Tinman Triathlon -
Morris, MN
4/26/2014

race logo










					                             TINMAN TRIATHLON
                                Morris, MN
                              April 26, 2014
                1100 yard swim, 19 mile bike, 6.2 mile run

================================================================================================================================================
OVERALL RESULTS  
================================================================================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ======== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   1/6      18 Matt Schmidgall      32 M   Morris           MN    5 17:04  1:34  0:53    1   57:58 19.7  0:44    4   46:08  7:27 2:02:45 
    2   1/5      29 Paul Wymar           42 M   Montevideo       MN    8 18:32  1:42  1:59    7 1:02:56 18.1  0:45    1   40:49  6:35 2:04:58 
    3   2/5      20 Steven Scott         46 M   Gary             SD   11 19:15  1:45  2:02    2   58:24 19.5  0:52    5   46:57  7:35 2:07:28 
    4   2/6      23 Bryce Swenson        31 M   Alexandria       MN   10 18:43  1:42  1:57    8 1:03:24 18.0  1:14    2   42:38  6:53 2:07:53 
    5   3/6      31 Ryan Saline          39 M                         17 21:42  1:59  1:23    3   59:51 19.0  0:56    6   47:58  7:45 2:11:49 
    6   3/5       8 Joe Kelzer           44 M   New Richmond     MN   16 21:38  1:58  2:00    6 1:02:44 18.2  0:57    3   44:49  7:14 2:12:05 
    7   4/6      25 Troy Thompson        30 M   Rapid City       SD    1 15:46  1:26  1:57   10 1:05:14 17.5  0:38    8   48:44  7:52 2:12:18 
    8   1/3      15 Bette Rowley         28 F   Burnsville       MN    6 18:04  1:39  0:55   11 1:05:34 17.4  0:26    9   48:56  7:54 2:13:52 
    9   5/6      22 Darin Strand         31 M   Willmar          MN   13 19:52  1:49  2:36    5 1:01:44 18.5  1:04   10   50:20  8:07 2:15:34 
   10   4/5      27 David Wirth          49 M   New Richmond     WI   22 23:26  2:08  1:51    9 1:04:23 17.7  1:14    7   48:20  7:48 2:19:11 
   11   5/5      28 Marty Wold           49 M   New Richmond     WI   21 22:52  2:05  1:42    4 1:01:36 18.5  1:04   12   52:36  8:29 2:19:48 
   12   1/6       1 Kevin Conboy         28 M   Williston        ND    9 18:39  1:42  3:28   12 1:05:41 17.4  1:14   13   53:51  8:42 2:22:51 
   13   6/6       4 Josh Duda            37 M   Pillager         MN    4 16:44  1:32  0:36   14 1:07:49 16.8  1:04   16   57:05  9:13 2:23:17 
   14   2/6      17 Dustin Sauter        23 M   Morris           MN   26 25:05  2:17  3:32   15 1:09:42 16.4  1:19   11   50:26  8:08 2:30:02 
   15   1/3      21 Boyd Seevers         55 M   Spring Lake Park MN   12 19:26  1:46  3:03   17 1:11:55 15.9  1:20   15   54:31  8:48 2:30:15 
   16   3/6      11 Zack Meyer           25 M   Sioux Falls      MN   20 22:31  2:03  3:54   16 1:10:27 16.2  2:09   14   54:26  8:47 2:33:25 
   17   4/6       7 Jamin Ivers          24 M   Andover          MN   15 21:21  1:57  3:11   21 1:14:36 15.3  0:41   20 1:01:03  9:51 2:40:49 
   18   2/3       3 Sarah Dens           21 F   Morris           MN    3 16:09  1:28  6:29   24 1:17:58 14.6  2:18   17   58:03  9:22 2:40:54 
   19   3/3      14 Andelee Quast        21 F   Morris           MN    2 16:07  1:28  6:30   23 1:17:57 14.6  2:18   18   58:03  9:22 2:40:54 
   20   1/2      10 Logan Larsen         16 M   Chanhassen       MN   18 21:43  1:59  1:17   25 1:21:37 14.0  1:41   19   58:08  9:23 2:44:25 
   21   2/3      13 Michael Powers       57 M   Minneapolis      MN   24 24:28  2:14  2:05   18 1:13:16 15.6  1:18   24 1:04:10 10:21 2:45:16 
   22   1/2      19 Karen Schwartz       38 F   Slayton          MN   19 22:15  2:02  3:40   22 1:16:45 14.9  2:16   23 1:03:05 10:11 2:47:59 
   23   5/6       5 Daniel Fragodt       25 M   Benson           MN   14 21:12  1:56  2:38   20 1:14:12 15.4  0:59   26 1:11:14 11:30 2:50:13 
   24   3/3       6 Gordon Hjellming     57 M   Eagan            MN   23 24:27  2:14  2:41   19 1:13:25 15.5  1:09   27 1:15:53 12:15 2:57:33 
   25   6/6      39 Victor Melnichuk     29 M   Minneapolis      MN   27 33:49  3:05  4:08   27 1:25:53 13.3  0:26   22 1:02:56 10:09 3:07:09 
   26   1/1      16 Coleen Rowley        59 F   Apple Valley     MN   28 35:50  3:16  0:49   26 1:22:59 13.7  0:29   25 1:10:13 11:20 3:10:18 
   27   2/2      26 Ryan Wersal          18 M   Hutchinson       MN   25 24:39  2:15  3:11   28 1:44:22 10.9  1:00   21 1:01:57 10:00 3:15:07 
   28   2/2       2 Sheena Dauer         32 F   Montevideo       MN    7 18:27  1:41  3:13   13 1:06:08 17.2                                  

