Minneapolis, MN
1/4/2020











 
                          Loppet High School Invite
                               January 4, 2020
                             Theodore Wirth Park
                            GIRLS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60     154 Morgan Richter          Edina                      1   12:44.90 
     2   1/3     59     149 Caroline Peterson       Northfield                 1   12:56.10 
     3   1/3     58     329 Liesl Paulsen           Eden Prairie               3   13:31.61 
     4   2/3     57     229 Kareena Bovitz          Eden Prairie               2   13:54.68 
     5   1/3     56     146 Ella Hoch-Robinson      South/Roosevelt            1   14:11.35 
     6   1/3     55     147 Mimi Kniser             St Louis Park              1   14:20.65 
     7   2/3     54     256 Addie Hinkie            Edina                      2   14:34.33 
     8   2/3     53     249 Claire Bussmann         Northfield                 2   14:44.72 
     9   1/3     52     126 Jackie Larsen           Bloomington Jefferson      1   14:47.81 
    10   1/3     51     239 Katie Nollette          Prior Lake                 2   14:51.17 
    11   3/3     50     128 Lara Welter             Eden Prairie               1   15:04.44 
    12   1/3     49     152 Ava Fischer-Ross        St. Paul Central           1   15:05.56 
    13   1/3     48     143 Frances Ryan            Roseville                  1   15:08.79 
    14   3/3     47     355 Heide Engman            Edina                      3   15:12.92 
    15   2/3     46     246 Maria Lee               South/Roosevelt            2   15:31.68 
    16   2/3     45     327 Jamie Drewitz           Bloomington Jefferson      3   15:52.27 
    17   3/3     44     227 Molly Woods             Bloomington Jefferson      2   15:57.15 
    18   1/3     43     141 Anika Klund             PWER                       1   15:57.17 
    19   1/3     42     233 Sarah Heuss             Irondale                   2   15:58.60 
    20   2/3     41     132 Kaisa Stolen            Irondale                   1   16:03.44 
    21   2/3     40     241 Kelly McCarthy          PWER                       2   16:03.51 
    22   2/3     39     139 Maddie Reckmeyer        Prior Lake                 1   16:03.77 
    23   1/2     38     235 Alison Bode             Minneapolis Southwest      2   16:05.94 
    24   2/3     37     226 Hanna Saveraid          St. Paul Central           2   16:09.27 
    25   2/3     36     247 Ivy Houts               St Louis Park              2   16:10.70 
    26   3/3     35     333 Laura Hardwick          Irondale                   3   16:11.65 
    27   3/3     34     346 Addy Chenvert           St Louis Park              3   16:27.04 
    28   1/3     33     136 Ana Laborde             Osseo                      1   16:30.65 
    29   2/3     32     336 Frankie Lumb            Osseo                      3   16:42.36 
    30   3/3     31     348 Allison Goodell         Northfield                 3   16:45.06 
    31   2/3     30     243 Naomi Nickel            Roseville                  2   16:45.51 
    32   3/3     29     345 Keriann Cooper          South/Roosevelt            3   16:55.04 
    33   3/3     28     342 Amara Jackson           Roseville                  3   17:13.47 
    34   3/3     27     338 Elsie Hatlevig          Prior Lake                 3   17:13.92 
    35   2/2     26     134 Michele Nguyen          Minneapolis Southwest      1   17:31.99 
    36   3/3     25     237 Mackenzie Bennyhoff     Osseo                      2   17:34.23 
    37   1/3     24     231 Daniela Sanchez         Henry Sibley               2   17:56.34 
    38   3/3     23     351 Elisabet Saveraid       St. Paul Central           3   18:29.63 
    39   2/3     22     331 Julia Munson            Henry Sibley               3   18:53.31 
    40   3/3     21     130 Mia Forouhari           Henry Sibley               1   18:54.09 
    41   3/3     20     340 Erika Harrison          PWER                       3   18:56.86 
 
