkin             MN   8    1  0:54  2:03   16   10:25  0:42    8    8:57   23:00 
   13  139 Audrey Koster           Eden Prairie       MN   8   19  1:11  1:53   18   10:41  0:39   14    9:36   23:58 
   14  150 Ava Larsen              Cold Spring        MN   8   17  1:10  2:10   19   10:45  0:39   12    9:32   24:14 
   15  157 Heidi Lelwica           Brainerd           MN   8   16  1:09  1:52    6    9:41  0:32   21   11:02   24:16 
   16  218 Adeline Raum            Fargo              ND   8   12  1:07  2:35   13   10:09  0:34   17   10:15   24:38 
   17  121 Ellie Hortan            Princeton          MN   8   27  1:17  2:19   12    9:59  0:39   18   10:27   24:40 
   18  247 Thea Shogren            Brainerd           MN   8   24  1:13  1:35   24   11:34  0:42   15    9:40   24:43 
   19  314 Mirian Neal             Sauk Rapids        MN   8    4  1:01  1:55   11    9:49  0:33   23   11:28   24:43 
   20  266 Meta Tewes              Jackson            MN   8   28  1:19  2:12   15   10:23  0:39   19   10:30   25:02 
   21  210 Kamryn Peterson         Baxter             MN   8    9  1:05  1:37   21   10:58  0:41   24   11:35   25:55 
   22  174 Emily McLachlan         Avon               MN   8   25  1:14  3:06   20   10:54  0:46   16   10:08   26:06 
   23  220 Grace Reed              Baxter             MN   8   20  1:11  2:01   26   12:09  0:36   20   10:41   26:36 
   24  249 Meghan Smith            Baxter             MN   8   13  1:08  2:34   27   12:24  0:37   22   11:21   28:03 
   25  250 Hannah Sorenson         Big Lake           MN   8   18  1:11  3:06   23   11:26  0:47   25   12:09   28:37 
   26    1 Grace Aadland           Baxter             MN   8   14  1:09  2:56   22   11:23  0:41   26   13:20   29:27 
   27   48 Etta Danielson          Baxter             MN   8   11  1:07  2:58   25   11:42  0:43   27   13:40   30:09 
   28  118 Dru Holien              Sartell            MN   8   26  1:16  3:08   29   13:17  0:49   29   22:55   41:23 
   29  255 Macy Speer              Brainerd           MN   8   29 14:03  1:35   28   12:41  0:46   28   13:58   43:00 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 9 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  225 Nole Robertson          Brainerd           MN   9    4  0:59  0:53    1    7:49  0:30    2    7:28   17:37 
    2   96 Blaine Henderson        Detroit Lakes      MN   9   11  1:04  1:02    3    7:58  0:29    1    7:19   17:50 
    3  229 Carson Roehl            St. Bonifacius     MN   9    2  0:59  1:03    2    7:57  0:31    8    8:04   18:32 
    4  228 Elijah Rodahl           Brainerd           MN   9    7  1:01  1:03    5    8:10  0:32   15    8:52   19:35 
    5  310 James Thompson          Brainerd           MN   9    3  0:59  1:14   20    9:34  0:31    4    7:44   20:00 
    6  111 Jorgen Holbrook         Saint Paul         MN   9   14  1:05  1:29   17    9:17  0:33    3    7:41   20:02 
    7  120 Jackson Holmes          Nisswa             MN   9   29  1:18  0:49   12    9:09  0:46    7    8:01   20:03 
    8  102 William Hermanson       Andover            MN   9    8  1:02  0:55    8    8:44  0:33   17    8:52   20:05 
    9  136 Caiden Kjelstrom        Aitkin             MN   9   23  1:12  1:03   11    8:55  0:48    9    8:13   20:08 
   10   71 Joe Figliuzzi           Baxter             MN   9   21  1:09  1:11   21    9:52  0:33    5    7:48   20:32 
   11  158 Max Lelwica             Brainerd           MN   9   15  1:06  1:59    6    8:38  0:39   10    8:21   20:42 
   12  216 Arik Pietz              Aitkin             MN   9   25  1:13  1:55    9    8:50  0:37   12    8:34   21:06 
   13  171 Gabe Maurer             Baxter             MN   9   13  1:05  2:13   14    9:10  0:42    6    8:00   21:08 
