Buckshot Run -
Eau Claire, WI
9/3/2011

race logo










					                              "BUCKSHOT RUN"
             Carson Park - Eau Claire, WI    September 4, 2010
                                 5MILE RUN

Place Div/Tot  No.  Name                    City               St Age Sex Evt Time        Pace  
===== ======== ==== ======================= ================== == === === === =========== ===== 
    1   1/28    518 Jason Finch             River Falls        WI  33 M   5    0:24:09.53  4:50 
    2   2/28    269 Larry Mboga             Eau Claire         WI  35 M   5    0:27:27.56  5:30 
    3   1/31    314 Michael Olson           Altoona            WI  39 M   5    0:27:42.54  5:33 
    4   2/31    575 Brian Ottestad          Eau Claire         WI  37 M   5    0:28:53.38  5:47 
    5   3/31    570 Adam Rogge              Bloomer            WI  36 M   5    0:29:43.64  5:57 
    6   1/5     263 Alex Main               Danbury            WI  20 M   5    0:29:55.83  6:00 
    7   1/39    578 Scott Steuernagel       Eau Claire         WI  41 M   5    0:30:02.53  6:01 
    8   3/28    108 Grant Eldred            Bellemont          AZ  32 M   5    0:30:06.06  6:02 
    9   1/36   1919 Wade Zwiener            Eau Claire         WI  51 M   5    0:30:08.45  6:02 
   10   1/41     11 Will Andresen           Ironwood           MI  50 M   5    0:30:14.07  6:03 
   11   2/41    191 Chris Huse              Eau Claire         WI  49 M   5    0:30:18.92  6:04 
   12   4/28   1967 Matthew Anderson        Eau Claire         WI  33 M   5    0:30:21.38  6:05 
   13   1/16    205 Chris Kamrath           Chippewa Falls     WI  28 M   5    0:30:21.80  6:05 
   14   4/31    438 Chris Vetter            Chippewa Falls     WI  36 M   5    0:30:39.01  6:08 
   15   2/16    477 Michael Hess            Eau Claire         WI  29 M   5    0:30:49.66  6:10 
   16   1/26    190 Sarah Hurley            Madison            WI  23 F   5    0:30:49.68  6:10 
   17   2/39   1982 Josh Cowan              Hudson             WI  44 M   5    0:31:08.58  6:14 
   18   2/36    457 Mark Wise               Fall Creek         WI  55 M   5    0:31:17.85  6:16 
   19   3/39    486 Darven Miller           Chippewa Falls     WI  42 M   5    0:31:38.19  6:20 
   20   4/39    586 Tim Haynes              Cadott             WI  44 M   5    0:31:46.66  6:22 
   21   5/39     14 Randy Aumann            Loyal              WI  44 M   5    0:31:51.61  6:23 
   22   5/31    432 Tad Beeksma             Eau Claire         WI  37 M   5    0:32:23.15  6:29 
   23   1/14   1979 Joe Richie              Brooklyn           NY  25 M   5    0:32:25.61  6:30 
   24   6/31    544 Andrew Pankratz         Eau Claire         WI  37 M   5    0:32:30.57  6:31 
   25   2/14    496 Ben Tatzel              Butternut          WI  24 M   5    0:32:43.08  6:33 
   26   2/5     390 Blaine Seibel           Bloomer            WI  19 M   5    0:32:45.92  6:34 
   27   1/8     590 Sarah McCall            Eau Claire         WI  20 F   5    0:32:49.31  6:34 
   28   3/5     559 Eric Frei               Eau Claire         WI  20 M   5    0:33:04.10  6:37 
   29   1/16    571 Dave Landgraf           Bloomer            WI  61 M   5    0:33:24.42  6:41 
   30   7/31     50 Jeff Bowe               Baraboo            WI  37 M   5    0:33:29.20  6:42 
   31   1/57    415 Mariette Stefferud      West Salem         WI  33 F   5    0:33:34.98  6:43 
   32   6/39    218 Patrick Klimek          Eau Claire         WI  44 M   5    0:33:42.48  6:45 
   33   3/36    337 Stan Pieterick          Altoona            WI  52 M   5    0:33:42.69  6:45 
   34   2/26     10 Carolyn Andresen        Eau Claire         WI  21 F   5    0:33:45.40  6:46 
   35   3/41    327 Joe Perkovich           Fall Creek         WI  46 M   5    0:33:48.04  6:46 
   36   7/39    153 Randy Haines            Holmen             WI  42 M   5    0:33:48.90  6:46 
   37   4/41     45 Tom Books               Oakdale            MN  50 M   5    0:33:50.88  6:47 
   38   1/27    104 John Dunn               Eau Claire         WI  60 M   5    0:33:57.57  6:48 
   39   8/39    470 Loren Bowe              Chippewa Falls     WI  44 M   5    0:33:58.02  6:48 
   40   3/14    361 Jeff Rogers             Chippewa Falls     WI  24 M   5    0:34:00.88  6:49 
   41   1/35    534 Karen Schoenrock        Eau Claire         WI  47 F   5    0:34:05.34  6:50 
   42   4/36    353 Michael Richards        Eau Claire         WI  51 M   5    0:34:06.61  6:50 
   43   9/39   1998 Stephen Duerre          Eau Claire         WI  42 M   5    0:34:08.44  6:50 
   44   8/31    245 Wayne Linderman         Altoona            WI  38 M   5    0:34:09.01  6:50 
   45   5/28    346 Bruno Rahn              Red Wing           WI  34 M   5    0:34:14.52  6:51 
   46   1/7      83 Dan Conway              Superior           WI  71 M   5    0:34:19.35  6:52 
   47   5/36    349 Carl Rasmussen          Eau Claire         WI  53 M   5    0:34:21.29  6:53 
   48   6/36    393 Bob Sejbl               Ironwood           MI  53 M   5    0:34:23.75  6:53 
   49   6/28    286 Peter Miller            Hudson             WI  33 M   5    0:34:25.45  6:54 
   50  10/39    350 Todd Reemtsma           Saint Paul         MN  43 M   5    0:34:28.15  6:54 
   51   2/27    233 Tom Langley             Eau Claire         WI  60 M   5    0:34:32.23  6:55 
   52   4/14    227 Andy Kubiatowicz        Minneapolis        MN  25 M   5    0:34:34.24  6:55 
   53   3/26    591 Many McCall             Eau Claire         WI  23 F   5    0:34:39.68  6:56 
   54   1/40    598 Ann Hayes               Eau Claire         WI  43 F   5    0:34:55.82  7:00 
   55   9/31     71 Matt Carter             Eleva              WI  39 M   5    0:34:57.08  7:00 
   56   5/41    594 Tom Ruff                Bloomer            WI  47 M   5    0:34:58.62  7:00 
   57  10/31    527 Brian Broeckert         Eau Claire         WI  36 M   5    0:34:58.68  7:00 
   58   1/36    365 Susan Rud               Mondovi            WI  37 F   5    0:34:58.69  7:00 
   59  11/31    476 Mike Hauser             Chippewa Falls     WI  38 M   5    0:35:11.43  7:03 
   60   5/14    583 Antonio Pintaro         Osseo              WI  21 M   5    0:35:16.12  7:04 
   61  12/31    441 Aaron Walczak           Hudson             WI  36 M   5    0:35:20.14  7:05 
   62  13/31    252 Jason Long              Chippewa Falls     WI  40 M   5    0:35:27.01  7:06 
   63   6/41    391 Gordy Seibel            Bloomer            WI  47 M   5    0:35:28.45  7:06 
   64   3/27    407 Jeff Smith              Mondovi            WI  57 M   5    0:35:30.37  7:07 
   65   7/28    199 Justin Johnson          Osseo              WI  31 M   5    0:35:30.88  7:07 
   66   6/14    342 John Prindl             Minneapolis        MN  24 M   5    0:35:49.75  7:10 
   67   2/57    449 Taren Weyer             Hudson             WI  34 F   5    0:35:53.96  7:11 
   68  11/39    536 Tony Crotleau           Colfax             WI  41 M   5    0:35:54.46  7:11 
   69  14/31   1991 Rusty Faschingbauer     Eau Claire         WI  40 M   5    0:36:08.84  7:14 
   70   8/28    370 Xavier Salgado          River Falls        WI  35 M   5    0:36:12.95  7:15 
   71   1/35    562 Susannah Tedesco-White  Eau Claire         WI  29 F   5    0:36:13.86  7:15 
   72   7/36    364 Tom Roth                Loyal              WI  51 M   5    0:36:18.01  7:16 
   73   7/41    155 Brian Hallgren          Medford            WI  49 M   5    0:36:22.44  7:17 
   74   1/10     52 Douglas Brandt          Wilson             WI  66 M   5    0:36:28.44  7:18 
   75   3/57    107 Deanna Eldred           Bellemont          AZ  35 F   5    0:36:30.70  7:19 
   76   4/57    100 Rachel Drescher         Eau Claire         WI  32 F   5    0:36:31.51  7:19 
   77   8/36    212 John Killey             Eau Claire         WI  54 M   5    0:36:35.09  7:20 
   78   2/8    1965 Victoria Durand         Hayward            WI  20 F   5    0:36:40.08  7:21 
   79   3/16    355 Derek Rieckens          Eau Claire         WI  28 M   5    0:36:44.39  7:21 
   80   9/36     43 Thomas J Bohlinger      Lake Elmo          MN  52 M   5    0:36:46.48  7:22 
   81   2/36    144 Kristen Gunderson       St Paul            MN  37 F   5    0:36:50.99  7:23 
   82  15/31    111 Julian Emerson          Eau Claire         WI  40 M   5    0:36:52.48  7:23 
   83   2/7     235 Rollie Larson           Mondovi            WI  75 M   5    0:36:53.92  7:23 
   84   9/28    508 Luke Thoreson           Saint Louis Park   MN  31 M   5    0:36:55.43  7:24 
   85   7/14    340 Matthew Poling          Eau Claire         WI  22 M   5    0:36:55.58  7:24 
   86  10/36    547 Gary Johnson            Altoona            WI  51 M   5    0:36:56.18  7:24 
   87   5/57    519 Mandi Risler            Eleva              WI  32 F   5    0:36:58.63  7:24 
   88   3/36    443 Stephanie Walczak       Hudson             MN  37 F   5    0:37:00.39  7:25 
   89   4/26    282 Vanessa Meyer           Eau Claire         WI  21 F   5    0:37:11.86  7:27 
   90   6/57    475 Kelly Harings-Mrozinsk  Bloomer            WI  34 F   5    0:37:20.52  7:29 
   91   2/16    335 Steve F Peterson        Emerald            WI  62 M   5    0:37:23.18  7:29 
   92   8/41    228 Michael Kubiatowicz     Eau Claire         WI  49 M   5    0:37:29.56  7:30 
   93   2/35    408 Kendall Smith           Eau Claire         WI  26 F   5    0:37:32.68  7:31 
   94  11/36    554 Allen Omernik           Hudson             WI  54 M   5    0:37:36.70  7:32 
   95   2/35    257 Jeanie Lubinsky         Eau Claire         WI  50 F   5    0:37:42.41  7:33 
   96   4/5     367 Zachary Ruhland         Eau Claire         WI  16 M   5    0:37:44.83  7:33 
   97   9/41    162 Bill Hauser             Eau Claire         WI  48 M   5    0:37:45.51  7:34 
   98  12/39    197 Gary Johnston           Chippewa Falls     WI  43 M   5    0:37:45.67  7:34 
   99  12/36      7 Mark D Anderson         Eau Claire         WI  53 M   5    0:37:46.00  7:34 
  100   4/36    490 Lori Pankratz           Eau Claire         WI  39 F   5    0:37:50.39  7:35 
  101   8/14    528 Michael Ullmer          Madison            WI  24 M   5    0:37:50.77  7:35 
  102  13/39    140 Dean Gumz               Eau Claire         WI  43 M   5    0:37:54.06  7:35 
  103   7/57    351 Amy Rennock             Eau Claire         WI  35 F   5    0:37:54.19  7:35 
  104   5/26    437 Sara Ullmer             Eau Claire         WI  25 F   5    0:37:55.61  7:36 
  105   3/35   1988 Sally Meyer             Eau Claire         WI  28 F   5    0:37:56.79  7:36 
  106   4/27    127 Ric Gannon              Chippewa Falls     WI  56 M   5    0:37:57.86  7:36 
  107  10/41     79 Bruce Coequyt           Eau Claire         WI  50 M   5    0:37:58.84  7:36 
  108  16/31    574 Doug Knoepke            Bloomer            WI  40 M   5    0:38:02.67  7:37 
  109   8/57    426 Trisha Taylor           Eau Claire         WI  33 F   5    0:38:02.95  7:37 
  110   6/26    270 Ann McCall              Eau Claire         WI  22 F   5    0:38:05.53  7:38 
  111   1/12    118 Andy Frank              Eau Claire         WI  14 M   5    0:38:06.60  7:38 
  112  13/36    585 John Ayres              Eau Claire         WI  51 M   5    0:38:09.78  7:38 
  113   9/14    448 Austin Wesley           Eau Claire         WI  22 M   5    0:38:10.04  7:39 
  114  11/41     57 Peter Buckli            Eau Claire         WI  50 M   5    0:38:11.15  7:39 
  115  14/39    467 Robin Ypma              Menomonee Falls    WI  45 M   5    0:38:12.82  7:39 
  116  17/31    584 David Ross              Fall Creek         WI  36 M   5    0:38:17.29  7:40 
  117  15/39     36 Scott Betthauser        Sun Prairie        WI  45 M   5    0:38:18.15  7:40 
  118  16/39     49 Tony Bourget            Eau Claire         WI  45 M   5    0:38:21.83  7:41 
  119  12/41     47 Richard Bourget         Eau Claire         WI  46 M   5    0:38:21.88  7:41 
  120   4/35    103 Jamie Dummer            Altoona            WI  27 F   5    0:38:24.24  7:41 
  121  10/14    251 Scott Loken             Eau Claire         WI  22 M   5    0:38:28.47  7:42 
  122   5/35     70 Kacie Carstensen        Eau Claire         WI  28 F   5    0:38:38.24  7:44 
  123  14/36    339 Jerry Poling            Eau Claire         WI  52 M   5    0:38:39.69  7:44 
  124   3/35    213 Tina Killey             Eau Claire         WI  49 F   5    0:38:39.93  7:44 
  125   1/4     465 Zachary Yengo           Eau Claire         WI  10 M   5    0:38:40.82  7:45 
  126  18/31   1986 Stacy Gruber            Park Falls         WI  40 M   5    0:38:41.87  7:45 
  127  10/28    145 Ryan Gunderson          Eau Claire         WI  33 M   5    0:38:42.39  7:45 
  128   4/16    343 Matt Prissel            Fall Creek         WI  29 M   5    0:38:42.51  7:45 
  129   2/40    328 Kris Perkovich          Fall Creek         WI  44 F   5    0:38:51.44  7:47 
  130  11/28    184 Josh Hraban             Eau Claire         WI  32 M   5    0:38:56.86  7:48 
  131   9/57    296 Angie Mothes            Altoona            WI  31 F   5    0:38:57.40  7:48 
  132  17/39     63 Richard Bryans          Eau Claire         WI  42 M   5    0:39:09.51  7:50 
  133   3/40    524 Jayne Jochimsen         Eau Claire         WI  44 F   5    0:39:14.85  7:51 
  134  19/31    369 Dan Saeger              Eau Claire         WI  39 M   5    0:39:15.01  7:51 
  135   4/40    428 Denise Theyerl          Altoona            WI  43 F   5    0:39:15.24  7:52 
  136  18/39    429 Ted Theyerl             Altoona            WI  42 M   5    0:39:16.32  7:52 
  137  19/39    444 Carl Walters            Eau Claire         WI  43 M   5    0:39:16.73  7:52 
  138  12/28   1987 Paul Hoberg             Colfax             WI  34 M   5    0:39:17.35  7:52 
  139   1/27     32 Nancy Bauwens           Chippewa Falls     WI  54 F   5    0:39:21.38  7:53 
  140  15/36     59 Dan Burns               Eau Claire         WI  52 M   5    0:39:26.71  7:54 
  141  20/39    119 Matthew Frank           Eau Claire         WI  45 M   5    0:39:31.66  7:55 
  142  10/57    230 Laura Laehn             Eau Claire         WI  33 F   5    0:39:32.14  7:55 
  143   5/27   2000 David Fitzgerald        Eau Claire         WI  56 M   5    0:39:34.47  7:55 
  144   6/35    341 Lisa Pomazal            Eau Claire         W   30 F   5    0:39:40.39  7:57 
  145   5/36     51 Wendy Bowe              Baraboo            WI  37 F   5    0:39:52.11  7:59 
  146  11/57    450 Dana Whittlinger        Fall Creek         WI  32 F   5    0:40:03.60  8:01 
  147   7/26    507 Suzanne Wheeler         Eau Claire         WI  22 F   5    0:40:05.98  8:02 
  148  21/39    435 Mark Trzaskowski        Eau Claire         WI  41 M   5    0:40:06.71  8:02 
  149   7/35    484 Katie Kramschuster      Menomonie          WI  26 F   5    0:40:13.16  8:03 
  150  13/28    387 Jack Scott              Eau Claire         WI  32 M   5    0:40:13.70  8:03 
  151   5/40    359 Kathryn Roberts         Eau Claire         WI  41 F   5    0:40:16.86  8:04 
  152   6/27    551 Dennis Johnson          Eau Claire         WI  60 M   5    0:40:17.73  8:04 
  153   8/35     17 Emily Barnes            Eau Claire         WI  29 F   5    0:40:22.48  8:05 
  154   7/27    592 Ted Langlois            Durand             WI  56 M   5    0:40:26.13  8:06 
  155  20/31    506 Thomas Hunt             Eau Claire         WI  39 M   5    0:40:27.47  8:06 
  156   6/36    189 Cynthia Hunt            Eau Claire         WI  38 F   5    0:40:27.59  8:06 
  157   2/10    464 Don Wright              Lake Elmo          MN  69 M   5    0:40:28.25  8:06 
  158  13/41    419 Patrick Sturz           Altoona            WI  48 M   5    0:40:30.88  8:07 
  159   2/12    549 Jordan Wilson           Eau Claire         WI  13 M   5    0:40:40.88  8:09 
  160   3/12   1995 Rowdy Kadinger          Colfax             WI  11 M   5    0:40:41.97  8:09 
  161  12/57    312 Andrea Olson            Chetek             WI  32 F   5    0:40:45.98  8:10 
  162  14/41    538 Scott Cox               Eau Claire         WI  47 M   5    0:40:46.91  8:10 
  163   2/27    301 Joanne Nelson           Augusta            WI  51 F   5    0:40:47.14  8:10 
  164  22/39    358 Brian Roberson          Waukesha           WI  44 M   5    0:40:48.08  8:10 
  165  23/39    498 Clark Wagner            Depere             WI  41 M   5    0:40:49.37  8:10 
  166  16/36     78 Rich Chryst             Altoona            WI  53 M   5    0:40:49.59  8:10 
  167   3/16    143 John Gunderson          Fall Creek         WI  65 M   5    0:40:49.96  8:10 
  168  14/28    273 Chad McFarlane          Eau Claire         WI  35 M   5    0:40:50.66  8:11 
  169  15/28    295 Michael Moseler         Menomonie          WI  35 M   5    0:40:51.55  8:11 
  170   4/35     42 Alisa Blake             Piere              SD  48 F   5    0:40:52.92  8:11 
  171   9/35   1976 Lona Cook               Chippewa Falls     WI  26 F   5    0:40:53.33  8:11 
  172  17/36    472 Larry Clark             Chippewa Falls     WI  54 M   5    0:40:53.73  8:11 
  173   3/27    221 Cindy Korbol            Altoona            WI  53 F   5    0:40:53.74  8:11 
  174  24/39    128 Joseph Germain          Chippewa Falls     WI  45 M   5    0:40:54.27  8:11 
  175  25/39    208 Richard Karpinski       Trempealeau        WI  45 M   5    0:40:56.09  8:12 
  176   7/36    299 Karen Myhre             Eleva              WI  36 F   5    0:40:58.65  8:12 
  177   3/10    271 David McCall            Eau Claire         WI  66 M   5    0:41:05.21  8:14 
  178   5/35    537 Sue Bornick             Fall Creek         WI  50 F   5    0:41:06.70  8:14 
  179  21/31    487 David Miller            Milwaukee          WI  36 M   5    0:41:07.56  8:14 
  180  26/39    338 Scott Plummer           Eau Claire         WI  44 M   5    0:41:08.02  8:14 
  181   6/40    322 Joyce Pankratz          Eau Claire         WI  44 F   5    0:41:08.11  8:14 
  182  11/14    116 Pete Fricke             Minneapolis        MN  24 M   5    0:41:09.13  8:14 
  183   7/40    447 Cynthia Wenzel          Elk Mound          WI  41 F   5    0:41:10.16  8:15 
  184  16/28    459 Matthew Woestman        Eau Claire         WI  34 M   5    0:41:11.42  8:15 
  185  15/41    203 Harry Jol               Eau Claire         WI  47 M   5    0:41:12.77  8:15 
  186  17/28    520 Randy Risler            Eleva              WI  33 M   5    0:41:13.97  8:15 
  187  27/39     92 Jeff Degrave            Eau Claire         WI  42 M   5    0:41:14.08  8:15 
  188   8/27    488 Dennis Miller           Eau Claire         WI  60 M   5    0:41:20.16  8:17 
  189   8/26    354 Sally Richie            Madison            WI  23 F   5    0:41:20.84  8:17 
  190   5/16     98 Andrew Dowd             Eau Claire         WI  28 M   5    0:41:25.01  8:17 
  191  18/36     72 Tom Cashel              Byron              MN  53 M   5    0:41:26.54  8:18 
  192  19/36    138 Alan Gruba              Fall Creek         WI  55 M   5    0:41:27.41  8:18 
  193   8/40    336 Ann Phillips            Altoona            WI  43 F   5    0:41:33.50  8:19 
  194  18/28    420 Aaron Swanson           Hudson             WI  32 M   5    0:41:34.54  8:19 
