Spicer, MN
7/1/2018











                           GREEN LAKE ROAD RACE
                                Spicer, MN
                               July 1, 2018
                                  12 MILE

=======================================================================================
OVERALL RESULTS
=======================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                    Age Sex City               St Time    Pace     
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ======= ===== 
    1   1/8     768 Bjorn Wastvedt           28 M   Spicer             MN 1:13:47  6:09 
    2   1/5     654 Samuel Friesen           23 M   Deephaven          MN 1:15:52  6:20 
    3   2/8     493 Dustin Maurer            28 M   Cushing            MN 1:17:44  6:29 
    4   1/9     657 Christopher Groth        18 M   Annandale          MN 1:18:54  6:35 
    5   1/8     487 Joe Buckentine           55 M   Saint Cloud        MN 1:20:00  6:40 
    6   2/9     732 James Pritchett          17 M   Paynesville        MN 1:23:54  7:00 
    7   1/10    792 Bryan Madsen             45 M   Fountain City      WI 1:23:58  7:00 
    8   1/11    763 Tim Vedder               39 M   Minneapolis        MN 1:24:11  7:01 
    9   2/11    717 Travis Morehead          39 M   Minneapolis        MN 1:25:29  7:08 
   10   2/10    706 William Lorenz           46 M   Benson             MN 1:26:59  7:15 
   11   3/9     674 Jared Josephson          17 M   Minneota           MN 1:28:10  7:21 
   12   1/20    705 Roxanne Lorenz           38 F   Benson             MN 1:28:15  7:22 
   13   1/8     627 Robert Brown             43 M   Hopkins            MN 1:29:02  7:26 
   14   4/9     500 Brett Hanson             18 M   Buffalo            MN 1:29:39  7:29 
   15   5/9     787 Ben Hanson               18 M   Knoxville          TN 1:29:39  7:29 
   16   1/10    756 Eric Stratford           33 M   Maple Grove        MN 1:29:55  7:30 
   17   1/7     708 Chelsea Lundberg         29 F   Holloway           MN 1:30:03  7:31 
   18   2/7     776 Kristen Williamson       27 F   Buffalo            MN 1:30:18  7:32 
   19   1/7     765 John Vornholt            51 M   New London         MN 1:30:19  7:32 
   20   2/7     648 Steve Fines              51 M   Saint Cloud        MN 1:30:33  7:33 
   21   3/11    800 Mike Sondrol             38 M   Sunburg            MN 1:30:37  7:34 
   22   2/8     726 Tom Ost                  59 M   Spicer             MN 1:30:48  7:34 
   23   1/7     789 Samantha Hanson          21 F   Spicer             MN 1:31:00  7:35 
   24   1/16    509 Kristine Duininck        44 F   Spicer             MN 1:31:25  7:38 
   25   3/10    710 Dean Madsen              49 M   New London         MN 1:31:30  7:38 
   26   3/7     764 Kaylee Voorhees          26 F   Benson             MN 1:31:41  7:39 
   27   2/10    682 Jeremiah Lamphere        34 M   Edina              MN 1:31:45  7:39 
   28   1/7     778 Tim Young                64 M   Scottsdale         AZ 1:32:03  7:41 
   29   1/10    727 Tracy Ost                48 F   Spicer             MN 1:32:14  7:42 
   30   2/20    628 Alaina Burgess           36 F   Hugo               MN 1:33:11  7:46 
   31   3/10    725 Jeremy Orwoll            31 M   Hutchinson         MN 1:34:32  7:53 
   32   3/8     785 Ron Guetter              58 M   Willmar            MN 1:34:37  7:54 
   33   4/10    632 Chris Cole               33 M   Loretto            MN 1:35:20  7:57 
   34   4/8     784 Jay Grandprey            57 M   Windom             MN 1:35:40  7:59 
   35   2/10    647 Bonnie Fines             45 F   Saint Cloud        MN 1:36:03  8:01 
   36   2/7     748 Bridget Schoffman        21 F   St. Paul           MN 1:36:04  8:01 
   37   3/7     634 Paul Cool                54 M   Willmar            MN 1:36:32  8:03 
   38   2/8     754 Wynn Stock               43 M   Hutchinson         MN 1:36:40  8:04 
   39   2/16    714 Amy Metcalf              41 F   Hutchinson         MN 1:36:40  8:04 
   40   4/10    651 Webb Friedly             46 M   Wayzata            MN 1:37:03  8:06 
   41   3/16    638 Disa Daucsavage          42 F   New London         MN 1:37:11  8:06 
   42   5/10    751 Dan Smith                48 M   Sartell            MN 1:37:20  8:07 
   43   4/7     720 Whitney Nelson           29 F   Sacred Heart       MN 1:37:21  8:07 
   44   3/20    758 Lindsey Taatjes          35 F   Raymond            MN 1:37:36  8:08 
   45   2/5     501 Cole Hanson              22 M   Buffalo            MN 1:38:00  8:10 
   46   4/11    633 Jason Collins            38 M   Willmar            MN 1:38:09  8:11 
   47   3/8     498 Eric Hagen               42 M   New London         MN 1:38:09  8:11 
   48   3/5     667 Austin Hoehne            24 M   Montevideo         MN 1:38:16  8:12 
   49   4/16    723 Heather Olson            41 F   Montevideo         MN 1:38:16  8:12 
   50   5/8     742 Drew Ryder               56 M   Willmar            MN 1:39:03  8:16 
   51   4/7     761 Thomas Triplett          53 M   Saint Peters       MO 1:39:11  8:16 
   52   5/7     621 Victoria Balfany         29 F   Cold Spring        MN 1:39:16  8:17 
   53   4/20    687 Bethany Levy             36 F   Omaha              NE 1:39:18  8:17 
   54   6/9     793 Will Midtbo              17 M   Xenia              OH 1:39:38  8:19 