   14  309 Tristan Hoppe           Hutchinson         MN   9   18  1:07  1:36    4    8:07  0:47   23    9:40   21:15 
   15  190 Brandon Neifert         Baxter             MN   9    9  1:03  0:51   16    9:11  0:46   22    9:27   21:16 
   16  205 Atticus Osborne         Brainer            MN   9   16  1:06  1:47   18    9:22  0:29   13    8:46   21:29 
   17  325 Matthew Sykes           Fertile            MN   9   17  1:07  1:26   10    8:50  0:34   24    9:43   21:38 
   18   82 Aidan Hagen             Little Falls       MN   9   28  1:17  0:59   22    9:56  0:37   14    8:51   21:39 
   19   13 Christian Augustine     Brainerd           MN   9   10  1:04  1:08   23   10:05  0:36   16    8:52   21:43 
   20  186 Alexander Morgan        Brainerd           MN   9   12  1:05  1:26   19    9:32  0:33   20    9:16   21:50 
   21  290 Theo Lund               Brainerd           MN   9   20  1:08  1:17   24   10:20  0:41   11    8:26   21:50 
   22  275 Cade Villwock           Brainerd           MN   9    6  1:00  2:06   15    9:10  0:31   21    9:16   22:02 
   23   41 Nathan Courchane        Brooklyn Park      MN   9   26  1:15  2:06   25   10:26  0:30   19    9:15   23:30 
   24  177 Gavin Meier             Bloomington        MN   9   22  1:10  1:31   26   11:19  0:49   18    9:09   23:56 
   25   66 Alex Etzell             Saint Louis Park   MN   9   27  1:16  1:46    7    8:42  0:47   28   11:29   23:59 
   26  305 Tristan Dawson          Baxter             MN   9    1  0:58  1:08   13    9:10  1:00   29   12:20   24:34 
   27  103 Hunter Hills            Aitkin             MN   9   24  1:12  1:33   28   11:54  0:36   26   10:00   25:13 
   28  248 Levi Siekas             Baxter             MN   9    5  1:00  1:47   29   12:12  0:53   25    9:56   25:46 
   29  313 Titus Neal              Sauk Rapids        MN   9   19  1:08  1:51   27   11:48  0:39   27   11:19   26:43 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 9 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  159 Simone Lundquist        St. Michael        MN   9    1  0:57  0:51    4    8:52  0:29    3    7:51   18:59 
    2    8 Allison Anderson        Hermantown         MN   9    4  1:00  1:13    3    8:41  0:30    1    7:38   19:01 
    3  153 Taylor Larson           Brainerd           MN   9   10  1:04  0:57    2    8:40  0:32    6    8:27   19:37 
    4   27 Elle Bruggeman          Brainerd           MN   9    8  1:03  1:31    1    8:20  0:29    7    8:27   19:48 
    5  214 Ellie Piepgras          Foreston           MN   9    2  0:58  1:42    5    8:57  0:33    4    7:52   20:01 
    6   25 Abbi Bohlen             Baxtor             MN   9    7  1:02  1:24    8    9:35  0:33    8    8:43   21:15 
    7  199 Karli Nixon             Deerwood           MN   9    6  1:01  1:45   13   10:09  1:02    2    7:46   21:41 
    8  166 Ellie Mattson           Baxter             MN   9    5  1:01  1:42   14   10:11  0:35    5    8:16   21:42 
    9  131 Mikayla Johnson         Jasper             MN   9   17  1:09  2:08    9    9:41  0:33    9    8:48   22:17 
   10  141 Gretchen Koster         Eden Prairie       MN   9   14  1:07  1:33    6    9:22  0:41   15    9:39   22:21 
   11   89 Isabel Haglin           Brainerd           MN   9    9  1:04  1:28   10    9:48  0:40   13    9:34   22:31 
   12   98 Katherine Henke         Brainerd           MN   9   15  1:08  1:33   11   10:06  0:40   12    9:28   22:53 
   13  105 Hillary Hoelz           Baxter             MN   9    3  0:59  1:47   12   10:07  1:04   11    9:17   23:12 
   14   64 Anika Eldien            Fergus Falls       MN   9   16  1:09  1:46   15   10:20  0:33   14    9:34   23:20 
   15  311 Clara Meyer             Brainerd           MN   9   18  1:10  1:26    7    9:27  0:39   19   10:43   23:22 
   16  143 Allison Krantz          East Gull Lake     MN   9   19  1:11  1:51   16   10:28  0:43   18   10:23   24:35 
