Mora Vasaloppet -
Mora, MN
2/13/2011

race logo










					
                          MORA VASALOPPET 13km FREESTYLE
                                   AWARDS LIST

   2/16/2011  4:24PM
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 THOMAS W EGGER, JR       EDINA           MN  17 M     40:19 
    2 ANDREW J EGGER           EDINA           MN  15 M     41:20 
    3 SCOTT D HARRISON         MINNETRISTA     MN  15 M     42:32 
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 MATTIE E WATTS           NEW BRIGHTON    MN  14 F     45:47 
    2 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  26 F     47:06 
    3 MAGGIE I ANDERSON        BIGFORK         MN  13 F     50:12 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 BRIAN M OLSON            LAKELAND        MN  11 M     53:12 
    2 JAMES A WOOLHOUSE        MORA            MN  10 M     56:52 
    3 LOGAN J GRAVES           MORA            MN  11 M   1:03:33 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 LEAH G MADSEN            GRAND RAPIDS    MN  11 F     56:36 
    2 BETHANY A OLSON          LAKELAND        MN   9 F   1:08:44 
    3 SCHAE K SINGLETON        MORA            MN  11 F   1:16:05 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 THOMAS C WOOLHOUSE       MORA            MN  12 M     46:26 
    2 CORY T ROUW              ST CLOUD        MN  13 M     49:51 
    3 SKYLER T SMITH           MORA            MN  13 M     51:01 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 MAGGIE I ANDERSON        BIGFORK         MN  13 F     50:12 
    2 SARAHJANE MADISON        MORA            MN  13 F     58:43 
    3 GRACE M MAROHN           MORA            MN  13 F   1:01:53 

================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 ANDREW J EGGER           EDINA           MN  15 M     41:20 
    2 SCOTT D HARRISON         MINNETRISTA     MN  15 M     42:32 
    3 BRENDAN C JOHNSON        MORA            MN  14 M     45:27 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 MATTIE E WATTS           NEW BRIGHTON    MN  14 F     45:47 
    2 ERIN ARNTSON             GRAND RAPIDS    MN  14 F     58:09 
    3 STEPHANIE M HART         GRAND RAPIDS    MN  15 F   1:03:14 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 THOMAS W EGGER, JR       EDINA           MN  17 M     40:19 
    2 BJORN ADELSMAN           NEW BRIGHTON    MN  16 M     44:39 
    3 KARL SCHULTZ             FRIDLEY         MN  17 M     46:19 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 ANDREA N FRANZ           SARTELL         MN  16 F     50:21 
    2 NORA K CRIST             ARDEN HILLS     MN  17 F     51:05 
    3 TYRA BANDT               SHOREVIEW       MN  16 F     52:31 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 TODD R JOHNSON           ALEXANDRIA      MN  18 M     42:37 
    2 KYLE B SLICK             RIVER FALLS     WI  22 M     45:33 
    3 LEE DILLEY               NORTHFIELD      MN  57 M     45:53 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  26 F     47:06 
    2 KATE TRESCONY            CHAMPLIN        MN  18 F     50:59 
    3 LYDIA L ALLEN            DULUTH          MN  19 F     52:40