Grand Old Day On the Go -
Saint Paul, MN
6/3/2012

race logo










					
                       2012 Inline 8K Skate - Grand Old Day on the Go

				    Rate = MPH


  Place Bib  Name                    Age Gen City             St  Time    Rate 
  ===== ==== ======================= === === ================ === ======= ==== 
      1   79 David Sarmiento          30   M Sleepy Eye       MN  13:41.9 21.8 
      2   74 Andy Kostka              32   M Maple Grove      MN  13:42.3 21.7 
      3    7 Brent Bovitz             45   M Eden Prairie     MN  13:42.4 21.7 
      4   72 Mike Anderson            45   M Bloomingotn      MN  13:42.9 21.7 
      5   65 Gary Johnson             50   M Bloomington      MN  13:44.0 21.7 
      6   75 Ron Marfori              33   M St Paul          MN  14:03.2 21.2 
      7   78 Matthew Meyer            30   M St Paul          MN  14:03.4 21.2 
      8   62 Mike Dezellar            49   M Eden Prairie     MN  14:07.7 21.1 
      9   25 Steven Hartman           17   M Falcon Hts       MN  14:12.5 21.0 
     10   60 Jack Wussler             57   M St Paul          MN  14:13.8 21.0 
     11   34 Dale Larson              33   M Eagan            MN  14:14.1 20.9 
     12   43 Michael Mullery          47   M Rosemount        MN  14:14.2 20.9 
     13   13 Daniel Collins           49   M Shoreview        MN  14:15.7 20.9 
     14   35 Chris Lomen              24   M Minneapolis      MN  14:22.4 20.7 
     15   44 Ryan Mullery             16   M Rosemount        MN  14:29.7 20.6 
     16   82 Earl Kendall             53   M Minneapolis      MN  14:29.8 20.6 
     17   85 Randy Landucci           59   M Stillwater       MN  14:31.1 20.5 
     18   39 Greg Miller              53   M Excelsior        MN  14:37.4 20.4 
     19   33 Tyler Johnson            25   M Plymouth         MN  14:44.8 20.2 
     20   40 Phil Moen                51   M Eden Priarie     MN  14:49.1 20.1 
     21   12 Bill Callas              52   M Stillwater       MN  14:50.8 20.1 
     22   69 Stephen Zweber           54   M Woodbury         MN  14:59.8 19.9 
     23   20 James Duethman           50   M Apple Valley     MN  15:00.9 19.9 
     24   61 David Brandt             45   M Stillwater       MN  15:01.3 19.8 
     25   68 Gary Yanagita            55   M Minneapolis      MN  15:01.7 19.8 
     26   53 James Sokolowski         52   M Minneapolis      MN  15:11.6 19.6 
     27   83 Adam Bradley             48   M Mineapolis       MN  15:19.7 19.5 
     28    1 Rod Anderson             55   M Cottage Grove    MN  15:53.9 18.8 
     29   73 Evan Beyer               17   M St Paul          MN  15:54.5 18.7 
     30   80 Howard Anderson          57   M Apple Valley     MN  15:55.1 18.7 
     31   17 Gary Davis               48   M Eden Prairie     MN  16:12.2 18.4 
     32   71 Robert Davis             62   M Saint Paul       MN  17:06.1 17.4 
     33  841 Andrew Magill            40   M Minneapolis      MN  17:39.2 16.9 
     34   70 Kent Kosobayashi         54   M Minneapolis      MN  18:11.7 16.4 
     35   47 Mark Peterson            44   M Oakdale          MN  18:26.0 16.2 
     36   38 Rayna Meyer              30   F Blaine           MN  18:26.2 16.2 
     37   26 Lauretta Hassan          46   F Lino Lakes       MN  18:29.7 16.1 
     38   58 Nicholas Titus           34   M Lakeville        MN  18:35.1 16.0 
     39    9 Mark Burgeson            56   M Prior Lake       MN  18:35.4 16.0 