================================================================================================================================================
OVERALL MALE Olympic RESULTS
================================================================================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ======== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   1/6      18 Matt Schmidgall      32 M   Morris           MN    3 17:04  1:34  0:53    1   57:58 19.7  0:44    4   46:08  7:27 2:02:45 
    2   1/5      29 Paul Wymar           42 M   Montevideo       MN    4 18:32  1:42  1:59    7 1:02:56 18.1  0:45    1   40:49  6:35 2:04:58 
    3   2/5      20 Steven Scott         46 M   Gary             SD    7 19:15  1:45  2:02    2   58:24 19.5  0:52    5   46:57  7:35 2:07:28 
    4   2/6      23 Bryce Swenson        31 M   Alexandria       MN    6 18:43  1:42  1:57    8 1:03:24 18.0  1:14    2   42:38  6:53 2:07:53 
    5   3/6      31 Ryan Saline          39 M                         13 21:42  1:59  1:23    3   59:51 19.0  0:56    6   47:58  7:45 2:11:49 
    6   3/5       8 Joe Kelzer           44 M   New Richmond     MN   12 21:38  1:58  2:00    6 1:02:44 18.2  0:57    3   44:49  7:14 2:12:05 
    7   4/6      25 Troy Thompson        30 M   Rapid City       SD    1 15:46  1:26  1:57   10 1:05:14 17.5  0:38    8   48:44  7:52 2:12:18 
    8   5/6      22 Darin Strand         31 M   Willmar          MN    9 19:52  1:49  2:36    5 1:01:44 18.5  1:04    9   50:20  8:07 2:15:34 
    9   4/5      27 David Wirth          49 M   New Richmond     WI   17 23:26  2:08  1:51    9 1:04:23 17.7  1:14    7   48:20  7:48 2:19:11 
   10   5/5      28 Marty Wold           49 M   New Richmond     WI   16 22:52  2:05  1:42    4 1:01:36 18.5  1:04   11   52:36  8:29 2:19:48 
   11   1/6       1 Kevin Conboy         28 M   Williston        ND    5 18:39  1:42  3:28   11 1:05:41 17.4  1:14   12   53:51  8:42 2:22:51 
   12   6/6       4 Josh Duda            37 M   Pillager         MN    2 16:44  1:32  0:36   12 1:07:49 16.8  1:04   15   57:05  9:13 2:23:17 
   13   2/6      17 Dustin Sauter        23 M   Morris           MN   21 25:05  2:17  3:32   13 1:09:42 16.4  1:19   10   50:26  8:08 2:30:02 
   14   1/3      21 Boyd Seevers         55 M   Spring Lake Park MN    8 19:26  1:46  3:03   15 1:11:55 15.9  1:20   14   54:31  8:48 2:30:15 
   15   3/6      11 Zack Meyer           25 M   Sioux Falls      MN   15 22:31  2:03  3:54   14 1:10:27 16.2  2:09   13   54:26  8:47 2:33:25 
   16   4/6       7 Jamin Ivers          24 M   Andover          MN   11 21:21  1:57  3:11   19 1:14:36 15.3  0:41   17 1:01:03  9:51 2:40:49 
   17   1/2      10 Logan Larsen         16 M   Chanhassen       MN   14 21:43  1:59  1:17   20 1:21:37 14.0  1:41   16   58:08  9:23 2:44:25 
   18   2/3      13 Michael Powers       57 M   Minneapolis      MN   19 24:28  2:14  2:05   16 1:13:16 15.6  1:18   20 1:04:10 10:21 2:45:16 
   19   5/6       5 Daniel Fragodt       25 M   Benson           MN   10 21:12  1:56  2:38   18 1:14:12 15.4  0:59   21 1:11:14 11:30 2:50:13 
   20   3/3       6 Gordon Hjellming     57 M   Eagan            MN   18 24:27  2:14  2:41   17 1:13:25 15.5  1:09   22 1:15:53 12:15 2:57:33 
   21   6/6      39 Victor Melnichuk     29 M   Minneapolis      MN   22 33:49  3:05  4:08   21 1:25:53 13.3  0:26   19 1:02:56 10:09 3:07:09 
   22   2/2      26 Ryan Wersal          18 M   Hutchinson       MN   20 24:39  2:15  3:11   22 1:44:22 10.9  1:00   18 1:01:57 10:00 3:15:07 

