Minneapolis/St Paul, MN
4/28/2018











---------------------------------------------------------------------------
          Corporate Teams - Corporate Place Competition
---------------------------------------------------------------------------


  1.    38  Hennepin County                         
==================================================

  2      2  Ian-Thomas Campbell-Groen            M   40:34 29     2   40:34 
  3      2  Steve Wang                           M 1:25:14 34     2 1:25:14 
  4      3  Omar Zavala                          M   23:47 28     3   23:47 
  5     12  Ashley Mayer                         F   25:21 25    12   25:21 
  6     19  Melisa Illies                        F   26:53 39    19   26:53 

  2.    67  Hopkins Public Schools                  
==================================================
  1      1  John Leaf                            M   34:47 30     1   34:47 
  2     10  Kevin Kos                            M   46:37 48    10   46:37 
  3     10  Anne Sateren Burow                   F   25:30 38    10   25:30 
  4     10  Meredith Yue                         F 1:40:24 26    10 1:40:24 
  5     11  Kim Feist                            F   25:28 45    11   25:28 
  6     25  Aaron Ditty                          M   51:08 34    25   51:08 

  3.   111  CHS                                     
==================================================
  1      1  Patrick Hessini                      M   22:38 51     1   22:38 
  2      2  Michael Headlee                      M   22:39 24     2   22:39 
  3      3  Matt Haechrel                        M   41:59 27     3   41:59 
  4     28  Maria Guetter                        F   28:02 27    28   28:02 
  5     35  Megan Murphree                       F 2:04:00 43    35 2:04:00 
  6     42  Mary Blel                            F 2:08:50 53    42 2:08:50 

  4.   170  Seagate Technology                      
==================================================
  1      3  Jun Xu                               M 1:29:19 39     3 1:29:19 
  2     11  Eric Spieler                         M   47:40 47    11   47:40 
  3     17  Nils Gokemeijer                      M 1:45:28 48    17 1:45:28 
  4     27  Addishiwot Woldesenbet               F   51:41 35    27   51:41 
  5     41  Zhuoyuan Wu                          F 2:05:53 34    41 2:05:53 
  6     71  Yan Ni                               F   58:39 30    71   58:39 

  5.   209  Kemps                                   
==================================================
  1      6  Tristan Caprioni                     M   24:41 32     6   24:41 
  2      7  Steve Chichester                     M   44:42 55     7   44:42 
  3     38  Lindsey Sexton                       F   28:46 34    38   28:46 
  4     51  Joel Gaustad                         M   29:31 49    51   29:31 
  5     51  Molly Fitzgerald                     F 2:20:03 25    51 2:20:03 
  6     56  Megan Darbo                          F   29:47 29    56   29:47 

  6.   282  TFW East Metro                          
==================================================
  1     23  Brian Waldo                          M   28:24 50    23   28:24 
  2     36  Cory Rowell                          M   29:25 44    36   29:25 
  3     47  Suzanne Garcia                       F   30:07 50    47   30:07 
  4     55  Laura Winge                          F   30:31 36    55   30:31 
  5     57  Dan Ordner                           M   30:37 51    57   30:37 
  6     64  Kara Casteel                         F   31:12 34    64   31:12 

  7.   331  Fairview Ridges Hospital                
==================================================
  1      4  Benjamin Millmann                    M   24:25 31     4   24:25 
  2     22  Matt Kaker                           M 1:52:48 46    22 1:52:48 
  3     26  Cory Gerhardson                      M   28:32 33    26   28:32 
  4     53  Crystal Piper                        F 2:21:29 41    53 2:21:29 
  5     87  Anahit (ana) Sedrakyan               F   33:16 65    87   33:16 
  6    139  Kayla Christian                      F   35:49 26   139   35:49 

  8.   334  SFM - The Work Comp Experts             
==================================================
  1      1  Joe Klescewski                       M 1:21:44 39     1 1:21:44 
  2     13  Nathan Gaffaney                      M   25:44 39    13   25:44 
  3     17  The Schintger                        M   49:09 33    17   49:09 
  4     54  Jenna Lefebvre                       F   30:37 31    54   30:37 
  5    124  Rachel Neuville                      F   34:59 23   124   34:59 
  6    125  Michelle Van Engen                   F   35:46 34   125   35:46 

  8.   334  PreferredOne                            
==================================================
  1     29  Patrick Belland                      M   28:35 56    29   28:35 
  2     33  Lindsey Bemmels                      F 2:00:26 35    33 2:00:26 
  3     54  Heather Clark                        F   54:53 39    54   54:53 
  4     58  Dan Stewart                          M   56:30 45    58   56:30 
  5     71  Jennifer Sundboom                    F   30:43 35    71   30:43 
  6     89  Mandy Marcelino                      M 1:01:28 41    89 1:01:28 