  195   9/26    334 Molly Peterson          Minneapolis        MN  23 F   5    0:41:34.63  8:19 
  196   1/6     207 Sawyer Thiel            Eau Claire         WI  15 F   5    0:41:35.46  8:20 
  197   2/6     106 Jessica Turner          Eau Claire         WI  15 F   5    0:41:35.92  8:20 
  198  16/41    548 Joel Roswell            Eleva              WI  48 M   5    0:41:36.07  8:20 
  199  19/28    503 Ryan Thompson           Menomonie          WI  34 M   5    0:41:37.10  8:20 
  200   4/27    300 Donna Nelson            Eau Claire         WI  51 F   5    0:41:41.40  8:21 
  201  28/39    556 Steve Wood              Eau Claire         WI  45 M   5    0:41:45.26  8:22 
  202  13/57    425 Christina Syverson      Eau Claire         WI  33 F   5    0:41:53.12  8:23 
  203  10/35   1990 Julie Broechkert        Sun Prairie        WI  28 F   5    0:41:53.45  8:23 
  204   9/40    572 Lisa Johnson            Nelson             WI  41 F   5    0:41:53.99  8:23 
  205  10/26    277 Beth McMyler            Chicago            IL  22 F   5    0:41:58.80  8:24 
  206   6/16    453 Rick Wilson             Eau Claire         WI  29 M   5    0:41:58.91  8:24 
  207  12/14   1985 Ken Krueger             Eau Claire         WI  24 M   5    0:42:03.05  8:25 
  208  10/40    445 Mary Kae Walters        Eau Claire         WI  42 F   5    0:42:06.17  8:26 
  209  11/40    417 Tammy Steinmetz         Chippewa Falls     WI  44 F   5    0:42:06.51  8:26 
  210  20/36     44 Steve Books             Mount Horeb        WI  51 M   5    0:42:10.50  8:27 
  211  22/31    146 Chad Gustafson          Eau Claire         WI  38 M   5    0:42:12.52  8:27 
  212  17/41    499 Mike Hanson             Eau Claire         WI  46 M   5    0:42:15.73  8:28 
  213   1/14    276 Barbara McKinley        Chippewa Falls     WI  60 F   5    0:42:17.82  8:28 
  214  20/28    493 Brandon Riechers        Eau Claire         WI  35 M   5    0:42:22.87  8:29 
  215   7/16    206 Kevin Kapfer            Eau Claire         WI  30 M   5    0:42:24.41  8:29 
  216   8/36    501 Heather Cole            Eleva              WI  38 F   5    0:42:25.78  8:30 
  217  14/57    494 Emily Riechers          Eau Claire         WI  35 F   5    0:42:25.99  8:30 
  218  18/41    110 Rick Elwood             Chetek             WI  47 M   5    0:42:27.54  8:30 
  219  11/35     18 Autumn Bass             Altoon             WI  28 F   5    0:42:27.75  8:30 
  220  19/41    164 Mark Helmke             Waunakee           WI  48 M   5    0:42:27.92  8:30 
  221   4/10    489 Louis Miller            Hudson             WI  66 M   5    0:42:28.03  8:30 
  222  21/28    539 Nathan Lillie           Prairie Farm       WI  31 M   5    0:42:28.04  8:30 
  223  21/36    117 Bill Foy                Eau Claire         WI  53 M   5    0:42:29.88  8:30 
  224  22/36    220 Lonnie Kolar            Eau Claire         WI  55 M   5    0:42:37.07  8:32 
  225  12/35    192 Carmen Iannarelli       Eau Claire         WI  29 F   5    0:42:38.38  8:32 
  226  29/39    433 Todd Tiffany            Whitehall          WI  44 M   5    0:42:40.40  8:33 
  227  20/41    535 Shawn Sutlif F          Eau Claire         WI  47 M   5    0:42:44.04  8:33 
  228   1/8     159 Rosemary M Harnly       Red Wing           MN  64 F   5    0:42:49.05  8:34 
  229  23/36    456 Thomas Wirth            Eau Claire         WI  51 M   5    0:42:57.70  8:36 
  230   4/16    241 Bob Lesniewski          Eau Claire         WI  61 M   5    0:43:00.89  8:37 
  231   9/27    580 Tom Hofkes              Minneapolis        MN  58 M   5    0:43:04.74  8:37 
  232  10/27    478 Tom Janssen             Eau Claire         WI  58 M   5    0:43:05.81  8:38 
  233  15/57    382 Janell Schulner         Fall Creek         WI  31 F   5    0:43:15.29  8:40 
  234   5/27    266 Kelly Martell           Eau Claire         WI  51 F   5    0:43:17.47  8:40 
  235   6/35    290 Ellyn Moltz             Eau Claire         WI  48 F   5    0:43:18.08  8:40 
  236  11/27    483 Joe Knight              Eau Claire         WI  56 M   5    0:43:22.14  8:41 
  237   7/35    363 Chris Roth              Loyal              WI  50 F   5    0:43:25.19  8:42 
  238  21/41    596 Ari Ebbinger            Eleva              WI  48 M   5    0:43:27.17  8:42 
  239  22/41    259 Phil Lyons              Eau Claire         WI  46 M   5    0:43:40.04  8:45 
  240  16/57    597 Sheleen Hackbarth       Menomonie          WI  32 F   5    0:43:44.35  8:45 
  241  17/57    142 Erin Gunderson          Eau Claire         WI  32 F   5    0:43:44.42  8:45 
  242  18/57    101 Tracy Drier             Eau Claire         WI  35 F   5    0:43:47.85  8:46 
  243  13/35    137 Katharine Griepentrog   Fall Creek         WI  29 F   5    0:43:48.36  8:46 
  244   1/4      87 Sarah Croker            Wausau             WI   9 F   5    0:43:50.86  8:47 
  245  19/57   1989 Catherine Thompson      Eau Claire         WI  31 F   5    0:43:51.31  8:47 
  246  11/26    216 Laura Klee              Fall Creek         WI  24 F   5    0:43:55.22  8:48 
  247  12/40    209 Sue Karpinski           Trempealeau        WI  44 F   5    0:44:00.13  8:49 
  248  14/35    136 Colleen Griepentrog     Fall Creek         WI  26 F   5    0:44:03.91  8:49 
  249  12/27    442 Mark Waite              Eau Claire         WI  57 M   5    0:44:03.96  8:49 
  250  23/41    325 Matt Parnell            Waunakee           WI  47 M   5    0:44:04.46  8:49 
  251  15/35    600 Julia Hon               Eau Claire         WI  28 F   5    0:44:10.83  8:51 
  252  23/31     60 Michael Burow           Sussex             WI  36 M   5    0:44:11.90  8:51 
  253  16/35     94 Sara Denure             Fall Creek         WI  28 F   5    0:44:16.44  8:52 
  254   6/27    174 Connie Holden           Altoona            WI  54 F   5    0:44:18.42  8:52 
  255   8/35     68 Deb Carlson             Prescott           WI  46 F   5    0:44:19.19  8:52 
  256  13/40     48 Tina Bourget            Eau Claire         WI  45 F   5    0:44:19.98  8:52 
  257  24/36    378 Greg Schneider          Eau Claire         WI  55 M   5    0:44:20.15  8:53 
  258  20/57    183 Erica Hraban            Eau Claire         WI  31 F   5    0:44:20.66  8:53 
  259  21/57    285 Maria Miller            Hudson             WI  34 F   5    0:44:22.37  8:53 
  260   3/6      67 Annika Carlson          Prescott           WI  12 F   5    0:44:23.72  8:53 
  261  22/28    381 Andrew Schulner         Fall Creek         WI  31 M   5    0:44:26.69  8:54 
  262  22/57     64 Heidi Calchera          Eau Claire         WI  34 F   5    0:44:29.85  8:54 
  263   5/16    436 Darrel Turner           Reeseville         WI  62 M   5    0:44:33.11  8:55 
  264  30/39     86 David Croker            Wausau             WI  44 M   5    0:44:36.86  8:56 
  265  14/40    160 Kelly Hassemer          Red Wing           MN  43 F   5    0:44:38.55  8:56 
  266   4/12    167 Tyler Henke             Osseo              WI  14 M   5    0:44:39.02  8:56 
  267   6/16   1964 Steve Weld              Eau Claire         WI  63 M   5    0:44:39.86  8:56 
  268   7/16    531 Joe Morin               Eau Claire         WI  62 M   5    0:44:41.80  8:57 
  269  15/40   1999 Sarah Duerre            Eau Claire         WI  41 F   5    0:44:43.00  8:57 
  270  24/41    307 John O'Melia            Hastings           MN  47 M   5    0:44:43.31  8:57 
  271   9/36   1984 Dianna Zeegers          Eau Claire         WI  36 F   5    0:44:48.37  8:58 
  272   9/35     53 Teresa Olson            Eau Claire         WI  46 F   5    0:44:50.14  8:59 
  273  31/39    178 Kurt Honadel            Fall Creek         WI  42 M   5    0:44:51.91  8:59 
  274  23/57    177 Rachel Holzinger        Eau Claire         WI  33 F   5    0:44:52.98  8:59 
  275   8/16    315 Ryan Olson              Eau Claire         WI  26 M   5    0:44:55.12  9:00 
  276  10/36    150 Kerry Hager             Eau Claire         WI  36 F   5    0:44:55.52  9:00 
  277  13/27     84 William Cox             Osseo              WI  58 M   5    0:44:57.65  9:00 
  278  24/57    504 Jennifer Pederson       Fall Creek         WI  34 F   5    0:45:00.33  9:01 
  279   9/16    599 Kevin Anderson          Eau Claire         WI  30 M   5    0:45:08.18  9:02 
  280  11/36    532 Stacy Asher             Mondovi            WI  37 F   5    0:45:09.05  9:02 
  281   5/12    398 Jack Skifstad           Eau Claire         WI  13 M   5    0:45:14.85  9:03 
  282   6/12    423 Joe Swiatko             Eleva              WI  12 M   5    0:45:18.82  9:04 
  283   2/4     397 Arik Skifstad           Eau Claire         WI  10 M   5    0:45:20.00  9:04 
  284  25/41    226 Vance Krupa             Chippewa Falls     WI  49 M   5    0:45:22.63  9:05 
  285  16/40    225 Shelley Krupa           Chippewa Falls     WI  45 F   5    0:45:22.94  9:05 
  286  10/16    380 Brett Schroedel         Eau Claire         WI  29 M   5    0:45:25.55  9:06 
  287  17/35    247 Kristen Linse           Eau Claire         WI  30 F   5    0:45:26.55  9:06 
  288  26/41    224 Pat Kreitlow            Chippewa Falls     WI  46 M   5    0:45:27.26  9:06 
  289   2/14    298 Carol Myhre             Augusta            WI  56 F   5    0:45:30.40  9:07 
  290   5/10    238 Rick Lecher             Gordon             WI  69 M   5    0:45:32.24  9:07 
  291  32/39    400 Roger Skifstad          Eau Claire         WI  45 M   5    0:45:33.64  9:07 
  292  17/40    278 Iiona Meagher           Caledonia          IL  44 F   5    0:45:36.32  9:08 
  293  23/28    193 Scot Iverson            Eleva              WI  31 M   5    0:45:43.18  9:09 
  294   7/27    308 Pam Ogden               Eau Claire         WI  53 F   5    0:45:43.24  9:09 
  295  24/31    446 Cory Ward               Durand             WI  36 M   5    0:45:43.32  9:09 
  296  18/35    121 Sara Fritz              Eau Claire         WI  30 F   5    0:45:43.55  9:09 
  297   3/8     522 Ariel Smith             Stanley            WI  20 F   5    0:45:44.09  9:09 
  298  10/35    579 Jean Timme              Chippewa Falls     WI  48 F   5    0:45:47.67  9:10 
  299  11/16     21 Jacob Bauer             Eau Claire         WI  27 M   5    0:45:48.26  9:10 
  300  25/57    289 Kara Molstad            Eau Claire         WI  34 F   5    0:45:50.75  9:11 
  301   4/8      91 Amber Davis             Mondovi            WI  20 F   5    0:45:50.93  9:11 
  302  26/57    255 Kim Lossman             Eau Claire         WI  34 F   5    0:45:51.65  9:11 
  303   3/14   1963 Jane Pedersen           Menomonie          WI  59 F   5    0:45:52.20  9:11 
  304  12/36    451 Lisa Wilkinson          Washburn           WI  39 F   5    0:45:57.22  9:12 
  305  27/57    404 Katie Skutley           Eau Claire         WI  32 F   5    0:45:59.14  9:12 
  306  24/28    405 Tim Skutley             Eau Claire         WI  34 M   5    0:45:59.14  9:12 
  307  25/31      5 Frank Anderson          Hudson             WI  39 M   5    0:46:10.14  9:15 
  308  18/40    265 Dixie Martell           Eau Claire         WI  45 F   5    0:46:11.25  9:15 
  309  25/36    202 Daryl Jones             Hudson             WI  54 M   5    0:46:13.80  9:15 
  310  25/28    474 Scott Gunderson         Eau Claire         WI  32 M   5    0:46:20.29  9:17 
  311  28/57     66 Gina Caldwell           Eau Claire         WI  34 F   5    0:46:21.10  9:17 
  312  29/57    330 Amber Perry             Eau Claire         WI  33 F   5    0:46:21.21  9:17 
  313  13/36    392 Ann Seidl               Eau Claire         WI  40 F   5    0:46:27.23  9:18 
  314  26/31   1992 Kodl Chris              Thorp              WI  39 M   5    0:46:28.54  9:18 
  315  12/26    430 Melissa Thompson        Eau Claire         WI  25 F   5    0:46:36.05  9:20 
  316  19/35     77 Elizabeth Christman     Eau Claire         WI  27 F   5    0:46:36.17  9:20 
  317  14/27    331 Gary Peterangelo        Eau Claire         WI  59 M   5    0:46:53.68  9:23 
  318  30/57     41 Jennifer Birkholz       Eau Claire         WI  32 F   5    0:46:54.70  9:23 
  319  20/35    375 Christina Schlegel      Altoona            WI  28 F   5    0:46:57.13  9:24 
  320  14/36    366 Mary Rufledt            Eau Claire         WI  38 F   5    0:46:57.69  9:24 
  321  27/31     65 Jeffrey Calchera        Eau Claire         WI  39 M   5    0:47:02.65  9:25 
  322  19/40   1969 Heidi Garborg-Mueller   Strum              WI  41 F   5    0:47:03.11  9:25 
  323  12/16    223 Ryan Krall              Eau Claire         WI  26 M   5    0:47:06.14  9:26 
  324  27/41    311 Mike Oldenberg          Bloomer            WI  46 M   5    0:47:06.93  9:26 
  325  31/57      4 Sara Allen              Barron             WI  33 F   5    0:47:11.78  9:27 
  326  32/57    179 Tracie Honadel          Fall Creek         WI  35 F   5    0:47:13.08  9:27 
  327   1/6     402 Judy Skroch             Melrose            WI  66 F   5    0:47:16.85  9:28 
  328  28/41    234 Mike Larson             Eau Claire         WI  47 M   5    0:47:20.38  9:29 
  329  15/36    283 Amy Miller              Eau Claire         WI  36 F   5    0:47:20.71  9:29 
  330   8/27    356 Sherilyn Riedel         Eleva              WI  53 F   5    0:47:22.14  9:29 
  331  11/35    348 Wendy Ralson            Menomonie          WI  50 F   5    0:47:22.50  9:29 
  332  12/35    526 Jerri Moe               Eau Claire         WI  48 F   5    0:47:26.05  9:30 
  333  20/40    377 Kris Schnack            Eau Claire         WI  45 F   5    0:47:28.22  9:30 
  334  33/57    388 Sara Scott              Eau Claire         WI  35 F   5    0:47:29.87  9:30 
  335  13/35    326 Becky Pearl             Eau Claire         WI  47 F   5    0:47:30.99  9:31 
  336  13/26     89 Kari Curtis             Eau Claire         WI  24 F   5    0:47:33.79  9:31 
  337  14/35    552 Barbara Lund            Eau Claire         WI  46 F   5    0:47:45.07  9:34 
  338  21/40    141 Sue Gumz                Eau Claire         WI  43 F   5    0:47:53.21  9:35 
  339  26/28    256 Rick Lossmann           Eau Claire         WI  34 M   5    0:47:56.91  9:36 
  340  34/57     35 Emily Berg              Eau Claire         WI  32 F   5    0:47:57.62  9:36 
  341  35/57    185 Heather Hughes          Eau Claire         WI  35 F   5    0:47:58.27  9:36 
  342  36/57     34 Amy Becker              Eau Claire         WI  31 F   5    0:47:59.83  9:36 
  343  21/35    148 Ann Haas                Eau Claire         WI  28 F   5    0:47:59.93  9:36 
  344  37/57     76 Sarah Christenson       Menomonie          WI  34 F   5    0:48:00.19  9:37 
  345  33/39     75 Ken Christenson         Menomonie          WI  43 M   5    0:48:00.56  9:37 
  346  22/40    303 Laura Nicolet           Eau Claire         WI  44 F   5    0:48:06.87  9:38 
  347  16/36    560 Michelle Johnson        River Falls        WI  40 F   5    0:48:06.97  9:38 
  348  26/36    122 Gary Frueh              Eau Claire         WI  51 M   5    0:48:10.81  9:39 
  349  22/35    309 Krista Olbinski         Eau Claire         WI  30 F   5    0:48:13.58  9:39 
  350  23/35      3 Casey Allen             Rice Lake          WI  28 F   5    0:48:15.75  9:40 
  351  13/16    385 Kevin Schuman           Germantown         WI  29 M   5    0:48:20.95  9:41 
  352  24/35   1975 Stacey Stafne           Eau Claire         WI  30 F   5    0:48:30.12  9:43 
  353  38/57    421 Deanne Swanson          Hudson             WI  31 F   5    0:48:30.23  9:43 
  354  17/36    264 Sherry Maneval          Eau Claire         WI  40 F   5    0:48:32.61  9:43 
  355  23/40    416 Jacqueline Steinmetz    Bloomer            WI  43 F   5    0:48:36.03  9:44 
  356  18/36    434 Shannon Todd            Elk Mound          WI  40 F   5    0:48:36.69  9:44 
  357  19/36    379 Jennifer Schneider      Wyoming            MN  36 F   5    0:48:37.16  9:44 
  358  15/27    409 Kim Smith               Ames               IA  59 M   5    0:48:44.84  9:45 
  359  39/57     54 Deanne Brown            Eau Claire         WI  34 F   5    0:48:46.99  9:46 
  360  24/40    281 Susan Meyer             Eau Claire         WI  44 F   5    0:48:49.68  9:46 
  361  29/41    180 George House            Cadott             WI  49 M   5    0:48:52.52  9:47 
  362  14/26    291 Krista Moore            Elk Mound          WI  23 F   5    0:48:53.18  9:47 
  363  15/26    151 Amber Hahn              Hudson             WI  25 F   5    0:49:02.59  9:49 
  364  25/35     15 Sara Ausman             Eau Claire         WI  29 F   5    0:49:05.45  9:50 
  365  16/26    297 Melissa Mueller         Eden Prairie       MN  24 F   5    0:49:13.64  9:51 
  366  17/26    173 Jill Hoffer             Bloomington        MN  24 F   5    0:49:13.66  9:51 
  367  30/41    374 Rick Schiro             Waunkee            WI  47 M   5    0:49:19.79  9:52 
  368  27/36    317 Tim Olson               Eau Claire         WI  51 M   5    0:49:25.35  9:54 
  369  16/27    500 Ken Montanye            Eau Claire         WI  59 M   5    0:49:28.02  9:54 
  370   7/12    163 Alec Helmke             Waunakee           WI  14 M   5    0:49:28.48  9:54 
  371  25/40    576 Gaye Brunkow            Eau Claire         WI  43 F   5    0:49:37.86  9:56 
  372  34/39    362 Jerry Roherty           West Bend          WI  45 M   5    0:49:38.89  9:56 
  373  17/27    525 Jim Larson              Eau Claire         WI  56 M   5    0:49:39.67  9:56 
  374  20/36    169 Stephanie Herman        Eau Claire         WI  37 F   5    0:49:41.31  9:57 
  375  28/31    313 Eric Olson              Chippewa Falls     WI  40 M   5    0:49:44.64  9:57 
  376  26/35    396 Lesley Silberhorn       Germantown         WI  29 F   5    0:49:46.18  9:58 
  377  31/41    126 David Fulton            Minneapolis        MN  46 M   5    0:49:47.47  9:58 
  378  15/35    181 Nancy Hovanes           Minneapolis        MN  50 F   5    0:49:47.51  9:58 
  379   8/16    200 Larry Johnson           New Richmond       WI  64 M   5    0:49:50.52  9:59 
  380  16/35    357 Judy Ring               Eau Claire         WI  50 F   5    0:49:51.14  9:59 
  381   3/7     401 Emil Skroch             Melrose            WI  73 M   5    0:49:54.35  9:59 
  382  27/35    413 Angela Spangberg        Eau Claire         WI  29 F   5    0:49:56.65 10:00 
  383  17/35     61 Lisa Bushbeck           Eau Claire         WI  48 F   5    0:49:59.10 10:00 
  384  26/40    577 Julie Dalton            Crystal            MN  41 F   5    0:50:00.21 10:01 
  385   3/4     424 John Swiatko            Eleva              WI  10 M   5    0:50:08.92 10:02 
  386   4/14     99 Almira Downs            Eau Claire         WI  58 F   5    0:50:19.66 10:04 
  387  28/36    533 Bill Uelmen             Eau Claire         WI  55 M   5    0:50:33.57 10:07 
  388  40/57    412 Pepsi Solin             Chippewa Falls     WI  34 F   5    0:50:35.64 10:08 
  389  14/16    210 Adam Kastendieck        Eau Claire         WI  30 M   5    0:50:42.76 10:09 
  390  18/35    246 Mertina Lindseth        Eau Claire         WI  47 F   5    0:50:44.60 10:09 
  391  32/41    134 Tom Glenetzke           Eau Claire         WI  46 M   5    0:50:44.63 10:09 
  392  41/57    320 Darnelle Paitel         Eau Claire         WI  32 F   5    0:50:53.41 10:11 
  393  42/57     25 Melissa Bauer           Eau Claire         WI  34 F   5    0:50:57.25 10:12 
