GraceKennedy Education Run -
Kingston, JM
7/6/2014

race logo










					                        GRACEKENNEDY EDUCATION RUN
                   Port Royal Street, Downtown Kingston
                           Sunday, July 06, 2014

                     ********** OPEN RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                    S Age Team               Gun Time     
===== ===== ======================= = === ================== ======== 
    1 11371 Danielle James          F  25                    00:18:57 
    2 10457 Elisabeth Mondon        F                        00:19:20 
    3 10402 Karlene Blagrove        F                        00:20:22 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                    S Age Team               Gun Time     
===== ===== ======================= = === ================== ======== 
    1 11310 Shawn Pitter            M  30                    00:15:02 
    2 11406 Robin Rowe              M  25                    00:15:45 
    3  2930 Andre Walker            M  17 LIME               00:15:51 


              ********** CORPORATE RUN AWARDS **********

              ********** MALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
    1  1103 Dominic Powell          M     BANK OF JAMA  
    2  2930 Andre Walker            M     LIME         
    3 10747 Darryll Oliver          M     GRACE FOOD P 

              ********** FEMALE OVERALL RESULTS **********

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
   1  10609 Janetta Robinson        F  39 COLDWELL BAN 00:20:54 
   2  1356 Carey-Anne Williams     F  32 BANK OF JAMA 00:21:57  
   3 10603 Marie Nicely            F  36 COLDWELL BAN 00:22:48



              ********** CORPORATE WALK RESULTS **********

CORPORATE MALE

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
   1  5557 Lenworth Burke          M  58 PANMEDIA LTD 00:23:17 
   7  5505 Damion Henry            M  26 FIDELITY MOT 00:31:14
   9  6984 Caulton Gordon          M  64 GRACE FOODS  00:32:09

CORPORATE FEMALE

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
   1  4400 Tennecia Dacass         F  26 BANK OF JAMA 00:33:14 
   2  7164 Leslie Gordon           F  41 RAINFOREST S 00:35:19


----------------------------------------------------------------------------
                            TEAM Scoring - RUNNERS
----------------------------------------------------------------------------

1. 1:03:47 COLDWELL BANKER JA.         
=====================================
  1     3:45   3031 Stephan Akhaan Alexander M 31 COLDWELL BANKER JA.         
  2     3:50   3036 Gavin Francis           M 31 COLDWELL BANKER JA.         
  3    18:25   3032 Alan Beckford           M 51 COLDWELL BANKER JA.         
  4    18:27   3039 Patrick Lee             M 48 COLDWELL BANKER JA.         
  5    19:20   3038 Andre Holung            M 44 COLDWELL BANKER JA.         

----------------------------------------------------------------------------
                            TEAM Scoring - WALKERS
----------------------------------------------------------------------------

  1. 2:57:07 BANK OF JAMAICA            (  35:26)
=====================================
  1    33:14   4400 Tennecia Dacass         F 26 BANK OF JAMAICA             
  2    34:20   4312 Roy Curtis              M 40 BANK OF JAMAICA             
  3    34:24   4397 Suzette Burke-Lawes     F 89 BANK OF JAMAICA             
  4    35:23   4313 Evon Faulkner           M 53 BANK OF JAMAICA             
  5    39:46   4401 Shirley Davis           F 57 BANK OF JAMAICA             



                       ********** YOUTH AWARDS **********

                 ********** FEMALE Ages 17 & UNDER **********

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
    1  1438 Abigail Lamey           F  15 PETROJAM LIM 00:23:36 
    2 11355 Amanda Taylor           F  15 LIME         00:23:59 
    3  2733 Dagaene Clarke          F  15 PACERS RUNNI 00:27:35 

                  ********** MALE Ages 17 & UNDER **********

Place Bib   Name                    S Age Team         Time        
===== ===== ======================= = === ============ ======== 
    1  2930 Andre Walker            M  17 LIME         00:03:28 
    2  1230 Orane Garrick           M  16 MARLINS SWIM 00:22:31 
    3  2830 Jonathan Ellis          M  11 TEAM ELLIS   00:22:54 


              ********** PARTICIPATION AWARD **********

Largest Participating Team: LIME