Baxter, MN
8/25/2018











                                                         KIWANIS KIDS TRIATHON
                                                      Baxter, MN - August 25, 2018
   



================================================================================================================================================
                                                            MALE: 5 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   80 Christopher Menzel      Brainerd           MN   5    1  1:15  2:31    1   12:14  0:47    1   10:44   27:28 
    2   64 Eli Kunesh              Onamia             MN   5    4  1:35  2:20    3   13:22  0:40    2   11:26   29:21 
    3   14 Sullivan Bratney        Brainerd           MN   5    3  1:34  3:13    4   13:44  0:43    3   12:37   31:48 
    4   52 Levi Hanske             Baxter             MN   5    2  1:24  1:53    2   12:29  1:03    4   15:48   32:36 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 5 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  169 Kynlee Schmidgall       Little Falls       MN   5    3  1:17  1:12    3   13:30  0:31    1   10:21   26:49 
    2  101 Erica Rodenz            Chanhassen         MN   5    2  1:12  1:18    1   12:42  0:30    4   12:56   28:35 
    3   10 Hayden Bellefeuille     Hanska             MN   5    5  1:24  2:59    4   14:27  0:47    3   12:17   31:51 
    4  144 June Jancik             Minneapolis        MN   5    1  1:09  1:09    2   12:44  0:34    6   16:25   32:00 
    5  155 Madilynn Enderle        Fargo              ND   5    7  1:34  1:47    7   19:00  0:46    2   10:35   33:40 
    6   97 Nora Rangen             Brainerd           MN   5    4  1:17  2:11    5   16:18  1:03    5   14:18   35:07 
    7  150 Lily Becker             Brainerd           MN   5    6  1:26  1:36    6   17:27  0:42    7   17:29   38:38 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 6 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   49 Braydon Hand            Brainerd           MN   6    6  1:15  1:34    1    9:20  0:33    4   10:25   23:05 
    2   87 Ty Moravec              Cokato             MN   6    3  1:08  1:08    5   11:37  0:28    1    8:50   23:09 
    3   56 Kesler Heldt            Brainerd           MN   6    4  1:09  1:19    2   10:07  0:33    5   10:32   23:39 
    4   41 Beckett Erickson        Baxter             MN   6    1  1:03  1:33    3   10:09  0:33    6   10:34   23:51 
    5   82 Finley Miller           Vadnais Heights    MN   6   10  1:33  1:34    4   10:34  0:41    3   10:04   24:24 
    6  126 Martin Hastings         Brainerd           MN   6    8  1:22  1:09    7   11:53  0:32    7   12:27   27:22 
    7  108 Tucker Skoglund         Fort Ripley        MN   6    7  1:18  1:34    9   14:24  0:39    2    9:48   27:41 
    8  134 William Kottke          Nisswa             MN   6    5  1:15  1:26    6   11:41  0:39    8   13:28   28:27 
    9  152 Briggs Sample           Baxter             MN   6    2  1:05  1:55    8   12:58  0:47   10   22:56   39:39 
   10   92 Samuel Porter           Pillager           MN   6    9  1:30  2:00   10   30:35  1:02    9   14:16   49:21 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 6 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  173 Maddy Jamison           St. Cloud          MN   6    1  1:06  1:16    2   11:59  0:41    1   10:13   25:14 
    2  127 Katherine Lundy         Baxter             MN   6    2  1:07  2:55    1   11:01  0:32    2   10:47   26:21 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 7 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   83 Logan Miller            Baxter             MN   7    5  1:07  1:11    1    9:15  0:28    2    8:29   20:27 
    2  119 Josiah Wagner           Baxter             MN   7    3  0:59  1:00    6   10:09  0:30    1    8:26   21:03 
    3  122 Bennett Wottreng        Nisswa             MN   7    2  0:58  0:56    2    9:21  0:29    4    9:35   21:18 