================================================================================================================================================
OVERALL FEMALE Olympic RESULTS
================================================================================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ======== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   1/3      15 Bette Rowley         28 F   Burnsville       MN    3 18:04  1:39  0:55    1 1:05:34 17.4  0:26    1   48:56  7:54 2:13:52 
    2   2/3       3 Sarah Dens           21 F   Morris           MN    2 16:09  1:28  6:29    5 1:17:58 14.6  2:18    2   58:03  9:22 2:40:54 
    3   3/3      14 Andelee Quast        21 F   Morris           MN    1 16:07  1:28  6:30    4 1:17:57 14.6  2:18    3   58:03  9:22 2:40:54 
    4   1/2      19 Karen Schwartz       38 F   Slayton          MN    5 22:15  2:02  3:40    3 1:16:45 14.9  2:16    4 1:03:05 10:11 2:47:59 
    5   1/1      16 Coleen Rowley        59 F   Apple Valley     MN    6 35:50  3:16  0:49    6 1:22:59 13.7  0:29    5 1:10:13 11:20 3:10:18 
    6   2/2       2 Sheena Dauer         32 F   Montevideo       MN    4 18:27  1:41  3:13    2 1:06:08 17.2                                  

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  19 - UNDER
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   10 Logan Larsen         16 M   Chanhassen       MN    1 21:43  1:59  1:17    1 1:21:37 14.0  1:41    1   58:08  9:23 2:44:25 
    2   26 Ryan Wersal          18 M   Hutchinson       MN    2 24:39  2:15  3:11    2 1:44:22 10.9  1:00    2 1:01:57 10:00 3:15:07 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  19 - UNDER
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  20 - 29
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1    1 Kevin Conboy         28 M   Williston        ND    1 18:39  1:42  3:28    1 1:05:41 17.4  1:14    2   53:51  8:42 2:22:51 
    2   17 Dustin Sauter        23 M   Morris           MN    5 25:05  2:17  3:32    2 1:09:42 16.4  1:19    1   50:26  8:08 2:30:02 
    3   11 Zack Meyer           25 M   Sioux Falls      MN    4 22:31  2:03  3:54    3 1:10:27 16.2  2:09    3   54:26  8:47 2:33:25 
    4    7 Jamin Ivers          24 M   Andover          MN    3 21:21  1:57  3:11    5 1:14:36 15.3  0:41    4 1:01:03  9:51 2:40:49 
    5    5 Daniel Fragodt       25 M   Benson           MN    2 21:12  1:56  2:38    4 1:14:12 15.4  0:59    6 1:11:14 11:30 2:50:13 
    6   39 Victor Melnichuk     29 M   Minneapolis      MN    6 33:49  3:05  4:08    6 1:25:53 13.3  0:26    5 1:02:56 10:09 3:07:09 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  20 - 29
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   15 Bette Rowley         28 F   Burnsville       MN    3 18:04  1:39  0:55    1 1:05:34 17.4  0:26    1   48:56  7:54 2:13:52 
    2    3 Sarah Dens           21 F   Morris           MN    2 16:09  1:28  6:29    3 1:17:58 14.6  2:18    2   58:03  9:22 2:40:54 
    3   14 Andelee Quast        21 F   Morris           MN    1 16:07  1:28  6:30    2 1:17:57 14.6  2:18    3   58:03  9:22 2:40:54 