   55   5/20    678 Bridget Koch             35 F   Blaine             MN 1:39:53  8:20 
   56   2/7     759 Steve Taylor             61 M   South Lake Tahoe   CA 1:40:04  8:21 
   57   6/8     755 Bob Strandell            56 M   Plymouth           MN 1:41:35  8:28 
   58   4/8     619 Mark Annett              44 M   Minneapolis        MN 1:41:52  8:30 
   59   3/10    769 Elizabeth Wateland       49 F   Sauk Rapids        MN 1:42:22  8:32 
   60   6/20    668 Amber Huberty            35 F   Watkins            MN 1:42:26  8:33 
   61   1/4     482 Caden Swoboda            14 M   Lismore            MN 1:42:41  8:34 
   62   7/20    506 Brooke Baeth             39 F   New London         MN 1:42:55  8:35 
   63   8/20    507 Marni Paffrath           37 F   Spicer             MN 1:42:56  8:35 
   64   5/11    795 Douglas Pieper           39 M   Belgrade           MN 1:43:06  8:36 
   65   2/4     788 Riley Hanson             14 M   Knoxville          TN 1:43:43  8:39 
   66   6/10    497 Todd Johnson             49 M   Renville           MN 1:43:49  8:40 
   67   1/2     676 Tina Klosterboer         59 F   Montevideo         MN 1:43:58  8:40 
   68   5/8     490 Steve Torkelson          43 M   Redwood Falls      MN 1:44:28  8:43 
   69   5/10    631 Jheyson Centellas        30 M   Willmar            MN 1:44:45  8:44 
   70   6/10    630 Dickson Centellas        31 M   Willmar            MN 1:44:45  8:44 
   71   9/20    731 Rike Powell              36 F   Clear Lake         MN 1:45:00  8:45 
   72   1/6     488 Jolene Hebrink           54 F   Clara City         MN 1:45:13  8:47 
   73  10/20    502 Kara Dirksen             38 F   Clara City         MN 1:45:13  8:47 
   74   5/16    750 Lisa Slagter             41 F   Blomkest           MN 1:45:48  8:49 
   75   3/7     499 Alexis Olson             24 F   West Fargo         ND 1:45:55  8:50 
   76   6/16    496 Trisha Eggert            41 F   Valley City        ND 1:45:56  8:50 
   77   6/11    745 Brent Scheil             39 M   Medina             MN 1:45:57  8:50 
   78   6/8     777 Justin Wilson            41 M   Buffalo            MN 1:46:25  8:53 
   79   4/7     790 Joi Johnson              21 F   Willmar            MN 1:46:33  8:53 
   80   7/10    646 Rob Ferris               49 M   St. Cloud          MN 1:46:46  8:54 
   81   7/9     618 Carter Andresen          17 M   Spicer             MN 1:46:59  8:55 
   82   7/11    677 Brad Koch                37 M   Blaine             MN 1:47:05  8:56 
   83   1/1     680 Bob Kovell               65 M   Saint Cloud        MN 1:47:05  8:56 
   84   8/9     688 Caden Lien               17 M   Spicer             MN 1:47:42  8:59 
   85   7/10    746 Adam Schmisek            34 M   Waconia            MN 1:47:45  8:59 
   86   3/7     505 Robert Britain           60 M   Wayzata            MN 1:48:25  9:03 
   87   4/10    495 Amy Morrell              49 F   Spicer             MN 1:48:35  9:03 
   88   2/2     782 Lori Gehrking            56 F   Willmar            MN 1:48:40  9:04 
   89   2/6     486 Michelle Schutt          54 F   Willmar            MN 1:48:41  9:04 
   90   3/4     644 Isaac Eichhorst          14 M   Willmar            MN 1:49:14  9:07 
   91   3/8     753 Travis Sorensen          27 M   Hutchinson         MN 1:49:36  9:08 
   92   3/6     666 Deb Hoberg               52 F   Renville           MN 1:49:48  9:09 
   93   8/10    728 Paul Oswood              49 M   Willmar            MN 1:49:50  9:10 
   94   1/4     623 Madeline Bisek           17 F   New London         MN 1:49:50  9:10 
   95   1/14    620 Jessica Argabright       34 F   Maple Grove        MN 1:50:02  9:11 
   96   5/7     797 Tiera Salitros           21 F   Ames               IA 1:50:14  9:12 
   97   5/10    799 Jill Silvernail          49 F   St. Cloud          MN 1:50:20  9:12 
   98  11/20    508 Lori Miller              38 F   Sioux Falls        SD 1:50:38  9:14 
   99   8/11    503 Kyle Goeman              36 M   Clara City         MN 1:50:55  9:15 
  100   5/7     504 Jose Acosta              53 M   Clara City         MN 1:50:59  9:15 
  101   2/14    767 Bobbi Walsh              32 F   Degraff            MN 1:51:09  9:16 
  102   6/10    658 Heather Grussing         47 F   Bloomington        MN 1:51:14  9:17 
  103   7/10    791 Kimberly Kasper          46 F   St. Cloud          MN 1:51:22  9:17 
  104   9/11    643 David Eckman             37 M   Hutchinson         MN 1:51:29  9:18 
  105   7/16    719 Marcy Myers              44 F   Eden Prairie       MN 1:52:06  9:21 
  106   8/10    772 Mim Wendlandt            47 F   Litchfield         MN 1:52:24  9:22 
  107  12/20    711 Amy Madson               35 F   Plymouth           MN 1:52:36  9:23 
  108   7/8     671 Wayne Jacobson           56 M   Renville           MN 1:52:54  9:25 
  109   8/8     670 Daniel Jacobs            56 M   Olivia             MN 1:53:11  9:26 
  110   3/14    712 Jenny Marcus             34 F   Prinsburg          MN 1:53:16  9:27 
  111   4/8     491 Sam Buboltz              28 M   Hector             MN 1:53:27  9:28 
  112   9/10    659 Emily Habben             46 F   Benson             MN 1:54:33  9:33 
  113   6/7     660 Kentt Habben             51 M   Benson             MN 1:54:33  9:33 
  114  10/11    729 Jeffrey Ozanne           37 M   Willmar            MN 1:54:57  9:35 
  115   8/16    709 Amanda Mackie            41 F   Mankato            MN 1:55:09  9:36 
