Grand Old Day on the Go -
St. Paul, MN
6/5/2011

race logo










					
                       2011 Inline 8K Skate - Grand Old Days on the Go

  Place No.  Name                    Age Gen City             St  Time    Rate 
  ===== ==== ======================= === === ================ === ======= ==== 
      1  492 Matthew Meyer            29   M St. Paul         MN  14:06.7 21.1 
      2  410 Brent Bovitz             44   M Eden Prairie     MN  14:16.3 20.9 
      3  441 Gary R Johnson           49   M Bloomington      MN  14:18.8 20.8 
      4  485 Andy Kostka              31   M Maple Grove      MN  14:19.1 20.8 
      5  462 John Schulte             50   M Woodbury         MN  14:24.6 20.7 
      6  469 Jack Wussler             56   M St Paul          MN  14:24.7 20.7 
      7  486 Paul Meyering            44   M Burnsville       MN  14:25.4 20.7 
      8  454 Michael Mullery          46   M Rosemount        MN  14:25.5 20.7 
      9  495 Ron Marfort              32   M St. Paul         MN  14:26.2 20.6 
     10  460 Theodre Petroskey        38   M Burnsville       MN  14:26.5 20.6 
     11  446 Dale Larson              32   M Eagan            MN  14:27.9 20.6 
     12  478 Greg Miller              52   M Excelsior        MN  14:30.6 20.5 
     13  476 Laurence Ducker          21   M St Paul          MN  14:32.5 20.5 
     14  475 Michael Contardo         58   M Sartell          MN  14:38.2 20.4 
     15  488 Randy Landucci           58   M Stillwater       MN  14:38.6 20.4 
     16  484 Phil Moen                50   M Eden Prairie     MN  14:39.6 20.3 
     17  430 Dave Geske               50   M Moorhead         MN  14:57.0 20.0 
     18  467 Brian K Williams         44   M Apple Valley     MN  14:57.4 19.9 
     19  487 Tim Odonnell             53   M Eden Prairie     MN  15:18.2 19.5 
     20  481 Sarah Oftedahl Brown     32   F St Paul          MN  15:32.2 19.2 
     21  477 James Duethman           49   M Apple Valley     MN  15:35.9 19.1 
     22  491 Stephen Zweber           53   M Woodbury         MN  15:36.1 19.1 
     23  432 James Hamilton           48   M Apple Valley     MN  15:36.8 19.1 
     24  413 Bill Callas              51   M Stillwater       MN  15:42.9 19.0 
     25  455 Ryan Mullery             15   M Rosemount        MN  15:47.1 18.9 
     26  419 Gary Davis               47   M Eden Prairie     MN  16:01.3 18.6 
     27  474 Andrew Beeson            40   M Plymouth         MN  16:02.7 18.6 
     28  463 Bryan Starry             47   M Minneapolis      MN  16:20.6 18.2 
     29  418 Michael Dahms            30   M Woodbury         MN  16:54.8 17.6 
     30  421 Robert Davis             61   M St Paul          MN  17:05.2 17.4 
     31  482 Howard Anderson          56   M Apple Valley     MN  17:15.5 17.3 
     32  459 Mark Peterson            43   M Oakdale          MN  17:20.0 17.2 
     33  438 Ken Huss                 29   M Plymouth         MN  17:50.8 16.7 
     34  448 Andrew Magill            39   M Minneapolis      MN  17:54.0 16.7 
     35  434 James Hernandez          41   M Falcon Heights   MN  18:43.8 15.9 
     36  468 Wolfe Williams           16   M St Paul          MN  19:16.0 15.5 
     37  411 Mark Burgeson            55   M Prior Lake       MN  19:26.2 15.3 
     38  412 Paige Burgeson           18   F Prior Lake       MN  19:26.7 15.3 
     39  451 Ben Martin               37   M Minneapolis      MN  20:05.9 14.8 
     40  433 Chris Hanna              37   M Maplewood        MN  20:08.6 14.8 
     41  426 Ron Fiemann              56   M Plymouth         MN  20:10.0 14.8 
     42  423 Tom Elmer                63   M Prior Lake       MN  20:21.7 14.6 
     43  470 Brian Young              31   M St Paul          MN  20:53.8 14.3 
