Minneapolis/St Paul, MN
4/27/2019











               
                                         42nd Annual Get in Gear
                                    Minneapolis, MN - April 27, 2019
                                          5K - CORPORATE REULTS
               
               
               Place No.    Name                Company                                  Cdiv  Cdpl  Time    Pace     
               ===== ====== =================== ======================================== ===== ===== ======= ===== 
                   1   6192 BEN JOHNSON         Boston Scientific                        M3039     1   17:34  5:40 
                   2   5838 PATRICK HESSINI     Team CHS                                 M5059     1   19:38  6:19 
                   3   6226 JOHN SHELP          Blake Bears                              M4049     1   19:46  6:22 
                   4   5313 MATT HAECHREL       Team CHS                                 M0129     1   19:48  6:23 
                   5   6029 AIDAN NANCARROW     Hennepin County                          M3039     2   20:41  6:40 
                   6   6061 ZACHARY YZERMANS    Safe and Sound!                          M3039     3   21:56  7:04 
                   7   5428 MICHAEL HEADLEE     Team CHS                                 M0129     2   22:23  7:13 
                   8   5728 ANTHONY BRANSON     Optum (ATC Team)                         M0129     3   22:38  7:17 
                   9   6286 TRISTAN CAPRIONI    Kemps                                    M3039     4   22:59  7:24 
                  10   5076 JAMES KIMANI        Wells Fargo                              M4049     2   23:12  7:29 
                  11   6115 KEVIN STOWE         Mansfield Cares Team                     M0129     4   23:29  7:34 
                  12   5306 MARK MILLER         Team CHS                                 M5059     2   23:48  7:40 
                  13   6227 JULIE MCMONAGLE     Blake Bears                              F5059     1   23:59  7:43 
                  14   5542 BAILEY PERRY        Optum (ATC Team)                         F0129     1   24:00  7:44 
                  15   5299 LUKE SAMMON         SFM - The Work Comp Experts              M4049     3   24:05  7:45 
                  16   6141 DAVID RISTUBEN      Mansfield Cares Team                     M3039     5   24:15  7:49 
                  17   5534 MATT VAN WYK        Optum (ATC Team)                         M4049     4   24:40  7:57 
                  18   5287 PATRICIA BEARDEN    Hennepin County                          F5059     2   24:42  7:57 
                  19   5221 PATRICIA MORGAN     Hennepin County                          F4049     1   24:42  7:57 
                  20   5926 NICK BERGER         Optum (ATC Team)                         M0129     5   25:02  8:04 
                  21   5949 CONNOR FERGUSON     SFM - The Work Comp Experts              M0129     6   25:41  8:16 
                  22   5754 LEAH DURHAM         Reinhart Foodservice                     F4049     2   25:56  8:21 
                  23   6183 CHARLES LINDBERG    Advanced Wireless                        M0129     7   26:21  8:29 
                  24   5506 MICHAELA MATUSHAK   Team CHS                                 F0129     2   26:26  8:31 
                  25   5273 ISAK COLLINS        Hennepin County                          M3039     6   26:41  8:36 
                  26   5898 KIMBERLY CAMPBELL-G Hennepin County                          F0129     3   26:41  8:36 
                  27   5840 MATTHEW KAMMAN      Optum (ATC Team)                         M0129     8   26:43  8:36 
                  28   5536 TREVOR BRUCKER      Team CHS                                 M3039     7   26:46  8:37 
                  29   5703 T.C. ERIC LIBBY     Team CHS                                 M3039     8   26:47  8:38 
                  30   5435 LORENZO SALINAS     Hennepin County                          M5059     3   26:50  8:39 
                  31   5329 MELISA ILLIES       Hennepin County                          F4049     3   26:54  8:40 
                  32   6396 HEATHER CLARK       PreferredOne                             F4049     4   27:08  8:44 
                  33   5592 DEIRDRE KVALE       Team Hopkins                             F5059     3   27:20  8:48 
                  34   5609 SUZANNE GARCIA      Training For Warriors East Metro         F5059     4   27:36  8:53 
                  35   5367 SEAN WATKINS        Hennepin County                          M5059     4   27:43  8:56 
