MSHSL Cross Country Skiing Section 2 Meet -
Golden Valley, MN
2/8/2018

race logo










 
 
                     SECTION 2 - CLASSIC RESULTS - BOYS
                             Theodore Wirth Park
                           02/08/18 - 5 Kilometers
 
 Place Bib  Name                    Grade Team                             Time       
 ===== ==== ======================= ===== ================================ ======= 
     1  220 Henry Hall                 11 Southwest                        15:21.7 
     2  234 Luke MacKinnon             11 Minnetonka                       15:53.2 
     3  224 Pj Rubin                   11 Edina                            15:54.1 
     4  206 Ben Perry                  12 Washburn                         16:04.1 
     5  241 Dave De Jong               12 Eden Prairie                     16:07.5 
     6  246 Victor Sparks               9 Southwest                        16:09.0 
     7  207 Torsten Brinkema           12 Southwest                        16:15.2 
     8  229 Lucas Schnirring           12 Eden Prairie                     16:23.1 
     9  231 August Blanchett           12 Edina                            16:24.9 
    10  260 Eric Wurst                 12 Eden Prairie                     16:30.4 
    11  230 Jacob Rochell-Share        10 Southwest                        16:46.5 
    12  263 Austin Morrow              12 Eden Prairie                     16:47.5 
    13  203 Owen Gage                  12 Edina                            16:50.9 
    14  235 Nick Scheller              10 Chanhassen                       16:53.0 
    15  216 Thomas Atwood              11 Minnetonka                       16:54.5 
    16  252 Charlie Grabow             10 Southwest                        16:58.4 
    17  205 Macallister Karrick        12 Minnetonka                       17:08.2 
    18  217 Matt Clarke                11 Bloomington Jefferson            17:12.7 
    19  222 Will Steiner               11 Washburn                         17:13.1 
    20  278 Peter Oviguian             11 Eden Prairie                     17:16.7 
    21  221 Aiden St. George           11 Eden Prairie                     17:17.9 
    22  261 Elan Rochell-Share         12 Southwest                        17:18.2 
    23  256 Zev Breen                  10 Washburn                         17:25.4 
    24  243 Nicholas Gordon            11 Minnetonka                       17:25.5 
    25  225 Per Alexander              10 Washburn                         17:38.5 
    26  242 Zach Long                  10 Chanhassen                       17:43.9 
    27  204 Nathan Claver              12 Eden Prairie                     17:47.5 
    28  282 William Munnich            11 Southwest                        17:54.7 
    29  211 Adam Wetmore               11 Bloomington Jefferson            18:03.6 
    30  269 Nico Alexander              8 Washburn                         18:11.7 
    31  240 Isaac Lowenthal Walsh      10 Washburn                         18:11.9 
    32  262 Sam Henke                  12 Minnetonka                       18:14.8 
    33  218 Joel Schaefer              11 Richfield                        18:25.8 
    34  257 Thomas Graupmann           10 Minnetonka                       18:27.3 
    35  251 Tyler Franck               10 Holy Family                      18:30.6 
    36  268 Derek Wendland             10 Chaska                           18:34.5 
    37  228 Colden Longley             10 Bloomington Jefferson            18:35.5 
    38  255 Anders Carlson             12 Edina                            18:37.7 
    39  245 Davis Jackson              11 Chaska                           18:38.9 
    40  247 Jon Clarke                  8 Bloomington Jefferson            18:39.2 
    41  267 Ben Skinner                11 Bloomington Jefferson            18:48.6 
    42  270 Lenny Chen                 10 Edina                            18:52.5 
    43  284 Isaac Barnhill             11 Washburn                         19:01.5 
    44  250 Nathan Milligan            11 Chaska                           19:08.5 
    45  226 Joe Wolf                   12 Chaska                           19:11.3 
    46  279 Dylan Green                10 Minnetonka                       19:12.0 
    47  219 Luke Reich                 12 Chanhassen                       19:19.2 
    48  237 Matthew Egger              11 Edina                            19:24.1 
    49  258 Tim Lueth                  10 Bloomington Jefferson            19:28.0 
    50  273 Mark Ellenberger           12 Edina                            19:56.8 
    51  254 Torin Christianson         11 Chanhassen                       20:14.9 
    52  232 Casey Porter               12 Bloomington Kennedy              20:40.7 
    53  281 Jeremy Caulfield           12 Chaska                           21:01.1 
    54  272 Eric Sather                 9 Chanhassen                       21:12.5 
    55  202 Owen Laumbach              12 Chaska                           21:13.6 
    56  277 Mason Young                 8 Bloomington Jefferson            21:37.2 
    57  275 Mitchell Holman            12 Chanhassen                       21:37.3 
    58  208 Ben Wilson                 12 Chanhassen                       21:48.4 
    59  233 Danny Marshall             12 Holy Family                      21:56.1 
    60  238 Aiden Olsen                10 Holy Family                      22:03.8 
    61  227 Henry Schaefer              8 Richfield                        22:07.4 
    62  212 Andy Sota                   9 Richfield                        22:12.1 
    63  223 Daniel Diaz                12 Chaska                           24:23.0 
    64  244 Logan Juell                12 Richfield                        26:31.8 
    65  209 Michael O'Donnell           8 Holy Angels                      28:49.9 
    2/08/2018 12:47PM
 results by Mtec Results