     44  479 Deane Millington         46   M Lakeville        MN  20:55.3 14.2 
     45  465 Jody Stroh               53   F Prior Lake       MN  22:25.4 13.3 
     46  427 Jenny Floria             40   F Minneapolis      MN  22:44.3 13.1 
     47  499 Jesse Peterson            8   M St. Paul         MN  22:54.5 13.0 
     48  447 Christine Levin          42   F Excelsior        MN  22:59.3 13.0 
     49  490 Eric Evenson             25   M Minneapolis      MN  23:49.5 12.5 
     50  493 John Collins             45   M Fridley          MN  23:53.8 12.5 
     51  483 Raymond Simons           63   M St. Paul         MN  23:54.3 12.5 
     52  425 Dan Estey                32   M Minneapolis      MN  23:58.7 12.4 
     53  429 Laura Frater             44   F Rosemount        MN  24:15.7 12.3 
     54  456 Laura Ohs                47   F Oakdale          MN  25:20.7 11.8 
     55  443 Emily Joynton            23   F Minneapolis      MN  25:33.9 11.7 
     56  431 Meg Gronau               34   F St Paul          MN  25:35.7 11.7 
     57  473 Elizabeth Anderson       34   M Fridley          MN  25:38.5 11.6 
     58  472 Karen Mullery            47   F Rosemount        MN  25:51.6 11.5 
     59  406 Alex Bion                 9   M Minneapolis      MN  26:14.0 11.4 
     60  496 Quinn Rodefeld           10   F Blaine           MN  26:14.0 11.4 
     61  416 Tina Czech               28   F Shoreview        MN  26:15.4 11.4 
     62  407 Andy Bion                43   M Minneapolis      MN  26:16.6 11.3 
     63  417 Travis Czech             20   M Shoreview        MN  26:32.5 11.2 
     64  405 Rachel Banasiak          26   F Apple Valley     MN  26:33.8 11.2 
     65  436 Heather Houston          40   F St Paul          MN  27:30.1 10.8 
     66  449 Cathy Maki               51   F Minneapolis      MN  27:43.7 10.8 
     67  461 Sara Roloff              31   F Maplewood        MN  27:55.0 10.7 
     68  457 Nathan Osowski           27   M White Bear Lake  MN  27:57.8 10.7 
     69  402 Nancy Albay              32   F Blaine           MN  27:58.5 10.7 
     70  452 Kelly McKay              23   F Minneapolis      MN  28:09.2 10.6 
     71  424 Orsi England             34   F St Paul          MN  28:21.1 10.5 
     72  466 Whitney Taft             38   F Woodbury         MN  29:19.1 10.2 
     73  453 Scott Monson             48   M Oakdale          MN  30:16.1  9.8 
     74  409 Zachary Bion              7   M Minneapolis      MN  30:19.8  9.8 
     75  408 Meg Bion                 41   F Minneapolis      MN  30:20.7  9.8 
     76  498 Misty Scnomberg          29   F Lakeville        MN  30:44.2  9.7 
     77  464 Stevie Stowe             25   F Faribault        MN  30:44.6  9.7 
     78  439 Brooklyn Jarrett         10   F St Paul          MN  30:49.0  9.7 
     79  440 Sarah Jarrett            37   F St Paul          MN  30:50.6  9.7 
     80  445 Jess Larotonda           28   F St Paul          MN  30:52.4  9.7 
     81  401 Elisa Akerson            28   F Crystal          MN  30:54.9  9.6 
     82  444 Rebecca Knipfer          26   F Maple Grove      MN  30:57.1  9.6 
     83  497 Mary Boyanian            53   F Bemidji          MN  31:41.9  9.4 
     84  437 Nate Huseby              34   M St Paul          MN  31:48.9  9.4 
     85  471 Jean Schroeder           40   F Apple Valley     MN  32:36.6  9.1 
     86  415 Max Celander             12   M St Paul          MN  37:42.5  7.9 
     87  494 Eddie Dion               11   M St. Paul         MN  37:43.6  7.9 
     88  414 Abigail Celander         10   F St Paul          MN  37:43.6  7.9 
     89  489 Sue Dion                 51   F St. Paul         MN  37:44.4  7.9 
  
  Results by mtec RESULTS
  
  Results posted at www.mtecresults.com