    4  158 Sebastian Bach          Minnetrista        MN   7    7  1:09  1:21    3    9:38  0:31    6   10:30   23:06 
    5   58 Connor Hoff             Nisswa             MN   7    1  0:57  1:25    4    9:59  0:34    5   10:17   23:09 
    6   78 Carter Menzel           Brainerd           MN   7    4  1:05  1:38    7   10:45  0:37    3    9:08   23:11 
    7   34 Adam Elliott            Arden Hills        MN   7    9  1:16  1:19    8   11:26  0:30    8   12:46   27:16 
    8  154 Chayton Black Lance     Baxter             MN   7   11  1:21  1:35    9   11:33  0:32    7   12:22   27:20 
    9   51 Gus Hanske              Baxter             MN   7    8  1:14  1:54    5   10:07  0:54   10   14:15   28:21 
   10  149 Graydon Northway        Lake Shore         MN   7   10  1:18  2:09   11   12:36  0:36    9   13:38   30:14 
   11    4 Joseph Bacigalupi       Baxter             MN   7    6  1:07  1:05   10   12:23  0:43   11   21:55   37:11 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 7 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  129 Kendal Quinn            St Cloud           MN   7    1  1:02  1:22    2    9:24  0:32    1    8:53   21:12 
    2  161 Abigail Mayers          Brainerd           MN   7    9  1:14  1:50    1    9:21  0:42    2    9:01   22:06 
    3  148 Madilyn Northway        Lake Shore         MN   7   10  1:17  1:25    7   10:46  0:29    3    9:34   23:30 
    4   33 Ellery Duerr            Brainerd           MN   7   11  1:18  1:06    8   11:06  0:32    4   10:20   24:21 
    5   54 Adeline Heldt           Brainerd           MN   7    2  1:06  1:43    5   10:32  0:39    6   10:43   24:41 
    6   96 Grace Rangen            Brainerd           MN   7    3  1:07  1:23    9   11:25  0:41    7   10:44   25:18 
    7   85 Miriam Mohrenweiser     Brainerd           MN   7    4  1:08  1:57    3    9:42  0:37    9   12:06   25:28 
    8   46 Ruthie Hagen            Plainview          MN   7    5  1:09  1:14   10   12:22  0:39    5   10:24   25:45 
    9  167 Louisa Swanson                                  7    7  1:13  2:34    4   10:05  0:42    8   11:46   26:19 
   10   95 Claire Rangen           Brainerd           MN   7    8  1:14  1:14    6   10:36  0:35   11   13:56   27:33 
   11   30 Madison Devall          North Branch       MN   7    6  1:11  2:15   11   12:42  0:46   10   12:56   29:49 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 8 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   81 Beckett Miller          Brainerd           MN   8    4  1:05  1:01    2    7:58  0:26    1    7:28   17:56 
    2  114 Rory Swanson            Racine             MN   8    1  0:59  0:55    5    8:37  0:27    4    8:06   19:01 
    3   13 Mullen Bratney          Brainerd           MN   8   13  1:11  1:16    1    7:48  1:08    2    7:55   19:16 
    4  105 Keedin Schmidgall       Little Falls       MN   8    7  1:06  1:01    8    8:52  0:32    3    8:03   19:33 
    5   19 Jacob Brunn             Bovey              MN   8    6  1:06  1:15    9    8:55  0:31    6    9:24   21:08 
    6   21 Gavin Carpenter         Brainerd           MN   8   10  1:09  1:20    4    8:30  0:32    7    9:57   21:26 
    7  147 Isaac Trees             Pequot Lakes       MN   8   14  1:13  1:06    6    8:37  0:31    8   10:03   21:28 
    8  140 Bennett Day             Brainerd           MN   8    3  1:04  1:31   12   10:11  0:38    5    8:41   22:03 
    9  131 Reef Sampson            Brainerd           MN   8    5  1:05  0:57    7    8:50  0:39   10   11:06   22:35 
   10  143 Samuel Jancik           Minneapolis        MN   8    9  1:08  1:09   11    9:46  0:34    9   10:08   22:43 
   11   17 Griffin Brown           Plymouth           MN   8    2  0:59  1:01    3    8:14  0:32   13   12:21   23:05 
   12   63 Kellen Knutson          Bemidji            MN   8   12  1:09  1:19   10    9:03  0:36   14   12:26   24:31 
   13   39 Abraham Erfurth         Brainerd           MN   8    8  1:08  0:58   13   10:44  0:34   11   11:11   24:33 
