Grand Forks Invite -
Grand Forks, ND
10/3/2015

race logo










					                            Grand Forks Invite
                              Grand Forks, ND
                              October 3, 2015
                         JUNIOR HIGH GIRLS - 3000m
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.    26  Fargo North                   
========================================
  1      1  Addison Watson 12:44.06                  
  2      3  Grace Dorsher 13:02.63                   
  3      6  Isabelle Puhl 13:07.42                   
  4      7  Gabby Kramer 13:16.53                    
  5      9  Elly Weist 13:29.34                      

  2.    76  Shanley                       
========================================
  1      2  Johnson Olivia 12:58.00                  
  2      5  Hultin Tessa 13:06.74                    
  3     10  Freeman Noelle 13:34.35                  
  4     14  Gallager Kate 13:55.44                   
  5     45  Ghost 1                                  

  3.    87  Cheney Middle School          
========================================
  1     11  Brooklyn Wiest 13:34.64                  
  2     13  Emily Hansen 13:53.94                    
  3     18  Abigail Klaman 14:20.05                  
  4     21  Dak Ajang 14:43.10                       
  5     24  Kayla Buckley 14:55.18                   
  6   ( 29) McKenna Norton 15:10.35                  
  7   ( 33) Grace Ferguson 15:48.48                  

  4.   103  Standing Rock                 
========================================
  1      4  Josie White Eagle 13:05.60               
  2     17  Haylee Wedell 14:16.46                   
  3     20  Amara Martinson 14:31.08                 
  4     28  Frankie Jamerson 15:09.74                
  5     34  Winona Gayton 15:58.63                   
  6   ( 35) Precious Bernie 16:01.95                 

  5.   112  West Fargo Sheyenne           
========================================
  1      8  Bindu Watson 13:25.16                    
  2     12  Anna Woolery 13:36.45                    
  3     15  Grace Sailer 13:59.48                    
  4     36  Claire Bosch 16:03.37                    
  5     41  Rebecca North 16:59.11                   
  6   ( 42) Kyona Ramsey 17:48.41                    

  6.   136  Grand Forks Central           
========================================
  1     23  Brianna Filson 14:53.57                  
  2     25  Sydney Anvinson 15:01.13                 
  3     27  Marley Ferguson 15:06.50                 
  4     30  Lilly Brunelle 15:18.72                  
  5     31  Megan Keogh 15:34.84                     
  6   ( 39) Tabitha Thorpe 16:51.42                  

  7.   145  Grand Forks Red River         
========================================
  1     16  Anna Robinson 14:11.26                   
  2     19  Leecia Flaten 14:26.54                   
  3     22  Lauren Betz 14:45.48                     
  4     43  Sydnee Boucher 18:29.30                  
  5     45  Ghost 1                                  

  8.   201  Valley City                   
========================================
  1     26  Lexi Triebold 15:03.04                   
  2     37  Heather Fischer 16:06.02                 
  3     45  Ghost 1                                  
  4     46  Ghost 2                                  
  5     47  Ghost 3                                  

  9.   216  Hatton-Northwood-Thompson     
========================================
  1     38  Skya Olson 16:35.84                      
  2     40  Laurelee Thompson 16:54.92               
  3     45  Ghost 1                                  
  4     46  Ghost 2                                  
  5     47  Ghost 3                                  

 10.   218  White Shield                  
========================================
  1     32  Rhiennen Everett 15:36.73                
  2     45  Ghost 1                                  
  3     46  Ghost 2                                  
  4     47  Ghost 3                                  
  5     48  Ghost 4                                  

 11.   230  Southern Mclean               
========================================
  1     44  Shelby Ell 19:48.68                      
  2     45  Ghost 1                                  
  3     46  Ghost 2                                  
  4     47  Ghost 3                                  
  5     48  Ghost 4                                  



