Mudman Spirit Mountain -
Duluth, MN
7/26/2014

race logo










					                              Mudman - Duluth
                               Duluth, MN		
                               July 26, 2014
                                    5K



----------------------------------------------------------------------------
                       PARENT/CHILD TEAM RESULTS COED
----------------------------------------------------------------------------

  1.   43:13 Mudscicles               
===================================
  1    42:55  Maren Friday        11 F Duluth             MN 
  2    43:31  Bret Friday         43 M Duluth             MN 

  2.   47:14 Streu                    
===================================
  1    39:30  Braeden Streu       12 M Esko               MN 
  2    54:57  Judie Streu         42 F Esko               MN 

  3.   54:27 Go Hard                  
===================================
  1    45:08  Jeremiah Haines     13 M Grand Marais       MN 
  2  1:03:45  Teresa Lindskog     32 F Grand Marais       MN 

  4.   54:28 Battle Axe Mudders       
===================================
  1    51:38  Don Warmington      54 M Duluth             MN 
  2    57:17  Laura Lee Wrazidlo  45 F Duluth             MN 

  5.   56:13 Team Austin              
===================================
  1    56:12  Benjamin Austin     10 M Duluth             MN 
  2    56:14  Elizabeth Austin-Minor 43 F Duluth             MN 

  6.   57:55 The Half Muds            
===================================
  1    57:19  Landon Puffer       10 M Duluth             MN 
  2    58:31  Madison Missy       20 F Duluth             MN 

  7.   58:07 The Full Muds            
===================================
  1    57:43  Lance Puffer        11 M Duluth             MN 
  2    58:32  Stephanie Puffer    47 F Duluth             MN 

  8. 1:02:25 Mud Skiers               
===================================
  1  1:02:21  Sydney David        11 F Proctor            MN 
  2  1:02:29  Tom David           45 M Proctor            MN 

  9. 1:11:52 Team DeBock              
===================================
  1  1:11:52  Steve Debock        44 M Duluth             MN 
  2  1:11:52  Brittany Debock     21 F Duluth             MN 

 10. 1:12:50 Ready..Fire..Aim         
===================================
  1  1:12:50  April Benedict      15 F Proctor            MN 
  2  1:12:50  Ross Benedict       56 M Proctor            MN 

 11. 1:13:10 Scrambled Legs           
===================================
  1  1:13:10  Jeff Muellner       57 M Proctor            MN 
  2  1:13:10  Angie Thibault      39 F Duluth             MN 

 12. 1:13:30 muddin buddies           
===================================
  1  1:13:28  Taylor Leenerts     12 F Bowlus             MN 
  2  1:13:31  Greg Greer          45 M Isanti             MN 

 13. 1:14:40 Krueger                  
===================================
  1  1:14:40  Adrianne Krueger    11 F Superior           WI 
  2  1:14:40  Chad Krueger        37 M Superior           WI 

 14. 1:16:02 Down and dirty           
===================================
  1  1:16:01  Kayla Amos          11 F Osseo              MN 
  2  1:16:02  Jon Amos            37 M Osseo              MN 

 15. 1:16:32 Davey Crew               
===================================
  1  1:16:32  Chad Davey          38 M Albany             MN 
  2  1:16:33  Alexa Davey         10 F Albany             MN 

 16. 1:22:37 Lakhan                   
===================================
  1  1:22:30  Anika Lakhan        43 F Duluth             MN 
  2  1:22:44  Romesh Lakhan       43 M Duluth             MN 

 17. 1:22:46 Team Awesome Lakhan      
===================================
  1  1:22:45  Hansraj Lakhan      31 M Minneapolis        MN 
  2  1:22:47  Jill Lakhan         69 F Duluth             MN 

 18. 1:43:16 Illuminati               
===================================
  1  1:43:16  Aidan Randall       11 M Johnston           IA 
  2  1:43:16  Ashley Randall      30 F Johnston           IA 