     40   84 Paige Burgeson           19   F Prior Lake       MN  18:35.5 16.0 
     41   14 Joe Creedon              60   M St Paul          MN  18:35.8 16.0 
     42   27 James Hernandez          42   M Falcon Hts       MN  18:36.1 16.0 
     43   36 Heather Luberts          27   F St Cloud         MN  20:32.8 14.5 
     44   18 Jana Davis               48   F Eden Prairie     MN  20:34.9 14.5 
     45   67 Hans Simons              38   M Lauderdale       MN  21:01.1 14.2 
     46   21 Tom Elmer                64   M Prior Lake       MN  22:22.1 13.3 
     47   59 Jennifer Virkus          31   F Woodbury         MN  22:22.3 13.3 
     48   42 Bruce Morrissette        55   M Inver Grove      MN  22:23.0 13.3 
     49   57 Jody Stroh               54   F Prior Lake       MN  22:47.4 13.1 
     50   50 Michael Savelkoul        12   M Albert Lea       MN  24:11.7 12.3 
     51   49 Hannah Savelkoul         15   F Albert Lea       MN  24:11.9 12.3 
     52    3 Alex Bion                10   M Minneapolis      MN  24:14.0 12.3 
     53    5 Meg Bion                 42   F Minneapolis      MN  24:14.7 12.3 
     54   64 Laura Frater             45   F Rosemount        MN  24:30.3 12.2 
     55   45 Laurie Ohs               48   F Maplewood        MN  25:53.9 11.5 
     56   23 Melanie Gorham           30   F St Paul          MN  25:56.4 11.5 
     57   19 Pegeen Donlin            46   F Woodbury         MN  26:08.5 11.4 
     58   81 Raymond Simons           64   M Brooklyn Park    MN  26:18.3 11.3 
     59   32 Sarah Jarrett            38   F St Paul          MN  26:23.3 11.3 
     60   31 Brooklyn Jarrett         11   F St Paul          MN  26:23.3 11.3 
     61   16 Travis Czech             21   M Shoreview        MN  26:39.6 11.2 
     62   15 Tina Czech               29   F Shoreview        MN  26:39.7 11.2 
     63    8 Ashlie Brede             28   F Plymouth         MN  26:48.2 11.1 
     64   41 Scott Monson             49   M Oakdale          MN  27:18.3 10.9 
     65   48 Ian Rapp                 15   M Woodbury         MN  28:10.2 10.6 
     66   10 Ashley Bustos            24   F New Richmond     WI  28:14.6 10.6 
     67   46 Daniel Pagels            51   M Hudson           WI  28:15.8 10.6 
     68    6 Zachary Bion              8   M Minneapolis      MN  29:05.7 10.2 
     69    4 Andy Bion                44   M Minneapolis      MN  29:06.1 10.2 
     70   24 Sarah Gutknecht          49   F Minneapolis      MN  30:24.4  9.8 
     71   51 Sarah Savelkoul          16   F Albert Lea       MN  30:24.6  9.8 
     72   30 Rachel Jansen            19   F Anoka            MN  31:21.6  9.5 
     73   54 Breanne Squire           17   F Isanti           MN  31:21.9  9.5 
     74   87 Cecilia Konchar Farr     53   F St Paul          MN  31:28.2  9.5 
     75   86 Thomas Richter-Norgel    57   M St Paul          MN  31:30.4  9.5 
     76   55 Pat Stream               42   M Hudson           WI  31:41.3  9.4 
     77   56 Sarah Stream             11   F Hudson           WI  31:41.7  9.4 
     78   28 John Innes               41   M Burmsville       MN  34:18.6  8.7 
     79   29 Megan Innes              13   F Burnsville       MN  34:26.3  8.7 
     80   76 Dylan Teachworth          8   M Minneapolis      MN  38:03.9  7.8 
     81   77 Laura Teachworth         36   F Minneapolis      MN  38:05.2  7.8 
     82   11 Allison Byron            32   F St Paul          MN  38:21.3  7.8