  394  43/57    389 Maggie Seeffeldt        Osseo              WI  33 F   5    0:51:19.56 10:16 
  395   5/14    471 Sue Cellan              Eau Claire,        WI  60 F   5    0:51:23.63 10:17 
  396   5/8     582 Laura Michaelson        Eau Claire         WI  19 F   5    0:51:24.10 10:17 
  397  28/35    176 Erin Holte              Eau Claire         WI  29 F   5    0:51:25.56 10:18 
  398  18/27     69 Dan Carroll             Eau Claire         WI  57 M   5    0:51:28.44 10:18 
  399  18/26    566 Sarah Roswell           Eleva              WI  23 F   5    0:51:28.71 10:18 
  400  44/57    573 Heaher Iverson          Eleva              WI  31 F   5    0:51:39.41 10:20 
  401  35/39     27 Robert Bauer            Chanhassen         MN  45 M   5    0:51:44.46 10:21 
  402  15/16    563 Josiah Wilson           New Richmond       WI  28 M   5    0:51:49.20 10:22 
  403  19/26    565 Amanda Roswell          Eleva              WI  21 F   5    0:51:51.07 10:23 
  404  21/36    440 Disa Wahlstrand         Eau Claire         WI  40 F   5    0:52:04.28 10:25 
  405   6/10    194 Gerald Jacobsen         Inver Grove Hts    MN  69 M   5    0:52:04.46 10:25 
  406  22/36   1996 Heather Mishefske       Eau Claire         WI  37 F   5    0:52:04.70 10:25 
  407  23/36    310 Angela Oldenberg        Bloomer            WI  38 F   5    0:52:29.94 10:30 
  408  27/40    239 Julie Ann Lee           Menomonie          WI  41 F   5    0:52:31.15 10:31 
  409  19/27     40 Paul Billmeyer          Eau Claire         WI  59 M   5    0:52:39.85 10:32 
  410  19/35    541 Mary Erickson           Eau Claire         WI  50 F   5    0:52:48.82 10:34 
  411  20/27    546 Brian Amundson          Eau Claire         WI  60 M   5    0:52:51.51 10:35 
  412  29/31   1981 Mark Berglund           Medford            WI  40 M   5    0:53:02.69 10:37 
  413   4/7     214 Jim Kincannon           Tomah              WI  74 M   5    0:53:08.07 10:38 
  414  24/36    123 Jennifer Frueh          Eau Claire         WI  38 F   5    0:53:15.24 10:40 
  415  30/31     33 Shawn Beck              Eau Claire         WI  36 M   5    0:53:18.58 10:40 
  416  33/41    550 Jeff Wilson             Eau Claire         WI  48 M   5    0:53:23.15 10:41 
  417   6/8      62 Elizabeth Bryans        Eau Claire         WI  17 F   5    0:53:26.84 10:42 
  418  34/41    558 Don Debilzen            Eau Claire         WI  47 M   5    0:53:38.80 10:44 
  419  35/41    454 Jeff Winrich            Altoona            WI  46 M   5    0:53:59.94 10:48 
  420  27/28    318 David Otto              Eau Claire         WI  32 M   5    0:54:01.48 10:49 
  421   9/27   1997 Ron Cramer              Eau Claire         WI  55 F   5    0:54:02.42 10:49 
  422  28/40    352 Kathryn Rhyner          Mondovi            WI  42 F   5    0:54:05.62 10:50 
  423   6/14      9 Susan Anderson          Buffalo            MN  58 F   5    0:54:10.78 10:51 
  424  36/39    236 Ben Lawton              Eau Claire         WI  45 M   5    0:54:13.57 10:51 
  425  29/36    112 Jeff Faanes             Eau Claire         WI  52 M   5    0:54:16.46 10:52 
  426  10/27    248 Deb Loken               Eau Claire         WI  52 F   5    0:54:22.27 10:53 
  427  11/27    371 Christine Schaaf        Eau Claire         WI  53 F   5    0:54:36.87 10:56 
  428  45/57    302 Traci Nelson            Eau Claire         WI  32 F   5    0:54:39.72 10:56 
  429  20/26    564 Jessica Wilson          New Richmond       WI  25 F   5    0:54:40.03 10:57 
  430  25/36     73 Meredith Chapman        Eau Claire         WI  38 F   5    0:54:51.01 10:59 
  431  29/40    399 Lisa Skifstad           Eau Claire         WI  44 F   5    0:55:04.29 11:01 
  432  12/27    182 Kathy Hovell            Winona             MN  53 F   5    0:55:08.65 11:02 
  433  29/35    240 Stacy Lehmann           Elk Mound          WI  30 F   5    0:55:16.88 11:04 
  434  30/36    279 Doug Mell               Eau Claire         WI  55 M   5    0:55:31.90 11:07 
  435  30/35     96 Nicole Dostal           Eau Claire         WI  28 F   5    0:55:44.42 11:09 
  436  46/57    347 Rebecca Rahn            Eau Claire         WI  32 F   5    0:55:52.28 11:11 
  437  37/39    569 Chris Brennan           Naperville         IL  42 M   5    0:55:55.23 11:12 
  438  26/36     88 Lisa Crowell            Eau Claire         WI  38 F   5    0:55:55.50 11:12 
  439  21/26    394 Alyssa Severson         Eau Claire         WI  23 F   5    0:55:59.34 11:12 
  440  47/57    321 Carli Palmer            Eau Claire         WI  33 F   5    0:56:08.30 11:14 
  441   9/16    521 Robert Gough            Eau Claire         WI  63 M   5    0:56:11.91 11:15 
  442  22/26    395 Erin Severson           Minneapolis        MN  25 F   5    0:56:15.88 11:16 
  443   8/12    479 Aissa Kidess            Eau Claire         WI  13 M   5    0:56:19.71 11:16 
  444  36/41    480 Anton Kidess            Eau Claire         WI  47 M   5    0:56:21.42 11:17 
  445  20/35    222 Deb Kostner             Eleva              WI  47 F   5    0:56:32.32 11:19 
  446   9/12    568 Patrick Brennan         Naperville         IL  14 M   5    0:57:10.72 11:27 
  447  37/41    171 Clay Hocking            Menomonie          WI  48 M   5    0:57:11.51 11:27 
  448  31/35    260 Corrynn Mahnke          Eau Claire         WI  30 F   5    0:57:19.34 11:28 
  449  31/36    540 Jim Erickson            Eau Claire         WI  53 M   5    0:57:41.66 11:33 
  450  23/26    360 Chelsea Rogers          Chippewa Falls     WI  21 F   5    0:57:46.03 11:34 
  451   7/14    172 Carole Hoff             Chippewa Falls     WI  56 F   5    0:57:46.24 11:34 
  452  13/27    158 Pam Harden              Eau Claire         WI  53 F   5    0:58:03.27 11:37 
  453  21/27    157 Kim Harden              Eau Claire         WI  57 M   5    0:58:04.04 11:37 
  454  14/27    511 Sonja Gilbertson        Strum              WI  53 F   5    0:58:23.59 11:41 
  455  24/26    249 Kristi Loken            Appleton           WI  25 F   5    0:58:59.74 11:48 
  456  30/40    284 Jen Miller              Chippewa Falls     WI  41 F   5    0:59:04.24 11:49 
  457  31/40    468 Carrie Zubal            Chippewa Falls     WI  45 F   5    0:59:04.60 11:49 
  458   5/7     274 Philip McGuirk          Menomonie          WI  71 M   5    0:59:27.67 11:54 
  459  21/35    517 Kim Pahl                Burnsville         WI  49 F   5    0:59:58.90 12:00 
  460   1/1     219 Lavonne Kohlhepp        Eau Claire         WI  72 F   5    1:00:55.14 12:12 
  461   5/5     113 Kendall Faanes          Eau Claire         WI  17 M   5    1:00:56.33 12:12 
  462   4/6     115 Sarah Faanes            Eau Claire         WI  14 F   5    1:00:56.65 12:12 
  463  10/12    512 Kevin Faanes            Eau Claire         WI  15 M   5    1:00:56.83 12:12 
  464   7/10    529 Bernie Finch            Pepin              WI  70 M   5    1:01:03.70 12:13 
  465  32/35     56 Lori Buckley            Eau Claire         WI  30 F   5    1:01:09.92 12:14 
  466  15/27    530 Kathy Finch             Pepin              WI  55 F   5    1:02:09.41 12:26 
  467  22/35    201 Patty Johnson           Altoona            WI  47 F   5    1:02:11.36 12:27 
  468  23/35    545 Julie Poquette          Altoona            WI  48 F   5    1:02:11.71 12:27 
  469  32/36    187 Kevin Hulke             Eau Claire         WI  51 M   5    1:02:13.28 12:27 
  470  24/35    188 Sandy Hulke             Eau Claire         WI  50 F   5    1:02:13.37 12:27 
  471  16/27    133 Bev Gladwell            Eau Claire         WI  54 F   5    1:02:22.91 12:29 
  472  32/40    589 Amy Schoeder            Eau Claire         WI  43 F   5    1:02:50.53 12:35 
  473  33/36    458 Gene Woelfel            New Holstein       WI  51 M   5    1:02:58.30 12:36 
  474  25/35    455 Denise Wirth            Eau Claire         WI  50 F   5    1:02:58.44 12:36 
  475   4/4     463 Joshua Wood             Eau Claire         WI   9 M   5    1:03:28.04 12:42 
  476  27/36    168 Lisa Herman             Rice Lake          WI  38 F   5    1:03:41.18 12:45 
  477  28/36    166 Jessica Henke           Osseo              WI  36 F   5    1:03:41.45 12:45 
  478   5/6      22 Janessa Bauer           Durand             WI  11 F   5    1:03:43.41 12:45 
  479  10/16    555 J.Paul Nelson           Eau Claire         WI  62 M   5    1:04:01.99 12:49 
  480   2/8     204 Elaine Jones            Eau Claire         WI  61 F   5    1:04:18.30 12:52 
  481  22/27    466 Jim Young               Eau Claire         WI  59 M   5    1:04:23.93 12:53 
  482   3/8     242 Janet Lesniewski        Eau Claire         WI  62 F   5    1:04:41.35 12:57 
  483  11/12    588 Nathan Schoeder         Eau Claire         WI  14 M   5    1:05:17.91 13:04 
  484  38/39    253 Chris Lontz             Fall Creek         WI  44 M   5    1:05:30.90 13:07 
  485   2/4     543 Trinity Contz           Fall Creek         WI   6 F   5    1:05:30.90 13:07 
  486   1/1     542 Treyten Lontz           Fall Creek         WI   3 M   5    1:05:31.03 13:07 
  487  26/35     20 Beth Bauer              Durand             WI  50 F   5    1:05:32.42 13:07 
  488  33/35    161 Jessica Hatzinger       Eau Claire         WI  29 F   5    1:05:40.01 13:08 
  489  33/40    344 Cathy Quinn             Bloomington        MN  43 F   5    1:05:45.98 13:10 
  490   8/10      1 Don Betthauser          Eau Claire         WI  67 M   5    1:05:58.11 13:12 
  491  34/40    135 Jane Gobler             Altoona            WI  45 F   5    1:06:14.47 13:15 
  492   6/7     406 Tom Slaggie             Winona             MN  74 M   5    1:06:15.05 13:16 
  493  17/27    482 Joann Klaus             Eau Claire         WI  55 F   5    1:06:26.59 13:18 
  494  48/57    473 Jill Garrison           Eau Claire         WI  32 F   5    1:06:26.69 13:18 
  495  49/57    481 Amy Klaus               Eau Claire         WI  34 F   5    1:06:26.84 13:18 
  496  50/57    267 Michelle Mattes         Eau Claire         WI  34 F   5    1:06:32.50 13:19 
  497  29/36      2 Rebecca Adams           Harbor Springs     MI  36 F   5    1:06:32.65 13:19 
  498  39/39    418 Larry Studt             Eau Claire         WI  42 M   5    1:06:59.06 13:24 
  499   8/14    304 Diane Noe               Spooner            WI  60 F   5    1:07:01.56 13:25 
  500  11/16    305 Roger Noe               Spooner            WI  62 M   5    1:07:05.16 13:26 
  501  27/35     97 Karin Douglas           Elk Mound          WI  47 F   5    1:07:05.42 13:26 
  502  38/41    516 Greg Faanes             Eau Claire         WI  50 M   5    1:07:06.56 13:26 
  503   3/4     462 Elena Wood              Eau Claire         WI   6 F   5    1:07:19.98 13:28 
  504  28/35    497 Lori Vandamme           Eau Claire         WI  46 F   5    1:07:31.24 13:31 
  505  35/40    460 Becky Wood              Eau Claire         WI  45 F   5    1:07:34.35 13:31 
  506  39/41    461 Dave Wood               Eau Claire         WI  46 M   5    1:07:35.90 13:32 
  507  31/31    132 Tony Gilbert            Eau Claire         WI  38 M   5    1:07:48.58 13:34 
  508   6/6     129 Alisha Gilbert          Eau Claire         WI  11 F   5    1:07:49.12 13:34 
  509  51/57   1961 Jill Awe                Elk Mound          WI  35 F   5    1:08:23.66 13:41 
  510  36/40   1962 Wendy Moss              Eau Claire         WI  41 F   5    1:08:23.99 13:41 
  511   4/8     485 Barbara Miller          Hudson             WI  64 F   5    1:08:30.22 13:43 
  512  18/27    431 Katie Jones             Hudson             WI  54 F   5    1:08:34.46 13:43 
  513  12/16    243 Larry Liegel            Eau Claire         WI  63 M   5    1:08:35.13 13:44 
  514  37/40   1968 Jill Preston            Eau Claire         WI  42 F   5    1:09:12.75 13:51 
  515  28/28   1966 Dan Pregton             Eau Claire         WI  34 M   5    1:09:17.86 13:52 
  516  38/40    237 Selika Lawton           Eau Claire         WI  44 F   5    1:09:40.29 13:57 
  517  23/27     29 Tom Bauer               Eau Claire         WI  57 M   5    1:10:22.95 14:05 
  518  24/27    229 Doug Kunick             Eau Claire         WI  57 M   5    1:10:23.12 14:05 
  519  40/41    410 Jonathan Solem          Elk Mound          WI  47 M   5    1:10:30.97 14:07 
  520  19/27     82 Jeanni Conner           Eau Claire         WI  52 F   5    1:10:39.47 14:08 
  521  29/35    316 Theresa Olson           Strum              WI  50 F   5    1:11:03.97 14:13 
  522  30/36    254 Trista Lontz            Fall Creek         WI  37 F   5    1:11:06.05 14:14 
  523  16/16   1983 Erik Spiegel            Eau Claire         WI  28 M   5    1:11:07.47 14:14 
  524  31/36   1978 Dawn Goettl             Cadott             WI  37 F   5    1:11:09.12 14:14 
  525   9/14    595 Helen Blicher           Elk Mound          WI  56 F   5    1:11:09.80 14:14 
  526  34/36    250 Mark Loken              Eau Claire         WI  55 M   5    1:11:52.00 14:23 
  527   7/8      13 Kaera Aubart            Chippewa Falls     WI  19 F   5    1:11:52.95 14:23 
  528  52/57    170 Jennifer Hinke          Eau Claire         WI  34 F   5    1:11:55.40 14:24 
  529  53/57     12 Anne Aubart             Chippewa Falls     WI  35 F   5    1:12:04.67 14:25 
  530  54/57    567 Joy Johansen            Eau Claire         WI  33 F   5    1:12:05.03 14:26 
  531   5/8     403 Carole Skutley          Eau Claire         WI  62 F   5    1:12:32.03 14:31 
  532  10/14     95 Connie Dernbach         Eau Claire         WI  59 F   5    1:12:32.18 14:31 
  533  13/16    557 Jim Klees               Eau Claire         WI  61 M   5    1:12:41.79 14:33 
  534  39/40     28 Susan Bauer             Eau Claire         WI  43 F   5    1:12:52.17 14:35 
  535  34/35    324 Megan Parker            Eau Claire         WI  29 F   5    1:12:53.03 14:35 
  536  40/40    114 Leigh Ann Faanes        Eau Claire         WI  44 F   5    1:13:05.42 14:38 
  537  30/35    515 Jackie Faanes           Eau Claire         WI  48 F   5    1:13:06.20 14:38 
  538  25/27    139 Joel Grutsch            Eau Claire         WI  59 M   5    1:13:29.61 14:42 
  539   6/8      39 Norma Bilderback        Eau Claire         WI  63 F   5    1:15:00.71 15:01 
  540  35/36    581 Chris Sturz             Eau Claire         WI  52 M   5    1:15:06.42 15:02 
  541  31/35    411 Joyce Solem             Elk Mound          WI  47 F   5    1:15:08.94 15:02 
  542   7/7     306 Dennis O'Melia          Hastings           MN  77 M   5    1:15:11.27 15:03 
  543  14/16    345 Fat Rabbit              Eau Claire         WI  62 M   5    1:15:15.20 15:04 
  544  15/16    368 James Ryder             Punta Gorda        FL  65 M   5    1:15:46.24 15:10 
  545   4/4     131 MacKenzie Gilbert       Eau Claire         WI   8 F   5    1:15:54.83 15:11 
  546  32/36    130 Julie Gilbert           Eau Claire         WI  36 F   5    1:15:54.94 15:11 
  547  13/14     31 Tim Baumann             Chippewa Falls     WI  25 M   5    1:16:06.28 15:14 
  548  25/26     30 Christine Baumann       Chippewa Falls     WI  25 F   5    1:16:07.46 15:14 
  549  55/57   1960 Sara Jensen             Eau Claire         WI  33 F   5    1:16:29.98 15:18 
  550  35/35   1994 Jana Snyder             Eau Claire         WI  28 F   5    1:16:30.03 15:19 
  551  14/14    261 Joe Mai                 Eau Claire         WI  22 M   5    1:16:43.56 15:21 
  552  26/27    262 Mike Mai                Eau Claire         WI  57 M   5    1:16:44.27 15:21 
  553  26/26    125 Anna A Fuerst           Eau Claire         WI  21 F   5    1:17:43.34 15:33 
  554  16/16    383 Bill Schulte            Eau Claire         WI  65 M   5    1:17:47.73 15:34 
  555   7/8     384 Sharon Schulte          Eau Claire         WI  63 F   5    1:17:48.15 15:34 
  556  11/14     90 Pamela Cyran            Fall Creek         WI  56 F   5    1:18:06.05 15:38 
  557  20/27    211 Lisa Kenyon             Eau Claire         WI  51 F   5    1:18:06.05 15:38 
  558   8/8     491 Barbara Pladziewicz     Eau Claire         WI  65 F   5    1:18:43.82 15:45 
  559  12/14    502 Kathy Morgan            Eau Claire         WI  59 F   5    1:18:43.95 15:45 
  560   2/6     422 Patricia Swenson        Eau Claire         WI  68 F   5    1:18:50.12 15:47 
  561  33/36    244 Sherri Linderman        Altoona            WI  38 F   5    1:19:00.20 15:49 
  562  56/57    280 Jondrea Metcalf         Eau Claire         WI  32 F   5    1:19:14.06 15:51 
  563  34/36    105 Susan Dvoracek          Chippewa Falls     WI  38 F   5    1:19:14.12 15:51 
  564  12/12    593 Ben Schoeder            Eau Claire         WI  12 M   5    1:19:46.28 15:58 
  565  41/41    587 Jake Schoeder           Eau Claire         WI  47 M   5    1:20:11.54 16:03 
  566  57/57    195 Sarah Jochum            Eau Claire         WI  31 F   5    1:20:32.62 16:07 
  567  35/36    386 Lori Schwichtenberg     Eau Claire         WI  38 F   5    1:20:33.66 16:07 
  568  32/35   1972 Penny Stephens          Eau Claire         WI  48 F   5    1:20:34.96 16:07 
  569  36/36   1971 Todd Stephens           Eau Claire         WI  53 M   5    1:20:35.46 16:08 
  570  27/27    175 Bob Hollon              Eau Claire         WI  59 M   5    1:20:35.74 16:08 
  571  21/27    275 Sue McIntyre            Eau Claire         WI  55 F   5    1:20:36.64 16:08 
  572  33/35    152 Beth Hahn               Chippewa Falls     WI  46 F   5    1:20:49.32 16:10 
  573  34/35    272 Roxanne McElroy         Camanche           IA  47 F   5    1:20:49.81 16:10 
  574  22/27    156 Denise Hanson-Pabich    Eau Claire         WI  53 F   5    1:20:51.27 16:11 
  575  23/27     85 Cheryl Cramer           Eau Claire         WI  53 F   5    1:20:51.38 16:11 
  576  13/14    509 Jo Burke                Eau Claire         WI  57 F   5    1:20:59.34 16:12 
  577  14/14    510 Barbara McDermid        Eau Claire         WI  60 F   5    1:20:59.55 16:12 
  578  24/27    373 Deanna Schilling        Fall Creek         WI  54 F   5    1:20:59.74 16:12 
  579   3/6      80 Geri Coggins            Eau Claire         WI  68 F   5    1:20:59.81 16:12 
  580   4/6    1974 Mary Giammona           Eau Claire         WI  69 F   5    1:20:59.98 16:12 
  581  36/36      6 Marchelle Anderson      Hudson             WI  38 F   5    1:21:19.32 16:16 
  582   9/10     81 John Coggins            Eau Claire         WI  69 M   5    1:21:21.74 16:17 
  583  10/10   1973 Joe Giammona            Eau Claire         WI  69 M   5    1:21:21.77 16:17 
  584  25/27     19 Sue Bates               Eau Claire         WI  55 F   5    1:21:47.04 16:22 
  585  35/35    149 Marcey Hageness         Eau Claire         WI  48 F   5    1:21:59.80 16:24 
  586  26/27    523 Mary Sullivan           Eau Claire         WI  53 F   5    1:22:00.20 16:25 
  587  27/27    492 Susan Brahan Poss       Eau Claire         WI  53 F   5    1:22:00.48 16:25 
  588   5/6      16 Jill Barland            Eau Claire         WI  67 F   5    1:24:53.64 16:59 
  589   6/6      58 Marjorie Bunce          Chippewa Falls     WI  67 F   5    1:24:54.68 16:59 
  590   8/8     376 Kassandra Schmidt       Chippewa Falls     WI  16 F   5    1:24:55.89 17:00 
results by Pickle Events                                       www.pickleevents.com