 19. 1:48:58 Mud Puppies              
===================================
  1  1:48:50  Gunnar Borges       13 M Stillwater         MN 
  2  1:49:05  Kathleen Borges     45 F Stillwater         MN 







----------------------------------------------------------------------------
                       PARENT/CHILD TEAM RESULTS MALE
----------------------------------------------------------------------------

  1.   43:51 Team Robeck              
===================================
  1    43:51  Jeremy Robeck       42 M Elk River          MN 
  2    43:51  Aidan Robeck        11 M Elk River          MN 

  2.   51:13 EP Eagles                
===================================
  1    51:12  Ryan Thomas         12 M Eden Prairie       MN 
  2    51:14  Jason Thomas        38 M Eden Prairie       MN 

  3.   53:37 Team Oly                 
===================================
  1    53:35  Simon Olson         12 M Duluth             MN 
  2    53:39  Amber Harding       42 F Duluth             MN 

  4.   53:45 Pagets                   
===================================
  1    42:30  Eric Paget          15 M Inver Grove Height MN 
  2  1:05:00  Joe Paget           49 M Inver Grove Height MN 

  5. 1:01:01 Team Ole                 
===================================
  1  1:01:01  Anthony Olson       39 M Duluth             MN 
  2  1:01:01  Aiden Olson         10 M Duluth             MN 

  6. 1:05:21 Mud Puppies 2            
===================================
  1  1:05:08  Sebastian Borges    19 M Stillwater         MN 
  2  1:05:34  Henrik Borges       10 M Stillwater         MN 

  7. 1:06:36 twig terrors             
===================================
  1  1:03:00  Anthony Katzmarek   11 M Saginaw            MN 
  2  1:10:13  Chris Gubelmann     31 M Saginaw            MN 

  8. 1:06:40 Team Carlson             
===================================
  1  1:05:03  Tanner Carlson      13 M                       
  2  1:08:17  Tom Carlson         51 M                       

  9. 1:17:03 Green Lions              
===================================
  1  1:17:02  Austin Arnold       13 M Duluth             MN 
  2  1:17:04  James Coffin        24 M Duluth             MN 

 10. 1:44:50 The Muddy Mallards       
===================================
  1  1:44:50  Carl Christenson    23 M Prior Lake         MN 
  2  1:44:50  James Christenson   12 M Prior Lake         MN 







----------------------------------------------------------------------------
                       PARENT/CHILD TEAM RESULTS FEMALE
----------------------------------------------------------------------------

  1.   54:37 dirty fitters- Crossfit S
===================================
  1    51:56  Amber Zlotnik       37 F Clear Lake         MN 
  2    57:18  Grace Zlotnik       12 F Clear Lake         MN 

  2.   54:42 shaykri                  
===================================
  1    49:02  Shayli Kalmon       18 F High Bridge        WI 
  2  1:00:21  Kris Kruzan         39 F High Bridge        WI 

  3. 1:06:02 Team Ferk                
===================================
  1    51:12  Danielle Ferk       36 F                       
  2  1:20:52  Alaina Tanski       13 F                       

  4. 1:12:20 Dirty Skirts             
===================================
  1    53:36  Theresa Grac Mbanefo 14 F Elk River          MN 
  2  1:31:03  Therea Gavin        51 F Elk River          MN 

  5. 1:20:40 Huffman Team             
===================================
  1  1:20:31  Kilee Huffman       16 F Coleraine          MN 
  2  1:20:49  Kelly Huffman       38 F Coleraine          MN 

  6. 1:23:45 The Bellas               
===================================
  1    49:39  Kelly Erkkila       17 F Maple              WI 
  2  1:57:52  Christina Erkkila   42 F Maple              WI 

  7. 1:42:13 morris                   
===================================
  1  1:42:13  Angelina Morris     10 F                       
  2  1:42:13  Selena Morris       42 F