Waupaca, WI
8/17/2019











            WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 4 AND UNDER
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1   28 Jordyn McKenzie                4 F   F0104      1 Whitewat WI    9:40 
    2   43 Micah Docter                   4 M   M0104      1 Wheaton  IL    9:44 
    3   14 Kashton Ford                   4 M   M0104      2 Winnecon WI   10:45 
    4   16 Eisley Nelson                  4 F   F0104      2 Plover   WI   10:50 
    5    2 McKenzi Pereira Da Sil         4 F   F0104      3 Oshkosh  WI   10:51 
    6    4 Clara Cloninger                4 F   F0104      4 Neenah   WI   12:21 
    7   19 Wesley Stinemates              4 M   M0104      3 Dubuque  IA   12:28 
    8   60 Lilah Thompson                 4 F   F0104      5 Mt Pleas WI   12:29 
    9   15 Zoe Dunaj                      4 F   F0104      6 Waupaca  WI   13:36 
   10   41 Izraya Brandvold               4 F   F0104      7 Waupaca  WI   13:46 
   11   26 Rainier Baeseman               4 F   F0104      8 Waupaca  WI   13:58 
   12   47 Hadlee Bahr                    4 F   F0104      9 Waupaca  WI   17:55 
   13   23 Sophia Bowden                  4 F   F0104     10 Waupaca  WI   19:03 
   14   30 Anna Hardy                     4 F   F0104     11 Neenah   WI   22:38 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 5 AND 6
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               50 FOOT SWIM - 0.6 MILE BIKE - 0.15 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1   62 Ben Morgen                     6 M   M0506      1 Oshkosh  WI    6:08 
    2   10 Elliott Strebelinski           6 M   M0506      2 Fremont  WI    6:16 
    3   49 Griffin Pate                   6 M   M0506      3 Waupaca  WI    6:22 
    4   56 River Jezwinski                5 F   F0506      1 Oshkosh  WI    6:41 
    5   53 Jonah Ropson                   5 M   M0506      4 Green Ba WI    6:41 
    6   35 Ryker Tingley                  6 M   M0506      5 Green Ba WI    6:47 
    7    1 Owen Hartwig                   5 M   M0506      6 Waupaca  WI    6:53 
    8   34 Harper Wood                    6 F   F0506      2 Waupaca  WI    6:54 
    9   61 Kiptyn Doolin                  5 M   M0506      7 Greenvil WI    6:56 
   10   31 Raphael Huibregtse             6 M   M0506      8 Berlin   WI    6:58 
   11   52 Simon Schiek                   5 M   M0506      9 Oshkosh  WI    7:07 
   12   59 Tessa Kwapil                   6 F   F0506      3 Mt Pleas WI    7:07 
   13    6 Benjamin Klinke                5 M   M0506     10 Madison  WI    7:07 
   14    3 Macy Pawlowski                 6 F   F0506      4 Franklin WI    7:28 
   15    7 Dalys Rehwinkel                6 F   F0506      5 Holmen   WI    7:28 
   16   24 Jonathan Rodenz                6 M   M0506     11 Waupaca  WI    7:40 
   17   46 Jasper Weber                   6 M   M0506     12 Oak Park IL    7:57 
   18   21 Benson Green                   6 M   M0506     13 Waupaca  WI    7:59 
   19   18 Austin Keeling                 6 M   M0506     14 Hales Co WI    8:04 
   20   13 Teelin Ford                    6 F   F0506      6 Winnecon WI    8:05 
   21   51 Luci Niemuth                   6 F   F0506      7 Waupaca  WI    8:17 
   22   37 Theo Doscher                   5 M   M0506     15 Waupaca  WI    8:26 
   23   27 Sydney McKenzie                5 F   F0506      8 Whitewat WI    8:26 
   24   54 Elsie Schwartzmiller           6 F   F0506      9 St Paul  MN    8:30 
   25   11 Eve Heidenreich                5 F   F0506     10 Strum    WI    8:33 
   26   38 Chloe Sharelis                 6 F   F0506     11 Appleton WI    8:40 
   27   44 Rosemary Olsen                 5 F   F0506     12 Shorevie MN    8:56 
   28    5 Calvin Stults                  6 M   M0506     16 Waupaca  WI    8:58 
   29   17 Jack Van Zeeland               5 M   M0506     17 Appleton WI    8:58 
   30   33 Quinn Karnitz                  5 F   F0506     13 Neenah   WI    9:09 
   31   36 Sydney Ostroth                 6 F   F0506     14 Oshkosh  WI    9:19 
   32    9 Layne Doman                    5 F   F0506     15 Hay Fiel MN    9:56 
   33   25 Sloane Rintala                 5 F   F0506     16 Plover   WI    9:58 
   34   55 Valerie Jimenez                6 F   F0506     17 Appleton WI    9:58 