                  36   5452 BRIAN WALDO         Training For Warriors East Metro         M5059     5   27:49  8:58 
                  37   6078 JASON HEASER        Hennepin County                          M3039     9   27:50  8:58 
                  38   6077 LEAH ERICKSON       Hennepin County                          F3039     1   27:50  8:58 
                  39   5475 JOANNA ROSENDAHL    Hennepin County                          F4049     5   27:53  8:59 
                  40   5605 JEREMY FISHER       Team Hopkins                             M4049     5   27:58  9:00 
                  41   5997 STEPHANIE MORGAN    Hennepin County                          F4049     6   27:59  9:01 
                  42   6174 GABRIELLE LARSON    Training For Warriors East Metro         F0129     4   28:02  9:02 
                  43   5569 CORY ROWELL         Training For Warriors East Metro         M4049     6   28:06  9:03 
                  44   6102 ALYSSA WIGAND       Boston Scientific                        F0129     5   28:10  9:04 
                  45   6086 MELANIE GUERIN      Boston Scientific                        F0129     6   28:11  9:05 
                  46   5935 KATE POLAND         BWBR                                     F3039     2   28:19  9:07 
                  47   5712 DEREK BARE          Hennepin County                          M0129     9   28:22  9:08 
                  48   5461 JUSTIN TRUSSONI     Training For Warriors East Metro         M3039    10   28:24  9:09 
                  49   6018 RENEE VAN SICLEN    Hennepin County                          F0129     7   28:24  9:09 
                  50   5938 CARLY CANTU         Hennepin County                          F3039     3   28:34  9:12 
                  51   6189 AUSTIN PEELOR       Advanced Wireless                        M0129    10   28:35  9:12 
                  52   6110 STEVE LEANGER       Slalom                                   M3039    11   28:38  9:13 
                  53   6293 DOUGLAS WILD        BWBR                                     M5059     6   28:40  9:14 
                  54   6342 EDWARD SVERDLIN     Optum (ATC Team)                         M4049     7   28:40  9:14 
                  55   5825 JONATHAN HERKE      Optum (ATC Team)                         M0129    11   28:42  9:15 
                  56   5619 ELIZABETH JOHNSON   Blake Bears                              F4049     7   28:43  9:15 
                  57   5293 JENNA LEFEBVRE      SFM - The Work Comp Experts              F3039     4   28:48  9:16 
                  58   5968 MORGAN MAULE        Hennepin County                          F0129     8   28:52  9:18 
                  59   5310 ZACH ST. AUBIN      Team CHS                                 M0129    12   28:55  9:19 
                  60   5704 GREG SIPPL          Team CHS                                 M3039    12   29:11  9:24 
                  61   5856 DEVAN SWIONTKOWSKI  BWBR                                     F0129     9   29:14  9:25 
                  62   5198 TERRENCE MILLER     SFM - The Work Comp Experts              M60UP     1   29:21  9:27 
                  63   5560 TANYA KONECZNY      Reinhart Foodservice                     F4049     8   29:21  9:27 
                  64   5964 ANDREA MARTIN       Hennepin County                          F4049     9   29:42  9:34 
                  65   5304 DENNIS ST AUBIN     Team CHS                                 M4049     8   29:47  9:35 
                  66   5588 TRACY PEDERSEN      Team Hopkins                             F3039     5   29:49  9:36 
                  67   6190 ELSA BROSS          Team Hopkins                             F4049    10   29:49  9:36 
                  68   6205 CATHY BERGER        Team Hopkins                             F4049    11   29:49  9:36 
                  69   6010 DAN ORDNER          Training For Warriors East Metro         M5059     7   29:56  9:38 
                  70   5746 DAVID DIONNE        Reinhart Foodservice                     M3039    13   29:58  9:39 
                  71   5333 PABLO JORTACK       Team CHS                                 M4049     9   30:07  9:42 
                  72   5554 JEFF TREML          Team CHS                                 M4049    10   30:12  9:44 
                  73   6405 AARON BROWN         The Ballard Spahr All-Stars              M0129    13   30:14  9:44 
                  74   5851 ELISE KONERZA       BWBR                                     F0129    10   30:15  9:45 