   14   22 Daxton Cary             Hibbing            MN   8   15  1:25  1:26   14   11:08  0:40   12   11:35   26:12 
   15  151 Ryden Sample            Baxter             MN   8   11  1:09  1:43   15   13:25  0:46   15   15:07   32:09 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 8 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  172 Cecilia Jamison         St. Cloud          MN   8    2  0:59  0:55    2    9:34  0:31    1    8:02   19:59 
    2  157 Quinn Gruber            Pierz              MN   8    6  1:08  1:05    1    9:12  0:29    2    8:26   20:18 
    3   86 Myra Moravec            Cokato             MN   8    3  1:02  1:28    6   11:05  0:31    4    9:05   23:09 
    4   40 Ava Erickson            Baxter             MN   8    8  1:10  1:35    4   10:44  0:28    7   10:48   24:42 
    5   31 Gemma Dickinson         Brainerd           MN   8    1  0:58  1:45    5   11:02  0:45    5   10:17   24:44 
    6   61 Sophia Kampen           Brainerd           MN   8    5  1:04  2:25    3   10:12  0:41    8   11:12   25:31 
    7   53 Miranda Harting         Brainerd           MN   8    7  1:10  1:19    7   11:29  0:34    9   11:28   25:57 
    8  124 Lyric Aulie             Breezy Point       MN   8    4  1:02  1:48    9   13:50  0:29    3    8:52   25:59 
    9  102 Julia Rodenz            Chanhassen         MN   8    9  1:13  1:28    8   12:51  0:32    6   10:33   26:36 


================================================================================================================================================
                                                            MALE: 9 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  106 Kyler Schmid Schmidgall Little Falls       MN   9    9  1:00  0:54    1    7:57  0:25    2    7:22   17:36 
    2    3 Connor Bacigalupi       Baxter             MN   9    5  0:58  0:52    8    8:53  0:28    3    8:32   19:41 
    3   36 Justin Elliott          Arden Hills        MN   9    4  0:56  1:04   13   10:04  0:31    1    7:17   19:50 
    4   47 Drew Haglin             Brainerd           MN   9    8  0:59  1:00    6    8:48  0:27    4    8:39   19:52 
    5  117 Tyson Turner            Brainerd           MN   9   11  1:01  1:24    5    8:41  0:41    6    8:58   20:43 
    6  165 Clark Swanson                                   9    7  0:59  2:16    2    8:04  0:42    5    8:50   20:49 
    7   43 Caden Green             Annandale          MN   9   14  1:07  0:51   11    9:12  0:30    8    9:32   21:11 
    8  146 Isaac Erhard            Buffalo            MN   9    3  0:55  2:03    4    8:34  0:42    7    8:59   21:12 
    9    2 Will Adams              Albert Lea         MN   9    6  0:58  1:01    3    8:33  0:25   11   10:55   21:49 
   10  138 Paxton McKay            Brainerd           MN   9    2  0:55  1:36    7    8:49  0:38   10   10:01   21:56 
   11    5 Tyler Bahr              Columbus           MN   9   12  1:04  1:32   10    9:10  0:37    9    9:45   22:06 
   12   55 Foster Heldt            Brainerd           MN   9    1  0:53  1:00    9    8:59  0:24   12   11:28   22:42 
   13    8 Liam Becker             Brainerd           MN   9   10  1:01  1:36   12    9:50  0:34   13   12:47   25:46 
   14  103 Kellan Rogholt          Sauk Rapids        MN   9   13  1:05  1:38   14   10:18  0:38   14   13:09   26:46 


================================================================================================================================================
                                                           FEMALE: 9 YEAR OLD
                                                 25 yd Swim - 2 Mile Bike - 1 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  132 Jaycee Carlson          Brainerd           MN   9    1  0:52  1:03    2    8:25  0:33    1    8:06   18:56 
    2  128 Sophia Lundy            Baxter             MN   9    2  0:54  1:11    3    8:38  0:26    2    8:11   19:18 
    3  142 Lillian Eldred          Minneapolis        MN   9    6  0:59  0:59    4    9:28  0:28    3    8:21   20:14 