   17   77 Adyson Froiland         Sauk Rapids        MN   9   13  1:07  2:56   18   10:35  0:47   10    9:13   24:36 
   18  162 Ashley Marichalar       Baxter             MN   9   11  1:05  2:12   19   10:39  0:32   17   10:15   24:42 
   19  289 Macey Whitlock          Baxter             MN   9   12  1:06  1:32   21   12:31  0:33   16    9:57   25:37 
   20   55 Emma Dorner             Baxtor             MN   9   21  1:12  2:17   20   10:39  0:38   21   10:54   25:39 
   21  181 Hailey Millam           Big Lake           MN   9   20  1:11  2:29   17   10:33  0:38   20   10:52   25:41 
   22  283 Emma Wilson             Foley              MN   9   22  1:14  3:19   22   14:15  0:43   22   16:04   35:34 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 10 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  195 Will Nemeth             Sartell            MN  10    2  1:37  0:56    2   13:41  0:40    3   14:27   31:20 
    2  196 Zach Nemeth             Sartell            MN  10    3  1:38  1:25    1   13:33  0:33    2   14:20   31:27 
    3  318 Nathan Bennett          Sartell            MN  10   13  1:53  1:10   11   15:54  0:30    1   13:47   33:12 
    4   86 Samson Hagen            Plainview          MN  10   15  1:56  1:12   10   15:53  0:28    4   14:38   34:05 
    5  295 Jonathan Wise           Rosemount          MN  10    7  1:44  1:12    7   15:16  0:33    5   16:08   34:52 
    6  307 Nick Whiteman           Brainerd           MN  10    4  1:39  1:11    8   15:24  0:31    6   16:25   35:08 
    7  245 Cormac Shanoff          Little Falls       MN  10    6  1:43  1:14    6   15:10  0:30    7   16:33   35:08 
    8  189 Christopher Munson      Annandale          MN  10   14  1:55  1:00    9   15:30  0:31   12   18:55   37:49 
    9  273 Trey Turner             Rosemount          MN  10    8  1:47  1:20   12   16:16  0:33    9   18:02   37:56 
   10  286 Justin Youngquist       Baxter             MN  10    9  1:49  1:03   13   16:47  0:28   10   18:09   38:14 
   11   47 Atlie Danielson         Baxter             MN  10   12  1:53  1:51   15   17:46  0:30    8   16:37   38:35 
   12  252 Nathan Sorenson         Big Lake           MN  10   10  1:52  1:39   14   16:57  0:35   11   18:32   39:32 
   13   26 Jaden Bray              Crosslake          MN  10   11  1:53  1:57    3   14:15  0:36   14   21:21   39:59 
   14  173 Benjamin McLachlan      Avon               MN  10    5  1:42  2:02    5   15:05  0:35   16   23:14   42:37 
   15  134 Tennyson Kelm           Brainerd           MN  10    1  1:37  2:17    4   14:54  0:44   15   23:12   42:42 
   16  108 Anders Hoffman          Brainerd           MN  10   16  2:04  1:49   16   18:36  0:30   13   21:06   44:05 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 10 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  154 Mackenzie Lee           St. Cloud          MN  10    2  1:33  1:10    1   14:37  0:25    3   16:35   34:18 
    2  293 Elsa Peterson           Minneapolis        MN  10    5  1:39  0:54    2   15:07  0:33    6   18:14   36:25 
    3  264 Shaylee Stroot          Brainerd           MN  10    9  1:45  1:37    4   15:26  0:32    4   17:50   37:06 
    4  227 Sophie Robinson         Baxter             MN  10    1  1:30  1:04    5   16:40  0:27    5   18:07   37:46 
    5  208 Alexa Peet              Ham Lake           MN  10    3  1:35  2:58   10   21:19  0:44    1   12:04   38:37 
    6  239 Delaney Schaeffer       Brainerd           MN  10    4  1:38  1:48    3   15:17  0:45    9   22:38   42:05 
    7   17 Tegan Barg              Pillager           MN  10   10  1:48  1:58   11   21:43  0:38    2   16:34   42:39 
    8  147 Kenzie Lampi            Pequot Lakes       MN  10    8  1:44  2:24    7   18:50  0:34    7   19:11   42:41 