                  75   5557 ALAN GROENE         Team CHS                                 M4049    11   30:16  9:45 
                  76   5804 BRIAN KOCH          Hennepin County                          M4049    12   30:18  9:46 
                  77   5596 ANNA DIETER         Team Hopkins                             F0129    11   30:22  9:47 
                  78   5678 KARLA VEHRS         The Ballard Spahr All-Stars              F3039     6   30:23  9:47 
                  79   5723 MARY GAY SCANLON    The Ballard Spahr All-Stars              F5059     5   30:24  9:47 
                  80   5794 JACOB OMMEN         Team CHS                                 M3039    14   30:30  9:49 
                  81   6288 BILL DUMAS          Safe and Sound!                          M3039    15   30:33  9:50 
                  82   5535 ANN LETSINGER       Blake Bears                              F3039     7   30:33  9:50 
                  83   5774 CHELSEA RITLAND     Team Hopkins                             F3039     8   30:37  9:52 
                  84   5940 CHELSEA KING        BWBR                                     F3039     9   30:37  9:52 
                  85   5722 MOLLY FITZGERALD    Kemps                                    F0129    12   30:37  9:52 
                  86   6122 ASHWIN KATURI       Slalom                                   M3039    16   30:52  9:56 
                  87   5277 DANA COLESTOCK      Hennepin County                          F3039    10   30:54  9:57 
                  88   6235 ALEKSEI BOGDANOV    Mansfield Cares Team                     M3039    17   30:55  9:57 
                  89   5288 SUSAN MOUNTAIN      Team CHS                                 F5059     6   30:57  9:58 
                  90   5973 LUKE HEGERLE        Reinhart Foodservice                     M3039    18   31:00  9:59 
                  91   5943 ALEX LAMOUREAUX     Optum (ATC Team)                         M0129    14   31:07 10:01 
                  92   5681 TIM CULBERT         Seagate Technology                       M60UP     2   31:07 10:01 
                  93   5867 SHANNON MOSEMAN     Team CHS                                 F4049    12   31:09 10:02 
                  94   5680 ANGELA CULBERT      Seagate Technology                       F5059     7   31:15 10:04 
                  95   5705 MARGUERITE SCHAUER  Team CHS                                 F0129    13   31:15 10:04 
                  96   6433 CHARLES NELSON      The Ballard Spahr All-Stars              M4049    13   31:16 10:04 
                  97   6107 BARBARA RUMMEL      The Ballard Spahr All-Stars              F5059     8   31:18 10:05 
                  98   5691 MATTHEW ROELLICH    Team CHS                                 M3039    19   31:30 10:09 
                  99   6362 MICKIE DENT         Team CHS                                 F5059     9   31:33 10:10 
                 100   5582 CRYSTAL LIEPA       Team Hopkins                             F3039    11   31:35 10:10 
                 101   6020 KEVIN TAMTE         Training For Warriors East Metro         M4049    14   31:39 10:11 
                 102   5434 ANNIE SCHRIEVER     Hennepin County                          F3039    12   31:39 10:12 
                 103   5575 TERESE KUNICK       Team Hopkins                             F3039    13   31:40 10:12 
                 104   6223 DUANE SMITH         Training For Warriors East Metro         M5059     8   31:41 10:12 
                 105   6088 KARI KRAUTBAUER     Slalom                                   F3039    14   31:43 10:13 
                 106   5501 ASHLEY EVERETT      Hennepin County                          F3039    15   31:46 10:14 
                 107   5286 GLEN TESKE          Hennepin County                          M60UP     3   31:55 10:17 
                 108   5463 GUILLAUME CARMES    Team CHS                                 M3039    20   32:16 10:23 
                 109   5280 KIMBERLY WOODIN     Hennepin County                          F5059    10   32:18 10:24 
                 110   5504 CHRISTINE HENNING   Training For Warriors East Metro         F4049    13   32:22 10:25 
                 111   6193 EMILY GRUENEWALD    Team Hopkins                             F3039    16   32:22 10:25 
                 112   5218 BENJAMIN CASON      SFM - The Work Comp Experts              M0129    15   32:25 10:27 
                 113   5894 JOHN MATTILA        Team CHS                                 M5059     9   32:26 10:27 
