Can-Am Games- 5K Cross Country
St. Cloud, MN
6/26/2012

race logo










					                               CAN-AM GAMES
                               St. Cloud, MN
                               June 26, 2012
                               5K X-Country

=======================================================================================
OVERALL RESULTS  
=======================================================================================

Place Div/Tot  No.  Name                    Age Sex City               St Time    Pace  
===== ======== ==== ======================= === === ================== == ======= ===== 
    1   1/2     122 Luke Nelson                 M   Ramsey             MN   19:49  6:23 
    2   1/1       7 Tommy Peterson              M   St. Paul           MN   20:34  6:37 
    3   1/1       6 Kara Peterson               F   St. Paul           MN   20:38  6:39 
    4   1/6     111 Jeremiah Canales            M   Champaign          IL   21:39  6:58 
    5   1/3     117 Joel Kampa                  M   Kimball            MN   22:38  7:17 
    6   1/1       4 Sharon Komar                F   Thunder Bay        ON   23:17  7:30 
    7   2/6     116 Dean Baumgarter             M   Saint Cloud        MN   24:09  7:47 
    8   3/6     125 Joel Wener                  M   Pepin              WI   24:27  7:53 
    9   1/3       2 Adrian Foust                M   Delaware           OH   25:00  8:03 
   10   2/3     119 Scott Little                M                           25:45  8:18 
   11   2/2     113 Brandon Dorr                M   Coon Rapids        MN   25:47  8:18 
   12   3/3     110 Josh Petersen               M   Rochester          MN   26:01  8:23 
   13   4/6     123 Douglas Neys                M   Kelley             IA   26:52  8:39 
   14   1/1       1 Lyle Cosner                 M   Harrisburg         PA   26:55  8:40 
   15   1/2     118 Tracie Lee                  F   Hopkins            MN   27:48  8:57 
   16   2/3     115 Michael Haack               M   De Forest          WI   28:19  9:07 
   17   2/2       3 Margit Heald                F   Sartell            MN   29:21  9:27 
   18   3/3     114 Bruce Eicher                M   Erie               PA   30:48  9:55 
   19   5/6     112 Cory Carlson                M   Cambridge          MN   31:29 10:08 
   20   6/6     121 Dave Matchinsky             M   Cambridge          MN   35:16 11:21 
   21   1/1     120 Diane MacLaurin             F                           37:21 12:02 

=============================================================================
MALE OPEN DIVISION
=============================================================================
    1 Luke Nelson                 M   Ramsey             MN   19:49 
    2 Brandon Dorr                M   Coon Rapids        MN   25:47 

=============================================================================
FEMALE OPEN DIVISION
=============================================================================
    1 Tracie Lee                  F   Hopkins            MN   27:48 
    2 Margit Heald                F   Sartell            MN   29:21 

=============================================================================
MALE SENIOR-A DIVISION
=============================================================================
    1 Adrian Foust                M   Delaware           OH   25:00 
    2 Scott Little                M                           25:45 
    3 Josh Petersen               M   Rochester          MN   26:01 

=============================================================================
FEMALE SENIOR-A DIVISION
=============================================================================

=============================================================================
MALE SENIOR-B DIVISION
=============================================================================
    1 Lyle Cosner                 M   Harrisburg         PA   26:55 

=============================================================================
FEMALE SENIOR-B DIVISION
=============================================================================

=============================================================================
MALE MASTER-A DIVISION
=============================================================================
    1 Jeremiah Canales            M   Champaign          IL   21:39 
    2 Dean Baumgarter             M   Saint Cloud        MN   24:09 
    3 Joel Wener                  M   Pepin              WI   24:27 
    4 Douglas Neys                M   Kelley             IA   26:52 
    5 Cory Carlson                M   Cambridge          MN   31:29 
    6 Dave Matchinsky             M   Cambridge          MN   35:16 

=============================================================================
FEMALE MASTER-A DIVISION
=============================================================================
    1 Kara Peterson               F   St. Paul           MN   20:38 

=============================================================================
MALE MASTER-B DIVISION
=============================================================================
    1 Tommy Peterson              M   St. Paul           MN   20:34 

=============================================================================
FEMALE MASTER-B DIVISION
=============================================================================
    1 Sharon Komar                F   Thunder Bay        ON   23:17 

=============================================================================
MALE GRAND-MASTER DIVISION
=============================================================================
    1 Joel Kampa                  M   Kimball            MN   22:38 
    2 Michael Haack               M   De Forest          WI   28:19 
    3 Bruce Eicher                M   Erie               PA   30:48 

=============================================================================
FEMALE GRAND-MASTER DIVISION
=============================================================================
    1 Diane MacLaurin             F                           37:21 

Total Registered:                        25
Total Number of Finishers:               21
Number of Male   Finishers:              16
Number of Female Finishers:               5
Did not finish race or did not start:     3