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  30 - 39
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   18 Matt Schmidgall      32 M   Morris           MN    3 17:04  1:34  0:53    1   57:58 19.7  0:44    2   46:08  7:27 2:02:45 
    2   23 Bryce Swenson        31 M   Alexandria       MN    4 18:43  1:42  1:57    4 1:03:24 18.0  1:14    1   42:38  6:53 2:07:53 
    3   31 Ryan Saline          39 M                          6 21:42  1:59  1:23    2   59:51 19.0  0:56    3   47:58  7:45 2:11:49 
    4   25 Troy Thompson        30 M   Rapid City       SD    1 15:46  1:26  1:57    5 1:05:14 17.5  0:38    4   48:44  7:52 2:12:18 
    5   22 Darin Strand         31 M   Willmar          MN    5 19:52  1:49  2:36    3 1:01:44 18.5  1:04    5   50:20  8:07 2:15:34 
    6    4 Josh Duda            37 M   Pillager         MN    2 16:44  1:32  0:36    6 1:07:49 16.8  1:04    6   57:05  9:13 2:23:17 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  30 - 39
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   19 Karen Schwartz       38 F   Slayton          MN    2 22:15  2:02  3:40    2 1:16:45 14.9  2:16    1 1:03:05 10:11 2:47:59 
    2    2 Sheena Dauer         32 F   Montevideo       MN    1 18:27  1:41  3:13    1 1:06:08 17.2                                  

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  40 - 49
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   29 Paul Wymar           42 M   Montevideo       MN    1 18:32  1:42  1:59    4 1:02:56 18.1  0:45    1   40:49  6:35 2:04:58 
    2   20 Steven Scott         46 M   Gary             SD    2 19:15  1:45  2:02    1   58:24 19.5  0:52    3   46:57  7:35 2:07:28 
    3    8 Joe Kelzer           44 M   New Richmond     MN    3 21:38  1:58  2:00    3 1:02:44 18.2  0:57    2   44:49  7:14 2:12:05 
    4   27 David Wirth          49 M   New Richmond     WI    5 23:26  2:08  1:51    5 1:04:23 17.7  1:14    4   48:20  7:48 2:19:11 
    5   28 Marty Wold           49 M   New Richmond     WI    4 22:52  2:05  1:42    2 1:01:36 18.5  1:04    5   52:36  8:29 2:19:48 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  40 - 49
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======

================================================================================================================================================
MALE AGE GROUP  50 - UP
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   21 Boyd Seevers         55 M   Spring Lake Park MN    1 19:26  1:46  3:03    1 1:11:55 15.9  1:20    1   54:31  8:48 2:30:15 
    2   13 Michael Powers       57 M   Minneapolis      MN    3 24:28  2:14  2:05    2 1:13:16 15.6  1:18    2 1:04:10 10:21 2:45:16 
    3    6 Gordon Hjellming     57 M   Eagan            MN    2 24:27  2:14  2:41    3 1:13:25 15.5  1:09    3 1:15:53 12:15 2:57:33 

================================================================================================================================================
FEMALE AGE GROUP  50 - UP
================================================================================================================================================

Place No.  Name                Age Sex City             St Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== =================== === === ================ == ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   16 Coleen Rowley        59 F   Apple Valley     MN    1 35:50  3:16  0:49    1 1:22:59 13.7  0:29    1 1:10:13 11:20 3:10:18 

================================================================================================================================================
OVERALL TEAM RESULTS  
================================================================================================================================================

Place No.  Team Name / Members            Rank SWIM  100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank   RUN    Pace FINISH  
===== ==== ============================== ================ ===== ================= ===== ================== =======
    1   12 Rust Never Sleeps                 1 14:55  1:22  0:30    1 1:00:12 18.9  0:24    2   52:05  8:24 2:08:04 
           Vaughn Dieter  Bill Eckerson  Bonnie Koehntop 

    2   34 Periodically Great                2 14:58  1:22  1:25    3 1:07:44 16.8  0:20    1   48:46  7:52 2:13:10 
           Kennedy Erdmann  Zack Mensinger  Maryanna Kroska 