                 114   5507 CHRISTINE SORENSON- Hennepin County                          F5059    11   33:02 10:38 
                 115   5347 REBECAA LARSON      Team CHS                                 F3039    17   33:19 10:44 
                 116   5713 ROB ANFINSEN        SFM - The Work Comp Experts              M0129    16   33:19 10:44 
                 117   5488 JODY WALDO          Training For Warriors East Metro         F4049    14   33:39 10:50 
                 118   6294 DAVE SOMMERNESS     EXB Solutions                            M5059    10   33:47 10:53 
                 119   6266 HASAAN DIVERS       EXB Solutions                            M0129    17   33:52 10:54 
                 120   5837 KATIA CHARLES       Hennepin County                          F3039    18   34:08 11:00 
                 121   6080 JENNIFER STOKER     EXB Solutions                            F0129    15   34:12 11:01 
                 122   6381 SHAMINA HILDRETH    Boston Scientific                        F3039    19   34:19 11:03 
                 123   5734 SHELLEY MARKVE      PreferredOne                             F5059    12   34:24 11:05 
                 124   6187 BERNIE BRONDUM      Advanced Wireless                        M4049    15   34:40 11:10 
                 125   5719 KARA CASTEEL        Training For Warriors East Metro         F3039    20   34:44 11:11 
                 126   5584 REBECCA SCHMITZ     Team Hopkins                             F3039    21   34:48 11:12 
                 127   5739 HEDDY ERICKSON      PreferredOne                             F4049    15   34:58 11:15 
                 128   6287 GABBIE JOHNSON      Safe and Sound!                          F3039    22   35:01 11:17 
                 129   5528 LYDIA KITTELSON     Hennepin County                          F3039    23   35:05 11:18 
                 130   5441 DORIS BRALEY        Hennepin County                          F60UP     1   35:09 11:19 
                 131   5440 NILS DYBVIG         Hennepin County                          M5059    11   35:09 11:19 
                 132   5547 KEN COONS           Advanced Wireless                        M4049    16   35:09 11:19 
                 133   6144 MARIE MATZEN        Seagate Technology                       F5059    13   35:15 11:21 
                 134   5781 DIANE MERZ          Hennepin County                          F60UP     2   35:16 11:21 
                 135   5617 JENNIFER KOPISCHKE  Team Hopkins                             F3039    24   35:21 11:23 
                 136   5128 RITA JUDA           Wells Fargo                              F5059    14   35:21 11:23 
                 137   5623 DEE DENHARTOG       Team Hopkins                             F5059    15   35:27 11:25 
                 138   5835 LIZ LOCH            PreferredOne                             F4049    16   35:27 11:25 
                 139   5546 NIDHI MOGILI        Team CHS                                 F0129    17   35:30 11:26 
                 140   5516 HOJOON CHA          Hennepin County                          M5059    12   35:35 11:27 
                 141   5654 KARIN MARSHALL      Hennepin County                          F60UP     3   35:41 11:29 
                 142   5229 RUTH PURKAPILE      Hennepin County                          F5059    16   35:47 11:31 
                 143   5372 DENISE WYNN         Hennepin County                          F5059    17   35:48 11:32 
                 144   5207 KEVIN WYNN          Hennepin County                          M5059    13   35:48 11:32 
                 145   5397 GLORIA OLSON        Hennepin County                          F60UP     4   35:49 11:32 
                 146   5396 SUSAN CARR          Hennepin County                          F60UP     5   35:54 11:34 
                 147   6177 TRUDIE COONS        Advanced Wireless                        F4049    17   35:54 11:34 
                 148   5912 SUSAN MCCAULEY      Hennepin County                          F60UP     6   35:59 11:35 
                 149   6303 ALEC MICKELSON      Safe and Sound!                          M0129    18   35:59 11:35 
                 150   5574 SHAWN HOGENDORN     Team Hopkins                             F5059    18   36:19 11:42 
                 151   5498 ASHLEY HANSEN       Training For Warriors East Metro         F3039    25   36:20 11:42 
                 152   5583 BRENDA BJORLIN      Team Hopkins                             F5059    19   36:24 11:43 