  116   5/8     740 Cody Rose                28 M   Nicollet           MN 1:55:58  9:40 
  117   6/7     736 Hannah Reid              20 F   Spicer             MN 1:56:03  9:41 
  118   9/9     771 Billy Welch              15 M   Gretna             NE 1:56:03  9:41 
  119   4/5     629 Ben Burgett              21 M   Willmar            MN 1:56:03  9:41 
  120   2/4     766 Rachel Vraa              18 F   New London         MN 1:56:03  9:41 
  121   5/5     640 Elijah Dorry             20 M   New London         MN 1:56:04  9:41 
  122   4/14    635 Jen Dahl                 34 F   Belgrade           MN 1:56:11  9:41 
  123   7/7     510 Darrel Henry             52 M   Murdock            MN 1:56:27  9:43 
  124   4/7     481 Jim Ruff                 62 M   Willmar            MN 1:56:58  9:45 
  125   9/16    718 Paola Morrell            43 F   Willmar            MN 1:57:00  9:45 
  126  10/16    614 Joannie Almjeld          42 F   Waconia            MN 1:57:15  9:47 
  127   4/6     707 Chris Ludford            50 F   Waconia            MN 1:57:15  9:47 
  128  11/16    664 Angie Hatlestad          41 F   New London         MN 1:57:30  9:48 
  129   5/7     655 Chip Goeman              64 M   Clara City         MN 1:57:31  9:48 
  130   5/14    663 Hannah Hannig            31 F   Spicer             MN 1:57:47  9:49 
  131   7/8     485 Eric Swift               40 M   Saint Paul         MN 1:59:33  9:58 
  132   6/14    636 Erika Dalen              33 F   Spicer             MN 1:59:41  9:59 
  133  13/20    796 Lucy Reinhardt           39 F   Apple Valley       MN 2:00:16 10:02 
  134   6/7     737 Bill Richardson          60 M   Bloomington        MN 2:00:39 10:04 
  135   7/14    722 Kandice O'Grady          30 F   Minneapolis        MN 2:00:39 10:04 
  136   1/1     484 Sarah Mielke             60 F   Sleepy Eye         MN 2:01:26 10:08 
  137   8/8     738 Cory Robinson            41 M   St. Michael        MN 2:01:53 10:10 
  138  14/20    639 Jessica Delzer           38 F   Spicer             MN 2:01:54 10:10 
  139   8/10    626 Matt Brown               34 M   Montevideo         MN 2:02:13 10:12 
  140  11/11    774 Matthew Williams         37 M   Sachse             TX 2:03:11 10:16 
  141   9/10    672 Phillip Johnson          33 M   Buffalo            MN 2:06:46 10:34 
  142  15/20    779 Wendy Zepeda             39 F   Willmar            MN 2:06:56 10:35 
  143   6/7     730 Ana Perez                27 F   Plymouth           MN 2:06:56 10:35 
  144  16/20    645 Heather Fasching         38 F   Plymouth           MN 2:07:23 10:37 
  145   6/8     622 Ben Barnes               27 M   Kandiyohi          MN 2:08:06 10:41 
  146   3/4     780 Rahwa Zerabruk           19 F   Willmar            MN 2:08:25 10:43 
  147   7/7     794 Roger Moltzan            63 M   Frazee             MN 2:09:01 10:46 
  148  17/20    757 Erica Sullivan           36 F   Sartell            MN 2:09:01 10:46 
  149   5/6     679 Beth Kollman             50 F   Brooten            MN 2:09:21 10:47 
  150   6/6     492 Candace Pierce           52 F   Erie               CO 2:09:27 10:48 
  151  18/20    716 Holly Morehead           39 F   Minneapolis        MN 2:10:36 10:53 
  152  12/16    675 Stacie Josephson         41 F   Minneota           MN 2:12:03 11:01 
  153   4/4     673 Charlie Josephson        19 F   Minneota           MN 2:12:03 11:01 
  154   8/14    686 Kelsie Larson            33 F   Minneapolis        MN 2:14:13 11:11 
  155  13/16    653 Tanya Friese             43 F   Granite Falls      MN 2:14:22 11:12 
  156   9/10    652 Chad Friese              45 M   Granite Falls      MN 2:14:22 11:12 
  157  14/16    656 Krisha Goset             41 F   Burnsville         MN 2:14:55 11:15 
  158  10/10    721 Brad Nepsund             46 M   New London         MN 2:15:07 11:16 
  159   9/14    739 Sara Romsaas             30 F   Minneapolis        MN 2:15:28 11:18 
  160  10/10    760 Kim Thommes              47 F   Eden Prairie       MN 2:15:37 11:19 
  161  19/20    690 Kimberly Lippert         38 F   Willmar            MN 2:15:46 11:19 
  162   7/7     489 Katie Peterson           29 F   Granite Falls      MN 2:16:10 11:21 
  163  10/14    762 Jamie Vanheuveln         31 F   Kerkhoven          MN 2:16:10 11:21 
  164  11/14    684 Shalomie Lamphere        30 F   Edina              MN 2:17:57 11:30 
  165   7/8     798 Mark Shirley             26 M   St. Cloud          MN 2:18:45 11:34 
  166  15/16    775 Christa Williamson       40 F   Spicer             MN 2:24:30 12:03 
  167   7/7     786 Lara Guzman              20 F   La Vega               2:25:15 12:07 
  168  10/10    615 Bijesh Amatya            32 M   St Cloud           MN 2:29:40 12:29 
  169   8/8     744 Adam Savage              28 M   Willmar            MN 2:33:46 12:49 
  170  16/16    669 Amy Isaacson             44 F   Willmar            MN 2:33:57 12:50 
  171  20/20    724 Liz Olson                38 F   Maple Grove        MN 2:34:35 12:53 
  172  12/14    715 Lindsey Meyer            34 F   Spicer             MN 2:39:28 13:18 
  173  13/14    494 Nikki Bradford           34 F   Spicer             MN 2:39:29 13:18 
  174  14/14    616 Chelsey Anderson         32 F   San Marcos         TX 2:57:06 14:46 
  175   4/4     483 Grant Hubbard            14 M   Spicer             MN 2:57:06 14:46 