=============================================================================
WHEELCHAIR DIVISION
=============================================================================

*********************************** MALE 5MILE RESULTS *******************************************


Place Name                    City               St Age Sex Time        Pace  
===== ======================= ================== == === === =========== ===== 
    1 Jason Finch             River Falls        WI  33 M    0:24:09.53  4:50 
    2 Larry Mboga             Eau Claire         WI  35 M    0:27:27.56  5:30 
    3 Michael Olson           Altoona            WI  39 M    0:27:42.54  5:33 
    4 Brian Ottestad          Eau Claire         WI  37 M    0:28:53.38  5:47 
    5 Adam Rogge              Bloomer            WI  36 M    0:29:43.64  5:57 
    6 Alex Main               Danbury            WI  20 M    0:29:55.83  6:00 
    7 Scott Steuernagel       Eau Claire         WI  41 M    0:30:02.53  6:01 
    8 Grant Eldred            Bellemont          AZ  32 M    0:30:06.06  6:02 
    9 Wade Zwiener            Eau Claire         WI  51 M    0:30:08.45  6:02 
   10 Will Andresen           Ironwood           MI  50 M    0:30:14.07  6:03 
   11 Chris Huse              Eau Claire         WI  49 M    0:30:18.92  6:04 
   12 Matthew Anderson        Eau Claire         WI  33 M    0:30:21.38  6:05 
   13 Chris Kamrath           Chippewa Falls     WI  28 M    0:30:21.80  6:05 
   14 Chris Vetter            Chippewa Falls     WI  36 M    0:30:39.01  6:08 
   15 Michael Hess            Eau Claire         WI  29 M    0:30:49.66  6:10 
   16 Josh Cowan              Hudson             WI  44 M    0:31:08.58  6:14 
   17 Mark Wise               Fall Creek         WI  55 M    0:31:17.85  6:16 
   18 Darven Miller           Chippewa Falls     WI  42 M    0:31:38.19  6:20 
   19 Tim Haynes              Cadott             WI  44 M    0:31:46.66  6:22 
   20 Randy Aumann            Loyal              WI  44 M    0:31:51.61  6:23 
   21 Tad Beeksma             Eau Claire         WI  37 M    0:32:23.15  6:29 
   22 Joe Richie              Brooklyn           NY  25 M    0:32:25.61  6:30 
   23 Andrew Pankratz         Eau Claire         WI  37 M    0:32:30.57  6:31 
   24 Ben Tatzel              Butternut          WI  24 M    0:32:43.08  6:33 
   25 Blaine Seibel           Bloomer            WI  19 M    0:32:45.92  6:34 
   26 Eric Frei               Eau Claire         WI  20 M    0:33:04.10  6:37 
   27 Dave Landgraf           Bloomer            WI  61 M    0:33:24.42  6:41 
   28 Jeff Bowe               Baraboo            WI  37 M    0:33:29.20  6:42 
   29 Patrick Klimek          Eau Claire         WI  44 M    0:33:42.48  6:45 
   30 Stan Pieterick          Altoona            WI  52 M    0:33:42.69  6:45 
   31 Joe Perkovich           Fall Creek         WI  46 M    0:33:48.04  6:46 
   32 Randy Haines            Holmen             WI  42 M    0:33:48.90  6:46 
   33 Tom Books               Oakdale            MN  50 M    0:33:50.88  6:47 
   34 John Dunn               Eau Claire         WI  60 M    0:33:57.57  6:48 
   35 Loren Bowe              Chippewa Falls     WI  44 M    0:33:58.02  6:48 
   36 Jeff Rogers             Chippewa Falls     WI  24 M    0:34:00.88  6:49 
   37 Michael Richards        Eau Claire         WI  51 M    0:34:06.61  6:50 
   38 Stephen Duerre          Eau Claire         WI  42 M    0:34:08.44  6:50 
   39 Wayne Linderman         Altoona            WI  38 M    0:34:09.01  6:50 
   40 Bruno Rahn              Red Wing           WI  34 M    0:34:14.52  6:51 
   41 Dan Conway              Superior           WI  71 M    0:34:19.35  6:52 
   42 Carl Rasmussen          Eau Claire         WI  53 M    0:34:21.29  6:53 
   43 Bob Sejbl               Ironwood           MI  53 M    0:34:23.75  6:53 
   44 Peter Miller            Hudson             WI  33 M    0:34:25.45  6:54 
   45 Todd Reemtsma           Saint Paul         MN  43 M    0:34:28.15  6:54 
   46 Tom Langley             Eau Claire         WI  60 M    0:34:32.23  6:55 
   47 Andy Kubiatowicz        Minneapolis        MN  25 M    0:34:34.24  6:55 
   48 Matt Carter             Eleva              WI  39 M    0:34:57.08  7:00 
   49 Tom Ruff                Bloomer            WI  47 M    0:34:58.62  7:00 
   50 Brian Broeckert         Eau Claire         WI  36 M    0:34:58.68  7:00 
   51 Mike Hauser             Chippewa Falls     WI  38 M    0:35:11.43  7:03 
   52 Antonio Pintaro         Osseo              WI  21 M    0:35:16.12  7:04 
   53 Aaron Walczak           Hudson             WI  36 M    0:35:20.14  7:05 
   54 Jason Long              Chippewa Falls     WI  40 M    0:35:27.01  7:06 
   55 Gordy Seibel            Bloomer            WI  47 M    0:35:28.45  7:06 
   56 Jeff Smith              Mondovi            WI  57 M    0:35:30.37  7:07 
   57 Justin Johnson          Osseo              WI  31 M    0:35:30.88  7:07 
   58 John Prindl             Minneapolis        MN  24 M    0:35:49.75  7:10 
   59 Tony Crotleau           Colfax             WI  41 M    0:35:54.46  7:11 
   60 Rusty Faschingbauer     Eau Claire         WI  40 M    0:36:08.84  7:14 
   61 Xavier Salgado          River Falls        WI  35 M    0:36:12.95  7:15 
   62 Tom Roth                Loyal              WI  51 M    0:36:18.01  7:16 
   63 Brian Hallgren          Medford            WI  49 M    0:36:22.44  7:17 
   64 Douglas Brandt          Wilson             WI  66 M    0:36:28.44  7:18 
   65 John Killey             Eau Claire         WI  54 M    0:36:35.09  7:20 
   66 Derek Rieckens          Eau Claire         WI  28 M    0:36:44.39  7:21 
   67 Thomas J Bohlinger      Lake Elmo          MN  52 M    0:36:46.48  7:22 
   68 Julian Emerson          Eau Claire         WI  40 M    0:36:52.48  7:23 
   69 Rollie Larson           Mondovi            WI  75 M    0:36:53.92  7:23 
   70 Luke Thoreson           Saint Louis Park   MN  31 M    0:36:55.43  7:24 
   71 Matthew Poling          Eau Claire         WI  22 M    0:36:55.58  7:24 
   72 Gary Johnson            Altoona            WI  51 M    0:36:56.18  7:24 
   73 Steve F Peterson        Emerald            WI  62 M    0:37:23.18  7:29 
   74 Michael Kubiatowicz     Eau Claire         WI  49 M    0:37:29.56  7:30 
   75 Allen Omernik           Hudson             WI  54 M    0:37:36.70  7:32 
   76 Zachary Ruhland         Eau Claire         WI  16 M    0:37:44.83  7:33 
   77 Bill Hauser             Eau Claire         WI  48 M    0:37:45.51  7:34 
   78 Gary Johnston           Chippewa Falls     WI  43 M    0:37:45.67  7:34 
   79 Mark D Anderson         Eau Claire         WI  53 M    0:37:46.00  7:34 
   80 Michael Ullmer          Madison            WI  24 M    0:37:50.77  7:35 
   81 Dean Gumz               Eau Claire         WI  43 M    0:37:54.06  7:35 
   82 Ric Gannon              Chippewa Falls     WI  56 M    0:37:57.86  7:36 
   83 Bruce Coequyt           Eau Claire         WI  50 M    0:37:58.84  7:36 
   84 Doug Knoepke            Bloomer            WI  40 M    0:38:02.67  7:37 
   85 Andy Frank              Eau Claire         WI  14 M    0:38:06.60  7:38 
   86 John Ayres              Eau Claire         WI  51 M    0:38:09.78  7:38 
   87 Austin Wesley           Eau Claire         WI  22 M    0:38:10.04  7:39 
   88 Peter Buckli            Eau Claire         WI  50 M    0:38:11.15  7:39 
   89 Robin Ypma              Menomonee Falls    WI  45 M    0:38:12.82  7:39 
   90 David Ross              Fall Creek         WI  36 M    0:38:17.29  7:40 
   91 Scott Betthauser        Sun Prairie        WI  45 M    0:38:18.15  7:40 
   92 Tony Bourget            Eau Claire         WI  45 M    0:38:21.83  7:41 
   93 Richard Bourget         Eau Claire         WI  46 M    0:38:21.88  7:41 
   94 Scott Loken             Eau Claire         WI  22 M    0:38:28.47  7:42 
   95 Jerry Poling            Eau Claire         WI  52 M    0:38:39.69  7:44 
   96 Zachary Yengo           Eau Claire         WI  10 M    0:38:40.82  7:45 
   97 Stacy Gruber            Park Falls         WI  40 M    0:38:41.87  7:45 
   98 Ryan Gunderson          Eau Claire         WI  33 M    0:38:42.39  7:45 
   99 Matt Prissel            Fall Creek         WI  29 M    0:38:42.51  7:45 
  100 Josh Hraban             Eau Claire         WI  32 M    0:38:56.86  7:48 
  101 Richard Bryans          Eau Claire         WI  42 M    0:39:09.51  7:50 
  102 Dan Saeger              Eau Claire         WI  39 M    0:39:15.01  7:51 
  103 Ted Theyerl             Altoona            WI  42 M    0:39:16.32  7:52 
  104 Carl Walters            Eau Claire         WI  43 M    0:39:16.73  7:52 
  105 Paul Hoberg             Colfax             WI  34 M    0:39:17.35  7:52 
  106 Dan Burns               Eau Claire         WI  52 M    0:39:26.71  7:54 
  107 Matthew Frank           Eau Claire         WI  45 M    0:39:31.66  7:55 
  108 David Fitzgerald        Eau Claire         WI  56 M    0:39:34.47  7:55 
  109 Mark Trzaskowski        Eau Claire         WI  41 M    0:40:06.71  8:02 
  110 Jack Scott              Eau Claire         WI  32 M    0:40:13.70  8:03 
  111 Dennis Johnson          Eau Claire         WI  60 M    0:40:17.73  8:04 
  112 Ted Langlois            Durand             WI  56 M    0:40:26.13  8:06 
  113 Thomas Hunt             Eau Claire         WI  39 M    0:40:27.47  8:06 
  114 Don Wright              Lake Elmo          MN  69 M    0:40:28.25  8:06 
  115 Patrick Sturz           Altoona            WI  48 M    0:40:30.88  8:07 
  116 Jordan Wilson           Eau Claire         WI  13 M    0:40:40.88  8:09 
  117 Rowdy Kadinger          Colfax             WI  11 M    0:40:41.97  8:09 
  118 Scott Cox               Eau Claire         WI  47 M    0:40:46.91  8:10 
  119 Brian Roberson          Waukesha           WI  44 M    0:40:48.08  8:10 
  120 Clark Wagner            Depere             WI  41 M    0:40:49.37  8:10 
  121 Rich Chryst             Altoona            WI  53 M    0:40:49.59  8:10 
  122 John Gunderson          Fall Creek         WI  65 M    0:40:49.96  8:10 
  123 Chad McFarlane          Eau Claire         WI  35 M    0:40:50.66  8:11 
  124 Michael Moseler         Menomonie          WI  35 M    0:40:51.55  8:11 
  125 Larry Clark             Chippewa Falls     WI  54 M    0:40:53.73  8:11 
  126 Joseph Germain          Chippewa Falls     WI  45 M    0:40:54.27  8:11 
  127 Richard Karpinski       Trempealeau        WI  45 M    0:40:56.09  8:12 
  128 David McCall            Eau Claire         WI  66 M    0:41:05.21  8:14 
  129 David Miller            Milwaukee          WI  36 M    0:41:07.56  8:14 
  130 Scott Plummer           Eau Claire         WI  44 M    0:41:08.02  8:14 
  131 Pete Fricke             Minneapolis        MN  24 M    0:41:09.13  8:14 
  132 Matthew Woestman        Eau Claire         WI  34 M    0:41:11.42  8:15 
  133 Harry Jol               Eau Claire         WI  47 M    0:41:12.77  8:15 
  134 Randy Risler            Eleva              WI  33 M    0:41:13.97  8:15 
  135 Jeff Degrave            Eau Claire         WI  42 M    0:41:14.08  8:15 
  136 Dennis Miller           Eau Claire         WI  60 M    0:41:20.16  8:17 
  137 Andrew Dowd             Eau Claire         WI  28 M    0:41:25.01  8:17 
  138 Tom Cashel              Byron              MN  53 M    0:41:26.54  8:18 
  139 Alan Gruba              Fall Creek         WI  55 M    0:41:27.41  8:18 
  140 Aaron Swanson           Hudson             WI  32 M    0:41:34.54  8:19 
  141 Joel Roswell            Eleva              WI  48 M    0:41:36.07  8:20 
  142 Ryan Thompson           Menomonie          WI  34 M    0:41:37.10  8:20 
  143 Steve Wood              Eau Claire         WI  45 M    0:41:45.26  8:22 
  144 Rick Wilson             Eau Claire         WI  29 M    0:41:58.91  8:24 
  145 Ken Krueger             Eau Claire         WI  24 M    0:42:03.05  8:25 
  146 Steve Books             Mount Horeb        WI  51 M    0:42:10.50  8:27 
  147 Chad Gustafson          Eau Claire         WI  38 M    0:42:12.52  8:27 
  148 Mike Hanson             Eau Claire         WI  46 M    0:42:15.73  8:28 
  149 Brandon Riechers        Eau Claire         WI  35 M    0:42:22.87  8:29 
  150 Kevin Kapfer            Eau Claire         WI  30 M    0:42:24.41  8:29 
  151 Rick Elwood             Chetek             WI  47 M    0:42:27.54  8:30 
  152 Mark Helmke             Waunakee           WI  48 M    0:42:27.92  8:30 
  153 Louis Miller            Hudson             WI  66 M    0:42:28.03  8:30 
  154 Nathan Lillie           Prairie Farm       WI  31 M    0:42:28.04  8:30 
  155 Bill Foy                Eau Claire         WI  53 M    0:42:29.88  8:30 
  156 Lonnie Kolar            Eau Claire         WI  55 M    0:42:37.07  8:32 
  157 Todd Tiffany            Whitehall          WI  44 M    0:42:40.40  8:33 
  158 Shawn Sutlif F          Eau Claire         WI  47 M    0:42:44.04  8:33 
  159 Thomas Wirth            Eau Claire         WI  51 M    0:42:57.70  8:36 
  160 Bob Lesniewski          Eau Claire         WI  61 M    0:43:00.89  8:37 
  161 Tom Hofkes              Minneapolis        MN  58 M    0:43:04.74  8:37 
  162 Tom Janssen             Eau Claire         WI  58 M    0:43:05.81  8:38 
  163 Joe Knight              Eau Claire         WI  56 M    0:43:22.14  8:41 
  164 Ari Ebbinger            Eleva              WI  48 M    0:43:27.17  8:42 
  165 Phil Lyons              Eau Claire         WI  46 M    0:43:40.04  8:45 
  166 Mark Waite              Eau Claire         WI  57 M    0:44:03.96  8:49 
  167 Matt Parnell            Waunakee           WI  47 M    0:44:04.46  8:49 
  168 Michael Burow           Sussex             WI  36 M    0:44:11.90  8:51 
  169 Greg Schneider          Eau Claire         WI  55 M    0:44:20.15  8:53 
  170 Andrew Schulner         Fall Creek         WI  31 M    0:44:26.69  8:54 
  171 Darrel Turner           Reeseville         WI  62 M    0:44:33.11  8:55 
  172 David Croker            Wausau             WI  44 M    0:44:36.86  8:56 
  173 Tyler Henke             Osseo              WI  14 M    0:44:39.02  8:56 
  174 Steve Weld              Eau Claire         WI  63 M    0:44:39.86  8:56 
  175 Joe Morin               Eau Claire         WI  62 M    0:44:41.80  8:57 
  176 John O'Melia            Hastings           MN  47 M    0:44:43.31  8:57 
  177 Kurt Honadel            Fall Creek         WI  42 M    0:44:51.91  8:59 
  178 Ryan Olson              Eau Claire         WI  26 M    0:44:55.12  9:00 
  179 William Cox             Osseo              WI  58 M    0:44:57.65  9:00 
  180 Kevin Anderson          Eau Claire         WI  30 M    0:45:08.18  9:02 
  181 Jack Skifstad           Eau Claire         WI  13 M    0:45:14.85  9:03 
  182 Joe Swiatko             Eleva              WI  12 M    0:45:18.82  9:04 
  183 Arik Skifstad           Eau Claire         WI  10 M    0:45:20.00  9:04 
  184 Vance Krupa             Chippewa Falls     WI  49 M    0:45:22.63  9:05 
  185 Brett Schroedel         Eau Claire         WI  29 M    0:45:25.55  9:06 
  186 Pat Kreitlow            Chippewa Falls     WI  46 M    0:45:27.26  9:06 
  187 Rick Lecher             Gordon             WI  69 M    0:45:32.24  9:07 
  188 Roger Skifstad          Eau Claire         WI  45 M    0:45:33.64  9:07 
  189 Scot Iverson            Eleva              WI  31 M    0:45:43.18  9:09 
  190 Cory Ward               Durand             WI  36 M    0:45:43.32  9:09 
  191 Jacob Bauer             Eau Claire         WI  27 M    0:45:48.26  9:10 
  192 Tim Skutley             Eau Claire         WI  34 M    0:45:59.14  9:12 
  193 Frank Anderson          Hudson             WI  39 M    0:46:10.14  9:15 
  194 Daryl Jones             Hudson             WI  54 M    0:46:13.80  9:15 
  195 Scott Gunderson         Eau Claire         WI  32 M    0:46:20.29  9:17 
  196 Kodl Chris              Thorp              WI  39 M    0:46:28.54  9:18 
  197 Gary Peterangelo        Eau Claire         WI  59 M    0:46:53.68  9:23 
  198 Jeffrey Calchera        Eau Claire         WI  39 M    0:47:02.65  9:25 
  199 Ryan Krall              Eau Claire         WI  26 M    0:47:06.14  9:26 
  200 Mike Oldenberg          Bloomer            WI  46 M    0:47:06.93  9:26 
  201 Mike Larson             Eau Claire         WI  47 M    0:47:20.38  9:29 
  202 Rick Lossmann           Eau Claire         WI  34 M    0:47:56.91  9:36 
  203 Ken Christenson         Menomonie          WI  43 M    0:48:00.56  9:37 
  204 Gary Frueh              Eau Claire         WI  51 M    0:48:10.81  9:39 
  205 Kevin Schuman           Germantown         WI  29 M    0:48:20.95  9:41 
  206 Kim Smith               Ames               IA  59 M    0:48:44.84  9:45 
  207 George House            Cadott             WI  49 M    0:48:52.52  9:47 
  208 Rick Schiro             Waunkee            WI  47 M    0:49:19.79  9:52 
  209 Tim Olson               Eau Claire         WI  51 M    0:49:25.35  9:54 
  210 Ken Montanye            Eau Claire         WI  59 M    0:49:28.02  9:54 
  211 Alec Helmke             Waunakee           WI  14 M    0:49:28.48  9:54 
  212 Jerry Roherty           West Bend          WI  45 M    0:49:38.89  9:56 
  213 Jim Larson              Eau Claire         WI  56 M    0:49:39.67  9:56 
  214 Eric Olson              Chippewa Falls     WI  40 M    0:49:44.64  9:57 
  215 David Fulton            Minneapolis        MN  46 M    0:49:47.47  9:58 
  216 Larry Johnson           New Richmond       WI  64 M    0:49:50.52  9:59 
  217 Emil Skroch             Melrose            WI  73 M    0:49:54.35  9:59 
  218 John Swiatko            Eleva              WI  10 M    0:50:08.92 10:02 
  219 Bill Uelmen             Eau Claire         WI  55 M    0:50:33.57 10:07 
  220 Adam Kastendieck        Eau Claire         WI  30 M    0:50:42.76 10:09 
  221 Tom Glenetzke           Eau Claire         WI  46 M    0:50:44.63 10:09 
  222 Dan Carroll             Eau Claire         WI  57 M    0:51:28.44 10:18 
  223 Robert Bauer            Chanhassen         MN  45 M    0:51:44.46 10:21 
  224 Josiah Wilson           New Richmond       WI  28 M    0:51:49.20 10:22 
  225 Gerald Jacobsen         Inver Grove Hts    MN  69 M    0:52:04.46 10:25 
  226 Paul Billmeyer          Eau Claire         WI  59 M    0:52:39.85 10:32 
  227 Brian Amundson          Eau Claire         WI  60 M    0:52:51.51 10:35 
  228 Mark Berglund           Medford            WI  40 M    0:53:02.69 10:37 
  229 Jim Kincannon           Tomah              WI  74 M    0:53:08.07 10:38 
  230 Shawn Beck              Eau Claire         WI  36 M    0:53:18.58 10:40 
  231 Jeff Wilson             Eau Claire         WI  48 M    0:53:23.15 10:41 
  232 Don Debilzen            Eau Claire         WI  47 M    0:53:38.80 10:44 
  233 Jeff Winrich            Altoona            WI  46 M    0:53:59.94 10:48 
  234 David Otto              Eau Claire         WI  32 M    0:54:01.48 10:49 
  235 Ben Lawton              Eau Claire         WI  45 M    0:54:13.57 10:51 
  236 Jeff Faanes             Eau Claire         WI  52 M    0:54:16.46 10:52 
  237 Doug Mell               Eau Claire         WI  55 M    0:55:31.90 11:07 
  238 Chris Brennan           Naperville         IL  42 M    0:55:55.23 11:12 
  239 Robert Gough            Eau Claire         WI  63 M    0:56:11.91 11:15 
  240 Aissa Kidess            Eau Claire         WI  13 M    0:56:19.71 11:16 
  241 Anton Kidess            Eau Claire         WI  47 M    0:56:21.42 11:17 
  242 Patrick Brennan         Naperville         IL  14 M    0:57:10.72 11:27 
  243 Clay Hocking            Menomonie          WI  48 M    0:57:11.51 11:27 
  244 Jim Erickson            Eau Claire         WI  53 M    0:57:41.66 11:33 
  245 Kim Harden              Eau Claire         WI  57 M    0:58:04.04 11:37 
  246 Philip McGuirk          Menomonie          WI  71 M    0:59:27.67 11:54 
  247 Kendall Faanes          Eau Claire         WI  17 M    1:00:56.33 12:12 
  248 Kevin Faanes            Eau Claire         WI  15 M    1:00:56.83 12:12 
  249 Bernie Finch            Pepin              WI  70 M    1:01:03.70 12:13 
  250 Kevin Hulke             Eau Claire         WI  51 M    1:02:13.28 12:27 
  251 Gene Woelfel            New Holstein       WI  51 M    1:02:58.30 12:36 
  252 Joshua Wood             Eau Claire         WI   9 M    1:03:28.04 12:42 
  253 J.Paul Nelson           Eau Claire         WI  62 M    1:04:01.99 12:49 
  254 Jim Young               Eau Claire         WI  59 M    1:04:23.93 12:53 
  255 Nathan Schoeder         Eau Claire         WI  14 M    1:05:17.91 13:04 
  256 Chris Lontz             Fall Creek         WI  44 M    1:05:30.90 13:07 
  257 Treyten Lontz           Fall Creek         WI   3 M    1:05:31.03 13:07 
  258 Don Betthauser          Eau Claire         WI  67 M    1:05:58.11 13:12 
  259 Tom Slaggie             Winona             MN  74 M    1:06:15.05 13:16 
  260 Larry Studt             Eau Claire         WI  42 M    1:06:59.06 13:24 
  261 Roger Noe               Spooner            WI  62 M    1:07:05.16 13:26 
  262 Greg Faanes             Eau Claire         WI  50 M    1:07:06.56 13:26 
  263 Dave Wood               Eau Claire         WI  46 M    1:07:35.90 13:32 
  264 Tony Gilbert            Eau Claire         WI  38 M    1:07:48.58 13:34 
  265 Larry Liegel            Eau Claire         WI  63 M    1:08:35.13 13:44 
  266 Dan Pregton             Eau Claire         WI  34 M    1:09:17.86 13:52 
  267 Tom Bauer               Eau Claire         WI  57 M    1:10:22.95 14:05 
  268 Doug Kunick             Eau Claire         WI  57 M    1:10:23.12 14:05 
  269 Jonathan Solem          Elk Mound          WI  47 M    1:10:30.97 14:07 
  270 Erik Spiegel            Eau Claire         WI  28 M    1:11:07.47 14:14 
  271 Mark Loken              Eau Claire         WI  55 M    1:11:52.00 14:23 
  272 Jim Klees               Eau Claire         WI  61 M    1:12:41.79 14:33 
  273 Joel Grutsch            Eau Claire         WI  59 M    1:13:29.61 14:42 
  274 Chris Sturz             Eau Claire         WI  52 M    1:15:06.42 15:02 
  275 Dennis O'Melia          Hastings           MN  77 M    1:15:11.27 15:03 
  276 Fat Rabbit              Eau Claire         WI  62 M    1:15:15.20 15:04 
  277 James Ryder             Punta Gorda        FL  65 M    1:15:46.24 15:10 
  278 Tim Baumann             Chippewa Falls     WI  25 M    1:16:06.28 15:14 
  279 Joe Mai                 Eau Claire         WI  22 M    1:16:43.56 15:21 
  280 Mike Mai                Eau Claire         WI  57 M    1:16:44.27 15:21 
  281 Bill Schulte            Eau Claire         WI  65 M    1:17:47.73 15:34 
  282 Ben Schoeder            Eau Claire         WI  12 M    1:19:46.28 15:58 
  283 Jake Schoeder           Eau Claire         WI  47 M    1:20:11.54 16:03 
  284 Todd Stephens           Eau Claire         WI  53 M    1:20:35.46 16:08 
  285 Bob Hollon              Eau Claire         WI  59 M    1:20:35.74 16:08 
  286 John Coggins            Eau Claire         WI  69 M    1:21:21.74 16:17 
  287 Joe Giammona            Eau Claire         WI  69 M    1:21:21.77 16:17 

