WATA CUMI Come Run -
Sandy Bay, Hanover, JM
9/19/2015

race logo










					
                            WATA CUMI COME RUN
                    The Tryall Club, Sandy Bay, Hanover
                       Saturday, September 19, 2015

                    ********** 5K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1   621 Jane Clauson        F  26 THE TRYALL CLUB    00:23:22 
    2   730 Ciska Haynes        F  45                    00:24:33 
    3   827 Sheila Pinto        F  43 JUNIOR PLUS SCHOOL 00:26:52 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1   814 Delon Maxwell       M  26 CIMPRESS JAMAICA   00:18:05 
    2   726 Troy Pennington     M  30 RAINFOREST SEAFOOD 00:18:13 
    3   677 Anisel Muirhead     M     XEROX              00:19:48 

                   ********** 10K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1014 Karlene Blagrove    F     PACERS RUNNING CLU 00:47:07 
    2  1004 Inga Hjartardottir  F  43 SANDALS FOUNDATION 00:55:20 
    3  1018 Alison Sutherland   F  45 RAINFOREST SEAFOOD 00:55:30 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1020 Rupert Green        M  38 RAINFOREST SEAFOOD 00:33:41 
    2  1029 Ronique Williams    M  24                    00:36:18 
    3  1008 Jermaine Young      M  25 THE TRYALL CLUB    00:39:23 


                  ********** 5K WALK NOVELTY AWARDS **********

Place Bib   Name                 
===== ===== =================== 
    1  274  Rose Gordon     
    2  121  Samantha Brown-King
    3  376  Jordan Morris 


              ********** FASTEST YOUNGEST FINISHERS **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1   384 Zachary Byles       M  12 JUNIOR PLUS SCHOOL        00:24:27 
    2   829 Romulus Deenah      M  10 JUNIOR PLUS SCHOOL        00:28:53 
    3   383 Niko Byles          M   9 JUNIOR PLUS SCHOOL        00:30:21

----------------------------------------------------------------------------
                        CORPORATE TEAM CHALLENGE 
----------------------------------------------------------------------------

  1. 1:42:16 RAINFOREST SEAFOODS           (  20:28)
========================================
  1    18:13    726 Troy Pennington     M 30 RAINFOREST SEAFOODS            
  2    19:59    712 Bryan Campbell      M 25 RAINFOREST SEAFOODS            
  3    19:59    709 Burke Barr          M 42 RAINFOREST SEAFOODS            
  4    21:55    717 Jermaine Hylton     M 30 RAINFOREST SEAFOODS            
  5    22:10    721 Raymond McLeod      M 28 RAINFOREST SEAFOODS            

  2. 1:56:13 XEROX                         (  23:15)
========================================
  1    19:48    677 Anisel Muirhead     M 26 XEROX                          
  2    22:42    671 Travis Kerr         M    XEROX                          
  3    23:12    668 Drallo Harvey       M    XEROX                          
  4    24:17    657 Kirth-Dean Atkinson M    XEROX                          
  5    26:14    678 Jahvaughn Peterkin  M    XEROX                          

  3. 2:10:03 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA   (  26:01)
========================================
  1    21:58    515 Oshane Campbell     M 24 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA    
  2    23:55    531 Michael Turner      M 26 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA    
  3    24:24    517 Daniel Duntley      M 25 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA    
  4    28:56    532 Rayon Williams      M 25 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA    
  5    30:50    524 Hugh Logan          M 49 CARIBBEAN PRODUCERS JAMAICA  

----------------------------------------------------------------------------
                        HOTEL TEAM CHALLENGE
----------------------------------------------------------------------------
             
  1. 2:07:12 COYABANS                      (  25:27)
========================================
  1    24:01    542 Terrie Thompson     M 29 COYABANS                       
  2    25:03    539 Melvin Miller       M 27 COYABANS                       
  3    25:14    541 Gary Taylor         M 27 COYABANS                       
  4    26:00    540 Charles Robertson   M 52 COYABANS                       
  5    26:54    543 Michael Walton      M 42 COYABANS                       

  2. 2:08:11 SANDALS FOUNDATION            (  25:39)
========================================
  1    23:02    610 Andre Cleghorn      M 24 SANDALS FOUNDATION             
  2    24:35    611 Caultel Edwards     M    SANDALS FOUNDATION             
  3    25:03    614 Levor Ricketts      M 32 SANDALS FOUNDATION             
  4    27:37    618 Dennis Waite        M 44 SANDALS FOUNDATION             
  5    27:54    613 Kadeem Gray         M 25 SANDALS FOUNDATION             

  3. 2:10:21 MARGARITAVILLE                (  26:05)
========================================
  1    23:05    577 Nickmar Ellis       M 25 MARGARITAVILLE                 
  2    24:15    581 Omar Shaw           M 41 MARGARITAVILLE                 
  3    26:33    576 Micah Davis         M 18 MARGARITAVILLE                 
  4    27:08    578 Sandre Gayle        M 25 MARGARITAVILLE                 
  5    29:20    583 Theo Thomas         M 21 MARGARITAVILLE                 


           ********** PARTICIPATON AWARD **********

LARGEST PARTICIPATING TEAM - XEROX /  180