   35    8 Piper Ayala                    5 F   F0506     18 New Lond WI   10:32 
   36   42 Retta Conboy                   5 F   F0506     19 Rocheste MN   10:52 
   37   57 Lily Utecht                    5 F   F0506     20 Amherst  WI   11:05 
   38   12 Paige Van Zeeland              5 F   F0506     21 Appleton WI   11:37 
   39   48 Shae Konrad                    6 F   F0506     22 Greenvil WI   11:49 
   40   32 Dylan Schapiro                 5 M   M0506     18 Appleton WI   11:50 
   41   45 Kamryn Kizewski                5 F   F0506     23 Iola     WI   12:43 
   42   40 Zoey Dennee                    5 F   F0506     24 Appleton WI   15:21 
   43   39 Charlotte Dennee               5 F   F0506     25 Appleton WI   15:24 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 7 AND 8
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Ag Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ == === ===== ====== ======== == ======= 
    1  118 Leo Lawrence                  8 M   M0708      1 Chicago  IL    8:32 
    2  117 Rex Lawrence                  8 M   M0708      2 Chicago  IL    8:33 
    3  121 Matthew Rodenz                8 M   M0708      3 Waupaca  WI    8:49 
    4  102 Gabnella Pereira Da Sil       8 F   F0708      1 Oshkosh  WI    9:00 
    5  136 Ailan Karns                   7 M   M0708      4 Oshkosh  WI    9:15 
    6  138 Hunter Witt                   8 M   M0708      5 Monona   WI    9:19 
    7  145 Will Schiek                   8 M   M0708      6 Oshkosh  WI    9:21 
    8  101 Meredith Hartwig              7 F   F0708      2 Waupaca  WI    9:25 
    9  131 Evelyn Fleming                8 F   F0708      3 Amherst  WI    9:36 
   10  126 Corah Holzheu                 7 F   F0708      4 Neenah   WI    9:41 
   11  108 Emmet Williams                8 M   M0708      7 Appleton WI    9:41 
   12  148 Aubrey Anderson               7 F   F0708      5 Waupaca  WI    9:44 
   13  111 Brayden Nelson                7 M   M0708      8 Plover   WI    9:58 
   14  141 Logan Van Der Geest           7 M   M0708      9 Colgate  WI    9:59 
   15  149 Per Andersen                  8 M   M0708     10 Rocheste MN   10:02 
   16  142 Lane Konrad                   8 M   M0708     11 Greenvil WI   10:02 
   17  104 Lexi Pawlowski                8 F   F0708      6 Franklin WI   10:04 
   18  112 Avalon Rhode                  8 F   F0708      7 Waupaca  WI   10:04 
   19  109 Leana Biesek                  8 F   F0708      8 Wautoma  WI   10:07 
   20  122 Miles Oleson                  7 M   M0708     12 Shiocton WI   10:08 
   21  134 Claire Van Rens               8 F   F0708      9 Depere   WI   10:10 
   22  152 Jordan Dapra                  8 M   M0708     13 Caledoni WI   10:13 
   23  123 Eleanor Rintala               7 F   F0708     10 Plover   WI   10:15 
   24  129 Kate Wojcik                   8 F   F0708     11 Marshfie WI   10:16 
   25  119 Philip Green                  7 M   M0708     14 Waupaca  WI   10:37 
   26  106 Ainsley Rehwinkel             8 F   F0708     12 Holmen   WI   10:39 
   27  105 Alyssa Keil                   7 F   F0708     13 Waupaca  WI   10:45 
   28  147 Liam Swisher                  8 M   M0708     15 Waupaca  WI   10:49 
   29  130 Brendan Ostroth               8 M   M0708     16 Oshkosh  WI   10:52 
   30  143 Easton Wehling                8 M   M0708     17 Mondovi  WI   10:52 
   31  214 Adelaide Unertl               8 F   F0708     14 Waupaca  WI   11:12 
   32  120 Maura Marggraf                8 F   F0708     15 Sturgeon WI   11:25 
   33  151 Adaya Jezwinski               7 F   F0708     16 Oshkosh  WI   11:29 
   34  132 Lila Docter                   7 F   F0708     17 Wheaton  IL   11:40 
   35  125 Iven Olson                    7 M   M0708     18 Waupaca  WI   11:48 
   36  137 Riley Dudek                   8 F   F0708     18 Redgrani WI   11:59 
   37  107 Hadley Doman                  7 F   F0708     19 Hay Fiel MN   12:01 
   38  127 Lucy Schapiro                 8 F   F0708     20 Appleton WI   12:02 
   39  150 Ryan Nielsen                  7 M   M0708     19 Waupaca  WI   12:12 
   40  103 Marisa Heller                 7 F   F0708     21 Mequon   WI   12:29 
   41  128 Leighton Tingley              8 F   F0708     22 Green Ba WI   12:34 
   42  124 Morgan Huibregtse             8 F   F0708     23 Berlin   WI   12:37 