*********************************** FEMALE 5MILE RESULTS *******************************************


Place Name                    City               St Age Sex Time        Pace  
===== ======================= ================== == === === =========== ===== 
    1 Sarah Hurley            Madison            WI  23 F    0:30:49.68  6:10 
    2 Sarah McCall            Eau Claire         WI  20 F    0:32:49.31  6:34 
    3 Mariette Stefferud      West Salem         WI  33 F    0:33:34.98  6:43 
    4 Carolyn Andresen        Eau Claire         WI  21 F    0:33:45.40  6:46 
    5 Karen Schoenrock        Eau Claire         WI  47 F    0:34:05.34  6:50 
    6 Many McCall             Eau Claire         WI  23 F    0:34:39.68  6:56 
    7 Ann Hayes               Eau Claire         WI  43 F    0:34:55.82  7:00 
    8 Susan Rud               Mondovi            WI  37 F    0:34:58.69  7:00 
    9 Taren Weyer             Hudson             WI  34 F    0:35:53.96  7:11 
   10 Susannah Tedesco-White  Eau Claire         WI  29 F    0:36:13.86  7:15 
   11 Deanna Eldred           Bellemont          AZ  35 F    0:36:30.70  7:19 
   12 Rachel Drescher         Eau Claire         WI  32 F    0:36:31.51  7:19 
   13 Victoria Durand         Hayward            WI  20 F    0:36:40.08  7:21 
   14 Kristen Gunderson       St Paul            MN  37 F    0:36:50.99  7:23 
   15 Mandi Risler            Eleva              WI  32 F    0:36:58.63  7:24 
   16 Stephanie Walczak       Hudson             MN  37 F    0:37:00.39  7:25 
   17 Vanessa Meyer           Eau Claire         WI  21 F    0:37:11.86  7:27 
   18 Kelly Harings-Mrozinsk  Bloomer            WI  34 F    0:37:20.52  7:29 
   19 Kendall Smith           Eau Claire         WI  26 F    0:37:32.68  7:31 
   20 Jeanie Lubinsky         Eau Claire         WI  50 F    0:37:42.41  7:33 
   21 Lori Pankratz           Eau Claire         WI  39 F    0:37:50.39  7:35 
   22 Amy Rennock             Eau Claire         WI  35 F    0:37:54.19  7:35 
   23 Sara Ullmer             Eau Claire         WI  25 F    0:37:55.61  7:36 
   24 Sally Meyer             Eau Claire         WI  28 F    0:37:56.79  7:36 
   25 Trisha Taylor           Eau Claire         WI  33 F    0:38:02.95  7:37 
   26 Ann McCall              Eau Claire         WI  22 F    0:38:05.53  7:38 
   27 Jamie Dummer            Altoona            WI  27 F    0:38:24.24  7:41 
   28 Kacie Carstensen        Eau Claire         WI  28 F    0:38:38.24  7:44 
   29 Tina Killey             Eau Claire         WI  49 F    0:38:39.93  7:44 
   30 Kris Perkovich          Fall Creek         WI  44 F    0:38:51.44  7:47 
   31 Angie Mothes            Altoona            WI  31 F    0:38:57.40  7:48 
   32 Jayne Jochimsen         Eau Claire         WI  44 F    0:39:14.85  7:51 
   33 Denise Theyerl          Altoona            WI  43 F    0:39:15.24  7:52 
   34 Nancy Bauwens           Chippewa Falls     WI  54 F    0:39:21.38  7:53 
   35 Laura Laehn             Eau Claire         WI  33 F    0:39:32.14  7:55 
   36 Lisa Pomazal            Eau Claire         W   30 F    0:39:40.39  7:57 
   37 Wendy Bowe              Baraboo            WI  37 F    0:39:52.11  7:59 
   38 Dana Whittlinger        Fall Creek         WI  32 F    0:40:03.60  8:01 
   39 Suzanne Wheeler         Eau Claire         WI  22 F    0:40:05.98  8:02 
   40 Katie Kramschuster      Menomonie          WI  26 F    0:40:13.16  8:03 
   41 Kathryn Roberts         Eau Claire         WI  41 F    0:40:16.86  8:04 
   42 Emily Barnes            Eau Claire         WI  29 F    0:40:22.48  8:05 
   43 Cynthia Hunt            Eau Claire         WI  38 F    0:40:27.59  8:06 
   44 Andrea Olson            Chetek             WI  32 F    0:40:45.98  8:10 
   45 Joanne Nelson           Augusta            WI  51 F    0:40:47.14  8:10 
   46 Alisa Blake             Piere              SD  48 F    0:40:52.92  8:11 
   47 Lona Cook               Chippewa Falls     WI  26 F    0:40:53.33  8:11 
   48 Cindy Korbol            Altoona            WI  53 F    0:40:53.74  8:11 
   49 Karen Myhre             Eleva              WI  36 F    0:40:58.65  8:12 
   50 Sue Bornick             Fall Creek         WI  50 F    0:41:06.70  8:14 
   51 Joyce Pankratz          Eau Claire         WI  44 F    0:41:08.11  8:14 
   52 Cynthia Wenzel          Elk Mound          WI  41 F    0:41:10.16  8:15 
   53 Sally Richie            Madison            WI  23 F    0:41:20.84  8:17 
   54 Ann Phillips            Altoona            WI  43 F    0:41:33.50  8:19 
   55 Molly Peterson          Minneapolis        MN  23 F    0:41:34.63  8:19 
   56 Sawyer Thiel            Eau Claire         WI  15 F    0:41:35.46  8:20 
   57 Jessica Turner          Eau Claire         WI  15 F    0:41:35.92  8:20 
   58 Donna Nelson            Eau Claire         WI  51 F    0:41:41.40  8:21 
   59 Christina Syverson      Eau Claire         WI  33 F    0:41:53.12  8:23 
   60 Julie Broechkert        Sun Prairie        WI  28 F    0:41:53.45  8:23 
   61 Lisa Johnson            Nelson             WI  41 F    0:41:53.99  8:23 
   62 Beth McMyler            Chicago            IL  22 F    0:41:58.80  8:24 
   63 Mary Kae Walters        Eau Claire         WI  42 F    0:42:06.17  8:26 
   64 Tammy Steinmetz         Chippewa Falls     WI  44 F    0:42:06.51  8:26 
   65 Barbara McKinley        Chippewa Falls     WI  60 F    0:42:17.82  8:28 
   66 Heather Cole            Eleva              WI  38 F    0:42:25.78  8:30 
   67 Emily Riechers          Eau Claire         WI  35 F    0:42:25.99  8:30 
   68 Autumn Bass             Altoon             WI  28 F    0:42:27.75  8:30 
   69 Carmen Iannarelli       Eau Claire         WI  29 F    0:42:38.38  8:32 
   70 Rosemary M Harnly       Red Wing           MN  64 F    0:42:49.05  8:34 
   71 Janell Schulner         Fall Creek         WI  31 F    0:43:15.29  8:40 
   72 Kelly Martell           Eau Claire         WI  51 F    0:43:17.47  8:40 
   73 Ellyn Moltz             Eau Claire         WI  48 F    0:43:18.08  8:40 
   74 Chris Roth              Loyal              WI  50 F    0:43:25.19  8:42 
   75 Sheleen Hackbarth       Menomonie          WI  32 F    0:43:44.35  8:45 
   76 Erin Gunderson          Eau Claire         WI  32 F    0:43:44.42  8:45 
   77 Tracy Drier             Eau Claire         WI  35 F    0:43:47.85  8:46 
   78 Katharine Griepentrog   Fall Creek         WI  29 F    0:43:48.36  8:46 
   79 Sarah Croker            Wausau             WI   9 F    0:43:50.86  8:47 
   80 Catherine Thompson      Eau Claire         WI  31 F    0:43:51.31  8:47 
   81 Laura Klee              Fall Creek         WI  24 F    0:43:55.22  8:48 
   82 Sue Karpinski           Trempealeau        WI  44 F    0:44:00.13  8:49 
   83 Colleen Griepentrog     Fall Creek         WI  26 F    0:44:03.91  8:49 
   84 Julia Hon               Eau Claire         WI  28 F    0:44:10.83  8:51 
   85 Sara Denure             Fall Creek         WI  28 F    0:44:16.44  8:52 
   86 Connie Holden           Altoona            WI  54 F    0:44:18.42  8:52 
   87 Deb Carlson             Prescott           WI  46 F    0:44:19.19  8:52 
   88 Tina Bourget            Eau Claire         WI  45 F    0:44:19.98  8:52 
   89 Erica Hraban            Eau Claire         WI  31 F    0:44:20.66  8:53 
   90 Maria Miller            Hudson             WI  34 F    0:44:22.37  8:53 
   91 Annika Carlson          Prescott           WI  12 F    0:44:23.72  8:53 
   92 Heidi Calchera          Eau Claire         WI  34 F    0:44:29.85  8:54 
   93 Kelly Hassemer          Red Wing           MN  43 F    0:44:38.55  8:56 
   94 Sarah Duerre            Eau Claire         WI  41 F    0:44:43.00  8:57 
   95 Dianna Zeegers          Eau Claire         WI  36 F    0:44:48.37  8:58 
   96 Teresa Olson            Eau Claire         WI  46 F    0:44:50.14  8:59 
   97 Rachel Holzinger        Eau Claire         WI  33 F    0:44:52.98  8:59 
   98 Kerry Hager             Eau Claire         WI  36 F    0:44:55.52  9:00 
   99 Jennifer Pederson       Fall Creek         WI  34 F    0:45:00.33  9:01 
  100 Stacy Asher             Mondovi            WI  37 F    0:45:09.05  9:02 
  101 Shelley Krupa           Chippewa Falls     WI  45 F    0:45:22.94  9:05 
  102 Kristen Linse           Eau Claire         WI  30 F    0:45:26.55  9:06 
  103 Carol Myhre             Augusta            WI  56 F    0:45:30.40  9:07 
  104 Iiona Meagher           Caledonia          IL  44 F    0:45:36.32  9:08 
  105 Pam Ogden               Eau Claire         WI  53 F    0:45:43.24  9:09 
  106 Sara Fritz              Eau Claire         WI  30 F    0:45:43.55  9:09 
  107 Ariel Smith             Stanley            WI  20 F    0:45:44.09  9:09 
  108 Jean Timme              Chippewa Falls     WI  48 F    0:45:47.67  9:10 
  109 Kara Molstad            Eau Claire         WI  34 F    0:45:50.75  9:11 
  110 Amber Davis             Mondovi            WI  20 F    0:45:50.93  9:11 
  111 Kim Lossman             Eau Claire         WI  34 F    0:45:51.65  9:11 
  112 Jane Pedersen           Menomonie          WI  59 F    0:45:52.20  9:11 
  113 Lisa Wilkinson          Washburn           WI  39 F    0:45:57.22  9:12 
  114 Katie Skutley           Eau Claire         WI  32 F    0:45:59.14  9:12 
  115 Dixie Martell           Eau Claire         WI  45 F    0:46:11.25  9:15 
  116 Gina Caldwell           Eau Claire         WI  34 F    0:46:21.10  9:17 
  117 Amber Perry             Eau Claire         WI  33 F    0:46:21.21  9:17 
  118 Ann Seidl               Eau Claire         WI  40 F    0:46:27.23  9:18 
  119 Melissa Thompson        Eau Claire         WI  25 F    0:46:36.05  9:20 
  120 Elizabeth Christman     Eau Claire         WI  27 F    0:46:36.17  9:20 
  121 Jennifer Birkholz       Eau Claire         WI  32 F    0:46:54.70  9:23 
  122 Christina Schlegel      Altoona            WI  28 F    0:46:57.13  9:24 
  123 Mary Rufledt            Eau Claire         WI  38 F    0:46:57.69  9:24 
  124 Heidi Garborg-Mueller   Strum              WI  41 F    0:47:03.11  9:25 
  125 Sara Allen              Barron             WI  33 F    0:47:11.78  9:27 
  126 Tracie Honadel          Fall Creek         WI  35 F    0:47:13.08  9:27 
  127 Judy Skroch             Melrose            WI  66 F    0:47:16.85  9:28 
  128 Amy Miller              Eau Claire         WI  36 F    0:47:20.71  9:29 
  129 Sherilyn Riedel         Eleva              WI  53 F    0:47:22.14  9:29 
  130 Wendy Ralson            Menomonie          WI  50 F    0:47:22.50  9:29 
  131 Jerri Moe               Eau Claire         WI  48 F    0:47:26.05  9:30 
  132 Kris Schnack            Eau Claire         WI  45 F    0:47:28.22  9:30 
  133 Sara Scott              Eau Claire         WI  35 F    0:47:29.87  9:30 
  134 Becky Pearl             Eau Claire         WI  47 F    0:47:30.99  9:31 
  135 Kari Curtis             Eau Claire         WI  24 F    0:47:33.79  9:31 
  136 Barbara Lund            Eau Claire         WI  46 F    0:47:45.07  9:34 
  137 Sue Gumz                Eau Claire         WI  43 F    0:47:53.21  9:35 
  138 Emily Berg              Eau Claire         WI  32 F    0:47:57.62  9:36 
  139 Heather Hughes          Eau Claire         WI  35 F    0:47:58.27  9:36 
  140 Amy Becker              Eau Claire         WI  31 F    0:47:59.83  9:36 
  141 Ann Haas                Eau Claire         WI  28 F    0:47:59.93  9:36 
  142 Sarah Christenson       Menomonie          WI  34 F    0:48:00.19  9:37 
  143 Laura Nicolet           Eau Claire         WI  44 F    0:48:06.87  9:38 
  144 Michelle Johnson        River Falls        WI  40 F    0:48:06.97  9:38 
  145 Krista Olbinski         Eau Claire         WI  30 F    0:48:13.58  9:39 
  146 Casey Allen             Rice Lake          WI  28 F    0:48:15.75  9:40 
  147 Stacey Stafne           Eau Claire         WI  30 F    0:48:30.12  9:43 
  148 Deanne Swanson          Hudson             WI  31 F    0:48:30.23  9:43 
  149 Sherry Maneval          Eau Claire         WI  40 F    0:48:32.61  9:43 
  150 Jacqueline Steinmetz    Bloomer            WI  43 F    0:48:36.03  9:44 
  151 Shannon Todd            Elk Mound          WI  40 F    0:48:36.69  9:44 
  152 Jennifer Schneider      Wyoming            MN  36 F    0:48:37.16  9:44 
  153 Deanne Brown            Eau Claire         WI  34 F    0:48:46.99  9:46 
  154 Susan Meyer             Eau Claire         WI  44 F    0:48:49.68  9:46 
  155 Krista Moore            Elk Mound          WI  23 F    0:48:53.18  9:47 
  156 Amber Hahn              Hudson             WI  25 F    0:49:02.59  9:49 
  157 Sara Ausman             Eau Claire         WI  29 F    0:49:05.45  9:50 
  158 Melissa Mueller         Eden Prairie       MN  24 F    0:49:13.64  9:51 
  159 Jill Hoffer             Bloomington        MN  24 F    0:49:13.66  9:51 
  160 Gaye Brunkow            Eau Claire         WI  43 F    0:49:37.86  9:56 
  161 Stephanie Herman        Eau Claire         WI  37 F    0:49:41.31  9:57 
  162 Lesley Silberhorn       Germantown         WI  29 F    0:49:46.18  9:58 
  163 Nancy Hovanes           Minneapolis        MN  50 F    0:49:47.51  9:58 
  164 Judy Ring               Eau Claire         WI  50 F    0:49:51.14  9:59 
  165 Angela Spangberg        Eau Claire         WI  29 F    0:49:56.65 10:00 
  166 Lisa Bushbeck           Eau Claire         WI  48 F    0:49:59.10 10:00 
  167 Julie Dalton            Crystal            MN  41 F    0:50:00.21 10:01 
  168 Almira Downs            Eau Claire         WI  58 F    0:50:19.66 10:04 
  169 Pepsi Solin             Chippewa Falls     WI  34 F    0:50:35.64 10:08 
  170 Mertina Lindseth        Eau Claire         WI  47 F    0:50:44.60 10:09 
  171 Darnelle Paitel         Eau Claire         WI  32 F    0:50:53.41 10:11 
  172 Melissa Bauer           Eau Claire         WI  34 F    0:50:57.25 10:12 
  173 Maggie Seeffeldt        Osseo              WI  33 F    0:51:19.56 10:16 
  174 Sue Cellan              Eau Claire,        WI  60 F    0:51:23.63 10:17 
  175 Laura Michaelson        Eau Claire         WI  19 F    0:51:24.10 10:17 
  176 Erin Holte              Eau Claire         WI  29 F    0:51:25.56 10:18 
  177 Sarah Roswell           Eleva              WI  23 F    0:51:28.71 10:18 
  178 Heaher Iverson          Eleva              WI  31 F    0:51:39.41 10:20 
  179 Amanda Roswell          Eleva              WI  21 F    0:51:51.07 10:23 
  180 Disa Wahlstrand         Eau Claire         WI  40 F    0:52:04.28 10:25 
  181 Heather Mishefske       Eau Claire         WI  37 F    0:52:04.70 10:25 
  182 Angela Oldenberg        Bloomer            WI  38 F    0:52:29.94 10:30 
  183 Julie Ann Lee           Menomonie          WI  41 F    0:52:31.15 10:31 
  184 Mary Erickson           Eau Claire         WI  50 F    0:52:48.82 10:34 
  185 Jennifer Frueh          Eau Claire         WI  38 F    0:53:15.24 10:40 
  186 Elizabeth Bryans        Eau Claire         WI  17 F    0:53:26.84 10:42 
  187 Ron Cramer              Eau Claire         WI  55 F    0:54:02.42 10:49 
  188 Kathryn Rhyner          Mondovi            WI  42 F    0:54:05.62 10:50 
  189 Susan Anderson          Buffalo            MN  58 F    0:54:10.78 10:51 
  190 Deb Loken               Eau Claire         WI  52 F    0:54:22.27 10:53 
  191 Christine Schaaf        Eau Claire         WI  53 F    0:54:36.87 10:56 
  192 Traci Nelson            Eau Claire         WI  32 F    0:54:39.72 10:56 
  193 Jessica Wilson          New Richmond       WI  25 F    0:54:40.03 10:57 
  194 Meredith Chapman        Eau Claire         WI  38 F    0:54:51.01 10:59 
  195 Lisa Skifstad           Eau Claire         WI  44 F    0:55:04.29 11:01 