                 153   6356 KATELYN HOLLAWAY    Slalom                                   F3039    26   36:26 11:44 
                 154   6250 BRYAN HOLLAWAY      Slalom                                   M3039    21   36:27 11:44 
                 155   5537 PURUSHOTHAM THENEPA Team CHS                                 M3039    22   36:33 11:46 
                 156   5439 DAVID LUNDQUIST     Team CHS                                 M60UP     4   36:36 11:47 
                 157   6321 DYLAN KRATZKE       The Ballard Spahr All-Stars              M0129    19   36:43 11:49 
                 158   5570 OLIVIA KRATZKE      The Ballard Spahr All-Stars              F0129    18   36:44 11:50 
                 159   5305 SARAH HAUGEN        Team CHS                                 F3039    27   36:54 11:53 
                 160   6062 REBECCA SCHUBRING   Blake Bears                              F5059    20   37:08 11:57 
                 161   5230 JILL BARRY          Hennepin County                          F5059    21   37:26 12:03 
                 162   5332 DAVID HANSEN        Hennepin County                          M3039    23   37:35 12:06 
                 163   5331 JESSICA HANSEN      Hennepin County                          F3039    28   37:36 12:06 
                 164   5591 TOM KVALE           Team Hopkins                             M5059    14   37:38 12:07 
                 165   5576 JAMES IKHAML        Team Hopkins                             M4049    17   37:43 12:09 
                 166   6116 JEANNE SUTTON       Reinhart Foodservice                     F3039    29   38:07 12:16 
                 167   5951 MELISSA DONNDELINGE Training For Warriors East Metro         F3039    30   38:13 12:18 
                 168   5615 WILLIAM BUCKLEY     Team CHS                                 M3039    24   38:13 12:18 
                 169   5577 SUZANNE JOHNSON     Team Hopkins                             F4049    18   38:17 12:20 
                 170   6375 SARAH SHAW          Hennepin County                          F4049    19   39:16 12:39 
                 171   5381 MARCIA PETERSON     Hennepin County                          F60UP     7   39:17 12:39 
                 172   5649 KATHRYN COLEMAN     Hennepin County                          F3039    31   39:29 12:43 
                 173   5733 JASON ROYS          PreferredOne                             M3039    25   39:40 12:46 
                 174   5666 ANNIE CRAWFORD      Hennepin County                          F4049    20   39:40 12:46 
                 175   5853 JAKE HAMLIN         Team CHS                                 M4049    18   40:26 13:01 
                 176   5460 MICHELLE WEFEL      Boston Scientific                        F3039    32   40:29 13:02 
                 177   5647 MARIA ROSE          Hennepin County                          F3039    33   40:32 13:03 
                 178   5565 QUEETA LOPEZ        Hennepin County                          F3039    34   40:40 13:06 
                 179   5235 LOIS NILSON         Hennepin County                          F60UP     8   40:43 13:07 
                 180   5549 KHOI DUONG          Team CHS                                 M0129    20   40:53 13:10 
                 181   5500 MARIANA FRYE        Team CHS                                 F3039    35   40:54 13:10 
                 182   5782 DOUGALS MERZ        Hennepin County                          M60UP     5   41:10 13:15 
                 183   5644 AZUR WALTERS        Hennepin County                          F4049    21   41:13 13:16 
                 184   5643 COLLEEN DUFEK       Hennepin County                          F4049    22   41:41 13:25 
                 185   5798 KAILEEN CHEN        Hennepin County                          F4049    23   41:56 13:30 
                 186   5797 STEVEN LOUIE        Hennepin County                          M60UP     6   41:56 13:30 
                 187   5637 KIRSTEN RAIN        Blake Bears                              F4049    24   42:00 13:32 
                 188   5753 SHEILA CUNNINGHAM   Landscape Structures Inc                 F3039    36   42:02 13:32 
                 189   5892 HANNAH MARSCHINKE   Hennepin County                          F3039    37   42:18 13:37 
                 190   6022 JENNIFER WEISS      Training For Warriors East Metro         F5059    22   42:32 13:42 
                 191   6222 MICHELLE SMITH      Training For Warriors East Metro         F5059    23   42:34 13:42 
