Duluth, MN
8/5/2018


DISTANCE 1.5K Swim, 40K Bike, 10K Run
FINISHERS 76 (45 men, 31 women)
AVERAGE TIME 2:47:26

FIND RESULTS


Bib Name Sex Age City State Overall SexPl DivPl Time Pace
393 Kaegan Recher M 32 Minneapolis MN 1 / 75 1 / 44 1 / 7 19:12 1:11 100yd
355 Scott Myers M 43 Plymouth MN 2 / 75 2 / 44 1 / 9 20:09 1:14 100yd
310 Wade Cruser M 31 Sauk Rapids MN 3 / 75 3 / 44 2 / 7 20:12 1:14 100yd
354 Andrea Myers F 42 Plymouth MN 4 / 75 1 / 31 1 / 3 20:22 1:15 100yd
346 Aaron McCullough M 19 Hastings MN 5 / 75 4 / 44 1 / 1 20:38 1:16 100yd
305 Josh Blankenheim M 38 Duluth MN 6 / 75 5 / 44 1 / 6 20:46 1:16 100yd
359 Kris Nisula M 42 Thunder Bay ON 7 / 75 6 / 44 2 / 9 21:07 1:18 100yd
338 Kayla Kjellman F 26 Thunder Bay ON 8 / 75 2 / 31 1 / 5 21:12 1:18 100yd
325 Hannah Gartner F 27 Duluth MN 9 / 75 3 / 31 2 / 5 21:13 1:18 100yd
336 Alec Kadlec M 23 Duluth MN 10 / 75 7 / 44 1 / 1 21:38 1:20 100yd
306 Peter Coenen M 32 Duluth MN 11 / 75 8 / 44 3 / 7 21:54 1:21 100yd
347 Morgan McCullough F 21 Hastings MN 12 / 75 4 / 31 1 / 2 22:16 1:22 100yd
356 Elaine Nelson F 39 Duluth MN 13 / 75 5 / 31 1 / 7 22:21 1:22 100yd
320 Nicholas Engling M 30 Minneapolis MN 14 / 75 9 / 44 4 / 7 22:29 1:23 100yd
343 Jessie Maher F 34 Bemidji MN 15 / 75 6 / 31 1 / 5 22:31 1:23 100yd
391 Kevin Wood M 29 Duluth MN 16 / 75 10 / 44 1 / 3 22:47 1:24 100yd
369 Bob Shine M 60 Thunder Bay ON 17 / 75 11 / 44 1 / 6 22:54 1:24 100yd
333 Emanuel Iorianni M 38 Thunder Bay ON 18 / 75 12 / 44 2 / 6 23:02 1:25 100yd
321 Dale Forde M 60 Golden Valley MN 19 / 75 13 / 44 2 / 6 23:27 1:26 100yd
334 Michael Johnson M 49 Chippewa Falls WI 20 / 75 14 / 44 1 / 4 23:55 1:28 100yd
382 Maisy Waech F 18 Grand Rapids MN 21 / 75 7 / 31 1 / 1 23:58 1:28 100yd
381 Lance Velander M 36 Cottage Grove MN 22 / 75 15 / 44 3 / 6 24:00 1:28 100yd
388 Benjamin Welch M 28 Duluth MN 23 / 75 16 / 44 2 / 3 24:11 1:29 100yd
371 Brad Spry M 49 Walker MN 24 / 75 17 / 44 2 / 4 24:34 1:30 100yd
344 Dot Martin F 58 Montpelier VT 25 / 75 8 / 31 1 / 2 24:35 1:30 100yd
316 Jason Dewar M 42 Thunder Bay ON 26 / 75 18 / 44 3 / 9 24:37 1:30 100yd
317 Tim Duffy M 44 Bemidji MN 27 / 75 19 / 44 4 / 9 24:42 1:31 100yd
301 Brad Anderson M 42 Duluth MN 28 / 75 20 / 44 5 / 9 24:45 1:31 100yd
319 Stephen Engel M 31 Minneapolis MN 29 / 75 21 / 44 5 / 7 24:51 1:31 100yd
362 Kristoffer Osthus M 42 Duluth MN 30 / 75 22 / 44 6 / 9 24:51 1:31 100yd
385 Emma Ward F 17 Angora MN 31 / 75 9 / 31 1 / 1 24:59 1:32 100yd
377 Brad Thoma M 54 Duluth MN 32 / 75 23 / 44 1 / 2 25:03 1:32 100yd
383 Nathan Waech M 49 Grand Rapids MN 33 / 75 24 / 44 3 / 4 25:16 1:33 100yd
389 Daniel Wellens M 36 Carver MN 34 / 75 25 / 44 4 / 6 25:33 1:34 100yd
340 Ketzel Levens F 20 Bayfield WI 35 / 75 10 / 31 2 / 2 25:35 1:34 100yd
341 Abigail Lucas F 26 Minneapolis MN 36 / 75 11 / 31 3 / 5 26:08 1:36 100yd
307 Robert Coffey M 54 Thunder Bay ON 37 / 75 26 / 44 2 / 2 26:11 1:36 100yd
339 Lance Kuehn M 35 Eagan MN 38 / 75 27 / 44 5 / 6 26:23 1:37 100yd
326 Jim Getchell M 63 Duluth MN 39 / 75 28 / 44 3 / 6 26:37 1:38 100yd
360 Cindy Noble F 50 Marquette MI 40 / 75 12 / 31 1 / 2 26:42 1:38 100yd
348 Ingrid Melander F 45 Duluth MN 41 / 75 13 / 31 1 / 3 26:46 1:38 100yd
357 Grant Nelson M 43 Duluth MN 42 / 75 29 / 44 7 / 9 26:58 1:39 100yd
318 Krista Elkie F 31 Gorham ON 43 / 75 14 / 31 2 / 5 27:05 1:40 100yd
380 Timothy Vedder M 44 Sartell MN 44 / 75 30 / 44 8 / 9 27:11 1:40 100yd
370 Greg Spoelhof M 33 Duluth MN 45 / 75 31 / 44 6 / 7 27:35 1:41 100yd
311 Karola Dalen F 39 Wrenshall MN 46 / 75 15 / 31 2 / 7 27:42 1:42 100yd
313 Aaron Day M 40 Saint Paul MN 47 / 75 32 / 44 9 / 9 27:45 1:42 100yd
379 Mary Vancura F 39 Saint Paul MN 48 / 75 16 / 31 3 / 7 27:46 1:42 100yd
324 Dani Garon F 39 Thunder Bay ON 49 / 75 17 / 31 4 / 7 28:01 1:43 100yd
390 Michael Wolfe M 56 Lawrence KS 50 / 75 33 / 44 1 / 3 28:15 1:44 100yd
1-50    51-100→
Per Page: [50] [100] [500]