=======================================================================================
MALE 12 MILE RESULTS
=======================================================================================

Place Name                    Age Sex City               St Time       
===== ======================= === === ================== == ======= 
    1 Bjorn Wastvedt           28 M   Spicer             MN 1:13:47 
    2 Samuel Friesen           23 M   Deephaven          MN 1:15:52 
    3 Dustin Maurer            28 M   Cushing            MN 1:17:44 
    4 Christopher Groth        18 M   Annandale          MN 1:18:54 
    5 Joe Buckentine           55 M   Saint Cloud        MN 1:20:00 
    6 James Pritchett          17 M   Paynesville        MN 1:23:54 
    7 Bryan Madsen             45 M   Fountain City      WI 1:23:58 
    8 Tim Vedder               39 M   Minneapolis        MN 1:24:11 
    9 Travis Morehead          39 M   Minneapolis        MN 1:25:29 
   10 William Lorenz           46 M   Benson             MN 1:26:59 
   11 Jared Josephson          17 M   Minneota           MN 1:28:10 
   12 Robert Brown             43 M   Hopkins            MN 1:29:02 
   13 Brett Hanson             18 M   Buffalo            MN 1:29:39 
   14 Ben Hanson               18 M   Knoxville          TN 1:29:39 
   15 Eric Stratford           33 M   Maple Grove        MN 1:29:55 
   16 John Vornholt            51 M   New London         MN 1:30:19 
   17 Steve Fines              51 M   Saint Cloud        MN 1:30:33 
   18 Mike Sondrol             38 M   Sunburg            MN 1:30:37 
   19 Tom Ost                  59 M   Spicer             MN 1:30:48 
   20 Dean Madsen              49 M   New London         MN 1:31:30 
   21 Jeremiah Lamphere        34 M   Edina              MN 1:31:45 
   22 Tim Young                64 M   Scottsdale         AZ 1:32:03 
   23 Jeremy Orwoll            31 M   Hutchinson         MN 1:34:32 
   24 Ron Guetter              58 M   Willmar            MN 1:34:37 
   25 Chris Cole               33 M   Loretto            MN 1:35:20 
   26 Jay Grandprey            57 M   Windom             MN 1:35:40 
   27 Paul Cool                54 M   Willmar            MN 1:36:32 
   28 Wynn Stock               43 M   Hutchinson         MN 1:36:40 
   29 Webb Friedly             46 M   Wayzata            MN 1:37:03 
   30 Dan Smith                48 M   Sartell            MN 1:37:20 
   31 Cole Hanson              22 M   Buffalo            MN 1:38:00 
   32 Jason Collins            38 M   Willmar            MN 1:38:09 
   33 Eric Hagen               42 M   New London         MN 1:38:09 
   34 Austin Hoehne            24 M   Montevideo         MN 1:38:16 
   35 Drew Ryder               56 M   Willmar            MN 1:39:03 
   36 Thomas Triplett          53 M   Saint Peters       MO 1:39:11 
   37 Will Midtbo              17 M   Xenia              OH 1:39:38 
   38 Steve Taylor             61 M   South Lake Tahoe   CA 1:40:04 
   39 Bob Strandell            56 M   Plymouth           MN 1:41:35 
   40 Mark Annett              44 M   Minneapolis        MN 1:41:52 
   41 Caden Swoboda            14 M   Lismore            MN 1:42:41 
   42 Douglas Pieper           39 M   Belgrade           MN 1:43:06 
   43 Riley Hanson             14 M   Knoxville          TN 1:43:43 
   44 Todd Johnson             49 M   Renville           MN 1:43:49 
   45 Steve Torkelson          43 M   Redwood Falls      MN 1:44:28 
   46 Jheyson Centellas        30 M   Willmar            MN 1:44:45 
   47 Dickson Centellas        31 M   Willmar            MN 1:44:45 
   48 Brent Scheil             39 M   Medina             MN 1:45:57 
   49 Justin Wilson            41 M   Buffalo            MN 1:46:25 
   50 Rob Ferris               49 M   St. Cloud          MN 1:46:46 
   51 Carter Andresen          17 M   Spicer             MN 1:46:59 
   52 Brad Koch                37 M   Blaine             MN 1:47:05 
   53 Bob Kovell               65 M   Saint Cloud        MN 1:47:05 
   54 Caden Lien               17 M   Spicer             MN 1:47:42 
   55 Adam Schmisek            34 M   Waconia            MN 1:47:45 
   56 Robert Britain           60 M   Wayzata            MN 1:48:25 
   57 Isaac Eichhorst          14 M   Willmar            MN 1:49:14 
   58 Travis Sorensen          27 M   Hutchinson         MN 1:49:36 
   59 Paul Oswood              49 M   Willmar            MN 1:49:50 
   60 Kyle Goeman              36 M   Clara City         MN 1:50:55 
   61 Jose Acosta              53 M   Clara City         MN 1:50:59 
   62 David Eckman             37 M   Hutchinson         MN 1:51:29 
   63 Wayne Jacobson           56 M   Renville           MN 1:52:54 
   64 Daniel Jacobs            56 M   Olivia             MN 1:53:11 
   65 Sam Buboltz              28 M   Hector             MN 1:53:27 
   66 Kentt Habben             51 M   Benson             MN 1:54:33 
   67 Jeffrey Ozanne           37 M   Willmar            MN 1:54:57 
   68 Cody Rose                28 M   Nicollet           MN 1:55:58 
   69 Billy Welch              15 M   Gretna             NE 1:56:03 
   70 Ben Burgett              21 M   Willmar            MN 1:56:03 
   71 Elijah Dorry             20 M   New London         MN 1:56:04 
   72 Darrel Henry             52 M   Murdock            MN 1:56:27 
   73 Jim Ruff                 62 M   Willmar            MN 1:56:58 
   74 Chip Goeman              64 M   Clara City         MN 1:57:31 
   75 Eric Swift               40 M   Saint Paul         MN 1:59:33 
   76 Bill Richardson          60 M   Bloomington        MN 2:00:39 
   77 Cory Robinson            41 M   St. Michael        MN 2:01:53 
   78 Matt Brown               34 M   Montevideo         MN 2:02:13 
   79 Matthew Williams         37 M   Sachse             TX 2:03:11 
   80 Phillip Johnson          33 M   Buffalo            MN 2:06:46 
   81 Ben Barnes               27 M   Kandiyohi          MN 2:08:06 
   82 Roger Moltzan            63 M   Frazee             MN 2:09:01 
   83 Chad Friese              45 M   Granite Falls      MN 2:14:22 
   84 Brad Nepsund             46 M   New London         MN 2:15:07 
   85 Mark Shirley             26 M   St. Cloud          MN 2:18:45 
   86 Bijesh Amatya            32 M   St Cloud           MN 2:29:40 
   87 Adam Savage              28 M   Willmar            MN 2:33:46 
   88 Grant Hubbard            14 M   Spicer             MN 2:57:06 

=======================================================================================
FEMALE 12 MILE RESULTS
=======================================================================================

