Portmore, St. Catherine, JA
10/22/2017











                     BURGER KING PORTMORE 5K & 10K
               Burger King Portmore, Portmore, St. Catherine
                         Sunday, October 22, 2017

                   ********** 10K RUN AWARDS **********

              ********** FEMALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 10391 Samantha Pryce      F  14 HOLMWOOD TECHNICAL 00:41:40 
    2 10519 Melissa Tyme        F  20 CHURCH TEACHER'S C 00:42:21 
    3 10389 Chrissani May       F  18 HOLMWOOD TECHNICAL 00:42:46 

               ********** MALE OVERALL   RESULTS **********

Place Bib   Name                S Age Team               Gun Time    
===== ===== =================== = === ================== ======== 
    1 10490 Kirk Brown          M  30 RAINFOREST SEAFOOD 00:31:19 
    2 10455 Oshane Archibald    M  24 G.C. FOSTER COLLEG 00:31:47 
    3 10450 Garfield Gordon     M  20 G.C. FOSTER COLLEG 00:32:25 



                  ********** AGE GROUP AWARDS **********

                 ********** FEMALE Ages 10 - 14 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10391 Samantha Pryce      F  14 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:41:40 

                  ********** MALE Ages 10 - 14 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10466 Omario Windett      M  14 BELLEFIELD HIGH SCHOOL    00:37:50 

                 ********** FEMALE Ages 15 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10389 Chrissani May       F  18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:42:46 

                  ********** MALE Ages 15 - 19 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10423 Davian Gray         M  16 SPALDING HIGH SCHOOL      00:34:37 

                 ********** FEMALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10519 Melissa Tyme        F  20 CHURCH TEACHER'S COLLEGE  00:42:20 

                  ********** MALE Ages 20 - 29 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10455 Oshane Archibald    M  24 G.C. FOSTER COLLEGE       00:31:47 

                 ********** FEMALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10488 Arieta Martin       F  37 RAINFOREST SEAFOODS       00:55:42 

                  ********** MALE Ages 30 - 39 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10490 Kirk Brown          M  30 RAINFOREST SEAFOODS       00:31:19 

                 ********** FEMALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10489 Alison Sutherland   F  47 RAINFOREST SEAFOODS       00:56:42 

                  ********** MALE Ages 40 - 49 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10495 Carlisle Russell    M  42 RAINFOREST SEAFOODS       00:39:41 

                 ********** FEMALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10499 Janette Edwards     F  56                           01:01:11 

                  ********** MALE Ages 50 - 59 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10504 Colin Graham        M  51 PACERS RUNNING CLUB       00:38:13 

                 ********** FEMALE Ages 60 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10344 Heather Wallen-Brya F  60 FLOW                      01:20:29 

                  ********** MALE Ages 60 - 99 **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1 10461 David Rowe          M  64 LYMERS                    00:44:29 




----------------------------------------------------------------------------
                        TEAM CHAMPIONSHIP - 10K RUN (FEMALE)
----------------------------------------------------------------------------

  1. 3:36:40 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL(  43:20)
========================================
  1    41:40  10391 Samantha Pryce      F 14 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  2    42:46  10389 Chrissani May       F 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  3    43:05  10388 Brittney Campbell   F 17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  4    43:56  10387 Sashay Brown        F 17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  5    45:13  10390 Jodyann Mitchell    F 13 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 

  2. 4:27:02 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL    (  53:25)
========================================
  1    47:54  10540 Tanilia Chambers    F 16 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  2    50:15  10542 Danielle Donegal    F 15 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  3    54:18  10545 Jada Williams       F 13 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  4    56:42  10538 Availe Barnett      F 15 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     
  5    57:53  10541 Sam-Ayne Dixon      F 17 TACIUS GOLDING HIGH SCHOOL     

  3. 4:28:14 SPALDING HIGH SCHOOL          (  53:39)
========================================
  1    51:27  10414 Rackiel Gayle       F 18 SPALDING HIGH SCHOOL           
  2    51:27  10413 Ramonia Clarke      F 17 SPALDING HIGH SCHOOL           
  3    51:30  10415 Rachel Harvey       F 13 SPALDING HIGH SCHOOL           
  4    56:14  10420 Shanelle Thompson   F 16 SPALDING HIGH SCHOOL           
  5    57:36  10421 Annalie Waite       F 12 SPALDING HIGH SCHOOL           




--------------------------------------------------------------------------
                        TEAM CHAMPIONSHIP - 10K RUN (MALE)
----------------------------------------------------------------------------

  1. 3:07:19 BELLEFIELD HIGH SCHOOL        (  37:28)
========================================
  1    36:50  10464 Romoy Grant         M 15 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  2    36:51  10463 Ackeem Tomlin       M 17 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  3    37:48  10462 Javon Francis       M 17 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  4    37:50  10466 Omario Windett      M 14 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         
  5    38:00  10469 Lamard McLaren      M 17 BELLEFIELD HIGH SCHOOL         

  2. 3:13:55 ST. JAGO HIGH SCHOOL          (  38:47)
========================================
  1    36:30  10184 Henrick Nelson      M 16 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  2    36:58  10190 Jolando Williams    M 17 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  3    40:05  10178 Carlondo Chambers   M 13 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  4    40:08  10187 Kimanie Reid        M 14 ST. JAGO HIGH SCHOOL           
  5    40:14  10186 Jeovaughn Plamer    M 16 ST. JAGO HIGH SCHOOL           

  3. 3:14:37 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL(  38:56)
========================================
  1    38:05  10396 Raheem Lawrence     M 17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  2    38:07  10397 Quwayne Reid        M 15 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  3    38:08  10393 Roshane Bailey      M 19 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  4    40:06  10394 Devitto Davey       M 18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL 
  5    40:11  10398 Malique Savery      M 16 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH SCHOOL