    9   16 Grace Balsley           Baxter             MN  10    6  1:40  2:01    8   19:19  0:35    8   19:26   43:00 
   10   24 Madeline Bittman        Sauk Rapids        MN  10    7  1:42  2:18    6   17:03  0:50   10   24:07   45:59 
   11  232 Anna Roggeman           Saint Cloud        MN  10   11  1:59  1:41    9   19:46  0:47   11   28:05   52:16 
   12  243 Tyne Seamann            Fort Ripley        MN  10   12  2:19                                               


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 11 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  194 Alex Nemeth             Sartell            MN  11    8  1:48  1:08    1   12:55  0:39    1   13:19   29:47 
    2   99 Zachary Henke           Brainerd           MN  11    9  1:49  1:34    4   13:45  0:31    2   14:40   32:17 
    3  256 Parker Steindl          Madison Lake       MN  11    4  1:40  1:04    6   14:20  0:27    3   15:23   32:53 
    4  129 Hank Johnson            Mankato            MN  11   12  2:00  0:51    5   14:14  0:25    5   16:19   33:48 
    5   52 Andrew Dillon           Brainerd           MN  11    3  1:37  1:50    3   13:35  0:39    6   16:29   34:08 
    6  223 Sam Roberts             Crosby             MN  11    7  1:47  1:36    7   14:42  0:33    8   17:30   36:07 
    7  127 Charlie Johnson         Rosemount          MN  11    6  1:46  1:43    2   13:31  0:41   11   18:40   36:19 
    8  206 Maxim Osborne           Brainerd           MN  11    2  1:32  1:10   14   17:34  0:23    4   16:07   36:44 
    9   59 Ryan Druce              Victoria           MN  11    1  1:29  1:37    9   16:11  0:37    7   17:03   36:56 
   10  235 Sam Ruhl                Brainerd           MN  11   14  2:18  1:48   10   16:19  0:39    9   17:32   38:34 
   11   11 Anthony Angotti         Moorhead           MN  11   11  1:56  1:30   12   16:55  0:33   10   18:22   39:13 
   12    9 Ethan Anderson          Hermantown         MN  11    5  1:44  1:58    8   15:13  0:50   13   19:32   39:15 
   13   58 Jacob Drietz            Baxter             MN  11   10  1:53  1:28   13   17:10  0:32   12   19:16   40:16 
   14    6 Nate Allen              Anoka              MN  11   13  2:11  1:59   11   16:29  0:37   14   22:03   43:18 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 11 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1   69 Erika Fenstad           St. Cloud,         MN  11    7  1:49  0:43    2   15:13  0:27    1   13:32   31:41 
    2  287 Isabelle Lorenz         Fargo              ND  11    2  1:39  1:06    1   13:26  0:30    7   18:56   35:36 
    3  270 Abagail Turner          Jackson            MN  11    1  1:39  1:35    3   15:20  0:30    6   18:20   37:22 
    4  106 Olivia Hoelz            Baxter             MN  11    6  1:48  1:28    7   16:37  0:28    3   17:38   37:57 
    5  304 Anna Lonnquist          Edina              MN  11   10  1:51  1:27    9   17:13  0:32    4   17:41   38:41 
    6  123 Ellie Inkster           St. Cloud          MN  11   12  1:52  1:31   10   17:17  0:38    8   19:07   40:24 
    7  184 Ashley Miller           Baxter             MN  11    3  1:42  1:23    6   15:55  0:27   11   21:29   40:54 
    8  303 Madeleine Grussing      England                11    9  1:50  1:44   14   18:47  0:32    5   18:19   41:10 
    9  117 Ainsley Holien          Sartell            MN  11    4  1:44  2:15   11   17:18  0:31    9   20:05   41:52 
   10  107 Abby Hoffman            Brainerd           MN  11   14  2:06  2:55    4   15:26  0:47   10   20:46   41:59 
   11  198 Sarah Nesheim           Baxter             MN  11   13  2:03  1:58    5   15:47  0:32   14   23:16   43:34 
   12   72 Risa Fines              Saint Cloud        MN  11   11  1:51  3:09   13   18:02  5:13    2   15:23   43:36 