Place Name                    Age Sex City               St Time       
===== ======================= === === ================== == ======= 
    1 Roxanne Lorenz           38 F   Benson             MN 1:28:15 
    2 Chelsea Lundberg         29 F   Holloway           MN 1:30:03 
    3 Kristen Williamson       27 F   Buffalo            MN 1:30:18 
    4 Samantha Hanson          21 F   Spicer             MN 1:31:00 
    5 Kristine Duininck        44 F   Spicer             MN 1:31:25 
    6 Kaylee Voorhees          26 F   Benson             MN 1:31:41 
    7 Tracy Ost                48 F   Spicer             MN 1:32:14 
    8 Alaina Burgess           36 F   Hugo               MN 1:33:11 
    9 Bonnie Fines             45 F   Saint Cloud        MN 1:36:03 
   10 Bridget Schoffman        21 F   St. Paul           MN 1:36:04 
   11 Amy Metcalf              41 F   Hutchinson         MN 1:36:40 
   12 Disa Daucsavage          42 F   New London         MN 1:37:11 
   13 Whitney Nelson           29 F   Sacred Heart       MN 1:37:21 
   14 Lindsey Taatjes          35 F   Raymond            MN 1:37:36 
   15 Heather Olson            41 F   Montevideo         MN 1:38:16 
   16 Victoria Balfany         29 F   Cold Spring        MN 1:39:16 
   17 Bethany Levy             36 F   Omaha              NE 1:39:18 
   18 Bridget Koch             35 F   Blaine             MN 1:39:53 
   19 Elizabeth Wateland       49 F   Sauk Rapids        MN 1:42:22 
   20 Amber Huberty            35 F   Watkins            MN 1:42:26 
   21 Brooke Baeth             39 F   New London         MN 1:42:55 
   22 Marni Paffrath           37 F   Spicer             MN 1:42:56 
   23 Tina Klosterboer         59 F   Montevideo         MN 1:43:58 
   24 Rike Powell              36 F   Clear Lake         MN 1:45:00 
   25 Jolene Hebrink           54 F   Clara City         MN 1:45:13 
   26 Kara Dirksen             38 F   Clara City         MN 1:45:13 
   27 Lisa Slagter             41 F   Blomkest           MN 1:45:48 
   28 Alexis Olson             24 F   West Fargo         ND 1:45:55 
   29 Trisha Eggert            41 F   Valley City        ND 1:45:56 
   30 Joi Johnson              21 F   Willmar            MN 1:46:33 
   31 Amy Morrell              49 F   Spicer             MN 1:48:35 
   32 Lori Gehrking            56 F   Willmar            MN 1:48:40 
   33 Michelle Schutt          54 F   Willmar            MN 1:48:41 
   34 Deb Hoberg               52 F   Renville           MN 1:49:48 
   35 Madeline Bisek           17 F   New London         MN 1:49:50 
   36 Jessica Argabright       34 F   Maple Grove        MN 1:50:02 
   37 Tiera Salitros           21 F   Ames               IA 1:50:14 
   38 Jill Silvernail          49 F   St. Cloud          MN 1:50:20 
   39 Lori Miller              38 F   Sioux Falls        SD 1:50:38 
   40 Bobbi Walsh              32 F   Degraff            MN 1:51:09 
   41 Heather Grussing         47 F   Bloomington        MN 1:51:14 
   42 Kimberly Kasper          46 F   St. Cloud          MN 1:51:22 
   43 Marcy Myers              44 F   Eden Prairie       MN 1:52:06 
   44 Mim Wendlandt            47 F   Litchfield         MN 1:52:24 
   45 Amy Madson               35 F   Plymouth           MN 1:52:36 
   46 Jenny Marcus             34 F   Prinsburg          MN 1:53:16 
   47 Emily Habben             46 F   Benson             MN 1:54:33 
   48 Amanda Mackie            41 F   Mankato            MN 1:55:09 
   49 Hannah Reid              20 F   Spicer             MN 1:56:03 
   50 Rachel Vraa              18 F   New London         MN 1:56:03 
   51 Jen Dahl                 34 F   Belgrade           MN 1:56:11 
   52 Paola Morrell            43 F   Willmar            MN 1:57:00 
   53 Joannie Almjeld          42 F   Waconia            MN 1:57:15 
   54 Chris Ludford            50 F   Waconia            MN 1:57:15 
   55 Angie Hatlestad          41 F   New London         MN 1:57:30 
   56 Hannah Hannig            31 F   Spicer             MN 1:57:47 
   57 Erika Dalen              33 F   Spicer             MN 1:59:41 
   58 Lucy Reinhardt           39 F   Apple Valley       MN 2:00:16 
   59 Kandice O'Grady          30 F   Minneapolis        MN 2:00:39 
   60 Sarah Mielke             60 F   Sleepy Eye         MN 2:01:26 
   61 Jessica Delzer           38 F   Spicer             MN 2:01:54 
   62 Wendy Zepeda             39 F   Willmar            MN 2:06:56 
   63 Ana Perez                27 F   Plymouth           MN 2:06:56 
   64 Heather Fasching         38 F   Plymouth           MN 2:07:23 
   65 Rahwa Zerabruk           19 F   Willmar            MN 2:08:25 
   66 Erica Sullivan           36 F   Sartell            MN 2:09:01 
   67 Beth Kollman             50 F   Brooten            MN 2:09:21 
   68 Candace Pierce           52 F   Erie               CO 2:09:27 
   69 Holly Morehead           39 F   Minneapolis        MN 2:10:36 
   70 Stacie Josephson         41 F   Minneota           MN 2:12:03 
   71 Charlie Josephson        19 F   Minneota           MN 2:12:03 
   72 Kelsie Larson            33 F   Minneapolis        MN 2:14:13 
   73 Tanya Friese             43 F   Granite Falls      MN 2:14:22 
   74 Krisha Goset             41 F   Burnsville         MN 2:14:55 
   75 Sara Romsaas             30 F   Minneapolis        MN 2:15:28 
   76 Kim Thommes              47 F   Eden Prairie       MN 2:15:37 
   77 Kimberly Lippert         38 F   Willmar            MN 2:15:46 
   78 Katie Peterson           29 F   Granite Falls      MN 2:16:10 
   79 Jamie Vanheuveln         31 F   Kerkhoven          MN 2:16:10 
   80 Shalomie Lamphere        30 F   Edina              MN 2:17:57 
   81 Christa Williamson       40 F   Spicer             MN 2:24:30 
   82 Lara Guzman              20 F   La Vega               2:25:15 
   83 Amy Isaacson             44 F   Willmar            MN 2:33:57 
   84 Liz Olson                38 F   Maple Grove        MN 2:34:35 
   85 Lindsey Meyer            34 F   Spicer             MN 2:39:28 
   86 Nikki Bradford           34 F   Spicer             MN 2:39:29 
   87 Chelsey Anderson         32 F   San Marcos         TX 2:57:06 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  9 - UNDER
=======================================================================================