    3   36 Stark Naked                       7 23:16  2:07  0:28    2 1:06:23 17.2  0:18    6   56:11  9:04 2:26:35 
           Mary Asche  Erick Stark  Angie Perry 

    4    9 Jason and Krista                  5 18:03  1:39  2:53    4 1:12:11 15.8  0:20    4   55:47  9:00 2:29:11 
           Jason Laplant  Jason Laplant  Krista Dierkhising 

    5   30 Fast Aqua Wheels                  4 17:03  1:33  0:30    7 1:26:04 13.2  0:28    3   52:34  8:29 2:36:37 
           Keri Harstad-Burrow  Wendy Halbe  Jean Rohloff 

    6   33 Panthers                          8 23:29  2:09  0:37    5 1:13:04 15.6  0:20    8   59:28  9:36 2:36:56 
           Leah Peterson  Zac Virnig  Leah Peterson 

    7   35 Spring Chickens                   6 20:52  1:54  0:19    8 1:32:53 12.3  0:30    5   56:03  9:03 2:50:35 
           Amy Bacigalupo  Javad Keyhani  Elsa  Bross 

    8   38 Team Hosch                        3 16:24  1:30  0:30    9 1:41:21 11.2  0:44    7   56:38  9:08 2:55:34 
           Bobby  Hosch  Nick  Hosch  Mike Hosch 

    9   32 Mr. Awesomepantses                9 25:25  2:19  0:45    6 1:18:44 14.5  4:37                            
           Adam Hippe  Paul  Buzinec  Adam Hippe 


================================================================================================================================================
UMM RELAY TEAM
================================================================================================================================================

Place No.  Name                           Members                                           Rank  SWIM 100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank  RUN    Pace   FINISH  
===== ==== ============================== ================================================= ================ ===== ================= ===== ====  ====================
    1   12 Rust Never Sleeps              Vaughn Dieter  Bill Eckerson  Bonnie Koehntop        1 14:55  1:22  0:30    1 1:00:12 18.9  0:24    2   52:05  8:24 2:08:04 
    2   34 Periodically Great             Kennedy Erdmann  Zack Mensinger  Maryanna Kroska     2 14:58  1:22  1:25    2 1:07:44 16.8  0:20    1   48:46  7:52 2:13:10 
    3   33 Panthers                       Leah Peterson  Zac Virnig  Leah Peterson             3 23:29  2:09  0:37    3 1:13:04 15.6  0:20    3   59:28  9:36 2:36:56 

================================================================================================================================================
OPEN RELAY TEAM
================================================================================================================================================

Place No.  Name                           Members                                           Rank  SWIM 100yd Trn.1 Rank   BIKE   MPH Trn.2 Rank  RUN    Pace   FINISH  
===== ==== ============================== ================================================= ================ ===== ================= ===== ====  ====================
    1   36 Stark Naked                    Mary Asche  Erick Stark  Angie Perry                 5 23:16  2:07  0:28    1 1:06:23 17.2  0:18    4   56:11  9:04 2:26:35 
    2    9 Jason and Krista               Jason Laplant  Jason Laplant  Krista Dierkhising     3 18:03  1:39  2:53    2 1:12:11 15.8  0:20    2   55:47  9:00 2:29:11 
    3   30 Fast Aqua Wheels               Keri Harstad-Burrow  Wendy Halbe  Jean Rohloff       2 17:03  1:33  0:30    4 1:26:04 13.2  0:28    1   52:34  8:29 2:36:37 
    4   35 Spring Chickens                Amy Bacigalupo  Javad Keyhani  Elsa  Bross           4 20:52  1:54  0:19    5 1:32:53 12.3  0:30    3   56:03  9:03 2:50:35 
    5   38 Team Hosch                     Bobby  Hosch  Nick  Hosch  Mike Hosch                1 16:24  1:30  0:30    6 1:41:21 11.2  0:44    5   56:38  9:08 2:55:34 
    6   32 Mr. Awesomepantses             Adam Hippe  Paul  Buzinec  Adam Hippe                6 25:25  2:19  0:45    3 1:18:44 14.5  4:37                            

Total Individuals Registered:            29
Total Teams Registered:                  10
Total Number of Individual Finishers:    27
Total Number of Team Finishers:           8
Number of Male   Finishers:              22
Number of Female Finishers:               5
Did not finish race or did not start:     4