   13  281 Claire Will             Edina              MN  11    8  1:50  1:55    8   16:56  0:34   13   22:50   44:04 
   14  211 Chayse Pickar           Baxter             MN  11    5  1:47  1:55   12   17:51  0:32   12   22:02   44:05 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 12 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  161 Graham Maas             Plymouth           MN  12    5  1:39  1:00    6   13:51  0:29    1   13:20   30:18 
    2  226 Gus Robinson            Baxter             MN  12    3  1:38  1:00    2   13:18  0:28    3   14:02   30:23 
    3  152 Tanner Larson           Brainerd           MN  12   11  2:04  0:50    1   12:58  0:28    5   14:19   30:37 
    4  279 Tim Whiteman            Brainerd           MN  12    2  1:36  1:00    4   13:37  0:32    6   14:38   31:22 
    5  133 David Kelm              Brainerd           MN  12    1  1:24  1:40    3   13:32  0:37    7   15:09   32:19 
    6  297 Thomas Thompson         Brainerd           MN  12    9  1:47  1:09   10   15:36  0:26    2   13:32   32:27 
    7   65 Hunter Eldien           Fergus Falls       MN  12    7  1:42  1:23    7   14:42  0:36    4   14:09   32:30 
    8   81 Alex Gude               Burnsville         MN  12    6  1:40  1:31    5   13:50  0:37    8   15:54   33:30 
    9  145 Nick Krantz             East Gull Lake     MN  12    8  1:43  1:27    9   15:02  0:28   11   16:53   35:31 
   10   36 Christopher Churchill   Bainerd            MN  12   12  2:10  1:08   12   16:21  0:31    9   16:11   36:19 
   11  302 Max Grussing            England                12    4  1:39  1:28   11   15:51  0:35   10   16:53   36:23 
   12  163 Tyler Markrof           Brainerd           MN  12   10  1:49  1:20    8   14:56  0:34   12   18:22   36:59 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 12 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  138 Kelly Koch              Burnsville         MN  12    1  1:23  0:47    1   13:14  0:34    1   13:10   29:05 
    2  100 Miah Hermanson          Andover            MN  12    3  1:34  0:45    3   13:58  0:27    4   14:47   31:30 
    3  160 Taylor Lundquist        St. Michael        MN  12    4  1:35  0:59    4   14:00  0:23    3   14:41   31:36 
    4  260 Elizabeth Stokes        Baxter             MN  12    8  1:40  2:10    6   15:33  0:39    2   13:46   33:46 
    5  262 Kelsey Stroot           Brainerd           MN  12    7  1:40  1:33    5   14:53  0:29    5   16:15   34:49 
    6  155 Taylor Lee              St. Cloud          MN  12    6  1:39  1:42    2   13:44  0:31    8   18:37   36:12 
    7  140 Delaney Koster          Eden Prairie       MN  12   10  1:47  1:33    7   16:16  0:40    6   17:04   37:18 
    8  202 Haley Olson             Enderlin           ND  12    9  1:43  1:28   11   18:05  0:28    7   18:12   39:53 
    9  233 Emma Roggeman           Saint Cloud        MN  12   11  1:50  1:47    8   16:37  0:47    9   21:14   42:12 
   10  125 Kalie Jeremiason        Baxter             MN  12    2  1:33  1:20    9   17:45  0:28   10   21:45   42:49 
   11   97 Ella Henderson          Detroit Lakes      MN  12    5  1:39  1:31   10   17:45  0:36   11   22:51   44:20 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 13 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  254 Tyler Sorenson          Big Lake           MN  13    1  1:30  1:05    1   15:35  0:32    1   19:05   37:45 
    2  187 Jacob Morgan            Brainerd           MN  13    2  1:45  1:29    3   17:41  0:36    2   19:51   41:21 
    3    7 Zachary Allen           Anoka              MN  13    3  1:58  1:59    2   17:14  0:35    3   24:17   46:01 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 13 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  274 Katie Vesterstein       Duluth             MN  13    6  1:36  1:41    1   13:02  0:34    1   14:42   31:33 