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  9 - UNDER
=======================================================================================

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  10 - 14
=======================================================================================
    1 Caden Swoboda            14 M   Lismore            MN 1:42:41 
    2 Riley Hanson             14 M   Knoxville          TN 1:43:43 
    3 Isaac Eichhorst          14 M   Willmar            MN 1:49:14 
    4 Grant Hubbard            14 M   Spicer             MN 2:57:06 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  10 - 14
=======================================================================================

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  15 - 19
=======================================================================================
    1 Christopher Groth        18 M   Annandale          MN 1:18:54 
    2 James Pritchett          17 M   Paynesville        MN 1:23:54 
    3 Jared Josephson          17 M   Minneota           MN 1:28:10 
    4 Brett Hanson             18 M   Buffalo            MN 1:29:39 
    5 Ben Hanson               18 M   Knoxville          TN 1:29:39 
    6 Will Midtbo              17 M   Xenia              OH 1:39:38 
    7 Carter Andresen          17 M   Spicer             MN 1:46:59 
    8 Caden Lien               17 M   Spicer             MN 1:47:42 
    9 Billy Welch              15 M   Gretna             NE 1:56:03 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  15 - 19
=======================================================================================
    1 Madeline Bisek           17 F   New London         MN 1:49:50 
    2 Rachel Vraa              18 F   New London         MN 1:56:03 
    3 Rahwa Zerabruk           19 F   Willmar            MN 2:08:25 
    4 Charlie Josephson        19 F   Minneota           MN 2:12:03 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  20 - 24
=======================================================================================
    1 Samuel Friesen           23 M   Deephaven          MN 1:15:52 
    2 Cole Hanson              22 M   Buffalo            MN 1:38:00 
    3 Austin Hoehne            24 M   Montevideo         MN 1:38:16 
    4 Ben Burgett              21 M   Willmar            MN 1:56:03 
    5 Elijah Dorry             20 M   New London         MN 1:56:04 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  20 - 24
=======================================================================================
    1 Samantha Hanson          21 F   Spicer             MN 1:31:00 
    2 Bridget Schoffman        21 F   St. Paul           MN 1:36:04 
    3 Alexis Olson             24 F   West Fargo         ND 1:45:55 
    4 Joi Johnson              21 F   Willmar            MN 1:46:33 
    5 Tiera Salitros           21 F   Ames               IA 1:50:14 
    6 Hannah Reid              20 F   Spicer             MN 1:56:03 
    7 Lara Guzman              20 F   La Vega               2:25:15 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  25 - 29
=======================================================================================
    1 Bjorn Wastvedt           28 M   Spicer             MN 1:13:47 
    2 Dustin Maurer            28 M   Cushing            MN 1:17:44 
    3 Travis Sorensen          27 M   Hutchinson         MN 1:49:36 
    4 Sam Buboltz              28 M   Hector             MN 1:53:27 
    5 Cody Rose                28 M   Nicollet           MN 1:55:58 
    6 Ben Barnes               27 M   Kandiyohi          MN 2:08:06 
    7 Mark Shirley             26 M   St. Cloud          MN 2:18:45 
    8 Adam Savage              28 M   Willmar            MN 2:33:46 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  25 - 29
=======================================================================================
    1 Chelsea Lundberg         29 F   Holloway           MN 1:30:03 
    2 Kristen Williamson       27 F   Buffalo            MN 1:30:18 
    3 Kaylee Voorhees          26 F   Benson             MN 1:31:41 
    4 Whitney Nelson           29 F   Sacred Heart       MN 1:37:21 
    5 Victoria Balfany         29 F   Cold Spring        MN 1:39:16 
    6 Ana Perez                27 F   Plymouth           MN 2:06:56 
    7 Katie Peterson           29 F   Granite Falls      MN 2:16:10 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  30 - 34
=======================================================================================
    1 Eric Stratford           33 M   Maple Grove        MN 1:29:55 
    2 Jeremiah Lamphere        34 M   Edina              MN 1:31:45 
    3 Jeremy Orwoll            31 M   Hutchinson         MN 1:34:32 
    4 Chris Cole               33 M   Loretto            MN 1:35:20 
    5 Jheyson Centellas        30 M   Willmar            MN 1:44:45 
    6 Dickson Centellas        31 M   Willmar            MN 1:44:45 
    7 Adam Schmisek            34 M   Waconia            MN 1:47:45 
    8 Matt Brown               34 M   Montevideo         MN 2:02:13 
    9 Phillip Johnson          33 M   Buffalo            MN 2:06:46 
   10 Bijesh Amatya            32 M   St Cloud           MN 2:29:40 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  30 - 34
=======================================================================================
    1 Jessica Argabright       34 F   Maple Grove        MN 1:50:02 
    2 Bobbi Walsh              32 F   Degraff            MN 1:51:09 
    3 Jenny Marcus             34 F   Prinsburg          MN 1:53:16 
    4 Jen Dahl                 34 F   Belgrade           MN 1:56:11 
    5 Hannah Hannig            31 F   Spicer             MN 1:57:47 
    6 Erika Dalen              33 F   Spicer             MN 1:59:41 
    7 Kandice O'Grady          30 F   Minneapolis        MN 2:00:39 
    8 Kelsie Larson            33 F   Minneapolis        MN 2:14:13 
    9 Sara Romsaas             30 F   Minneapolis        MN 2:15:28 
   10 Jamie Vanheuveln         31 F   Kerkhoven          MN 2:16:10 
   11 Shalomie Lamphere        30 F   Edina              MN 2:17:57 
   12 Lindsey Meyer            34 F   Spicer             MN 2:39:28 
   13 Nikki Bradford           34 F   Spicer             MN 2:39:29 
   14 Chelsey Anderson         32 F   San Marcos         TX 2:57:06 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  35 - 39
=======================================================================================
    1 Tim Vedder               39 M   Minneapolis        MN 1:24:11 
    2 Travis Morehead          39 M   Minneapolis        MN 1:25:29 
    3 Mike Sondrol             38 M   Sunburg            MN 1:30:37 
    4 Jason Collins            38 M   Willmar            MN 1:38:09 
    5 Douglas Pieper           39 M   Belgrade           MN 1:43:06 
    6 Brent Scheil             39 M   Medina             MN 1:45:57 
    7 Brad Koch                37 M   Blaine             MN 1:47:05 
    8 Kyle Goeman              36 M   Clara City         MN 1:50:55 
    9 David Eckman             37 M   Hutchinson         MN 1:51:29 
   10 Jeffrey Ozanne           37 M   Willmar            MN 1:54:57 
   11 Matthew Williams         37 M   Sachse             TX 2:03:11 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  35 - 39
=======================================================================================
    1 Roxanne Lorenz           38 F   Benson             MN 1:28:15 
    2 Alaina Burgess           36 F   Hugo               MN 1:33:11 
    3 Lindsey Taatjes          35 F   Raymond            MN 1:37:36 
    4 Bethany Levy             36 F   Omaha              NE 1:39:18 
    5 Bridget Koch             35 F   Blaine             MN 1:39:53 
