Mudman Extreme Obstacle Course -
Kimball, MN
8/20/2016

race logo










					                             Mudman - Kimball
                               Kimball, MN		
                              August 20, 2016
                                     



----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 1 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   54:21 Team Nystrom             
===================================
  1    54:21  Hunter Nystrom      10 M Saint Cloud        MN 
  2    54:21  Kristine Nystrom    35 F West Fargo         ND 

  2. 1:20:35 Team Midas               
===================================
  1  1:19:49  Jevon Midas         12 M Monticello         MN 
  2  1:21:22  Jenny Midas         39 F Monticello         MN 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 2 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   37:23 Splashed Brothers        
===================================
  1    32:06  Alex Ehrlichman     12 M Sartell            MN 
  2    42:40  Craig Ehrlichman    46 M Sartell            MN 

  2.   42:28 Team Robeck              
===================================
  1    42:27  Aidan Robeck        13 M Elk River          MN 
  2    42:28  Jeremy Robeck       44 M Elk River          MN 

  3.   43:59 Defiance                 
===================================
  1    37:36  Melissa Jansen      45 F St Cloud           MN 
  2    50:22  Isabella Lee        11 F St Cloud           MN 

  4.   49:05 Schmidt                  
===================================
  1    48:50  Matix Schmidt        7 M Kimball            MN 
  2    49:20  Mitch Schmidt       31 M Kimball            MN 

  5.   49:33 Team Brott               
===================================
  1    37:22  Cody Brott          12 M St. Cloud          MN 
  2  1:01:44  Jason Brott         35 M St. Cloud          MN 

  6.   50:49 Team Guqqisberg          
===================================
  1    49:29  Caden Guqqisberg    11 M Kimball            MN 
  2    52:10  Michael Guggisberg  35 M Kimball            MN 

  7.   54:44 EC Battle                
===================================
  1    54:42  Carson Shoberg      11 M Eau Claire         WI 
  2    54:46  Lee Shoberg         41 M Eau Claire         WI 

  8.   55:02 Lura Mudders             
===================================
  1    43:51  Jonathan Lura       13 M Carrington         ND 
  2  1:06:14  Rhonda Lura         38 F Carrington         ND 

  9. 1:06:14 Team Lura                
===================================
  1  1:06:13  Sadie Jo Lura       10 F Carrington         ND 
  2  1:06:14  Brock Lura          40 M Carrington         ND 

 10. 1:08:30 Team Truenow             
===================================
  1  1:08:25  Abby Truenow        12 F Kimball            MN 
  2  1:08:34  Ann Truenow         37 F Kimball            MN 

 11. 1:12:51 Team Merseth             
===================================
  1  1:12:44  Kendra Merseth      11 F Bemidji            MN 
  2  1:12:58  Dustin Merseth      38 M Bemidji            MN 

 12. 1:12:55 Team Pfluegerbauer       
===================================
  1  1:12:54  Clara Pflueger      12 F Albany             MN 
  2  1:12:55  Jessica Donabauer   34 F Albany             MN 

 13. 1:23:15 Team Roufs               
===================================
  1  1:23:15  Emma Roufs          12 F Maple Grove        MN 
  2  1:23:16  Jason Roufs         38 M Maple Grove        MN 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 3 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   42:06 Forza Azzurri            
===================================
  1    40:09  Mo Luciano          12 M Lester Prairie     MN 
  2    44:03  Jose Luciano        56 M Lester Prairie     MN 

  2.   54:34 Team Stewart             
===================================
  1    54:34  Jackson Stewart     12 M Delano             MN 
  2    54:34  Jake Stewart        42 M Delano             MN 

  3. 1:01:11 Team Schneider           
===================================
  1  1:01:08  Blake Schneider     13 M South Haven        MN 
  2  1:01:14  Marie Schneider     35 F South Haven        MN 

  4. 1:06:47 Team Schmalz             
===================================
  1    50:20  Ty Schmatz          36 M Rockford           MN      4  1:18:17  Gary Schmalz        47 M Rogers             MN 
  2  1:00:13  Makenna Schmatz     13 F Prior Lake         MN 
  3  1:18:16  Halle Schmalz       13 F Rogers             MN 

  5. 1:08:24 Team Pike                
===================================
  1  1:08:24  Chris Pike          42 M Harwood            ND 
  2  1:08:24  Jarret Pike         13 M Harwood            ND 

  6. 1:11:09 Team Thumbs              
===================================
  1  1:11:09  Riley Norberg       12 F Clear Lake         MN 
  2  1:11:09  Jonathan Norberg    42 M Clear Lake         MN 

  7. 1:14:58 Team Winker              
===================================
  1  1:14:53  Logan Winker        10 M Sauk Rapids        MN 
  2  1:15:04  Connie Winker       40 F Sauk Rapids        MN 

  8. 1:19:02 Team Saville             
===================================
  1  1:19:01  Jadin Saville       12 F Bovey              MN 
  2  1:19:02  Israel Saville      36 M Bovey              MN 






----------------------------------------------------------------------------
                        HEAT 4 TEAM RESULTS: PARENT/CHILD
----------------------------------------------------------------------------

  1.   54:04 The Pickles              
===================================
  1    54:04  Sean Pickle         11 M St. Cloud          MN 
  2    54:05  Chris Haukos        51 F St. Cloud          MN