  196 Kathy Hovell            Winona             MN  53 F    0:55:08.65 11:02 
  197 Stacy Lehmann           Elk Mound          WI  30 F    0:55:16.88 11:04 
  198 Nicole Dostal           Eau Claire         WI  28 F    0:55:44.42 11:09 
  199 Rebecca Rahn            Eau Claire         WI  32 F    0:55:52.28 11:11 
  200 Lisa Crowell            Eau Claire         WI  38 F    0:55:55.50 11:12 
  201 Alyssa Severson         Eau Claire         WI  23 F    0:55:59.34 11:12 
  202 Carli Palmer            Eau Claire         WI  33 F    0:56:08.30 11:14 
  203 Erin Severson           Minneapolis        MN  25 F    0:56:15.88 11:16 
  204 Deb Kostner             Eleva              WI  47 F    0:56:32.32 11:19 
  205 Corrynn Mahnke          Eau Claire         WI  30 F    0:57:19.34 11:28 
  206 Chelsea Rogers          Chippewa Falls     WI  21 F    0:57:46.03 11:34 
  207 Carole Hoff             Chippewa Falls     WI  56 F    0:57:46.24 11:34 
  208 Pam Harden              Eau Claire         WI  53 F    0:58:03.27 11:37 
  209 Sonja Gilbertson        Strum              WI  53 F    0:58:23.59 11:41 
  210 Kristi Loken            Appleton           WI  25 F    0:58:59.74 11:48 
  211 Jen Miller              Chippewa Falls     WI  41 F    0:59:04.24 11:49 
  212 Carrie Zubal            Chippewa Falls     WI  45 F    0:59:04.60 11:49 
  213 Kim Pahl                Burnsville         WI  49 F    0:59:58.90 12:00 
  214 Lavonne Kohlhepp        Eau Claire         WI  72 F    1:00:55.14 12:12 
  215 Sarah Faanes            Eau Claire         WI  14 F    1:00:56.65 12:12 
  216 Lori Buckley            Eau Claire         WI  30 F    1:01:09.92 12:14 
  217 Kathy Finch             Pepin              WI  55 F    1:02:09.41 12:26 
  218 Patty Johnson           Altoona            WI  47 F    1:02:11.36 12:27 
  219 Julie Poquette          Altoona            WI  48 F    1:02:11.71 12:27 
  220 Sandy Hulke             Eau Claire         WI  50 F    1:02:13.37 12:27 
  221 Bev Gladwell            Eau Claire         WI  54 F    1:02:22.91 12:29 
  222 Amy Schoeder            Eau Claire         WI  43 F    1:02:50.53 12:35 
  223 Denise Wirth            Eau Claire         WI  50 F    1:02:58.44 12:36 
  224 Lisa Herman             Rice Lake          WI  38 F    1:03:41.18 12:45 
  225 Jessica Henke           Osseo              WI  36 F    1:03:41.45 12:45 
  226 Janessa Bauer           Durand             WI  11 F    1:03:43.41 12:45 
  227 Elaine Jones            Eau Claire         WI  61 F    1:04:18.30 12:52 
  228 Janet Lesniewski        Eau Claire         WI  62 F    1:04:41.35 12:57 
  229 Trinity Contz           Fall Creek         WI   6 F    1:05:30.90 13:07 
  230 Beth Bauer              Durand             WI  50 F    1:05:32.42 13:07 
  231 Jessica Hatzinger       Eau Claire         WI  29 F    1:05:40.01 13:08 
  232 Cathy Quinn             Bloomington        MN  43 F    1:05:45.98 13:10 
  233 Jane Gobler             Altoona            WI  45 F    1:06:14.47 13:15 
  234 Joann Klaus             Eau Claire         WI  55 F    1:06:26.59 13:18 
  235 Jill Garrison           Eau Claire         WI  32 F    1:06:26.69 13:18 
  236 Amy Klaus               Eau Claire         WI  34 F    1:06:26.84 13:18 
  237 Michelle Mattes         Eau Claire         WI  34 F    1:06:32.50 13:19 
  238 Rebecca Adams           Harbor Springs     MI  36 F    1:06:32.65 13:19 
  239 Diane Noe               Spooner            WI  60 F    1:07:01.56 13:25 
  240 Karin Douglas           Elk Mound          WI  47 F    1:07:05.42 13:26 
  241 Elena Wood              Eau Claire         WI   6 F    1:07:19.98 13:28 
  242 Lori Vandamme           Eau Claire         WI  46 F    1:07:31.24 13:31 
  243 Becky Wood              Eau Claire         WI  45 F    1:07:34.35 13:31 
  244 Alisha Gilbert          Eau Claire         WI  11 F    1:07:49.12 13:34 
  245 Jill Awe                Elk Mound          WI  35 F    1:08:23.66 13:41 
  246 Wendy Moss              Eau Claire         WI  41 F    1:08:23.99 13:41 
  247 Barbara Miller          Hudson             WI  64 F    1:08:30.22 13:43 
  248 Katie Jones             Hudson             WI  54 F    1:08:34.46 13:43 
  249 Jill Preston            Eau Claire         WI  42 F    1:09:12.75 13:51 
  250 Selika Lawton           Eau Claire         WI  44 F    1:09:40.29 13:57 
  251 Jeanni Conner           Eau Claire         WI  52 F    1:10:39.47 14:08 
  252 Theresa Olson           Strum              WI  50 F    1:11:03.97 14:13 
  253 Trista Lontz            Fall Creek         WI  37 F    1:11:06.05 14:14 
  254 Dawn Goettl             Cadott             WI  37 F    1:11:09.12 14:14 
  255 Helen Blicher           Elk Mound          WI  56 F    1:11:09.80 14:14 
  256 Kaera Aubart            Chippewa Falls     WI  19 F    1:11:52.95 14:23 
  257 Jennifer Hinke          Eau Claire         WI  34 F    1:11:55.40 14:24 
  258 Anne Aubart             Chippewa Falls     WI  35 F    1:12:04.67 14:25 
  259 Joy Johansen            Eau Claire         WI  33 F    1:12:05.03 14:26 
  260 Carole Skutley          Eau Claire         WI  62 F    1:12:32.03 14:31 
  261 Connie Dernbach         Eau Claire         WI  59 F    1:12:32.18 14:31 
  262 Susan Bauer             Eau Claire         WI  43 F    1:12:52.17 14:35 
  263 Megan Parker            Eau Claire         WI  29 F    1:12:53.03 14:35 
  264 Leigh Ann Faanes        Eau Claire         WI  44 F    1:13:05.42 14:38 
  265 Jackie Faanes           Eau Claire         WI  48 F    1:13:06.20 14:38 
  266 Norma Bilderback        Eau Claire         WI  63 F    1:15:00.71 15:01 
  267 Joyce Solem             Elk Mound          WI  47 F    1:15:08.94 15:02 
  268 MacKenzie Gilbert       Eau Claire         WI   8 F    1:15:54.83 15:11 
  269 Julie Gilbert           Eau Claire         WI  36 F    1:15:54.94 15:11 
  270 Christine Baumann       Chippewa Falls     WI  25 F    1:16:07.46 15:14 
  271 Sara Jensen             Eau Claire         WI  33 F    1:16:29.98 15:18 
  272 Jana Snyder             Eau Claire         WI  28 F    1:16:30.03 15:19 
  273 Anna A Fuerst           Eau Claire         WI  21 F    1:17:43.34 15:33 
  274 Sharon Schulte          Eau Claire         WI  63 F    1:17:48.15 15:34 
  275 Pamela Cyran            Fall Creek         WI  56 F    1:18:06.05 15:38 
  276 Lisa Kenyon             Eau Claire         WI  51 F    1:18:06.05 15:38 
  277 Barbara Pladziewicz     Eau Claire         WI  65 F    1:18:43.82 15:45 
  278 Kathy Morgan            Eau Claire         WI  59 F    1:18:43.95 15:45 
  279 Patricia Swenson        Eau Claire         WI  68 F    1:18:50.12 15:47 
  280 Sherri Linderman        Altoona            WI  38 F    1:19:00.20 15:49 
  281 Jondrea Metcalf         Eau Claire         WI  32 F    1:19:14.06 15:51 
  282 Susan Dvoracek          Chippewa Falls     WI  38 F    1:19:14.12 15:51 
  283 Sarah Jochum            Eau Claire         WI  31 F    1:20:32.62 16:07 
  284 Lori Schwichtenberg     Eau Claire         WI  38 F    1:20:33.66 16:07 
  285 Penny Stephens          Eau Claire         WI  48 F    1:20:34.96 16:07 
  286 Sue McIntyre            Eau Claire         WI  55 F    1:20:36.64 16:08 
  287 Beth Hahn               Chippewa Falls     WI  46 F    1:20:49.32 16:10 
  288 Roxanne McElroy         Camanche           IA  47 F    1:20:49.81 16:10 
  289 Denise Hanson-Pabich    Eau Claire         WI  53 F    1:20:51.27 16:11 
  290 Cheryl Cramer           Eau Claire         WI  53 F    1:20:51.38 16:11 
  291 Jo Burke                Eau Claire         WI  57 F    1:20:59.34 16:12 
  292 Barbara McDermid        Eau Claire         WI  60 F    1:20:59.55 16:12 
  293 Deanna Schilling        Fall Creek         WI  54 F    1:20:59.74 16:12 
  294 Geri Coggins            Eau Claire         WI  68 F    1:20:59.81 16:12 
  295 Mary Giammona           Eau Claire         WI  69 F    1:20:59.98 16:12 
  296 Marchelle Anderson      Hudson             WI  38 F    1:21:19.32 16:16 
  297 Sue Bates               Eau Claire         WI  55 F    1:21:47.04 16:22 
  298 Marcey Hageness         Eau Claire         WI  48 F    1:21:59.80 16:24 
  299 Mary Sullivan           Eau Claire         WI  53 F    1:22:00.20 16:25 
  300 Susan Brahan Poss       Eau Claire         WI  53 F    1:22:00.48 16:25 
  301 Jill Barland            Eau Claire         WI  67 F    1:24:53.64 16:59 
  302 Marjorie Bunce          Chippewa Falls     WI  67 F    1:24:54.68 16:59 
  303 Kassandra Schmidt       Chippewa Falls     WI  16 F    1:24:55.89 17:00 

                          5MILE AGE-GROUP RESULTS


================================================================================
MALE AGE GROUP  5 - Under
================================================================================
    1 Treyten Lontz           Fall Creek         WI   3  1:05:31.03 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  5 - Under
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  6 - 10
================================================================================
    1 Zachary Yengo           Eau Claire         WI  10  0:38:40.82 
    2 Arik Skifstad           Eau Claire         WI  10  0:45:20.00 
    3 John Swiatko            Eleva              WI  10  0:50:08.92 
    4 Joshua Wood             Eau Claire         WI   9  1:03:28.04 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  6 - 10
================================================================================
    1 Sarah Croker            Wausau             WI   9  0:43:50.86 
    2 Trinity Contz           Fall Creek         WI   6  1:05:30.90 
    3 Elena Wood              Eau Claire         WI   6  1:07:19.98 
    4 MacKenzie Gilbert       Eau Claire         WI   8  1:15:54.83 


================================================================================
MALE AGE GROUP  11 - 15
================================================================================
    1 Andy Frank              Eau Claire         WI  14  0:38:06.60 
    2 Jordan Wilson           Eau Claire         WI  13  0:40:40.88 
    3 Rowdy Kadinger          Colfax             WI  11  0:40:41.97 
    4 Tyler Henke             Osseo              WI  14  0:44:39.02 
    5 Jack Skifstad           Eau Claire         WI  13  0:45:14.85 
    6 Joe Swiatko             Eleva              WI  12  0:45:18.82 
    7 Alec Helmke             Waunakee           WI  14  0:49:28.48 
    8 Aissa Kidess            Eau Claire         WI  13  0:56:19.71 
    9 Patrick Brennan         Naperville         IL  14  0:57:10.72 
   10 Kevin Faanes            Eau Claire         WI  15  1:00:56.83 
   11 Nathan Schoeder         Eau Claire         WI  14  1:05:17.91 
   12 Ben Schoeder            Eau Claire         WI  12  1:19:46.28 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  11 - 15
================================================================================
    1 Sawyer Thiel            Eau Claire         WI  15  0:41:35.46 
    2 Jessica Turner          Eau Claire         WI  15  0:41:35.92 
    3 Annika Carlson          Prescott           WI  12  0:44:23.72 
    4 Sarah Faanes            Eau Claire         WI  14  1:00:56.65 
    5 Janessa Bauer           Durand             WI  11  1:03:43.41 
    6 Alisha Gilbert          Eau Claire         WI  11  1:07:49.12 

================================================================================
MALE AGE GROUP  16 - 20
================================================================================
    1 Alex Main               Danbury            WI  20  0:29:55.83 
    2 Blaine Seibel           Bloomer            WI  19  0:32:45.92 
    3 Eric Frei               Eau Claire         WI  20  0:33:04.10 
    4 Zachary Ruhland         Eau Claire         WI  16  0:37:44.83 
    5 Kendall Faanes          Eau Claire         WI  17  1:00:56.33 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  16 - 20
================================================================================
    1 Sarah McCall            Eau Claire         WI  20  0:32:49.31 
    2 Victoria Durand         Hayward            WI  20  0:36:40.08 
    3 Ariel Smith             Stanley            WI  20  0:45:44.09 
    4 Amber Davis             Mondovi            WI  20  0:45:50.93 
    5 Laura Michaelson        Eau Claire         WI  19  0:51:24.10 
    6 Elizabeth Bryans        Eau Claire         WI  17  0:53:26.84 
    7 Kaera Aubart            Chippewa Falls     WI  19  1:11:52.95 
    8 Kassandra Schmidt       Chippewa Falls     WI  16  1:24:55.89 

================================================================================
MALE AGE GROUP  21 - 25
================================================================================
    1 Joe Richie              Brooklyn           NY  25  0:32:25.61 
    2 Ben Tatzel              Butternut          WI  24  0:32:43.08 
    3 Jeff Rogers             Chippewa Falls     WI  24  0:34:00.88 
    4 Andy Kubiatowicz        Minneapolis        MN  25  0:34:34.24 
    5 Antonio Pintaro         Osseo              WI  21  0:35:16.12 
    6 John Prindl             Minneapolis        MN  24  0:35:49.75 
    7 Matthew Poling          Eau Claire         WI  22  0:36:55.58 
    8 Michael Ullmer          Madison            WI  24  0:37:50.77 
    9 Austin Wesley           Eau Claire         WI  22  0:38:10.04 
   10 Scott Loken             Eau Claire         WI  22  0:38:28.47 
   11 Pete Fricke             Minneapolis        MN  24  0:41:09.13 
   12 Ken Krueger             Eau Claire         WI  24  0:42:03.05 
   13 Tim Baumann             Chippewa Falls     WI  25  1:16:06.28 
   14 Joe Mai                 Eau Claire         WI  22  1:16:43.56 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  21 - 25
================================================================================
    1 Sarah Hurley            Madison            WI  23  0:30:49.68 
    2 Carolyn Andresen        Eau Claire         WI  21  0:33:45.40 
    3 Many McCall             Eau Claire         WI  23  0:34:39.68 
    4 Vanessa Meyer           Eau Claire         WI  21  0:37:11.86 
    5 Sara Ullmer             Eau Claire         WI  25  0:37:55.61 
    6 Ann McCall              Eau Claire         WI  22  0:38:05.53 
    7 Suzanne Wheeler         Eau Claire         WI  22  0:40:05.98 
    8 Sally Richie            Madison            WI  23  0:41:20.84 
    9 Molly Peterson          Minneapolis        MN  23  0:41:34.63 
   10 Beth McMyler            Chicago            IL  22  0:41:58.80 
   11 Laura Klee              Fall Creek         WI  24  0:43:55.22 
   12 Melissa Thompson        Eau Claire         WI  25  0:46:36.05 
   13 Kari Curtis             Eau Claire         WI  24  0:47:33.79 
   14 Krista Moore            Elk Mound          WI  23  0:48:53.18 
   15 Amber Hahn              Hudson             WI  25  0:49:02.59 
   16 Melissa Mueller         Eden Prairie       MN  24  0:49:13.64 
   17 Jill Hoffer             Bloomington        MN  24  0:49:13.66 
   18 Sarah Roswell           Eleva              WI  23  0:51:28.71 
   19 Amanda Roswell          Eleva              WI  21  0:51:51.07 
   20 Jessica Wilson          New Richmond       WI  25  0:54:40.03 
   21 Alyssa Severson         Eau Claire         WI  23  0:55:59.34 
   22 Erin Severson           Minneapolis        MN  25  0:56:15.88 
   23 Chelsea Rogers          Chippewa Falls     WI  21  0:57:46.03 
   24 Kristi Loken            Appleton           WI  25  0:58:59.74 
   25 Christine Baumann       Chippewa Falls     WI  25  1:16:07.46 
   26 Anna A Fuerst           Eau Claire         WI  21  1:17:43.34 