    6 Amber Huberty            35 F   Watkins            MN 1:42:26 
    7 Brooke Baeth             39 F   New London         MN 1:42:55 
    8 Marni Paffrath           37 F   Spicer             MN 1:42:56 
    9 Rike Powell              36 F   Clear Lake         MN 1:45:00 
   10 Kara Dirksen             38 F   Clara City         MN 1:45:13 
   11 Lori Miller              38 F   Sioux Falls        SD 1:50:38 
   12 Amy Madson               35 F   Plymouth           MN 1:52:36 
   13 Lucy Reinhardt           39 F   Apple Valley       MN 2:00:16 
   14 Jessica Delzer           38 F   Spicer             MN 2:01:54 
   15 Wendy Zepeda             39 F   Willmar            MN 2:06:56 
   16 Heather Fasching         38 F   Plymouth           MN 2:07:23 
   17 Erica Sullivan           36 F   Sartell            MN 2:09:01 
   18 Holly Morehead           39 F   Minneapolis        MN 2:10:36 
   19 Kimberly Lippert         38 F   Willmar            MN 2:15:46 
   20 Liz Olson                38 F   Maple Grove        MN 2:34:35 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  40 - 44
=======================================================================================
    1 Robert Brown             43 M   Hopkins            MN 1:29:02 
    2 Wynn Stock               43 M   Hutchinson         MN 1:36:40 
    3 Eric Hagen               42 M   New London         MN 1:38:09 
    4 Mark Annett              44 M   Minneapolis        MN 1:41:52 
    5 Steve Torkelson          43 M   Redwood Falls      MN 1:44:28 
    6 Justin Wilson            41 M   Buffalo            MN 1:46:25 
    7 Eric Swift               40 M   Saint Paul         MN 1:59:33 
    8 Cory Robinson            41 M   St. Michael        MN 2:01:53 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  40 - 44
=======================================================================================
    1 Kristine Duininck        44 F   Spicer             MN 1:31:25 
    2 Amy Metcalf              41 F   Hutchinson         MN 1:36:40 
    3 Disa Daucsavage          42 F   New London         MN 1:37:11 
    4 Heather Olson            41 F   Montevideo         MN 1:38:16 
    5 Lisa Slagter             41 F   Blomkest           MN 1:45:48 
    6 Trisha Eggert            41 F   Valley City        ND 1:45:56 
    7 Marcy Myers              44 F   Eden Prairie       MN 1:52:06 
    8 Amanda Mackie            41 F   Mankato            MN 1:55:09 
    9 Paola Morrell            43 F   Willmar            MN 1:57:00 
   10 Joannie Almjeld          42 F   Waconia            MN 1:57:15 
   11 Angie Hatlestad          41 F   New London         MN 1:57:30 
   12 Stacie Josephson         41 F   Minneota           MN 2:12:03 
   13 Tanya Friese             43 F   Granite Falls      MN 2:14:22 
   14 Krisha Goset             41 F   Burnsville         MN 2:14:55 
   15 Christa Williamson       40 F   Spicer             MN 2:24:30 
   16 Amy Isaacson             44 F   Willmar            MN 2:33:57 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  45 - 49
=======================================================================================
    1 Bryan Madsen             45 M   Fountain City      WI 1:23:58 
    2 William Lorenz           46 M   Benson             MN 1:26:59 
    3 Dean Madsen              49 M   New London         MN 1:31:30 
    4 Webb Friedly             46 M   Wayzata            MN 1:37:03 
    5 Dan Smith                48 M   Sartell            MN 1:37:20 
    6 Todd Johnson             49 M   Renville           MN 1:43:49 
    7 Rob Ferris               49 M   St. Cloud          MN 1:46:46 
    8 Paul Oswood              49 M   Willmar            MN 1:49:50 
    9 Chad Friese              45 M   Granite Falls      MN 2:14:22 
   10 Brad Nepsund             46 M   New London         MN 2:15:07 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  45 - 49
=======================================================================================
    1 Tracy Ost                48 F   Spicer             MN 1:32:14 
    2 Bonnie Fines             45 F   Saint Cloud        MN 1:36:03 
    3 Elizabeth Wateland       49 F   Sauk Rapids        MN 1:42:22 
    4 Amy Morrell              49 F   Spicer             MN 1:48:35 
    5 Jill Silvernail          49 F   St. Cloud          MN 1:50:20 
    6 Heather Grussing         47 F   Bloomington        MN 1:51:14 
    7 Kimberly Kasper          46 F   St. Cloud          MN 1:51:22 
    8 Mim Wendlandt            47 F   Litchfield         MN 1:52:24 
    9 Emily Habben             46 F   Benson             MN 1:54:33 
   10 Kim Thommes              47 F   Eden Prairie       MN 2:15:37 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  50 - 54
=======================================================================================
    1 John Vornholt            51 M   New London         MN 1:30:19 
    2 Steve Fines              51 M   Saint Cloud        MN 1:30:33 
    3 Paul Cool                54 M   Willmar            MN 1:36:32 
    4 Thomas Triplett          53 M   Saint Peters       MO 1:39:11 
    5 Jose Acosta              53 M   Clara City         MN 1:50:59 
    6 Kentt Habben             51 M   Benson             MN 1:54:33 
    7 Darrel Henry             52 M   Murdock            MN 1:56:27 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  50 - 54
=======================================================================================
    1 Jolene Hebrink           54 F   Clara City         MN 1:45:13 
    2 Michelle Schutt          54 F   Willmar            MN 1:48:41 
    3 Deb Hoberg               52 F   Renville           MN 1:49:48 
    4 Chris Ludford            50 F   Waconia            MN 1:57:15 
    5 Beth Kollman             50 F   Brooten            MN 2:09:21 
    6 Candace Pierce           52 F   Erie               CO 2:09:27 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  55 - 59
=======================================================================================
    1 Joe Buckentine           55 M   Saint Cloud        MN 1:20:00 
    2 Tom Ost                  59 M   Spicer             MN 1:30:48 
    3 Ron Guetter              58 M   Willmar            MN 1:34:37 
    4 Jay Grandprey            57 M   Windom             MN 1:35:40 
    5 Drew Ryder               56 M   Willmar            MN 1:39:03 
    6 Bob Strandell            56 M   Plymouth           MN 1:41:35 
    7 Wayne Jacobson           56 M   Renville           MN 1:52:54 
    8 Daniel Jacobs            56 M   Olivia             MN 1:53:11 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  55 - 59
=======================================================================================
    1 Tina Klosterboer         59 F   Montevideo         MN 1:43:58 
    2 Lori Gehrking            56 F   Willmar            MN 1:48:40 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  60 - 64
=======================================================================================
    1 Tim Young                64 M   Scottsdale         AZ 1:32:03 
    2 Steve Taylor             61 M   South Lake Tahoe   CA 1:40:04 
    3 Robert Britain           60 M   Wayzata            MN 1:48:25 
    4 Jim Ruff                 62 M   Willmar            MN 1:56:58 
    5 Chip Goeman              64 M   Clara City         MN 1:57:31 
    6 Bill Richardson          60 M   Bloomington        MN 2:00:39 
    7 Roger Moltzan            63 M   Frazee             MN 2:09:01 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  60 - 64
=======================================================================================
    1 Sarah Mielke             60 F   Sleepy Eye         MN 2:01:26 