    2  209 Anna Peterson           Rosemount          MN  13    9  1:38  1:03    2   13:38  0:29    3   16:35   33:21 
    3  128 Elizabeth Johnson       Rosemount          MN  13    8  1:37  0:53    4   14:09  0:30    4   16:42   33:48 
    4  294 Anna Wise               Rosemount          MN  13    2  1:28  1:03    3   14:09  0:29    5   16:46   33:53 
    5   68 Alysssa Fenstad         Saint Cloud        MN  13    5  1:34  1:11    8   15:05  0:28    6   16:46   35:02 
    6  276 Julia Wallace           Baxter             MN  13    1  1:15  1:41    6   14:31  0:27    7   17:45   35:37 
    7  271 Katherine Turner        Rosemount          MN  13    7  1:36  1:06    5   14:28  0:31    9   18:13   35:53 
    8   78 McKenzie Froiland       Sauk Rapids        MN  13   12  1:51  2:08    9   16:17  0:30    2   16:15   36:59 
    9  182 Mackenzie Millam        Big Lake           MN  13   13  1:57  1:51    7   15:02  0:38    8   18:03   37:30 
   10  217 Maddy Rasmussen         Jordan             MN  13   10  1:41  1:17   10   16:54  0:34   10   20:37   40:59 
   11   53 Anna Dillon             Brainerd           MN  13   11  1:44  1:40   11   17:44  0:35   11   21:06   42:48 
   12  167 Maggie Mattson          Baxter             MN  13    3  1:34  1:45   12   18:09  0:28   12   24:08   46:01 
   13  135 Alli Kiehlbauch         Baxter             MN  13    4  1:34  1:58   13   18:25  0:31   13   25:56   48:23 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 14 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  299 Connor Gunsbury         Nisswa             MN  14    2  1:18  1:25    2   11:52  0:23    1   11:37   26:33 
    2  230 Parker Roehl            St. Bonifacius     MN  14    1  1:17  0:39    1   11:27  0:28    4   13:29   27:18 
    3  197 Sam Nesheim             Baxter             MN  14    4  1:22  1:03    3   12:11  0:25    3   13:17   28:16 
    4  183 Parker Millam           Big Lake           MN  14    6  1:26  1:16    5   13:14  0:26    2   13:05   29:24 
    5  282 Jack Will               Edina              MN  14    5  1:24  0:54    4   13:07  0:27    5   16:48   32:39 
    6   46 Brandon Cusick          Otsego             MN  14    3  1:19  1:30    6   15:10  0:56    7   23:00   41:53 
    7  292 August Peterson         Minneapolis        MN  14    7  1:53  1:42    7   15:43  0:30    6   22:37   42:23 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 14 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish  
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ ======= 
    1  110 Rachel Hoffman          Brainerd           MN  14    3  1:48  2:21    1   15:55  0:30    1   17:00   37:31 
    2  251 Krysta Sorenson         Big Lake           MN  14    2  1:41  1:31    2   16:48  0:32    3   22:13   42:42 
    3   44 McKenzie Crawford       Brainerd           MN  14    1  1:36  1:52    3   20:00  0:29    2   22:02   45:57 


================================================================================================================================================
                         NON QUALIFYING RESULTS: 
================================================================================================================================================
Bib  Name                    City               St Age Sex Rank  SWIM Trn.1  Rank   BIKE Trn.2  Rank   RUN   FINISH  
==== ======================= ================== == === === ========== =====  =========== =====  =========== =======
 243 Tyne Seamann            Fort Ripley        MN  10 F      1  2:19                                               

Total Registered:                        326
Number of Male   Finishers:              156
Number of Female Finishers:              155
Did not Finish Race or Did Not Start:     15