Grand Forks Invite -
Grand Forks, ND
10/1/2016

race logo










                            Grand Forks Invite
                              Grand Forks, ND
                              October 1, 2016
                         JUNIOR HIGH GIRLS - 3000m
   

---------------------------------------------------------------------------
TEAM RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------


  1.     27  Liberty Middle            (  13:13.0  1:06:04.6)
========================================
  1       1  Hannah Differding               12:16.3
  2       2  Onnica Stansbury                12:57.2
  3       3  Gillian Frank                   12:58.7
  4       8  Paige Harry                     13:45.4
  5      13  Grace Syler                     14:07.0
  6   (  15) Madisen Bjone                   14:23.8
  7   (  23) Rebecca North                   15:01.2

  2.     46  Cheney Middle             (  13:48.2  1:09:01.0)
========================================
  1       4  Alana Schafer                   13:11.7
  2       5  Ellie Hoang                     13:32.4
  3       6  Paige Erbstoesser               13:35.4
  4      14  Jerzay Bachmeier                14:16.8
  5      17  Emily Klaman                    14:24.7
  6   (  24) Cora Carlson                    15:15.4
  7   (  34) Alexus Beito                    16:23.7

  3.     78  Grand Forks Red River     (  14:24.8  1:12:04.0)
========================================
  1       9  Claire Lapp                     13:48.6
  2      10  Narria Neubert                  14:02.7
  3      18  Lauren Betz                     14:34.8
  4      20  Kylie Severson                  14:47.6
  5      21  Rachel Anderson                 14:50.3
  6   (  22) Annie Kleven                    14:59.3
  7   (  32) Avery Peterson                  16:16.8

  4.    111  Grand Forks Central       (  15:09.8  1:15:49.0)
========================================
  1      11  Brianna Filson                  14:05.5
  2      16  Ceallan Hunter                  14:24.4
  3      26  Allison Combs                   15:23.3
  4      28  Aspen Morland                   15:42.1
  5      30  Tabitha Thorpe                  16:13.7
  6   (  31) Mallorie Swenson                16:14.7
  7   (  33) Adara Fish                      16:17.7

  5.    136  Shanley                   (  16:30.6  1:22:32.9)
========================================
  1      12  Lexi Wuebker                    14:06.5
  2      19  Katrina Gietzen                 14:37.3
  3      27  Jude Rabadi                     15:38.4
  4      36  Eden Legatt                     19:03.0
  5      42  Ghost 1                         19:07.7

  6.    161  Central Cass              (  18:01.6  1:30:07.9)
========================================
  1       7  Taytum Vogel                    13:41.1
  2    38.5  Ghost 1                         19:06.7
  3    38.5  Ghost 2                         19:06.7
  4    38.5  Ghost 3                         19:06.7
  5    38.5  Ghost 4                         19:06.7

  7.    183  Pembina County North      (  17:45.1  1:28:45.3)
========================================
  1      25  Lily Crosby                     15:18.0
  2      29  Elaine Martinez                 16:03.2
  3      42  Ghost 1                         19:07.7
  4      42  Ghost 2                         19:07.7
  5      45  Ghost 3                         19:08.7

  8.    220  Northern Cass             (  19:01.2  1:35:05.8)
========================================
  1      35  Mia Severson                    18:29.0
  2      45  Ghost 1                         19:08.7
  3      45  Ghost 2                         19:08.7
  4    47.5  Ghost 3                         19:09.7
  5    47.5  Ghost 4                         19:09.7



---------------------------------------------------------------------------
INDIVIDUAL RESULTS: JUNIOR HIGH GIRLS
---------------------------------------------------------------------------

Place Tea/Tot  No.  Name                  Grade Team                      Time    Pace     
===== ======== ==== ===================== ===== ========================= ======= ===== 
    1   1/10    796 Hannah Differding         7 Liberty Middle            12:16.3  6:35 
    2   2/10    803 Onnica Stansbury          8 Liberty Middle            12:57.2  6:57 
    3   3/10    797 Gillian Frank             8 Liberty Middle            12:58.7  6:58 
    4   1/7     263 Alana Schafer             7 Cheney Middle             13:11.7  7:05 
    5   2/7     259 Ellie Hoang               7 Cheney Middle             13:32.4  7:16 
    6   3/7     258 Paige Erbstoesser         8 Cheney Middle             13:35.4  7:18 
    7   1/1     237 Taytum Vogel              7 Central Cass              13:41.1  7:21 
    8   4/10    799 Paige Harry               7 Liberty Middle            13:45.4  7:23 
    9   1/7     660 Claire Lapp               8 Grand Forks Red River     13:48.6  7:25 
   10   2/7     663 Narria Neubert            7 Grand Forks Red River     14:02.7  7:33 
   11   1/7     595 Brianna Filson            8 Grand Forks Central       14:05.5  7:34 
   12   1/4     899 Lexi Wuebker              7 Shanley                   14:06.5  7:35 
   13   5/10    804 Grace Syler               8 Liberty Middle            14:07.0  7:35 
   14   4/7     255 Jerzay Bachmeier          7 Cheney Middle             14:16.8  7:40 
   15   6/10    793 Madisen Bjone             7 Liberty Middle            14:23.8  7:44 
   16   2/7     602 Ceallan Hunter            7 Grand Forks Central       14:24.4  7:44 
   17   5/7     261 Emily Klaman              7 Cheney Middle             14:24.7  7:44 
   18   3/7     646 Lauren Betz               8 Grand Forks Red River     14:34.8  7:50 
   19   2/4     881 Katrina Gietzen           9 Shanley                   14:37.3  7:51 
   20   4/7     666 Kylie Severson            8 Grand Forks Red River     14:47.6  7:57 
   21   5/7     645 Rachel Anderson           7 Grand Forks Red River     14:50.3  7:58 
   22   6/7     658 Annie Kleven              7 Grand Forks Red River     14:59.3  8:03 
   23   7/10    800 Rebecca North             8 Liberty Middle            15:01.2  8:04 
   24   8/10    792 Cayden Anderson           8 Liberty Middle            15:12.7  8:10 
   25   6/7     257 Cora Carlson              7 Cheney Middle             15:15.4  8:12 
   26   1/2     785 Lily Crosby               7 Pembina County North      15:18.0  8:13 
   27   3/7     593 Allison Combs             7 Grand Forks Central       15:23.3  8:16 
   28   9/10    802 Kyona Ramsey              8 Liberty Middle            15:28.0  8:18 
   29  10/10    798 Brooklyn Gould            8 Liberty Middle            15:34.3  8:22 
   30   3/4     892 Jude Rabadi               7 Shanley                   15:38.4  8:24 
   31   4/7     608 Aspen Morland             7 Grand Forks Central       15:42.1  8:26 
   32   2/2     789 Elaine Martinez           8 Pembina County North      16:03.2  8:37 
   33   5/7     614 Tabitha Thorpe            8 Grand Forks Central       16:13.7  8:43 
   34   6/7     612 Mallorie Swenson          7 Grand Forks Central       16:14.7  8:43 
   35   7/7     664 Avery Peterson            7 Grand Forks Red River     16:16.8  8:44 
   36   7/7     596 Adara Fish                7 Grand Forks Central       16:17.7  8:45 
   37   7/7     256 Alexus Beito              7 Cheney Middle             16:23.7  8:48 
   38   1/1     771 Mia Severson              7 Northern Cass             18:29.0  9:55 
   39   4/4     888 Eden Legatt               7 Shanley                   19:03.0 10:14