                 192   5517 JENNIFER CHA        Hennepin County                          F4049    25   42:40 13:44 
                 193   5464 WHITNEY MAGY        Kemps                                    F3039    38   42:44 13:46 
                 194   5465 DENISE ASHFORD      Kemps                                    M5059    15   42:46 13:46 
                 195   5495 JOHN HARDMAN        Team CHS                                 M60UP     7   42:48 13:47 
                 196   6180 ANNA DANIELSON      Advanced Wireless                        F0129    19   42:58 13:50 
                 197   5172 KELLY THOMPSON      Minnesota Population Center              F3039    39   43:34 14:02 
                 198   5472 ANNE DENNY          SFM - The Work Comp Experts              F5059    24   43:37 14:03 
                 199   5751 HOLLY ANDREEN       SFM - The Work Comp Experts              F5059    25   43:37 14:03 
                 200   5387 JULIE BANKER        SFM - The Work Comp Experts              F4049    26   43:38 14:03 
                 201   5614 TERESA MORENO       Hennepin County                          F60UP     9   43:39 14:03 
                 202   6166 DERRICK AGATE SR.   Team Hopkins                             M5059    16   43:50 14:07 
                 203   5578 TERRY JOHNSON       Team Hopkins                             M4049    19   43:51 14:07 
                 204   5566 LUIS LOPEZ          Hennepin County                          M3039    26   43:51 14:07 
                 205   6021 JENNIFER TAMTE      Training For Warriors East Metro         F4049    27   43:55 14:08 
                 206   5755 REBECCA SWENSON     PreferredOne                             F5059    26   44:05 14:12 
                 207   5208 JUDE MOSES          Hennepin County                          M5059    17   44:27 14:19 
                 208   5855 ALYSSA VANG         Hennepin County                          F4049    28   45:53 14:46 
                 209   5687 YER CHANG           Hennepin County                          F3039    40   45:54 14:47 
                 210   5455 HEATHER SWEET       Training For Warriors East Metro         F4049    29   46:17 14:54 
                 211   6175 JEFF HARMS          Training For Warriors East Metro         M4049    20   46:17 14:54 
                 212   6164 BRITTANY BANCROFT   Team Hopkins                             F3039    41   46:35 15:00 
                 213   6224 TIM BANCROFT        Team Hopkins                             M3039    27   46:36 15:00 
                 214   5849 HEATHER CLARK       PreferredOne                             F4049    30   46:40 15:02 
                 215   5272 LINDSEY JOHNSON     Hennepin County                          F3039    42   46:51 15:05 
                 216   6108 LYNN OTTO           Training For Warriors East Metro         F5059    27   47:06 15:10 
                 217   5509 DARINA KORN         Training For Warriors East Metro         F0129    20   47:06 15:10 
                 218   5505 KIMBERLY VOLNER     Training For Warriors East Metro         F5059    28   47:07 15:10 
                 219   5792 MARTIN ALPERT       Hennepin County                          M60UP     8   47:17 15:14 
                 220   5419 RACHEL LARSON       Hennepin County                          F3039    43   48:01 15:28 
                 221   5436 SUSAN SALINAS       Hennepin County                          F60UP    10   48:13 15:32 
                 222   5579 LAURA KELZER        Team Hopkins                             F3039    44   48:17 15:33 
                 223   6011 MICHON ORDNER       Training For Warriors East Metro         F5059    29   48:22 15:34 
                 224   5645 JAMES DUFEK         Hennepin County                          M4049    21   48:36 15:39 
                 225   6182 SCOTT THOMPSON      Advanced Wireless                        M5059    18   49:00 15:47 
                 226   5683 PRITAM SHYAM        Optum (ATC Team)                         M0129    21   49:18 15:52 
                 227   6112 BECKI MANDT         Mansfield Cares Team                     F4049    31   49:34 15:58 
                 228   5524 BRITTANY VOSS       Team CHS                                 F3039    45   49:39 15:59 
                 229   6249 THOMAS LOVETT       The Ballard Spahr All-Stars              M60UP     9   49:39 15:59 
                 230   5896 BRYAN BRIGNAC       Team CHS                                 M3039    28   49:39 15:59 
