Burger King Portmore 10K -
Portmore, SC
11/9/2014

race logo










					
                         BURGER KING PORTMORE 10K
            Burger King Portmore Mall, Portmore, St. Catherine
                         Sunday, November 9, 2014

                     ********** RUN AWARDS **********

        ********** AGE GROUP AWARDS (Based On Net Time) **********

                ********** FEMALE Ages 10 - 14  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1932 Emily Coley         F  14 HYDEL HIGH SCHOOL         00:40:08 
    2  1646 Shaneeka Reid       F  13 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:40:54 
    3  1992 Chris-Ann Lewis     F  14 ST. JAGO HIGH SCHOOL      00:41:40 

                 ********** MALE Ages 10 - 14  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1841 Keenon Lawrence     M  14 ST. JAGO HIGH SCHOOL      00:35:02 
    2  2010 Trevonte Shepherd   M  12 MAVIS BANK HIGH SCHOOL    00:35:46 
    3  1619 Christopher Humpher M  14 EDWIN ALLEN HIGH SCHOOL   00:36:21 

                ********** FEMALE Ages 15 - 19  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1649 Shanieke Watson     F  18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:38:59 
    2  1640 Lisa Buchanan       F  17 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:39:45 
    3  1751 Britney Dixon       F  15 VERE TECHNICAL HIGH SCHOO 00:39:54 

                 ********** MALE Ages 15 - 19  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2000 Obrien Fritz        M  19                           00:32:32 
    2  1920 Daniel Glave        M  18 HOLMWOOD TECHNICAL HIGH S 00:32:41 
    3  1839 Tahleetio Green     M  18 ST. JAGO HIGH SCHOOL      00:32:54 

                ********** FEMALE Ages 20 - 29  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1627 Danielle James      F  25 G.C. FOSTER COLLEGE       00:40:57 
    2  2281 Juliett Dinnal      F  27                           00:41:46 
    3  2251 Aheshia Campbell    F  25 CHALLENGE ACCEPTED        01:05:17 

                 ********** MALE Ages 20 - 29  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2173 Kirk Brown          M  27                           00:31:20 
    2  1891 Damion Bent         M  29                           00:32:05 
    3  1898 Dywane Graham       M  29                           00:32:19 


                ********** FEMALE Ages 30 - 39  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1883 Shalene Bailey      F  32                           00:54:43 
    2  2109 Geneadel Penglas    F  37 PACERS RUNNING CLUB       00:55:21 
    3  2111 Nikita Wainwright   F  36 PACERS RUNNING CLUB       00:55:51 

                 ********** MALE Ages 30 - 39  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2300 Rupert Green        M  37                           00:31:32 
    2  2005 Gregory McKenzie    M  32                           00:31:59 
    3  2292 Ricardo Campbell    M  32                           00:33:14 

                ********** FEMALE Ages 40 - 49  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1884 Karlene Blagrove    F  43                           00:41:23 
    2  2110 Janetta Robinson    F  40 PACERS RUNNING CLUB       00:45:51 
    3  2108 Tanya Allgrove      F  43 PACERS RUNNING CLUB       00:50:05 

                 ********** MALE Ages 40 - 49  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2050 Colin Graham        M  48                           00:38:14 
    2  2153 Horace Burey        M  42 UPLIFTERS RUNNING CLUB    00:39:00 
    3  2049 Andrew Gayle        M  45                           00:39:17 

                ********** FEMALE Ages 50 - 59  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1882 Sandra Aitken       F  57                           00:48:44 
    2  1783 Sharon Stewart-Edwa F  53 2FIT2QUIT                 00:57:36 
    3  2171 Sheron Williams     F  55                           00:58:12 

                 ********** MALE Ages 50 - 59  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1768 Oral Anderson       M  52                           00:40:07 
    2  2157 Dill Leys           M  51 UPLIFTERS RUNNING CLUB    00:42:39 
    3  2051 Owen Greaves        M  53                           00:44:13 

                ********** FEMALE Ages 60 - 99  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  1794 Dell Wong           F  61 LIME                      01:07:42 
    2  1999 Gerline Nelson      F  74                           01:13:08 
    3  2091 Roxanne Brown       F  99 LIME                      01:16:28 


                 ********** MALE Ages 60 - 99  **********

Place Bib   Name                S Age Team                      Time        
===== ===== =================== = === ========================= ======== 
    1  2041 Winston Harris      M  60 MANDINGO HOUSE            00:41:25 
    2  1650 David Rowe          M  61 LIME                      00:43:59 
    3  1772 Denzil Lewis        M  65                           00:54:27