    4   91 Lexie Parks             Big Lake           MN   9    3  0:55  1:24    6    9:55  0:32    5    9:16   22:00 
    5   26 Ellie Cooper            Minneapolis        MN   9    4  0:58  1:26    1    8:17  0:36    9   11:17   22:33 
    6  121 Amelia Witowski         Plymouth           MN   9   10  1:01  1:43    5    9:37  0:40    8   10:46   23:46 
    7   37 Lucy Engelstad          Brainerd           MN   9    8  1:00  2:02    7   10:01  0:37    7   10:23   24:01 
    8  109 Attly Speer             Baxter             MN   9   12  1:04  1:49    8   10:11  0:40    6   10:19   24:01 
    9  153 Bethany Black Lance     Baxter             MN   9   11  1:03  1:26   10   10:29  0:36   10   11:45   25:17 
   10  139 Elsa Anderson           Nisswa             MN   9    9  1:00  1:29    9   10:16  0:36   15   13:40   27:01 
   11   15 Taylor Brichacek        Brainerd           MN   9    5  0:59  1:42   11   11:49  0:46   13   12:56   28:11 
   12   50 Lauren Hand             Brainerd           MN   9    7  0:59  1:26   12   11:53  0:42   14   13:39   28:37 
   13   72 Aralyn Marcelo          Brainerd           MN   9   14  1:05  2:17   13   12:06  0:46   12   12:31   28:44 
   14   79 Chloe Menzel            Brainerd           MN   9   15  1:06  2:10   14   12:54  0:38   11   11:58   28:44 
   15   59 Anabelle Holcomb-Smith  Brainerd           MN   9   13  1:04  1:53   15   16:17  0:43    4    9:09   29:05 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 10 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  159 Christian Bach          Minnetrista        MN  10    1  1:39  0:50    1   13:20  0:25    5   15:28   31:41 
    2  100 Owen Robertson          Brainerd           MN  10    2  1:47  1:17    2   14:03  0:23    2   14:26   31:55 
    3  113 Colton Swanson          Racine             MN  10    7  1:52  0:55    3   15:13  0:44    1   14:23   33:05 
    4  141 Henry Eldred            Minneapolis        MN  10    6  1:49  0:56    4   15:26  0:33    3   14:33   33:16 
    5  145 Dreeson Millam          Big Lake           MN  10    3  1:48  1:17    5   15:59  0:29    4   15:11   34:41 
    6  174 Peyton Erlandson        Brainerd           MN  10    5  1:49  1:15    8   16:05  0:34    6   15:57   35:38 
    7  123 Isaiah Aulie            Breezy Point       MN  10    4  1:49  1:23    6   16:00  0:34    8   18:02   37:45 
    8   70 Ryan Mahowald           Sartell            MN  10    8  1:55  2:23    7   16:03  0:28    7   17:35   38:22 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 10 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   65 Lucille Lewandowski     Ironton            MN  10    6  1:53  0:50    2   15:27  0:26    2   15:53   34:26 
    2  130 Riley Quinn             St Cloud           MN  10    2  1:49  0:52    1   15:21  0:26    3   16:15   34:41 
    3  171 Lillian Jamison         St. Cloud          MN  10    5  1:52  0:58    7   17:39  0:28    1   15:20   36:15 
    4   32 Avery Duerr             Brainerd           MN  10    4  1:51  1:00    5   17:05  0:37    4   16:54   37:25 
    5   12 Gabriella Bratney       Brainerd           MN  10    7  1:54  1:39    3   15:39  0:30    7   17:58   37:37 
    6   24 Maggie Cary             Hibbing            MN  10    9  1:58  1:04                       6   17:48   39:38 
    7  162 Hattie Duininck         Brainerd           MN  10   10  1:59  2:15    9   18:00  0:43    5   17:29   40:24 
    8   94 Danika Ramler           Brainerd           MN  10   11  2:00  1:46    6   17:11  0:53    8   19:30   41:18 
    9  156 Claire Gruber           Pierz              MN  10   13  2:03  1:18    4   16:38  0:41   10   21:08   41:46 
   10   93 Sophia Porter           Pillager           MN  10    1  1:48  1:48   10   18:42  0:38    9   19:40   42:35 
   11   71 Madeline Mandich        Brainerd           MN  10    3  1:50  1:10    8   17:59  0:45   12   22:19   44:01 
   12   42 Lauren Gazdzik          St. Cloud          MN  10    8  1:57  1:41   11   19:20  0:30   11   21:33   44:59 