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  65 - 69
=======================================================================================
    1 Bob Kovell               65 M   Saint Cloud        MN 1:47:05 

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  65 - 69
=======================================================================================

=======================================================================================
MALE AGE GROUP  70 - UP
=======================================================================================

=======================================================================================
FEMALE AGE GROUP  70 - UP
=======================================================================================

Total Registered:                       208
Total Number of Finishers:              175
Number of Male   Finishers:              88
Number of Female Finishers:              87
Did not finish race or did not start:    33

                           GREEN LAKE ROAD RACE
                                Spicer, MN
                               July 1, 2018

----------------------------------------------------------------------------
                        TEAM RESULTS: 12 MILE
----------------------------------------------------------------------------

  1. 2:55:14 Lorenz                   (1:27:37)
===================================
  1  1:26:59  William Lorenz          46 M Benson             MN 
  2  1:28:15  Roxanne Lorenz          38 F Benson             MN 

  2. 2:55:28 Madsen                   (1:27:44)
===================================
  1  1:23:58  Bryan Madsen            45 M Fountain City      WI 
  2  1:31:30  Dean Madsen             49 M New London         MN 

  3. 3:01:44 Voorhees                 (1:30:52)
===================================
  1  1:30:03  Chelsea Lundberg        29 F Holloway           MN 
  2  1:31:41  Kaylee Voorhees         26 F Benson             MN 

  4. 3:03:02 Ost                      (1:31:31)
===================================
  1  1:30:48  Tom Ost                 59 M Spicer             MN 
  2  1:32:14  Tracy Ost               48 F Spicer             MN 

  5. 3:06:36 Fines                    (1:33:18)
===================================
  1  1:30:33  Steve Fines             51 M Saint Cloud        MN 
  2  1:36:03  Bonnie Fines            45 F Saint Cloud        MN 

  6. 3:17:33 The Hanson Mess          (1:38:47)
===================================
  1  1:31:00  Samantha Hanson         21 F Spicer             MN 
  2  1:46:33  Joi Johnson             21 F Willmar            MN 
  3 (1:50:14) Tiera Salitros          21 F Ames               IA 
  4 (2:25:15) Lara Guzman             20 F La Vega               

  7. 3:26:58 B&B                      (1:43:29)
===================================
  1  1:39:53  Bridget Koch            35 F Blaine             MN 
  2  1:47:05  Brad Koch               37 M Blaine             MN 

  8. 3:29:30 Centellas                (1:44:45)
===================================
  1  1:44:45  Jheyson Centellas       30 M Willmar            MN 
  2  1:44:45  Dickson Centellas       31 M Willmar            MN 

  9. 3:36:05 Morehead                 (1:48:03)
===================================
  1  1:25:29  Travis Morehead         39 M Minneapolis        MN 
  2  2:10:36  Holly Morehead          39 F Minneapolis        MN 

 10. 3:40:13 Josephson                (1:50:07)
===================================
  1  1:28:10  Jared Josephson         17 M Minneota           MN 
  2  2:12:03  Stacie Josephson        41 F Minneota           MN 
  3 (2:12:03) Charlie Josephson       19 F Minneota           MN 

 11. 3:49:06 Happy Habbens            (1:54:33)
===================================
  1  1:54:33  Emily Habben            46 F Benson             MN 
  2  1:54:33  Kentt Habben            51 M Benson             MN 

 12. 3:49:42 Lamphere                 (1:54:51)
===================================
  1  1:31:45  Jeremiah Lamphere       34 M Edina              MN 
  2  2:17:57  Shalomie Lamphere       30 F Edina              MN 

 13. 3:53:31 Larson Sisters           (1:56:46)
===================================
  1  1:39:18  Bethany Levy            36 F Omaha              NE 
  2  2:14:13  Kelsie Larson           33 F Minneapolis        MN 

 14. 4:28:44 Friese                   (2:14:22)
===================================
  1  2:14:22  Tanya Friese            43 F Granite Falls      MN 
  2  2:14:22  Chad Friese             45 M Granite Falls      MN