 10.   346  Air Supply                              
==================================================
  1      4  Trasi Buchholtz                      F 1:31:52 40     4 1:31:52 
  2      8  Jason Barvels                        M   45:11 31     8   45:11 
  3     29  Jeff Pedersen                        M   52:13 31    29   52:13 
  4     31  Eric Schaefer                        M 2:00:00 46    31 2:00:00 
  5     75  Zoua Lee                             F   31:04 27    75   31:04 
  6    199  Neayen Massaquoi                     F   43:08 28   199   43:08 

 11.   387  Blake Bears                             
==================================================
  1      6  N Whitney Hyslop                     M 1:39:12 49     6 1:39:12 
  2      7  Peter Shaw                           M 1:38:07 35     7 1:38:07 
  3     15  Eric Nystrom                         M   48:47 51    15   48:47 
  4     19  Courtney Shaw                        F 1:47:58 35    19 1:47:58 
  5    167  Deana Clapp                          F   39:18 43   167   39:18 
  6    173  Heather Cracraft                     F   41:35 42   173   41:35 

 12.   391  Bridgewater Bank                        
==================================================
  1     13  Adam Benjamin                        M 1:43:30 35    13 1:43:30 
  2     30  Julie Magnuson                       F   28:16 30    30   28:16 
  3     32  Cassie Wurm                          F   28:42 23    32   28:42 
  4     56  Rhianna George                       F 2:23:26 29    56 2:23:26 
  5    108  Sidney Laurvick                      M   34:29 24   108   34:29 
  6    152  Nhia Yang                            M   37:53 38   152   37:53 

 13.   442  Landscape Structures, Inc.              
==================================================
  1     28  Betsy Menth                          F   53:26 32    28   53:26 
  2     37  Joseph Blanchette                    M   28:24 58    37   28:24 
  3     40  Adam Myers                           M   56:02 40    40   56:02 
  4     44  Dawn Anderson                        F   56:20 46    44   56:20 
  5    106  Thomas Smith                         M 1:02:54 37   106 1:02:54 
  6    187  Amber Lundin                         F 1:17:01 30   187 1:17:01 

 14.   595  BCCS Wellness                           
==================================================
  1     21  Kevin Miller                         M   50:39 43    21   50:39 
  2    103  Paul Dawidowicz                      M   35:09 58   103   35:09 
  3    109  Mykella Auld                         F   36:04 23   109   36:04 
  4    113  Kendrick Davies                      M 1:05:19 42   113 1:05:19 
  5    114  Shelly Auld                          F   36:18 49   114   36:18 
  6    135  Laura Edwards                        F 1:06:44 27   135 1:06:44 

 15.   673  Slalom                                  
==================================================
  1     73  Mark Wochnick                        M   31:24 51    73   31:24 
  2     95  Abhishek Roy                         M 1:01:56 30    95 1:01:56 
  3    111  Jessica Hazelton                     F 1:05:37 31   111 1:05:37 
  4    121  Jeff Kaiserman                       M 1:04:46 50   121 1:04:46 
  5    126  Timothy Kelly                        M 1:07:05 34   126 1:07:05 
  6    147  Ashley Lorentz                       F   37:40 30   147   37:40 

 16.   802  Better Business Bureau MN/ND            
==================================================
  1     17  Jonathan Zagel                       M   27:22 39    17   27:22 
  2     21  Arbara Lewis                         M   27:11 49    21   27:11 
  3     40  Kellly Lewis                         F   28:38 39    40   28:38 
  4     84  MacKenzie Kelley                     F   32:49 31    84   32:49 
  5    294  Krystle Wallace                      F   58:15 33   294   58:15 
  6    346  Michael Neuerburg                    M 1:02:39 50   346 1:02:39 

 17.   854  Team AWC                                
==================================================
  1     33  Jeremy Braulick                      M   52:37 32    33   52:37 
  2    113  Bernie Brondum                       M   35:18 41   113   35:18 
  3    144  Linda Pfaff                          F 1:07:06 57   144 1:07:06 
  4    176  Trudie Coons                         F   41:30 45   176   41:30 
  5    192  Robert Homer                         M 1:19:04 55   192 1:19:04 
  6    196  Anna Danielson                       F   44:00 25   196   44:00 

 18.   896  Mansfield                               
==================================================
  1      7  David Ristuben                       M   24:33 34     7   24:33 
  2     60  Keith Malherek                       M   30:49 30    60   30:49 
  3    170  Maddy Gustafson                      F   43:57 20   170   43:57 
  4    174  Jessie Gustafson                     F   43:58 18   174   43:58 
  5    242  Amanda Wicklund                      F   51:06 38   242   51:06 
  6    243  Eric Wicklund                        M   51:07 38   243   51:07