   43  139 Ryan Gathje                   8 M   M0708     20 Stevens  WI   12:50 
   44   58 Faith Utecht                  8 F   F0708     24 Amherst  WI   13:06 
   45  114 Elin Williamson               7 F   F0708     25 Appleton WI   13:07 
   46  135 Dean Gingher                  8 M   M0708     21 Cottage  WI   13:18 
   47  113 Mia Dunaj                     7 F   F0708     26 Waupaca  WI   13:28 
   48  110 Parker Nelson                 7 M   M0708     22 Plover   WI   13:38 
   49  115 Alexis Zuleger                7 F   F0708     27 Menasha  WI   14:45 

              WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  216 Megan Estill                  10 F   F0910      1 Hartland WI    8:46 
    2  211 Isabella Wojcik               10 F   F0910      2 Marshfie WI    8:54 
    3  213 Sage Soto                      9 F   F0910      3 Waupaca  WI    9:03 
    4  204 Coraline Strebelinski          9 F   F0910      4 Fremont  WI    9:32 
    5  217 Arjen Karns                   10 M   M0910      1 Oshkosh  WI    9:57 
    6  209 Carson Wood                    9 M   M0910      2 Waupaca  WI   10:04 
    7  232 Mia Schiek                     9 F   F0910      5 Oshkosh  WI   10:11 
    8  202 Nelly Ayala                    9 F   F0910      6 New Lond WI   10:14 
    9  205 Charlotte Keeling              9 F   F0910      7 Hales Co WI   10:15 
   10  212 Dane Schmidt                   9 M   M0910      3 Fond Du  WI   10:15 
   11  231 Charlie Kwapil                 9 M   M0910      4 Racine   WI   10:17 
   12  215 Esten Siebert                 10 M   M0910      5 Waukesha WI   10:56 
   13  229 Dylan Johnson                 10 M   M0910      6 Waupaca  WI   11:08 
   14  228 Gavin Swisher                  9 M   M0910      7 Waupaca  WI   11:11 
   15  230 Ryden Jezwinski                9 M   M0910      8 Oshkosh  WI   11:12 
   16  208 Alec Olson                    10 M   M0910      9 Waupaca  WI   11:13 
   17  201 Sarah Heller                  10 F   F0910      9 Mequon   WI   11:23 
   18  222 Eleanor Litzau                 9 F   F0910     10 Wauwatos WI   11:24 
   19  219 Cameron Dapra                 10 M   M0910     11 Caledoni WI   11:34 
   20  221 Brayden Van Der Geest          9 M   M0910     12 Colgate  WI   11:39 
   21  227 Blake Lederhaus                9 M   M0910     13 Neenah   WI   11:47 
   22  223 Scarlette Weber                9 F   F0910     11 Oak Park IL   11:56 
   23  226 Caden Ledarhaus               10 M   M0910     14 Neenah   WI   11:56 
   24  206 Calvin Stinemates              9 M   M0910     15 Dubuque  WI   12:02 
   25  218 Whitney Olsen                  9 F   F0910     12 Shorevie MN   12:09 
   26  224 Lily Fields                    9 F   F0910     13 Weyauweg WI   12:30 
   27  220 Zander Dunaj                  10 M   M0910     18 Ogdensbu WI   12:50 
   28  210 Evangelene Tingley             9 F   F0910     14 Green Ba WI   12:53 
   29  207 Chase Loughrin                 9 M   M0910     19 Hortonvi WI   13:12 
   30  203 Charles Williams              10 M   M0910     24 Appleton WI   34:52 

          WAUPACA AREA YOUTH TRIATHLON RESULTS - 9 AND 10 - SWIM
                   WAUPACA, WISCONSIN - August 18, 2017
               200 FOOT SWIM - 1.0 MILE BIKE - 0.3 MILE RUN
Place No.  Name                         Age Sex Div   Div Pl City     St Finish     
===== ==== ============================ === === ===== ====== ======== == ======= 
    1  278 Zoe Gruber                    10 F   F0910      8 Suamico  WI   10:28 
    2  282 Sam Bergin                     9 M   M0910     10 Brookfie WI   11:18 
    3  281 Benjamin Diep                 10 M   M0910     16 Wilmette IL   12:21 
    4  276 Hans Williamson               10 M   M0910     17 Appleton WI   12:33 
    5  285 Kaylee Dalsbo                 10 F   F0910     15 Plover   WI   13:37 
    6  275 Madigan Rhode                 10 F   F0910     16 Waupaca  WI   13:49 
    7  280 Axel Rintala                  10 M   M0910     20 Plover   WI   14:47 
    8  277 Isabella Pucillo              10 F   F0910     17 Waupaca  WI   15:25 
    9  284 Finn Hartwig                   9 M   M0910     21 Waupaca  WI   16:28 
   10  286 Brody Pate                    10 M   M0910     22 Waupaca  WI   16:45 
   11  283 Max Brey                       9 M   M0910     23 Waupaca  WI   16:46