Vasaloppet USA -
Mora, MN
2/7/2015

race logo










					
                          MORA VASALOPPET 13km FREESTYLE
                                   AWARDS LIST

   2/10/2015  2:55PM
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 THOMAS C WOOLHOUSE       BROOK PARK      MN  16 M     16:38 
    2 SPENCER R KOTYS          NORTH BRANCH    MN  15 M     16:40 
    3 JOHN T SCHWINGHAMER      MORA            MN  15 M     17:17 
=============================================================================
     TOP 3  OVERALL
=============================================================================

    1 SADIE  R PETERSON        BROOK PARK      MN  16 F     17:53 
    2 TATE K SINGLETON         MORA            MN  12 F     20:34 
    3 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  30 F     21:11 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 BERGEN A THORSON         MINNEAPOLIS     MN  10 M     25:22 
    2 OWEN MAROHN              MORA            MN  11 M     35:13 
    3 KARL J NILSSON           MEDICINE LAKE   MN   5 M     35:31 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 1  11 UNDER     (3)
================================================================================

    1 SUDIE M HALL             MINNEAPOLIS     MN  11 F     21:13 
    2 EMMA R STORBAKKEN        BRAINERD        MN  11 F     27:12 
    3 CORYNA MARY STANCHFIELD  QUAMBA          MN   9 F     46:28 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 HENRY D HALL             MINNEAOPLIS     MN  13 M     19:06 
    2 NATHAN D WILLIAMS        MORA            MN  13 M     19:48 
    3 JARED HEIDA              COON RAPIDS     MN  12 M     20:18 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 2  12-13     (3)
================================================================================

    1 TATE K SINGLETON         MORA            MN  12 F     20:34 
    2 ZOE CAMP                 MINNEAPOLIS     MN  12 F     22:20 
    3 HANNAH WETZEL            MAPLE GROVE     MN  13 F     23:46 

================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 SPENCER R KOTYS          NORTH BRANCH    MN  15 M     16:40 
    2 JOHN T SCHWINGHAMER      MORA            MN  15 M     17:17 
    3 JORDAN R WOODS           MORA            MN  15 M     17:57 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 3  14-15     (3)
================================================================================

    1 SAMANTHA HED             HAM LAKE        MN  14 F     25:48 
    2 MOLLY A LUKENBILL        OGILVIE         MN  14 F     45:36 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 THOMAS C WOOLHOUSE       BROOK PARK      MN  16 M     16:38 
    2 GUNNER KLEINSCHMIDT      LITTLE FALLS    MN  16 M     17:56 
    3 BRADY J WALDOCH          LITTLE FALLS    MN  17 M     18:20 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 4  16-17     (3)
================================================================================

    1 SADIE  R PETERSON        BROOK PARK      MN  16 F     17:53 
    2 HUNTER M HYLAND-LUCKING  ISLE            MN  16 F     23:40 
    3 ANGELA C BENDICKSON      STANCHFIELD     MN  17 F     31:06 
================================================================================
     MALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 MICAH N JOHNSON          COON RAPIDS     MN  18 M     18:34 
    2 ELI J LARSON             WAVERLY         MN  19 M     21:51 
    3 MIKE R BLANK             ISLE            MN  46 M     22:30 
================================================================================
     FEMALE AGE GROUP  CLASS - 5  18 UP     (3)
================================================================================

    1 COURTNEY P SPIES         ANOKA           MN  30 F     21:11 
    2 ABIGAIL SCHELLER         CHAMPLIN        MN  21 F     21:31 
    3 EMILY MORISON            ST PAUL         MN  18 F     21:32