City of Lakes Loppet Festival -
Minneapolis, MN
1/31/2015

race logo










					                              AGE GAP RELAYS
                                   U8

Place Div/Tot  No.    Class Team                                     City              St Lap 1   Lap 2   Lap 3   Lap 4   Time          
===== ======== ====== ===== ======================================== ================= == ======= ======= ======= ======= ========== 
    1   1/8         5 U8    Matt Mckinney - Quinn Lynch-Mckinney     Minneapolis       MN    1:08    2:09    1:17    2:08    6:39.72 
    2   2/8        11 U8    Mark Beitz - Mila Beitz                                          1:04    2:21    1:09    2:16    6:48.27 
    3   3/8         9 U8    Steven Yore - Eyob Yore                  Golden Valley     MN    1:07    2:16    1:19    2:19    6:58.42 
    4   4/8         7 U8    Sheila Eldred - Zoe Sumner               Minneapolis       MN    1:40    3:38    1:50    3:36   10:42.62 
    5   5/8         3 U8    Jamie Kirdain - Luxmi Kirdain-Martin     Minneapolis       MN    2:07    4:16    3:02    1:26   10:49.47 
    6   6/8         1 U8    Brian Knaeble - Henry Knaeble            Eden Prairie      MN    1:51    5:39    2:27    1:54   11:49.02 
    7   7/8       137 U8    Mellisa Brewer--Carly Tykwinski                                  3:52    7:53    1:42    2:29   15:53.92 
    8   8/8       133 U8    Paula Sala-Teresa Shah                                           3:54    8:10    1:22   32:10   45:33.17 

                              AGE GAP RELAYS
                                 U10/U12

Place Div/Tot  No.    Class Team                                     City              St Lap 1   Lap 2   Lap 3   Lap 4   Time          
===== ======== ====== ===== ======================================== ================= == ======= ======= ======= ======= ========== 
    1   1/11       45 U12   Mike Engels - Grete Engels               Lakeville         MN    1:41    2:22    1:58    2:28    8:27.48 
    2   1/8        19 U10   Eric Edevold - Finn Edevold              Minneapolis       MN    1:47    2:30    2:04    2:27    8:46.43 
    3   2/8        15 U10   Dallas Johnson - Miles Miner             Wayzata           MN    1:38    2:35    1:55    2:41    8:47.63 
    4   3/8        13 U10   Craig Stolen - Siri Stolen               New Brighton      MN    1:31    2:46    1:38    2:57    8:49.93 
    5   2/11       37 U12   Eric Sumner - Wesley Sumner              Minneapolis       MN    1:57    2:28    2:06    2:36    9:05.68 
    6   4/8        25 U10   Marc Beitz - Ursula Beitz                Minneapolis       MN    1:27    2:53    1:35    3:20    9:14.18 
    7   5/8        17 U10   Eric Adams - Bennett Adams               Chaska            MN    1:45    2:49    1:56    3:01    9:29.33 
    8   3/11       49 U12   Mike Mckinney - Eamon Lynch-Mckinney     Minneapolis       MN    1:43    2:56    1:53    3:05    9:35.28 
    9   4/11       35 U12   Annie Bunio - Nico Borello               Anoka             MN    2:04    2:55    2:20    3:20   10:37.23 
   10   5/11       51 U12   Rita White - Angelie Vang                Shoreview         MN    2:18    3:21    2:07    3:14   10:57.58 
   11   6/11       53 U12   Vilanouth ( Toui ) Inthasorot - Angela   Eden Prairie      MN    1:54    3:32    2:09    3:27   11:00.03 
   12   7/11       41 U12   Mark Fabel - Addie Fabel                 St Paul           MN    2:09    3:13    2:40    3:17   11:16.43 
   13   6/8        29 U10   Sara Fabel - Liv Fabel                   St Paul           MN    2:21    3:27    2:30    3:32   11:46.83 
   14   8/11       55 U12   William Schroeer - Johannes Schroeer     Northfield        MN    2:09    4:10    2:31    4:12   13:00.88 
   15   7/8       135 U10   Mike Vecellio-Gianna Vecellio                                    4:05    9:14    1:24    2:00   16:40.68 
   16   9/11      141 U12   Pamela Fleagle- Jason Phonephakdy                                4:31    6:19    4:32    1:40   17:00.38 
   17   8/8       143 U10   John Fleagle- Chad Seye                  Brooklyn Park     MN    3:08    8:41    6:16    1:27   19:30.63 
   18  10/11       47 U12   Mike Johnson - Zavunjae Cook             Minnetonka        MN   21:25    2:16    2:18    2:31   28:27.38 
   19  11/11       33 U12   Adult Ghost9 - Marcos Castro Santos                             21:34    3:06    2:26    3:12   30:15.73 


