The Ministry of Health CUMI Come Run -
Sandy Bay, Hanover, JA
9/24/2016

race logo










                   The Ministry of Health CUMI COME RUN
                    The Tryall Club, Sandy Bay, Hanover
                       Saturday, September 24, 2016

                   ********** 10K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1067 Karlene Blagrove    F  45 PACERS RUNNING CLU 00:49:09 
    2  1062 Danielle Terrier    F  33                    00:49:31 
    3  1061 Elisabeth Mondon    F  37                    00:50:08 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1069 Ronique Williams    M  25                    00:37:09 
    2  1064 Courtney Jarrett    M  46                    00:45:42 
    3  1053 Shane Lawrence      M  48 RAINFOREST SEAFOOD 00:46:08 



                    ********** 5K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1134 Jozanne Harris      F  35 RAINFOREST SEAFOOD 00:23:53 
    2   932 Collette Hall       F  99 HARD ROCK CAFE MOB 00:26:59 
    3  1104 Nickeisha Blair     F  25 PACERS OF PALLADIU 00:29:01 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1  1155 Troy Pennington     M  31 RAINFOREST SEAFOOD 00:18:12 
    2   877 Gareth Campbell     M  28 CARIBBEAN PRODUCER 00:21:42 
    3  1310 Adaiphus Graham     M  29 THE TRYALL CLUB    00:21:59 


            ********** 5K WALK NOVELTY AWARDS **********

Place Bib   Name                Team  
===== ===== ==================	======================= 
    1  1625 Loraine Johnson	Xerox Services     
    2   493 Nateisha Gunn-Powel	Itel-BPO Solutions
    3   477 Anif Robinson	Fontana


              ********** UNDER 15 AWARDS **********

5K RUN

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1217 Deenah Romulus      M  11                           00:31:50 

5K WALK

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1572 Samuel Peterkin     M  12 RAINFOREST SEAFOODS       00:41:25 


----------------------------------------------------------------------------
                        CORPORATE TEAM CHALLENGE 
----------------------------------------------------------------------------

  1. 1:58:54 RAINFOREST SEAFOODS           (  23:47)
========================================
  1    18:12   1155 Troy Pennington     M 31 RAINFOREST SEAFOODS            
  2    22:52   1151 Jermaine Hylton     M 31 RAINFOREST SEAFOODS            
  3    23:07   1158 Dave Thelwell       M 53 RAINFOREST SEAFOODS            
  4    23:50   1134 Jozanne Harris      F 35 RAINFOREST SEAFOODS            
  5    30:53   1133 Lisa Francis        F 38 RAINFOREST SEAFOODS            

  2. 2:01:07 MARGARITAVILLE                (  24:14)
========================================
  1    22:35   1289 Nickmar Ellis       M 26 MARGARITAVILLE                 
  2    22:36   1292 Karston Walker      M 21 MARGARITAVILLE                 
  3    22:36   1285 Romario Brown       M 22 MARGARITAVILLE                 
  4    26:00   1286 Akeem Campbell      M 19 MARGARITAVILLE                 
  5    27:20   1291 Omar Shaw           M 42 MARGARITAVILLE                 

  3. 2:15:36 ITEL-BPO SOLUTIONS            (  27:08)
========================================
  1    22:37    971 Ricardo O'Neil      M    ITEL-BPO SOLUTIONS             
  2    24:11    972 Ashenhiem Reece     M    ITEL-BPO SOLUTIONS             
  3    24:23    967 Dean Haughton       M    ITEL-BPO SOLUTIONS             
  4    30:55    965 Kevin Ellis         M    ITEL-BPO SOLUTIONS             
  5    33:30    974 Duane Williams      M    ITEL-BPO SOLUTIONS            


           ********** PARTICIPATON AWARD **********

LARGEST PARTICIPATING TEAM - XEROX SERVICES / 79