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                           Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ============================== ======= ===== 
    1   1/5      79 Addison Watson            7 Fargo North                    12:44.1  6:50 
    2   1/4     277 Johnson Olivia            8 Shanley                        12:58.0  6:58 
    3   2/5      54 Grace Dorsher             7 Fargo North                    13:02.7  7:00 
    4   1/6     315 Josie White Eagle         8 Standing Rock                  13:05.6  7:02 
    5   2/4     281 Hultin Tessa              8 Shanley                        13:06.8  7:03 
    6   3/5      69 Isabelle Puhl             7 Fargo North                    13:07.5  7:03 
    7   4/5      66 Gabby Kramer              8 Fargo North                    13:16.6  7:08 
    8   1/6     912 Bindu Watson              7 West Fargo Sheyenne            13:25.2  7:12 
    9   5/5      80 Elly Weist                7 Fargo North                    13:29.4  7:15 
   10   3/4     276 Freeman Noelle            8 Shanley                        13:34.4  7:17 
   11   1/7       8 Brooklyn Wiest            8 Cheney Middle School           13:34.7  7:18 
   12   2/6     915 Anna Woolery              8 West Fargo Sheyenne            13:36.5  7:18 
   13   2/7       4 Emily Hansen              8 Cheney Middle School           13:54.0  7:28 
   14   4/4     267 Gallager Kate             8 Shanley                        13:55.5  7:29 
   15   3/6     909 Grace Sailer              7 West Fargo Sheyenne            13:59.5  7:31 
   16   1/4     160 Anna Robinson             8 Grand Forks Red River          14:11.3  7:37 
   17   2/6     314 Haylee Wedell             7 Standing Rock                  14:16.5  7:40 
   18   3/7       6 Abigail Klaman            8 Cheney Middle School           14:20.1  7:42 
   19   2/4     153 Leecia Flaten             8 Grand Forks Red River          14:26.6  7:45 
   20   3/6     312 Amara Martinson           8 Standing Rock                  14:31.1  7:48 
   21   4/7       1 Dak Ajang                 7 Cheney Middle School           14:43.1  7:54 
   22   3/4     149 Lauren Betz               7 Grand Forks Red River          14:45.5  7:56 
   23   1/6     101 Brianna Filson            7 Grand Forks Central            14:53.6  8:00 
   24   5/7       2 Kayla Buckley             8 Cheney Middle School           14:55.2  8:01 
   25   2/6      93 Sydney Anvinson           8 Grand Forks Central            15:01.2  8:04 
   26   1/2     341 Lexi Triebold             8 Valley City                    15:03.1  8:05 
   27   3/6     100 Marley Ferguson           8 Grand Forks Central            15:06.5  8:07 
   28   4/6     311 Frankie Jamerson          7 Standing Rock                  15:09.8  8:09 
   29   6/7       7 McKenna Norton            8 Cheney Middle School           15:10.4  8:09 
   30   4/6      96 Lilly Brunelle            8 Grand Forks Central            15:18.8  8:13 
   31   5/6     106 Megan Keogh               8 Grand Forks Central            15:34.9  8:22 
   32   1/1     940 Rhiennen Everett          8 White Shield                   15:36.8  8:23 
   33   7/7       3 Grace Ferguson            8 Cheney Middle School           15:48.5  8:29 
   34   5/6     310 Winona Gayton             8 Standing Rock                  15:58.7  8:35 
   35   6/6     306 Precious Bernie           8 Standing Rock                  16:02.0  8:37 
   36   4/6     894 Claire Bosch              7 West Fargo Sheyenne            16:03.4  8:37 
   37   2/2     328 Heather Fischer           8 Valley City                    16:06.1  8:39 
   38   1/2     953 Skya Olson                7 Hatton-Northwood-Thompson      16:35.9  8:55 
   39   6/6     116 Tabitha Thorpe            7 Grand Forks Central            16:51.5  9:03 
   40   2/2     957 Laurelee Thompson         7 Hatton-Northwood-Thompson      16:55.0  9:05 
   41   5/6     905 Rebecca North             7 West Fargo Sheyenne            16:59.2  9:07 
   42   6/6     907 Kyona Ramsey              7 West Fargo Sheyenne            17:48.5  9:34 
   43   4/4     150 Sydnee Boucher            8 Grand Forks Red River          18:29.3  9:56 
   44   1/1     357 Shelby Ell                7 Southern Mclean                19:48.7 10:38