   13  125 Audrey Hastings         Brainerd           MN  10   12  2:02  1:39   12   19:43  0:32   13   26:20   50:13 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 11 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   48 Payton Haglin           Brainerd           MN  11    1  1:48  1:07    1   18:12  0:32    1   20:37   42:15 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 11 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   84 Madelyn Miller          Brainerd           MN  11    4  1:44  0:55    2   15:28  0:25    2   15:37   34:08 
    2  170 Emma Jamison            St. Cloud          MN  11    1  1:38  1:08    3   16:41  0:27    1   14:17   34:10 
    3  112 Zoe Sumner              Minneapolis        MN  11    2  1:39  1:08    1   15:21  0:23    6   19:18   37:48 
    4   62 Ailie King              Superior           WI  11    7  1:50  1:41    4   17:30  0:30    3   18:38   40:07 
    5  116 Lindsey Turbeville      Big Lake           MN  11    6  1:48  1:21    6   19:05  0:30    4   19:07   41:49 
    6  115 Emily Turbeville        Big Lake           MN  11    5  1:46  1:21    7   19:08  0:29    5   19:08   41:50 
    7  137 Alivia McKay            Brainerd           MN  11    3  1:39  1:29    5   17:52  0:39    7   24:22   46:00 
    8   20 Carmen Burman           Moorhead           MN  11    8  1:55  2:11    8   21:08  0:46    8   27:39   53:36 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 12 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   35 Colin Elliott           Arden Hills        MN  12    2  1:43  1:00    3   14:14  0:26    1   13:10   30:31 
    2   57 Eli Hoelz               Baxter             MN  12    1  1:40  1:20    2   13:54  0:23    3   15:38   32:54 
    3  118 Aden Vavrina            Little Falls       MN  12   10  2:00  1:07    7   15:10  0:33    2   14:52   33:40 
    4    1 Grant Adams             Albert Lea         MN  12    8  1:57  1:09    1   13:36  0:36    5   16:40   33:57 
    5   38 Sean Engelstad          Brainerd           MN  12    5  1:53  1:25    5   14:59  0:33    4   16:29   35:18 
    6  120 Simon Wagner            Baxter             MN  12    6  1:54  0:59    6   15:05  0:28    6   17:01   35:24 
    7  133 Kyler Carlson           Brainerd           MN  12    3  1:44  1:09    8   15:10  0:28    7   17:08   35:36 
    8   89 Drew Parks              Big Lake           MN  12    7  1:56  1:04    4   14:59  0:28    8   17:13   35:37 
    9   25 Jack Christensen        Big Lake           MN  12    4  1:45  0:58    9   15:10  0:33   10   19:54   38:19 
   10  164 Noah Swanson                                   12   11  2:01  1:57   10   17:40  0:28    9   17:48   39:52 
   11   23 Fin Cary                Hibbing            MN  12    9  1:59  1:25   11   18:43  0:33   12   22:37   45:15 
   12   29 Colin Devall            North Branch       MN  12   13  2:06  1:31   12   19:23  0:29   13   22:49   46:16 
   13   73 Atreyu Marcelo          Brainerd           MN  12   12  2:04  1:21   13   23:46  0:34   11   21:55   49:39 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 12 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1   18 Tia Bruggeman           Brainerd           MN  12    2  1:50  1:17    2   14:28  0:25    3   17:30   35:28 
    2   69 Megan Mahowald          Sartell            MN  12    1  1:49  1:38    1   14:01  0:25    6   18:17   36:08 
    3  163 Eleanor Swanson                                12    3  1:52  1:28    4   16:33  0:42    2   16:50   37:23 
    4   28 Lindy Cordes            Brainerd           MN  12    6  1:54  1:17    3   15:10  0:29    8   19:36   38:24 
    5  168 Maddie Swanson                                 12    7  1:57  1:39    6   17:50  0:27    1   16:42   38:34 
    6   11 Emma Bitzer             Breezy Point       MN  12    4  1:52  1:31    5   16:45  0:30    7   19:14   39:51 
    7   98 Ava Riegel              Rogers             MN  12    8  1:58  1:45    7   18:26  0:26    5   18:03   40:37 