                          Loppet High School Invite
                               January 4, 2020
                             Theodore Wirth Park
                            BOYS SKATE - OVERALL
 
 Place Sch/Tot  Poi No.     Name                    School                    H  Time          
 ===== ======== === ======= ======================= ========================= == ========== 
     1   1/3     60     129 Zach Spears             Eden Prairie               1   11:13.75 
     2   1/3     59     133 Declan Rodefeld         Irondale                   1   11:16.26 
     3   1/3     58     135 Charlie Grabow          Minneapolis Southwest      1   11:46.32 
     4   1/3     57     151 Charlie Ostergren       St. Paul Central           1   11:46.94 
     5   2/3     56     230 Connor Holm             Eden Prairie               2   11:57.63 
     6   2/3     55     251 Adam Swanson            St. Paul Central           2   12:07.85 
     7   1/3     54     127 Zachary Skinner         Bloomington Jefferson      1   12:14.61 
     8   1/3     53     150 Martin Brice            Northfield                 1   12:15.42 
     9   1/3     52     148 Danny Walsh             St Louis Park              1   12:18.55 
    10   2/3     51     236 Cooper Camp             Minneapolis Southwest      2   12:30.94 
    11   3/3     50     330 Anthony Hilligoss       Eden Prairie               3   12:52.61 
    12   1/2     49     144 Aaron Reiser            Roseville                  1   12:53.01 
    13   1/3     48     131 Quinn Munson            Henry Sibley               1   12:54.44 
    14   1/3     47     140 Leo Kampen              Prior Lake                 1   12:56.63 
    15   2/3     46     232 Jacob Boehm             Henry Sibley               2   12:58.47 
    16   2/3     45     248 Max Gohman              St Louis Park              2   12:59.14 
    17   1/3     44     158 Henry Fischer           PWER                       1   13:05.40 
    18   2/3     43     250 Lucas Ailabouni         Northfield                 2   13:09.73 
    19   2/3     42     234 Joey Lyngdal            Irondale                   2   13:14.66 
    20   1/3     41     245 Noah Bleakmore          South                      2   13:26.03 
    21   3/3     40     350 Perry Lutter            St. Paul Central           3   13:28.80 
    22   3/3     39     347 Ryan Fitzpatrick        St Louis Park              3   13:34.68 
    23   2/3     38     228 Mason Young             Bloomington Jefferson      2   13:35.72 
    24   3/3     37     332 Oslo Martin-Risch       Henry Sibley               3   13:42.07 
    25   2/3     36     145 Peter De Ruiter         South                      1   14:07.12 
    26   3/3     35     344 Leo Barnhill            South                      3   14:15.07 
    27   3/3     34     328 Zachary Studdiford      Bloomington Jefferson      3   14:24.03 
    28   2/3     33     240 Blake Vander Weide      Prior Lake                 2   14:26.28 
    29   3/3     32     339 Connor Young            Prior Lake                 3   14:31.47 
    30   2/2     31     343 Jing Lin                Roseville                  3   14:38.84 
    31   3/3     30     349 Jacob Lockner           Northfield                 3   15:09.09 
    32   1/3     29     353 Noah Roy                Edina                      3   15:52.05 
    33   3/3     28     334 David Fluth             Irondale                   3   16:07.46 
    34   1/3     27     138 Elias Peterson          Osseo                      1   16:29.20 
    35   2/3     26     341 Kalys Maratbekov        PWER                       3   16:31.00 
    36   2/3     25     238 Taylor Grant            Osseo                      2   16:58.28 
    37   3/3     24     242 Aloisius Washburn       PWER                       2   17:23.89 
    38   2/3     23     254 Riley Cofield           Edina                      2   17:29.55 
    39   3/3     22     337 Justin Do               Osseo                      3   18:20.30 
    40   3/3     21     142 Max Contag              Edina                      1   18:36.89 
    41   3/3     20     335 Jack Bode               Minneapolis Southwest      3   19:37.95