                              AGE GAP RELAYS
                                 U14/U16

Place Div/Tot  No.    Class Team                                     City              St Lap 1   Lap 2   Lap 3   Lap 4   Time          
===== ======== ====== ===== ======================================== ================= == ======= ======= ======= ======= ========== 
    1   1/6       125 U16   Fred Kueffer - William Munnich           Falcon Heights    MN    1:27    1:53    1:41    2:07    7:05.26 
    2   2/6       131 U16   Kevin Johnson - Grover Warner            St Paul           MN    1:34    2:03    1:43    2:07    7:24.81 
    3   1/22       89 U14   Josh Doebbert - Quinlan Brogdon          Minneapolis       MN    1:43    2:03    1:38    2:07    7:29.46 
    4   3/6       123 U16   Andrew Carlson - Nooshilon Vang          Vadnais Hts       MN    1:39    2:02    1:46    2:20    7:44.81 
    5   2/22      111 U14   Paul Tokar - Doua Thao                   Minneapolis       MN    1:38    2:15    1:46    2:24    8:01.06 
    6   3/22       87 U14   Jonathan Scott - Kathryn (katy) Scott    Minneapolis       MN    1:52    2:12    2:02    2:12    8:17.11 
    7   4/22       85 U14   Jonah Gilbert - Pheng Yang               Arden Hills       MN    1:31    2:24    1:46    2:40    8:18.36 
    8   5/22       79 U14   Erik Hendrickson - Tome Vang             Minneapolis       MN    1:47    2:24    1:39    2:35    8:23.26 
    9   6/22       75 U14   Devin Arenz - Henri Nguyen                                       1:30    2:43    1:40    2:48    8:38.81 
   10   7/22      113 U14   Rody Lageson - Kemari Williams           St Paul           MN    1:28    2:42    1:39    2:52    8:39.26 
   11   8/22       81 U14   Jake Morgan - Melvin Russell             Minneapolis       MN    1:27    2:49    1:39    3:00    8:53.96 
   12   9/22       71 U14   Alex Rykken - Shina Vang                 St Paul           MN    1:46    2:37    1:54    2:40    8:55.56 
   13  10/22       83 U14   Jenny Beckman - Alex Wilson              Minneapolis       MN    1:55    2:45    2:07    2:48    9:33.01 
   14  11/22       65 U14   Adult Ghost6 - Timothy Vang                                      1:25    3:01    1:59    3:10    9:33.86 
   15  12/22      109 U14   Pamela Fickenscher - Katarina Schroeer   Northfield        MN    2:24    2:14    2:31    2:27    9:34.81 
   16  13/22       91 U14   Katelyn Engel - Henry Munnich            Minneapolis       MN    2:06    2:55    2:09    2:57   10:04.81 
   17  14/22       93 U14   Katie Schaaf - Annalise Schaaf           Minneapolis       MN    2:41    2:42    2:55    2:41   10:57.66 
   18  15/22       77 U14   Diana Budde - Nayeli Hernandez           Plymouth          MN    2:19    3:00    2:31    3:10   10:58.16 
   19   4/6       119 U16   Adult Ghost11 - Zeltzin Montero Castillo                         2:02    3:16    2:20    3:30   11:06.51 
   20  16/22      115 U14   Scott Kyser - Philip Givens              St Paul           MN    1:52    3:39    2:06    3:56   11:31.26 
   21  17/22      105 U14   Michelle Thoemke - Donovan Blatcher      Golden Valley     MN    3:07    2:53    3:12    2:40   11:50.16 
   22  18/22      101 U14   Mary Bolla - Jack Stillman               Minneapolis       MN    2:32    3:22    2:37    3:31   12:00.31 
   23   5/6       117 U16   Adult Ghost1 - Cesar Vasquez                                     1:39    3:41    1:54    5:09   12:21.86 
   24  19/22       95 U14   Kristina Kvarnlov-Leverty - Sherman Powe Minneapolis       MN    2:56    3:20    3:11    3:28   12:53.66 
   25  20/22       99 U14   Markus Lynn-Klimenko - Simon Lynn-Klimen Minneapolis       MN    4:35    2:32    4:12    2:33   13:50.06 
   26  21/22      103 U14   Michael Kral - Emily Kral                Minneapolis       MN    4:01    3:47    4:24    3:53   16:03.31 
   27  22/22      107 U14   Nate Chrysler - Sophia Miller            Minneapolis       MN    3:48    4:54    3:45    4:27   16:51.26 
   28   6/6       127 U16   Jemiah Aitch - Li'tavius Munn            Minneapolis       MN    1:46