    8   60 Grace Holcomb-Smith     Brainerd           MN  12    5  1:53  1:41    8   19:31  0:25    4   17:52   41:20 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 13 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1  111 Wes Sumner              Minneapolis        MN  13    3  1:39  1:10    1   13:47  0:33    1   13:22   30:29 
    2  136 Logan McKay             Brainerd           MN  13    2  1:37  2:09    2   15:11  0:29    2   14:28   33:50 
    3   44 Nathan Green            Annandale          MN  13    4  2:03  0:46    3   17:28  0:28    3   19:10   39:52 
    4   75 Samuel Mattson          Baxter             MN  13    1  1:36  1:21    4   18:35  0:32    4   23:39   45:42 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 13 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1    9 Macy Bell               Maple Grove        MN  13    8  1:47  0:56    1   13:40  0:27    5   15:56   32:44 
    2   99 Cally Robertson         Brainerd           MN  13    4  1:35  1:04    2   13:45  0:27    6   16:14   33:04 
    3    7 Emily Bastian           Baxter             MN  13    7  1:42  1:00    6   15:31  0:25    1   14:56   33:32 
    4  135 Gabrielle Chalupsky     East Gull Lake     MN  13    3  1:35  1:07    5   14:57  0:33    3   15:24   33:32 
    5   77 Cecilia McNair          St Joseph          MN  13    6  1:41  1:00    7   15:34  0:23    2   14:59   33:35 
    6   45 Ashley Hagen            Little Falls       MN  13   10  1:48  0:57    4   14:52  0:24    7   17:01   35:00 
    7   90 Josie Parks             Big Lake           MN  13    5  1:38  1:28    8   15:58  0:25    4   15:43   35:11 
    8   76 Sophia Mattson          Baxter             MN  13    1  1:33  1:04    3   14:29  0:27    8   17:42   35:13 
    9  104 Peyton Sabart           Sartell            MN  13    9  1:48  1:24    9   16:43  0:39    9   17:46   38:18 
   10   66 Alexis Lugo             Baxter             MN  13    2  1:34  1:27   10   21:49  0:35   10   22:05   47:28 


================================================================================================================================================
                                                           MALE: 14 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======
    1    6 Baden Bastian           Baxter             MN  14    1  1:24  0:53    1   11:29  0:23    1   12:54   27:02 


================================================================================================================================================
                                                          FEMALE: 14 YEAR OLD
                                                 50 yd Swim - 4 Mile Bike - 2 Mile Run
================================================================================================================================================

Place Bib  Name                    City               St Age  Rank Swim Tran1 Rank   Bike  Tran2 Rank    Run  Finish
===== ==== ======================= ================== == ===  ========= ===== ============ ===== ============ =======


================================================================================================================================================
                          NON QUALIFYING RESULTS:
================================================================================================================================================
Bib  Name                    City               St Age Sex Rank  SWIM Trn.1  Rank   BIKE Trn.2  Rank   RUN   FINISH
==== ======================= ================== == === === ========== =====  =========== =====  =========== =======
 110 Kai Strom               Hibbing            MN  11 M      2  1:52  1:50    1   15:15  0:32    2   11:05   30:32 
 160 Payden Mayers           Brainerd           MN  10 M      1  1:44  1:32    2   17:13  0:50    1   10:37   31:55 

Total Registered:                        174
Number of Male   Finishers:               81
Number of Female Finishers:               83
Did not Finish Race or Did Not Start:      8