================================================================================
MALE AGE GROUP  26 - 30
================================================================================
    1 Chris Kamrath           Chippewa Falls     WI  28  0:30:21.80 
    2 Michael Hess            Eau Claire         WI  29  0:30:49.66 
    3 Derek Rieckens          Eau Claire         WI  28  0:36:44.39 
    4 Matt Prissel            Fall Creek         WI  29  0:38:42.51 
    5 Andrew Dowd             Eau Claire         WI  28  0:41:25.01 
    6 Rick Wilson             Eau Claire         WI  29  0:41:58.91 
    7 Kevin Kapfer            Eau Claire         WI  30  0:42:24.41 
    8 Ryan Olson              Eau Claire         WI  26  0:44:55.12 
    9 Kevin Anderson          Eau Claire         WI  30  0:45:08.18 
   10 Brett Schroedel         Eau Claire         WI  29  0:45:25.55 
   11 Jacob Bauer             Eau Claire         WI  27  0:45:48.26 
   12 Ryan Krall              Eau Claire         WI  26  0:47:06.14 
   13 Kevin Schuman           Germantown         WI  29  0:48:20.95 
   14 Adam Kastendieck        Eau Claire         WI  30  0:50:42.76 
   15 Josiah Wilson           New Richmond       WI  28  0:51:49.20 
   16 Erik Spiegel            Eau Claire         WI  28  1:11:07.47 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  26 - 30
================================================================================
    1 Susannah Tedesco-White  Eau Claire         WI  29  0:36:13.86 
    2 Kendall Smith           Eau Claire         WI  26  0:37:32.68 
    3 Sally Meyer             Eau Claire         WI  28  0:37:56.79 
    4 Jamie Dummer            Altoona            WI  27  0:38:24.24 
    5 Kacie Carstensen        Eau Claire         WI  28  0:38:38.24 
    6 Lisa Pomazal            Eau Claire         W   30  0:39:40.39 
    7 Katie Kramschuster      Menomonie          WI  26  0:40:13.16 
    8 Emily Barnes            Eau Claire         WI  29  0:40:22.48 
    9 Lona Cook               Chippewa Falls     WI  26  0:40:53.33 
   10 Julie Broechkert        Sun Prairie        WI  28  0:41:53.45 
   11 Autumn Bass             Altoon             WI  28  0:42:27.75 
   12 Carmen Iannarelli       Eau Claire         WI  29  0:42:38.38 
   13 Katharine Griepentrog   Fall Creek         WI  29  0:43:48.36 
   14 Colleen Griepentrog     Fall Creek         WI  26  0:44:03.91 
   15 Julia Hon               Eau Claire         WI  28  0:44:10.83 
   16 Sara Denure             Fall Creek         WI  28  0:44:16.44 
   17 Kristen Linse           Eau Claire         WI  30  0:45:26.55 
   18 Sara Fritz              Eau Claire         WI  30  0:45:43.55 
   19 Elizabeth Christman     Eau Claire         WI  27  0:46:36.17 
   20 Christina Schlegel      Altoona            WI  28  0:46:57.13 
   21 Ann Haas                Eau Claire         WI  28  0:47:59.93 
   22 Krista Olbinski         Eau Claire         WI  30  0:48:13.58 
   23 Casey Allen             Rice Lake          WI  28  0:48:15.75 
   24 Stacey Stafne           Eau Claire         WI  30  0:48:30.12 
   25 Sara Ausman             Eau Claire         WI  29  0:49:05.45 
   26 Lesley Silberhorn       Germantown         WI  29  0:49:46.18 
   27 Angela Spangberg        Eau Claire         WI  29  0:49:56.65 
   28 Erin Holte              Eau Claire         WI  29  0:51:25.56 
   29 Stacy Lehmann           Elk Mound          WI  30  0:55:16.88 
   30 Nicole Dostal           Eau Claire         WI  28  0:55:44.42 
   31 Corrynn Mahnke          Eau Claire         WI  30  0:57:19.34 
   32 Lori Buckley            Eau Claire         WI  30  1:01:09.92 
   33 Jessica Hatzinger       Eau Claire         WI  29  1:05:40.01 
   34 Megan Parker            Eau Claire         WI  29  1:12:53.03 
   35 Jana Snyder             Eau Claire         WI  28  1:16:30.03 

================================================================================
MALE AGE GROUP  31 - 35
================================================================================
    1 Jason Finch             River Falls        WI  33  0:24:09.53 
    2 Larry Mboga             Eau Claire         WI  35  0:27:27.56 
    3 Grant Eldred            Bellemont          AZ  32  0:30:06.06 
    4 Matthew Anderson        Eau Claire         WI  33  0:30:21.38 
    5 Bruno Rahn              Red Wing           WI  34  0:34:14.52 
    6 Peter Miller            Hudson             WI  33  0:34:25.45 
    7 Justin Johnson          Osseo              WI  31  0:35:30.88 
    8 Xavier Salgado          River Falls        WI  35  0:36:12.95 
    9 Luke Thoreson           Saint Louis Park   MN  31  0:36:55.43 
   10 Ryan Gunderson          Eau Claire         WI  33  0:38:42.39 
   11 Josh Hraban             Eau Claire         WI  32  0:38:56.86 
   12 Paul Hoberg             Colfax             WI  34  0:39:17.35 
   13 Jack Scott              Eau Claire         WI  32  0:40:13.70 
   14 Chad McFarlane          Eau Claire         WI  35  0:40:50.66 
   15 Michael Moseler         Menomonie          WI  35  0:40:51.55 
   16 Matthew Woestman        Eau Claire         WI  34  0:41:11.42 
   17 Randy Risler            Eleva              WI  33  0:41:13.97 
   18 Aaron Swanson           Hudson             WI  32  0:41:34.54 
   19 Ryan Thompson           Menomonie          WI  34  0:41:37.10 
   20 Brandon Riechers        Eau Claire         WI  35  0:42:22.87 
   21 Nathan Lillie           Prairie Farm       WI  31  0:42:28.04 
   22 Andrew Schulner         Fall Creek         WI  31  0:44:26.69 
   23 Scot Iverson            Eleva              WI  31  0:45:43.18 
   24 Tim Skutley             Eau Claire         WI  34  0:45:59.14 
   25 Scott Gunderson         Eau Claire         WI  32  0:46:20.29 
   26 Rick Lossmann           Eau Claire         WI  34  0:47:56.91 
   27 David Otto              Eau Claire         WI  32  0:54:01.48 
   28 Dan Pregton             Eau Claire         WI  34  1:09:17.86 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  31 - 35
================================================================================
    1 Mariette Stefferud      West Salem         WI  33  0:33:34.98 
    2 Taren Weyer             Hudson             WI  34  0:35:53.96 
    3 Deanna Eldred           Bellemont          AZ  35  0:36:30.70 
    4 Rachel Drescher         Eau Claire         WI  32  0:36:31.51 
    5 Mandi Risler            Eleva              WI  32  0:36:58.63 
    6 Kelly Harings-Mrozinsk  Bloomer            WI  34  0:37:20.52 
    7 Amy Rennock             Eau Claire         WI  35  0:37:54.19 
    8 Trisha Taylor           Eau Claire         WI  33  0:38:02.95 
    9 Angie Mothes            Altoona            WI  31  0:38:57.40 
   10 Laura Laehn             Eau Claire         WI  33  0:39:32.14 
   11 Dana Whittlinger        Fall Creek         WI  32  0:40:03.60 
   12 Andrea Olson            Chetek             WI  32  0:40:45.98 
   13 Christina Syverson      Eau Claire         WI  33  0:41:53.12 
   14 Emily Riechers          Eau Claire         WI  35  0:42:25.99 
   15 Janell Schulner         Fall Creek         WI  31  0:43:15.29 
   16 Sheleen Hackbarth       Menomonie          WI  32  0:43:44.35 
   17 Erin Gunderson          Eau Claire         WI  32  0:43:44.42 
   18 Tracy Drier             Eau Claire         WI  35  0:43:47.85 
   19 Catherine Thompson      Eau Claire         WI  31  0:43:51.31 
   20 Erica Hraban            Eau Claire         WI  31  0:44:20.66 
   21 Maria Miller            Hudson             WI  34  0:44:22.37 
   22 Heidi Calchera          Eau Claire         WI  34  0:44:29.85 
   23 Rachel Holzinger        Eau Claire         WI  33  0:44:52.98 
   24 Jennifer Pederson       Fall Creek         WI  34  0:45:00.33 
   25 Kara Molstad            Eau Claire         WI  34  0:45:50.75 
   26 Kim Lossman             Eau Claire         WI  34  0:45:51.65 
   27 Katie Skutley           Eau Claire         WI  32  0:45:59.14 
   28 Gina Caldwell           Eau Claire         WI  34  0:46:21.10 
   29 Amber Perry             Eau Claire         WI  33  0:46:21.21 
   30 Jennifer Birkholz       Eau Claire         WI  32  0:46:54.70 
   31 Sara Allen              Barron             WI  33  0:47:11.78 
   32 Tracie Honadel          Fall Creek         WI  35  0:47:13.08 
   33 Sara Scott              Eau Claire         WI  35  0:47:29.87 
   34 Emily Berg              Eau Claire         WI  32  0:47:57.62 
   35 Heather Hughes          Eau Claire         WI  35  0:47:58.27 
   36 Amy Becker              Eau Claire         WI  31  0:47:59.83 
   37 Sarah Christenson       Menomonie          WI  34  0:48:00.19 
   38 Deanne Swanson          Hudson             WI  31  0:48:30.23 
   39 Deanne Brown            Eau Claire         WI  34  0:48:46.99 
   40 Pepsi Solin             Chippewa Falls     WI  34  0:50:35.64 
   41 Darnelle Paitel         Eau Claire         WI  32  0:50:53.41 
   42 Melissa Bauer           Eau Claire         WI  34  0:50:57.25 
   43 Maggie Seeffeldt        Osseo              WI  33  0:51:19.56 
   44 Heaher Iverson          Eleva              WI  31  0:51:39.41 
   45 Traci Nelson            Eau Claire         WI  32  0:54:39.72 
   46 Rebecca Rahn            Eau Claire         WI  32  0:55:52.28 
   47 Carli Palmer            Eau Claire         WI  33  0:56:08.30 
   48 Jill Garrison           Eau Claire         WI  32  1:06:26.69 
   49 Amy Klaus               Eau Claire         WI  34  1:06:26.84 
   50 Michelle Mattes         Eau Claire         WI  34  1:06:32.50 
   51 Jill Awe                Elk Mound          WI  35  1:08:23.66 
   52 Jennifer Hinke          Eau Claire         WI  34  1:11:55.40 
   53 Anne Aubart             Chippewa Falls     WI  35  1:12:04.67 
   54 Joy Johansen            Eau Claire         WI  33  1:12:05.03 
   55 Sara Jensen             Eau Claire         WI  33  1:16:29.98 
   56 Jondrea Metcalf         Eau Claire         WI  32  1:19:14.06 
   57 Sarah Jochum            Eau Claire         WI  31  1:20:32.62 


================================================================================
MALE AGE GROUP  36 - 40
================================================================================
    1 Jason Finch             River Falls        WI  33  0:24:09.53 
    2 Larry Mboga             Eau Claire         WI  35  0:27:27.56 
    3 Michael Olson           Altoona            WI  39  0:27:42.54 
    4 Brian Ottestad          Eau Claire         WI  37  0:28:53.38 
    5 Adam Rogge              Bloomer            WI  36  0:29:43.64 
    6 Grant Eldred            Bellemont          AZ  32  0:30:06.06 
    7 Matthew Anderson        Eau Claire         WI  33  0:30:21.38 
    8 Chris Vetter            Chippewa Falls     WI  36  0:30:39.01 
    9 Tad Beeksma             Eau Claire         WI  37  0:32:23.15 
   10 Andrew Pankratz         Eau Claire         WI  37  0:32:30.57 
   11 Jeff Bowe               Baraboo            WI  37  0:33:29.20 
   12 Wayne Linderman         Altoona            WI  38  0:34:09.01 
   13 Bruno Rahn              Red Wing           WI  34  0:34:14.52 
   14 Peter Miller            Hudson             WI  33  0:34:25.45 
   15 Matt Carter             Eleva              WI  39  0:34:57.08 
   16 Brian Broeckert         Eau Claire         WI  36  0:34:58.68 
   17 Mike Hauser             Chippewa Falls     WI  38  0:35:11.43 
   18 Aaron Walczak           Hudson             WI  36  0:35:20.14 
   19 Jason Long              Chippewa Falls     WI  40  0:35:27.01 
   20 Justin Johnson          Osseo              WI  31  0:35:30.88 
   21 Rusty Faschingbauer     Eau Claire         WI  40  0:36:08.84 
   22 Xavier Salgado          River Falls        WI  35  0:36:12.95 
   23 Julian Emerson          Eau Claire         WI  40  0:36:52.48 
   24 Luke Thoreson           Saint Louis Park   MN  31  0:36:55.43 
   25 Doug Knoepke            Bloomer            WI  40  0:38:02.67 
   26 David Ross              Fall Creek         WI  36  0:38:17.29 
   27 Stacy Gruber            Park Falls         WI  40  0:38:41.87 
   28 Ryan Gunderson          Eau Claire         WI  33  0:38:42.39 
   29 Josh Hraban             Eau Claire         WI  32  0:38:56.86 
   30 Dan Saeger              Eau Claire         WI  39  0:39:15.01 
   31 Paul Hoberg             Colfax             WI  34  0:39:17.35 
   32 Jack Scott              Eau Claire         WI  32  0:40:13.70 
   33 Thomas Hunt             Eau Claire         WI  39  0:40:27.47 
   34 Chad McFarlane          Eau Claire         WI  35  0:40:50.66 
   35 Michael Moseler         Menomonie          WI  35  0:40:51.55 
   36 David Miller            Milwaukee          WI  36  0:41:07.56 
   37 Matthew Woestman        Eau Claire         WI  34  0:41:11.42 
   38 Randy Risler            Eleva              WI  33  0:41:13.97 
   39 Aaron Swanson           Hudson             WI  32  0:41:34.54 
   40 Ryan Thompson           Menomonie          WI  34  0:41:37.10 
   41 Chad Gustafson          Eau Claire         WI  38  0:42:12.52 
   42 Brandon Riechers        Eau Claire         WI  35  0:42:22.87 
   43 Nathan Lillie           Prairie Farm       WI  31  0:42:28.04 
   44 Michael Burow           Sussex             WI  36  0:44:11.90 
   45 Andrew Schulner         Fall Creek         WI  31  0:44:26.69 
   46 Scot Iverson            Eleva              WI  31  0:45:43.18 
   47 Cory Ward               Durand             WI  36  0:45:43.32 
   48 Tim Skutley             Eau Claire         WI  34  0:45:59.14 
   49 Frank Anderson          Hudson             WI  39  0:46:10.14 
   50 Scott Gunderson         Eau Claire         WI  32  0:46:20.29 
   51 Kodl Chris              Thorp              WI  39  0:46:28.54 
   52 Jeffrey Calchera        Eau Claire         WI  39  0:47:02.65 
   53 Rick Lossmann           Eau Claire         WI  34  0:47:56.91 
   54 Eric Olson              Chippewa Falls     WI  40  0:49:44.64 
   55 Mark Berglund           Medford            WI  40  0:53:02.69 
   56 Shawn Beck              Eau Claire         WI  36  0:53:18.58 
   57 David Otto              Eau Claire         WI  32  0:54:01.48 
   58 Tony Gilbert            Eau Claire         WI  38  1:07:48.58 
   59 Dan Pregton             Eau Claire         WI  34  1:09:17.86 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  36 - 40
================================================================================
    1 Susan Rud               Mondovi            WI  37  0:34:58.69 
    2 Kristen Gunderson       St Paul            MN  37  0:36:50.99 
    3 Stephanie Walczak       Hudson             MN  37  0:37:00.39 
    4 Lori Pankratz           Eau Claire         WI  39  0:37:50.39 
    5 Wendy Bowe              Baraboo            WI  37  0:39:52.11 
    6 Cynthia Hunt            Eau Claire         WI  38  0:40:27.59 
    7 Karen Myhre             Eleva              WI  36  0:40:58.65 
    8 Heather Cole            Eleva              WI  38  0:42:25.78 
    9 Dianna Zeegers          Eau Claire         WI  36  0:44:48.37 
   10 Kerry Hager             Eau Claire         WI  36  0:44:55.52 
   11 Stacy Asher             Mondovi            WI  37  0:45:09.05 
   12 Lisa Wilkinson          Washburn           WI  39  0:45:57.22 
   13 Ann Seidl               Eau Claire         WI  40  0:46:27.23 
   14 Mary Rufledt            Eau Claire         WI  38  0:46:57.69 
   15 Amy Miller              Eau Claire         WI  36  0:47:20.71 
   16 Michelle Johnson        River Falls        WI  40  0:48:06.97 
   17 Sherry Maneval          Eau Claire         WI  40  0:48:32.61 
   18 Shannon Todd            Elk Mound          WI  40  0:48:36.69 
   19 Jennifer Schneider      Wyoming            MN  36  0:48:37.16 
   20 Stephanie Herman        Eau Claire         WI  37  0:49:41.31 
   21 Disa Wahlstrand         Eau Claire         WI  40  0:52:04.28 
   22 Heather Mishefske       Eau Claire         WI  37  0:52:04.70 
   23 Angela Oldenberg        Bloomer            WI  38  0:52:29.94 
   24 Jennifer Frueh          Eau Claire         WI  38  0:53:15.24 
   25 Meredith Chapman        Eau Claire         WI  38  0:54:51.01 
   26 Lisa Crowell            Eau Claire         WI  38  0:55:55.50 
   27 Lisa Herman             Rice Lake          WI  38  1:03:41.18 
   28 Jessica Henke           Osseo              WI  36  1:03:41.45 
   29 Rebecca Adams           Harbor Springs     MI  36  1:06:32.65 
   30 Trista Lontz            Fall Creek         WI  37  1:11:06.05 
   31 Dawn Goettl             Cadott             WI  37  1:11:09.12 
   32 Julie Gilbert           Eau Claire         WI  36  1:15:54.94 
   33 Sherri Linderman        Altoona            WI  38  1:19:00.20 
   34 Susan Dvoracek          Chippewa Falls     WI  38  1:19:14.12 
   35 Lori Schwichtenberg     Eau Claire         WI  38  1:20:33.66 
   36 Marchelle Anderson      Hudson             WI  38  1:21:19.32 


================================================================================
MALE AGE GROUP  41 - 45
================================================================================
    1 Scott Steuernagel       Eau Claire         WI  41  0:30:02.53 
    2 Josh Cowan              Hudson             WI  44  0:31:08.58 
    3 Darven Miller           Chippewa Falls     WI  42  0:31:38.19 
    4 Tim Haynes              Cadott             WI  44  0:31:46.66 
    5 Randy Aumann            Loyal              WI  44  0:31:51.61 
    6 Patrick Klimek          Eau Claire         WI  44  0:33:42.48 
    7 Randy Haines            Holmen             WI  42  0:33:48.90 
    8 Loren Bowe              Chippewa Falls     WI  44  0:33:58.02 
    9 Stephen Duerre          Eau Claire         WI  42  0:34:08.44 
   10 Todd Reemtsma           Saint Paul         MN  43  0:34:28.15 
   11 Tony Crotleau           Colfax             WI  41  0:35:54.46 
   12 Gary Johnston           Chippewa Falls     WI  43  0:37:45.67 
   13 Dean Gumz               Eau Claire         WI  43  0:37:54.06 
   14 Robin Ypma              Menomonee Falls    WI  45  0:38:12.82 
   15 Scott Betthauser        Sun Prairie        WI  45  0:38:18.15 
   16 Tony Bourget            Eau Claire         WI  45  0:38:21.83 
   17 Richard Bryans          Eau Claire         WI  42  0:39:09.51 
   18 Ted Theyerl             Altoona            WI  42  0:39:16.32 
   19 Carl Walters            Eau Claire         WI  43  0:39:16.73 
   20 Matthew Frank           Eau Claire         WI  45  0:39:31.66 
   21 Mark Trzaskowski        Eau Claire         WI  41  0:40:06.71 
   22 Brian Roberson          Waukesha           WI  44  0:40:48.08 
   23 Clark Wagner            Depere             WI  41  0:40:49.37 
   24 Joseph Germain          Chippewa Falls     WI  45  0:40:54.27 
   25 Richard Karpinski       Trempealeau        WI  45  0:40:56.09 
   26 Scott Plummer           Eau Claire         WI  44  0:41:08.02 
   27 Jeff Degrave            Eau Claire         WI  42  0:41:14.08 
   28 Steve Wood              Eau Claire         WI  45  0:41:45.26 
   29 Todd Tiffany            Whitehall          WI  44  0:42:40.40 
   30 David Croker            Wausau             WI  44  0:44:36.86 
   31 Kurt Honadel            Fall Creek         WI  42  0:44:51.91 
   32 Roger Skifstad          Eau Claire         WI  45  0:45:33.64 
   33 Ken Christenson         Menomonie          WI  43  0:48:00.56 
   34 Jerry Roherty           West Bend          WI  45  0:49:38.89 
   35 Robert Bauer            Chanhassen         MN  45  0:51:44.46 
   36 Ben Lawton              Eau Claire         WI  45  0:54:13.57 
   37 Chris Brennan           Naperville         IL  42  0:55:55.23 
   38 Chris Lontz             Fall Creek         WI  44  1:05:30.90 
   39 Larry Studt             Eau Claire         WI  42  1:06:59.06 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  41 - 45
================================================================================
    1 Ann Hayes               Eau Claire         WI  43  0:34:55.82 
    2 Kris Perkovich          Fall Creek         WI  44  0:38:51.44 
    3 Jayne Jochimsen         Eau Claire         WI  44  0:39:14.85 
    4 Denise Theyerl          Altoona            WI  43  0:39:15.24 
    5 Kathryn Roberts         Eau Claire         WI  41  0:40:16.86 
    6 Joyce Pankratz          Eau Claire         WI  44  0:41:08.11 
    7 Cynthia Wenzel          Elk Mound          WI  41  0:41:10.16 
    8 Ann Phillips            Altoona            WI  43  0:41:33.50 
    9 Lisa Johnson            Nelson             WI  41  0:41:53.99 
   10 Mary Kae Walters        Eau Claire         WI  42  0:42:06.17 
   11 Tammy Steinmetz         Chippewa Falls     WI  44  0:42:06.51 
   12 Sue Karpinski           Trempealeau        WI  44  0:44:00.13 
   13 Tina Bourget            Eau Claire         WI  45  0:44:19.98 
   14 Kelly Hassemer          Red Wing           MN  43  0:44:38.55 
   15 Sarah Duerre            Eau Claire         WI  41  0:44:43.00 
   16 Shelley Krupa           Chippewa Falls     WI  45  0:45:22.94 
   17 Iiona Meagher           Caledonia          IL  44  0:45:36.32 
   18 Dixie Martell           Eau Claire         WI  45  0:46:11.25 
   19 Heidi Garborg-Mueller   Strum              WI  41  0:47:03.11 
   20 Kris Schnack            Eau Claire         WI  45  0:47:28.22 
   21 Sue Gumz                Eau Claire         WI  43  0:47:53.21 
   22 Laura Nicolet           Eau Claire         WI  44  0:48:06.87 
   23 Jacqueline Steinmetz    Bloomer            WI  43  0:48:36.03 
   24 Susan Meyer             Eau Claire         WI  44  0:48:49.68 
   25 Gaye Brunkow            Eau Claire         WI  43  0:49:37.86 
   26 Julie Dalton            Crystal            MN  41  0:50:00.21 
   27 Julie Ann Lee           Menomonie          WI  41  0:52:31.15 
   28 Kathryn Rhyner          Mondovi            WI  42  0:54:05.62 
   29 Lisa Skifstad           Eau Claire         WI  44  0:55:04.29 
   30 Jen Miller              Chippewa Falls     WI  41  0:59:04.24 
   31 Carrie Zubal            Chippewa Falls     WI  45  0:59:04.60 
   32 Amy Schoeder            Eau Claire         WI  43  1:02:50.53 
   33 Cathy Quinn             Bloomington        MN  43  1:05:45.98 
   34 Jane Gobler             Altoona            WI  45  1:06:14.47 
   35 Becky Wood              Eau Claire         WI  45  1:07:34.35 
   36 Wendy Moss              Eau Claire         WI  41  1:08:23.99 
   37 Jill Preston            Eau Claire         WI  42  1:09:12.75 
   38 Selika Lawton           Eau Claire         WI  44  1:09:40.29 
   39 Susan Bauer             Eau Claire         WI  43  1:12:52.17 
   40 Leigh Ann Faanes        Eau Claire         WI  44  1:13:05.42 


