Mora Vasaloppet -
Mora, MN
2/10/2013

race logo










					
                          MORA VASALOPPET 13km FREESTYLE
                                   AWARDS LIST

   3/20/2013 11:47AM
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 KEVIN T CURWICK          MAPLE GROVE     MN  18 M     39:38 
    2 AUSTIN J SCHUMER         PLYMOUTH        MN  18 M     40:36 
    3 LUKE P RUSTAD            ST PAUL         MN  21 M     45:20 
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 ERIN K BRAULT            RICHFIELD       MN  16 F     48:41 
    2 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  28 F     50:31 
    3 ALYSON C WELCH           ROCHESTER       MN  13 F     51:10 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 CADEN W ALBRECHT         STILLWATER      MN   9 M     55:14 
    2 SOREN DAVIDSON           MINNEAPOLIS     MN  10 M     55:16 
    3 COOPER J LENNOX          MORA            MN  10 M     57:04 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 KASIE BEDNARSKI          MINNEAPOLIS     MN  11 F     55:59 
    2 KATHRYN V SCOTT          MINNEAPOLIS     MN  10 F     58:49 
    3 ZOE CAMP                 MINNEAPOLIS     MN  10 F     58:49 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 JOSHUA W ALBRECHT        STILLWATER      MN  13 M     45:20 
    2 PETER J SCHELLER         CHAMPLIN        MN  13 M     46:14 
    3 JAMES A WOOLHOUSE        BROOK PARK      MN  12 M     46:31 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 ALYSON C WELCH           ROCHESTER       MN  13 F     51:10 
    2 SCHAE K SINGLETON        MORA            MN  13 F     57:08 
    3 OLIVIA M JACOBSON        SHAKOPEE        MN  12 F   1:25:47 

================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 ROBERT G PIKE            BRAINERD        MN  14 M     46:04 
    2 JENS ALBRIGHT            ST LOUIS PARK   MN  14 M     47:06 
    3 IAN IVENS                CHAMPLIN        MN  14 M     48:23 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 SARAHJANE MADISON        MORA            MN  15 F     51:19 
    2 MOLLY E ABBOTT LADNER    GOLDEN VALLEY   MN  15 F   1:06:09 
    3 HUNTER M HYLAND-LUCKING  ISLE            MN  14 F   1:09:05 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 NOAH J BERG              ANDOVER         MN  16 M     48:15 
    2 OWEN W KRUEGER           BROOK PARK      MN  16 M     51:00 
    3 JOSHUA J MONSON          MORA            MN  16 M     51:34 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 ERIN K BRAULT            RICHFIELD       MN  16 F     48:41 
    2 KALLY   M SCHILLER       GOLDEN VALLEY   MN  17 F     57:26 
    3 ALLYSON M ANDERSON       BLAINE          MN  17 F     59:46 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 KEVIN T CURWICK          MAPLE GROVE     MN  18 M     39:38 
    2 AUSTIN J SCHUMER         PLYMOUTH        MN  18 M     40:36 
    3 LUKE P RUSTAD            ST PAUL         MN  21 M     45:20 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  28 F     50:31 
    2 MELISSA A GROMATKA       ALEXANDRIA      MN  18 F     52:37 
    3 KRISTIN E WELCH          ROCHESTER       MN  50 F     56:33