City of Lakes Loppet Festival -
Minneapolis, MN
2/6/2016

race logo










					
                             AGE GAP RELAYS 
                        Overall Results - U8/U10


Place Cla/Tot  No.    Class Team                                Class Gen City              St Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Time     
===== ======== ====== ===== =================================== ===== === ================= == ===== ===== ===== ===== ===== 
    1   1/7       307   U10 Dallas Johnson - Miles Miner          U10   M Wayzata           MN                          6:17 
    2   1/2       302    U8 Steven Yore - Eyob Yore                U8   M Golden Valley     MN                          7:06 
    3   2/7       308   U10 Eric Wellmann - Elin Wellmann         U10   F Edina             MN                          7:27 
    4   3/7       311   U10 Kira Stolen - Siri Stolen             U10   F New Brighton      MN                          7:31 
    5   4/7       313   U10 Sheila Eldred - Zoe Sumner            U10   F Minneapolis       MN                          8:56 
    6   5/7       310   U10 John Holtan - Silas Holton            U10   M Minneapolis       MN                          9:34 
    7   6/7       309   U10 Gregory Chastain - Emmett Cooper      U10   M Minneapolis       MN                         10:54 
    8   7/7       312   U10 Matt Boos - Chloe Boos                U10   F Minneapolis       MN                         11:43 
    9   2/2       301    U8 Molly Cooper - Ellie Cooper            U8   F Minneapolis       MN                         13:23 

                             AGE GAP RELAYS 
                          Overall Results - U12


Place Cla/Tot  No.    Class Team                                Class Gen City              St Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Time     
===== ======== ====== ===== =================================== ===== === ================= == ===== ===== ===== ===== ===== 
    1   1/8       324   U12 Eric Sumner - Wes Sumner              U12   M Minneapolis       MN  1:57  2:05  1:54  2:07  8:01 
    2   2/8       330   U12 Vilanouth Inthasorot - Tidalud Inth   U12   F Eden Prairie      MN  2:05  2:12  1:57  2:15  8:28 
    3   3/8       327   U12 Jon Adleman - Graham Adleman          U12   M Minneapolis       MN  2:18  1:59  2:15  2:07  8:38 
    4   4/8       319   U12 Charles Griffiths - Elaina Griffith   U12   F Minneapolis       MN  2:10  2:18  1:58  2:20  8:44 
    5   5/8       323   U12 Emily Johnson - Karen Alarcon         U12   F Minneapolis       MN  2:01  3:03  1:59  3:24 10:25 
    6   6/8       322   U12 Daniel Luna - Nicholas Luna           U12   M Chanhassen        MN  2:27  3:10  2:33  3:17 11:25 
    7   7/8       326   U12 Jane Harper - Serenity Kirk           U12   F Minneapolis       MN  2:17  3:47  2:16  3:35 11:53 
    8   8/8       328   U12 Jon Miller - Jaykwon Johnson          U12   M                      14:53  2:41  2:27  2:44 22:44 

                             AGE GAP RELAYS 
                          Overall Results - U14


Place Cla/Tot  No.    Class Team                                Class Gen City              St Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Time     
===== ======== ====== ===== =================================== ===== === ================= == ===== ===== ===== ===== ===== 
    1   1/17      342   U14 Erik Pieh - Kathryn Scott             U14   F Minneapolis       MN  1:33  1:47  1:36  1:48  6:42 
    2   2/17      339   U14 Craig Stolen - Kaisa Stolen           U14   F New Brighton      MN  1:29  1:55  1:29  2:02  6:53 
    3   3/17      338   U14 Bria Kask - Nico Alexander            U14   M Minneapolis       MN  1:45  1:46  1:46  1:49  7:05 
    4   4/17      355   U14 Todd Johnson - Maren Johnson          U14   F St Paul           MN  1:35  2:08  1:36  2:05  7:22 
    5   5/17      351   U14 Mike Engels - Grete Engels            U14   F Lakeville         MN  1:40  2:01  1:43  2:00  7:23 
    6   6/17      346   U14 John Hoch - Ella Hoch Robinson        U14   F Minneapolis       MN  1:43  2:00  1:46  1:59  7:26 
    7   7/17      345   U14 Joe Mitchell - Pheng Yang             U14   M Minneapolis       MN  1:49  2:02  1:50  2:05  7:44 
    8   8/17      340   U14 Drew Carlson - Nico Borrello          U14   M Minneapolis       MN  2:01  2:02  1:43  1:59  7:44 
    9   9/17      356   U14 Todd Logan - Kate Logan               U14   F Prior Lake        MN  1:51  2:34  1:53  2:23  8:39 
   10  10/17      347   U14 Jon Halverson - Ingrid Halverson      U14   F Wayzata           MN  2:08  2:10  2:08  2:16  8:41 
   11  11/17      358   U14 Trevor Cotter - Timothy Vang          U14   M Minneapolis       MN  2:05  2:21  1:53  2:33  8:50 
   12  12/17      357   U14 Tom Scott - Oscar Ramos               U14   M Minneapolis       MN  2:18  3:03  1:16  2:37  9:12 
   13  13/17      341   U14 Elspeth Ronnander - Gabriel Cayetan   U14   M Minneapolis       MN  2:05  2:43  1:57  2:36  9:19 
   14  14/17      354   U14 Shawn Cotter - Victor Morales         U14   M Minneapolis       MN  2:13  2:27  2:14  2:30  9:23 
   15  15/17      353   U14 Robin Welling - Sophia Miller         U14   F Minneapolis       MN  2:01  3:13  2:00  3:13 10:26 
   16  16/17      336   U14 Andy Harris - Boonkoon Thao           U14   M Minneapolis       MN  2:00  3:26  1:55  3:05 10:26 
   17   1/1       375   U16 Rogelio Ciriaco Cruz - Rody Lageson   U16   M                       1:30  3:48  1:34  3:44 10:34 
   18  17/17      350   U14 Michael Kral - Emily Kral             U14   F Minneapolis       MN  4:22  2:38  4:26  2:42 14:06 

                             AGE GAP RELAYS 
                         Overall Results - U16


Place Cla/Tot  No.    Class Team                                Class Gen City              St Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Time     
===== ======== ====== ===== =================================== ===== === ================= == ===== ===== ===== ===== ===== 
    1   1/5       366   U16 Jonah Gilbert - Doua Thao             U16   M Minneapolis       MN  1:27  1:43  1:29  1:50  6:28 
    2   2/5       370   U16 Paavo Taipale - Tome Vang             U16   M Minneapolis       MN  1:28  1:43  1:30  1:54  6:33 
    3   3/5       367   U16 Jonathan Wagner - Emily Wagner        U16   F Edina             MN  1:49  2:09  1:54  2:17  8:07 
    4   4/5       368   U16 Katie Schaaf - Annalise Schaaf        U16   F Harris            MN  2:33  2:12  2:39  2:11  9:33 
    5   5/5       374   U16 Julian Ciriaco Cruz - Bjorn Adelsma   U16   M                       1:34  3:46  1:30  3:49 10:38