The Shipping Industry 5K -
Kingston, JA
6/26/2016

race logo










					
                           SHIPPING INDUSTRY 5K
                      Shipping Industry, Newport West
                           Sunday, June 26, 2016

                    ********** 5K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  8148 Pauline Murphy      F  37 DIGICEL FOUNDATION 00:21:58 
    2  1665 Shawn Ashman        F  39 RUN WID IT         00:23:36 
    3  1667 Tammara Glaves-Huce F  35 RUN WID IT         00:24:23 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  8128 Carisle Russell     M  41                    00:18:06 
    2  8124 Sho-Wayne Edwards   M  34                    00:18:20 
    3  1837 Omar Tatham         M  19 PRICEWATERHOUSECOO 00:18:34 



        ********** AGE GROUP AWARDS (Based On Net Time) **********

                  ********** FEMALE Ages 1 - 9 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1783 Breana Bryan        F   8 MARITIME AND TRANSPORT    00:51:20 

                   ********** MALE Ages 1 - 9 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  8111 Jahmar Green        M   6 SHIPPING ASSOCIATION OF J 00:31:26 

                 ********** FEMALE Ages 10 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1710 Abigail Boyd        F  13 HOMEGROWNLIFE             00:38:34 

                  ********** MALE Ages 10 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1837 Omar Tatham         M  19 PRICEWATERHOUSECOOPERS    00:18:34 

                 ********** FEMALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1943 Trecia Allen        F  27                           00:30:17 

                  ********** MALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1669 Allay Ashman        M  28 RUN WID IT                00:18:59 

                 ********** FEMALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  8148 Pauline Murphy      F  37 DIGICEL FOUNDATION        00:21:52 

                  ********** MALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  8124 Sho-Wayne Edwards   M  34                           00:18:19 

                 ********** FEMALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1650 Kerry-Ann Sewell    F  42                           00:29:07 

                  ********** MALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  8128 Carisle Russell     M  41                           00:18:04 

                 ********** FEMALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  8120 Sonia Gayle         F  50                           00:24:52 

                  ********** MALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1625 Patrick Lee         M  50                           00:19:30 

                 ********** FEMALE Ages 60 - 69 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1696 Dell Wong           F  63 FLOW RUNNING CLUB         00:29:32 

                  ********** MALE Ages 60 - 69 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1996 Lenox Russell       M  64                           00:23:10 

                 ********** FEMALE Ages 70 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
*No Awards Presented

                  ********** MALE Ages 70 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
*No Awards Presented