================================================================================
MALE AGE GROUP  46 - 50
================================================================================
    1 Will Andresen           Ironwood           MI  50  0:30:14.07 
    2 Chris Huse              Eau Claire         WI  49  0:30:18.92 
    3 Joe Perkovich           Fall Creek         WI  46  0:33:48.04 
    4 Tom Books               Oakdale            MN  50  0:33:50.88 
    5 Tom Ruff                Bloomer            WI  47  0:34:58.62 
    6 Gordy Seibel            Bloomer            WI  47  0:35:28.45 
    7 Brian Hallgren          Medford            WI  49  0:36:22.44 
    8 Michael Kubiatowicz     Eau Claire         WI  49  0:37:29.56 
    9 Bill Hauser             Eau Claire         WI  48  0:37:45.51 
   10 Bruce Coequyt           Eau Claire         WI  50  0:37:58.84 
   11 Peter Buckli            Eau Claire         WI  50  0:38:11.15 
   12 Richard Bourget         Eau Claire         WI  46  0:38:21.88 
   13 Patrick Sturz           Altoona            WI  48  0:40:30.88 
   14 Scott Cox               Eau Claire         WI  47  0:40:46.91 
   15 Harry Jol               Eau Claire         WI  47  0:41:12.77 
   16 Joel Roswell            Eleva              WI  48  0:41:36.07 
   17 Mike Hanson             Eau Claire         WI  46  0:42:15.73 
   18 Rick Elwood             Chetek             WI  47  0:42:27.54 
   19 Mark Helmke             Waunakee           WI  48  0:42:27.92 
   20 Shawn Sutlif F          Eau Claire         WI  47  0:42:44.04 
   21 Ari Ebbinger            Eleva              WI  48  0:43:27.17 
   22 Phil Lyons              Eau Claire         WI  46  0:43:40.04 
   23 Matt Parnell            Waunakee           WI  47  0:44:04.46 
   24 John O'Melia            Hastings           MN  47  0:44:43.31 
   25 Vance Krupa             Chippewa Falls     WI  49  0:45:22.63 
   26 Pat Kreitlow            Chippewa Falls     WI  46  0:45:27.26 
   27 Mike Oldenberg          Bloomer            WI  46  0:47:06.93 
   28 Mike Larson             Eau Claire         WI  47  0:47:20.38 
   29 George House            Cadott             WI  49  0:48:52.52 
   30 Rick Schiro             Waunkee            WI  47  0:49:19.79 
   31 David Fulton            Minneapolis        MN  46  0:49:47.47 
   32 Tom Glenetzke           Eau Claire         WI  46  0:50:44.63 
   33 Jeff Wilson             Eau Claire         WI  48  0:53:23.15 
   34 Don Debilzen            Eau Claire         WI  47  0:53:38.80 
   35 Jeff Winrich            Altoona            WI  46  0:53:59.94 
   36 Anton Kidess            Eau Claire         WI  47  0:56:21.42 
   37 Clay Hocking            Menomonie          WI  48  0:57:11.51 
   38 Greg Faanes             Eau Claire         WI  50  1:07:06.56 
   39 Dave Wood               Eau Claire         WI  46  1:07:35.90 
   40 Jonathan Solem          Elk Mound          WI  47  1:10:30.97 
   41 Jake Schoeder           Eau Claire         WI  47  1:20:11.54 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  46 - 50
================================================================================
    1 Karen Schoenrock        Eau Claire         WI  47  0:34:05.34 
    2 Jeanie Lubinsky         Eau Claire         WI  50  0:37:42.41 
    3 Tina Killey             Eau Claire         WI  49  0:38:39.93 
    4 Alisa Blake             Piere              SD  48  0:40:52.92 
    5 Sue Bornick             Fall Creek         WI  50  0:41:06.70 
    6 Ellyn Moltz             Eau Claire         WI  48  0:43:18.08 
    7 Chris Roth              Loyal              WI  50  0:43:25.19 
    8 Deb Carlson             Prescott           WI  46  0:44:19.19 
    9 Teresa Olson            Eau Claire         WI  46  0:44:50.14 
   10 Jean Timme              Chippewa Falls     WI  48  0:45:47.67 
   11 Wendy Ralson            Menomonie          WI  50  0:47:22.50 
   12 Jerri Moe               Eau Claire         WI  48  0:47:26.05 
   13 Becky Pearl             Eau Claire         WI  47  0:47:30.99 
   14 Barbara Lund            Eau Claire         WI  46  0:47:45.07 
   15 Nancy Hovanes           Minneapolis        MN  50  0:49:47.51 
   16 Judy Ring               Eau Claire         WI  50  0:49:51.14 
   17 Lisa Bushbeck           Eau Claire         WI  48  0:49:59.10 
   18 Mertina Lindseth        Eau Claire         WI  47  0:50:44.60 
   19 Mary Erickson           Eau Claire         WI  50  0:52:48.82 
   20 Deb Kostner             Eleva              WI  47  0:56:32.32 
   21 Kim Pahl                Burnsville         WI  49  0:59:58.90 
   22 Patty Johnson           Altoona            WI  47  1:02:11.36 
   23 Julie Poquette          Altoona            WI  48  1:02:11.71 
   24 Sandy Hulke             Eau Claire         WI  50  1:02:13.37 
   25 Denise Wirth            Eau Claire         WI  50  1:02:58.44 
   26 Beth Bauer              Durand             WI  50  1:05:32.42 
   27 Karin Douglas           Elk Mound          WI  47  1:07:05.42 
   28 Lori Vandamme           Eau Claire         WI  46  1:07:31.24 
   29 Theresa Olson           Strum              WI  50  1:11:03.97 
   30 Jackie Faanes           Eau Claire         WI  48  1:13:06.20 
   31 Joyce Solem             Elk Mound          WI  47  1:15:08.94 
   32 Penny Stephens          Eau Claire         WI  48  1:20:34.96 
   33 Beth Hahn               Chippewa Falls     WI  46  1:20:49.32 
   34 Roxanne McElroy         Camanche           IA  47  1:20:49.81 
   35 Marcey Hageness         Eau Claire         WI  48  1:21:59.80 


================================================================================
MALE AGE GROUP  51 - 55
================================================================================
    1 Wade Zwiener            Eau Claire         WI  51  0:30:08.45 
    2 Mark Wise               Fall Creek         WI  55  0:31:17.85 
    3 Stan Pieterick          Altoona            WI  52  0:33:42.69 
    4 Michael Richards        Eau Claire         WI  51  0:34:06.61 
    5 Carl Rasmussen          Eau Claire         WI  53  0:34:21.29 
    6 Bob Sejbl               Ironwood           MI  53  0:34:23.75 
    7 Tom Roth                Loyal              WI  51  0:36:18.01 
    8 John Killey             Eau Claire         WI  54  0:36:35.09 
    9 Thomas J Bohlinger      Lake Elmo          MN  52  0:36:46.48 
   10 Gary Johnson            Altoona            WI  51  0:36:56.18 
   11 Allen Omernik           Hudson             WI  54  0:37:36.70 
   12 Mark D Anderson         Eau Claire         WI  53  0:37:46.00 
   13 John Ayres              Eau Claire         WI  51  0:38:09.78 
   14 Jerry Poling            Eau Claire         WI  52  0:38:39.69 
   15 Dan Burns               Eau Claire         WI  52  0:39:26.71 
   16 Rich Chryst             Altoona            WI  53  0:40:49.59 
   17 Larry Clark             Chippewa Falls     WI  54  0:40:53.73 
   18 Tom Cashel              Byron              MN  53  0:41:26.54 
   19 Alan Gruba              Fall Creek         WI  55  0:41:27.41 
   20 Steve Books             Mount Horeb        WI  51  0:42:10.50 
   21 Bill Foy                Eau Claire         WI  53  0:42:29.88 
   22 Lonnie Kolar            Eau Claire         WI  55  0:42:37.07 
   23 Thomas Wirth            Eau Claire         WI  51  0:42:57.70 
   24 Greg Schneider          Eau Claire         WI  55  0:44:20.15 
   25 Daryl Jones             Hudson             WI  54  0:46:13.80 
   26 Gary Frueh              Eau Claire         WI  51  0:48:10.81 
   27 Tim Olson               Eau Claire         WI  51  0:49:25.35 
   28 Bill Uelmen             Eau Claire         WI  55  0:50:33.57 
   29 Jeff Faanes             Eau Claire         WI  52  0:54:16.46 
   30 Doug Mell               Eau Claire         WI  55  0:55:31.90 
   31 Jim Erickson            Eau Claire         WI  53  0:57:41.66 
   32 Kevin Hulke             Eau Claire         WI  51  1:02:13.28 
   33 Gene Woelfel            New Holstein       WI  51  1:02:58.30 
   34 Mark Loken              Eau Claire         WI  55  1:11:52.00 
   35 Chris Sturz             Eau Claire         WI  52  1:15:06.42 
   36 Todd Stephens           Eau Claire         WI  53  1:20:35.46 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  51 - 55
================================================================================
    1 Nancy Bauwens           Chippewa Falls     WI  54  0:39:21.38 
    2 Joanne Nelson           Augusta            WI  51  0:40:47.14 
    3 Cindy Korbol            Altoona            WI  53  0:40:53.74 
    4 Donna Nelson            Eau Claire         WI  51  0:41:41.40 
    5 Kelly Martell           Eau Claire         WI  51  0:43:17.47 
    6 Connie Holden           Altoona            WI  54  0:44:18.42 
    7 Pam Ogden               Eau Claire         WI  53  0:45:43.24 
    8 Sherilyn Riedel         Eleva              WI  53  0:47:22.14 
    9 Ron Cramer              Eau Claire         WI  55  0:54:02.42 
   10 Deb Loken               Eau Claire         WI  52  0:54:22.27 
   11 Christine Schaaf        Eau Claire         WI  53  0:54:36.87 
   12 Kathy Hovell            Winona             MN  53  0:55:08.65 
   13 Pam Harden              Eau Claire         WI  53  0:58:03.27 
   14 Sonja Gilbertson        Strum              WI  53  0:58:23.59 
   15 Kathy Finch             Pepin              WI  55  1:02:09.41 
   16 Bev Gladwell            Eau Claire         WI  54  1:02:22.91 
   17 Joann Klaus             Eau Claire         WI  55  1:06:26.59 
   18 Katie Jones             Hudson             WI  54  1:08:34.46 
   19 Jeanni Conner           Eau Claire         WI  52  1:10:39.47 
   20 Lisa Kenyon             Eau Claire         WI  51  1:18:06.05 
   21 Sue McIntyre            Eau Claire         WI  55  1:20:36.64 
   22 Denise Hanson-Pabich    Eau Claire         WI  53  1:20:51.27 
   23 Cheryl Cramer           Eau Claire         WI  53  1:20:51.38 
   24 Deanna Schilling        Fall Creek         WI  54  1:20:59.74 
   25 Sue Bates               Eau Claire         WI  55  1:21:47.04 
   26 Mary Sullivan           Eau Claire         WI  53  1:22:00.20 
   27 Susan Brahan Poss       Eau Claire         WI  53  1:22:00.48 


================================================================================
MALE AGE GROUP  56 - 60
================================================================================
    1 John Dunn               Eau Claire         WI  60  0:33:57.57 
    2 Tom Langley             Eau Claire         WI  60  0:34:32.23 
    3 Jeff Smith              Mondovi            WI  57  0:35:30.37 
    4 Ric Gannon              Chippewa Falls     WI  56  0:37:57.86 
    5 David Fitzgerald        Eau Claire         WI  56  0:39:34.47 
    6 Dennis Johnson          Eau Claire         WI  60  0:40:17.73 
    7 Ted Langlois            Durand             WI  56  0:40:26.13 
    8 Dennis Miller           Eau Claire         WI  60  0:41:20.16 
    9 Tom Hofkes              Minneapolis        MN  58  0:43:04.74 
   10 Tom Janssen             Eau Claire         WI  58  0:43:05.81 
   11 Joe Knight              Eau Claire         WI  56  0:43:22.14 
   12 Mark Waite              Eau Claire         WI  57  0:44:03.96 
   13 William Cox             Osseo              WI  58  0:44:57.65 
   14 Gary Peterangelo        Eau Claire         WI  59  0:46:53.68 
   15 Kim Smith               Ames               IA  59  0:48:44.84 
   16 Ken Montanye            Eau Claire         WI  59  0:49:28.02 
   17 Jim Larson              Eau Claire         WI  56  0:49:39.67 
   18 Dan Carroll             Eau Claire         WI  57  0:51:28.44 
   19 Paul Billmeyer          Eau Claire         WI  59  0:52:39.85 
   20 Brian Amundson          Eau Claire         WI  60  0:52:51.51 
   21 Kim Harden              Eau Claire         WI  57  0:58:04.04 
   22 Jim Young               Eau Claire         WI  59  1:04:23.93 
   23 Tom Bauer               Eau Claire         WI  57  1:10:22.95 
   24 Doug Kunick             Eau Claire         WI  57  1:10:23.12 
   25 Joel Grutsch            Eau Claire         WI  59  1:13:29.61 
   26 Mike Mai                Eau Claire         WI  57  1:16:44.27 
   27 Bob Hollon              Eau Claire         WI  59  1:20:35.74 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  56 - 60
================================================================================
    1 Barbara McKinley        Chippewa Falls     WI  60  0:42:17.82 
    2 Carol Myhre             Augusta            WI  56  0:45:30.40 
    3 Jane Pedersen           Menomonie          WI  59  0:45:52.20 
    4 Almira Downs            Eau Claire         WI  58  0:50:19.66 
    5 Sue Cellan              Eau Claire,        WI  60  0:51:23.63 
    6 Susan Anderson          Buffalo            MN  58  0:54:10.78 
    7 Carole Hoff             Chippewa Falls     WI  56  0:57:46.24 
    8 Diane Noe               Spooner            WI  60  1:07:01.56 
    9 Helen Blicher           Elk Mound          WI  56  1:11:09.80 
   10 Connie Dernbach         Eau Claire         WI  59  1:12:32.18 
   11 Pamela Cyran            Fall Creek         WI  56  1:18:06.05 
   12 Kathy Morgan            Eau Claire         WI  59  1:18:43.95 
   13 Jo Burke                Eau Claire         WI  57  1:20:59.34 
   14 Barbara McDermid        Eau Claire         WI  60  1:20:59.55 

================================================================================
MALE AGE GROUP  61 - 65
================================================================================
    1 Dave Landgraf           Bloomer            WI  61  0:33:24.42 
    2 Steve F Peterson        Emerald            WI  62  0:37:23.18 
    3 John Gunderson          Fall Creek         WI  65  0:40:49.96 
    4 Bob Lesniewski          Eau Claire         WI  61  0:43:00.89 
    5 Darrel Turner           Reeseville         WI  62  0:44:33.11 
    6 Steve Weld              Eau Claire         WI  63  0:44:39.86 
    7 Joe Morin               Eau Claire         WI  62  0:44:41.80 
    8 Larry Johnson           New Richmond       WI  64  0:49:50.52 
    9 Robert Gough            Eau Claire         WI  63  0:56:11.91 
   10 J.Paul Nelson           Eau Claire         WI  62  1:04:01.99 
   11 Roger Noe               Spooner            WI  62  1:07:05.16 
   12 Larry Liegel            Eau Claire         WI  63  1:08:35.13 
   13 Jim Klees               Eau Claire         WI  61  1:12:41.79 
   14 Fat Rabbit              Eau Claire         WI  62  1:15:15.20 
   15 James Ryder             Punta Gorda        FL  65  1:15:46.24 
   16 Bill Schulte            Eau Claire         WI  65  1:17:47.73 


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  61 - 65
================================================================================
    1 Rosemary M Harnly       Red Wing           MN  64  0:42:49.05 
    2 Elaine Jones            Eau Claire         WI  61  1:04:18.30 
    3 Janet Lesniewski        Eau Claire         WI  62  1:04:41.35 
    4 Barbara Miller          Hudson             WI  64  1:08:30.22 
    5 Carole Skutley          Eau Claire         WI  62  1:12:32.03 
    6 Norma Bilderback        Eau Claire         WI  63  1:15:00.71 
    7 Sharon Schulte          Eau Claire         WI  63  1:17:48.15 
    8 Barbara Pladziewicz     Eau Claire         WI  65  1:18:43.82 

================================================================================
MALE AGE GROUP  66 - 70
================================================================================
    1 Douglas Brandt          Wilson             WI  66  0:36:28.44 
    2 Don Wright              Lake Elmo          MN  69  0:40:28.25 
    3 David McCall            Eau Claire         WI  66  0:41:05.21 
    4 Louis Miller            Hudson             WI  66  0:42:28.03 
    5 Rick Lecher             Gordon             WI  69  0:45:32.24 
    6 Gerald Jacobsen         Inver Grove Hts    MN  69  0:52:04.46 
    7 Bernie Finch            Pepin              WI  70  1:01:03.70 
    8 Don Betthauser          Eau Claire         WI  67  1:05:58.11 
    9 John Coggins            Eau Claire         WI  69  1:21:21.74 
   10 Joe Giammona            Eau Claire         WI  69  1:21:21.77 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  66 - 70
================================================================================
    1 Judy Skroch             Melrose            WI  66  0:47:16.85 
    2 Patricia Swenson        Eau Claire         WI  68  1:18:50.12 
    3 Geri Coggins            Eau Claire         WI  68  1:20:59.81 
    4 Mary Giammona           Eau Claire         WI  69  1:20:59.98 
    5 Jill Barland            Eau Claire         WI  67  1:24:53.64 
    6 Marjorie Bunce          Chippewa Falls     WI  67  1:24:54.68 

================================================================================
MALE AGE GROUP  71 - 75
================================================================================
    1 Dan Conway              Superior           WI  71  0:34:19.35 
    2 Rollie Larson           Mondovi            WI  75  0:36:53.92 
    3 Emil Skroch             Melrose            WI  73  0:49:54.35 
    4 Jim Kincannon           Tomah              WI  74  0:53:08.07 
    5 Philip McGuirk          Menomonie          WI  71  0:59:27.67 
    6 Tom Slaggie             Winona             MN  74  1:06:15.05 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  71 - 75
================================================================================
    1 Lavonne Kohlhepp        Eau Claire         WI  72  1:00:55.14 

================================================================================
MALE AGE GROUP  76 - 80
================================================================================
    1 Dennis O'Melia          Hastings           MN  77  1:15:11.27 

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  76 - 80
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  81 - 85
================================================================================

================================================================================
FEMALE AGE GROUP  81 - 85
================================================================================

================================================================================
MALE AGE GROUP  86 - UP
================================================================================


================================================================================
FEMALE AGE GROUP  86 - UP
================================================================================

Total Registered:                            636
Total Number of Finishers:                   590
Number of Male   Finishers:                  287
Number of Female Finishers:                  303
Did not Finish Race or Did Not Start:         45