                 231   5711 STEVE BARE          Hennepin County                          M5059    19   49:47 16:02 
                 232   5710 ELIZABETH BARE      Hennepin County                          F5059    30   49:47 16:02 
                 233   6113 MICHAEL MANDT       Mansfield Cares Team                     M4049    22   49:52 16:03 
                 234   5689 MAI NHIA XIONG-CHAN Hennepin County                          F3039    46   50:01 16:06 
                 235   5686 MAYKAO HANG         Hennepin County                          F4049    32   50:02 16:07 
                 236   5945 WENDY GUINEY        Reinhart Foodservice                     F4049    33   50:11 16:09 
                 237   5814 TAMMY TOWNER        Reinhart Foodservice                     F5059    31   50:12 16:10 
                 238   5745 MEGAN STEIGAUF      Reinhart Foodservice                     F0129    21   50:17 16:12 
                 239   5483 SARAH FLEMING       Team CHS                                 F3039    47   50:26 16:14 
                 240   6406 DORIS JOB-WIXO      Kemps                                    F5059    32   50:45 16:21 
                 241   5199 REBECCA FELION      SFM - The Work Comp Experts              F60UP    11   51:11 16:29 
                 242   5556 PAM ANDERSON        Team CHS                                 F5059    33   52:00 16:44 
                 243   5646 DENISE GABRIEL      Hennepin County                          F5059    34   52:21 16:51 
                 244   5382 HOLLYANN HANSON     Hennepin County                          F60UP    12   52:30 16:54 
                 245   5334 KEVIN NEWTON        Team CHS                                 M60UP    10   52:38 16:57 
                 246   5607 MATTHEW SMITH       Team CHS                                 M5059    20   52:39 16:57 
                 247   5900 SUE HEBEISEN        Team Hopkins                             F5059    35   52:40 16:58 
                 248   6184 JENISE JOHNSON      Advanced Wireless                        F60UP    13   52:40 16:58 
                 249   5493 VANESSA SABIN       Team CHS                                 F3039    48   53:05 17:05 
                 250   5163 KIMBERLY GRIGGS     Landscape Structures Inc                 F5059    36   53:42 17:17 
                 251   5247 RUTH AHRENS         SFM - The Work Comp Experts              F5059    37   53:45 17:18 
                 252   5328 JENNIFER PITTELKOW  Team CHS                                 F3039    49   53:58 17:23 
                 253   5668 ALEXIS HORSTMAN     Team CHS                                 F0129    22   54:01 17:23 
                 254   5673 WENDY LEWIS         Team CHS                                 F4049    34   54:05 17:25 
                 255   5832 JOHN PUCHTEL        Team CHS                                 M5059    21   54:05 17:25 
                 256   5821 CLAIRE GIANCOLA-BEL Team CHS                                 F5059    38   54:06 17:25 
                 257   5674 CHRISTOPHER JOHNSON Team CHS                                 M4049    23   54:06 17:25 
                 258   5823 JENNY SCHUMANN      Team CHS                                 F5059    39   54:06 17:25 
                 259   5514 KELLY MYERS         Team CHS                                 M5059    22   54:07 17:25 
                 260   5671 ANISHA ALLEN        Hennepin County                          F4049    35   54:11 17:27 
                 261   6065 LYNN MILLER         Team Hopkins                             F60UP    14   54:22 17:30 
                 262   6066 ROGER MILLER        Team Hopkins                             M60UP    11   54:23 17:31 
                 263   5760 COBY SCHRIEVER      Hennepin County                          M4049    24   54:25 17:31 
                 264   5586 JEFF GOTFREDSON     Team Hopkins                             M5059    23   54:26 17:31 
                 265   5580 KARI SAMUELSON      Team Hopkins                             F5059    40   54:26 17:32 
                 266   5581 MICHAEL YASIS       Team Hopkins                             M5059    24   54:28 17:32 
                 267   5899 JIM HEBEISEN        Team Hopkins                             M5059    25   54:28 17:32 
                 268   5738 KRISTIN MERTES      Optum (ATC Team)                         F5059    41   54:55 17:41 
                 269   5702 SEAN LEARY          Optum (ATC Team)                         M0129    22   54:56 17:41 
                 270   6196 ANGELA NEUMAN       Team Hopkins                             F5059    42   55:02 17:43 
                 271   6230 ABIGAIL NEUMAN      Team Hopkins                             F0129    23   55:03 17:43 
                 272   6229 MASON NEUMAN        Team Hopkins                             M0129    23   55:05 17:44 
                 273   6195 KEVIN NEUMAN        Team Hopkins                             M5059    26   55:06 17:44 
                 274   5829 MILEN MYANKOV       Hennepin County                          M5059    27   55:10 17:46 
                 275   6231 JESSICA NEUMAN      Team Hopkins                             F0129    24   55:11 17:46 
                 276   5828 ZHANETA MYANKOVA    Hennepin County                          F5059    43   55:11 17:46 
                 277   5709 JANEY LOVELOCK      Team Hopkins                             F5059    44   55:13 17:47 
                 278   5553 ERICA IVERSON       Team Hopkins                             F4049    36   55:13 17:47 
                 279   6165 PAT BOYD            Team Hopkins                             F60UP    15   55:13 17:47 
                 280   5918 TAMMY RENNAKER      Hennepin County                          F3039    50   55:33 17:53 
                 281   5917 GINA KIRKPATRICK    Hennepin County                          F4049    37   55:33 17:53 
                 282   5707 RACINE HANSEN       Optum (ATC Team)                         F0129    25   55:34 17:53 
                 283   6104 DANIEL CAWOOD       Optum (ATC Team)                         M0129    24   55:34 17:53 
                 284   5941 ARUN BATCHU         Optum (ATC Team)                         M4049    25   55:35 17:54 
                 285   5650 KATE LINDEN         Hennepin County                          F5059    45   55:36 17:54 
                 286   5651 BILL LINDEN         Hennepin County                          M60UP    12   55:37 17:54 
                 287   5203 KALI ARO            Hennepin County                          F3039    51   55:40 17:55 
                 288   5796 WILLIAM LYNCH       Hennepin County                          M4049    26   55:46 17:57 
                 289   6186 CONNIE NELSON       Advanced Wireless                        F5059    46   56:11 18:05 
                 290   6178 CORTNEY NEIDERMYER  Advanced Wireless                        F0129    26   56:15 18:07 
                 291   6179 KATELYNN NEIDERMYER Advanced Wireless                        F0129    27   56:15 18:07 
                 292   6181 ANGIE GORE          Advanced Wireless                        F3039    52   56:16 18:07 
                 293   6185 VICKIE GRAHN        Advanced Wireless                        F5059    47   57:04 18:22 
                 294   5420 BRENT LARSON        Hennepin County                          M3039    29   57:52 18:38 
                 295   5736 ELAINE FRIES        Blake Bears                              F60UP    16   58:05 18:42 
                 296   5737 BILL JOHNSON        Blake Bears                              M60UP    13   58:10 18:44 
                 297   5606 RENA SOLUM          Team CHS                                 F3039    53   58:45 18:55 
                 298   5326 EILEEN BALDESHWILER Team CHS                                 F3039    54   58:46 18:55 
                 299   5601 DANIELLE FREELOVE   Team CHS                                 F0129    28 1:00:01 19:19 
                 300   5603 STEPHANIE IDE       Team CHS                                 F3039    55 1:00:02 19:20 
                 301   6140 JULIE GUSTAFSON     Mansfield Cares Team                     F5059    48 1:01:51 19:55 
                 302   6160 MADDY GUSTAFSON     Mansfield Cares Team                     F0129    29 1:01:52 19:55 
                 303   6111 TRACY IVERSON       Reinhart Foodservice                     F3039    56 1:02:31 20:08 
                 304   6046 RITA AUSTIN         Hennepin County                          F60UP    17 1:07:53 21:51 
                 305   6052 LISA CHAMBERLIN     Hennepin County                          F60UP    18 1:07:54 21:52 
                 306   5386 SUSAN GILLMAN       Hennepin County                          F4049    38 1:13:21 23:37 
                 307   5471 REBECCA LITMAN      Hennepin County                          F60UP    19 1:13:21 23:37 
                 308   6371 MONA DEOFERIO       Hennepin County                          F4049    39 1:13:21 23:37